825 Shares 3330 views

Jak nauczyć dziecko, aby szybko czytać (klasa 1). Nauka czytania

Nikt nie twierdzi, że umiejętności szybkiego dodawania liter w słowie, a potem do zaoferowania – jest podstawą wiedzy. Dopóki dziecko jest zdezorientowany w tekście, nie rozumiejąc, co jest tam napisane, że nie będzie w stanie opanować materiału, zrozumieć, co jest wymagane od niego. Każdy rodzic, który ma do czynienia z problemem, zastanowić się, jak nauczyć dziecko szybko czytać. 1 klasa, jak mówią, na nosie, nadszedł czas, aby coś zrobić. Wiele osób uważa, że jest to tylko i nie ma szkoły: nauczyciel zrobi wszystko. Jednak, jak pokazuje praktyka, nie zawsze jest koniec pierwszego roku dziecko jest w stanie poprawnie odczytać. Jest to z wielu powodów, nie zawsze trzeba oskarżyć nauczyciela niekompetencji. Ale niech nas wszystko w porządku.

szczególnie nadaje się

Dowiedzieć się, jak uczyć dziecko szybko przeczytać (1 klasa), należy zacząć od charakteru dziecka. Wytrwały i ostrożny Naturalnie urzec dziecku dużo łatwiejszy sposób niż ruchomego i rozrzucone harmonijki. To nie jest niedociągnięcia, większość cech percepcji. Musimy zbudować na nich warunków początkowych dla rozwiązania problemu. Wtedy można powiedzieć: „A teraz nauczyć się czytać!” będzie postrzegany z przyjemnością, a nie ze łzami. Więc trzeba oglądać i dowiedzieć się, co najlepiej motywować dziecko. Następnie odbiór odpowiedniej metody z tych opisanych poniżej. Oczywiście, wszystkie na raz nie zadziała. Musimy spróbować, podkreślając każdy dzień określony czas na nabycie umiejętności. Przy odpowiednim podejściu, a będziesz zaskoczony, że kilka dni twoja ulubiona potomek będzie trzymać do was z pytaniem: „Nauka czytania?”

Zaangażowanie w proces

Teraz przejdziemy bezpośrednio do metod rozwiązywania kwestii, jak uczyć dziecko szybko czytać. Klasa 1 – to jest dopiero początek, pierwszy mały krok do bogactwa wiedzy. Uczący się informacja spada wodospad! Ale pierwsze równiarki – to małe dzieci. Są one trudne nawet po prostu siedzieć na lekcji, nie wspominając o wszystko inne. rada rodziców: Pamiętam dzień, kiedy posadzono na nudne alfabetu! Jak było ciężko (prawie wszystkie). Uwolnij swój ulubiony dziecko z takich wspomnień. Jeszcze lepiej gra nic nie wymyślić. Dzieciak musi być w stu procentach pewien, że nie uczy się i zabawy. Proste metody pozwalają siedzieć z ulubionego misia i czyta szybciej niż dziecko. Zorganizować konkurs. Lub zadać pytania, na które odpowiedzi są w tekście. Jeśli dziecko jest zainteresowany, nie zauważy trudności. Takie gry szkoleniowe światła są zalecane od samego początku, czyli od okresu rozpoznawania liter. Jeśli sam nie może myśleć o niczym, a następnie kupić specjalną księgę wierszy. Każdy. Są one przeznaczone do każdej litery strofy (czasami więcej niż jeden). Potem – taki plan. Woła: „Naucz się czytać ten list!” Kiedy uwaga jest stała, pierwsza rzecz – czterowiersz. Potem – list. listów i wierszy: po jakimś czasie (dość szybko) dziecko będzie uczyć się ich wszystkich. Wtedy możemy zorganizować grę w zgadywanie. Ponieważ materiał jest stała.

Kolejny krok – sylaby

Po nauki liter, dziecko nie tylko nauczyć je spasować. Fakt, że jest to zupełnie inny proces. Planowanie, jak uczyć dziecko szybko czytać (klasa 1), należy pamiętać, że trzeba pokonać dwie główne przeszkody: znalezienie odpowiednich zachęt i przezwyciężyć sylaby. Ponadto, zgodnie z obserwacjami nauczycieli, drugi jest o wiele trudniejsze. Szkoła będzie powiedzieć dziecku jak dodać dwie litery w słowie. Domy koniecznie trzeba powtarzać podróżował. Nie pozwól rzeczy dryfować! Zacznij od najprostszych. Spróbować umieścić razem 2 litery: Tak, mamo, tato, i tak dalej. Następnie przechodzimy do krótkich słowach, w których tylko jeden dźwięk zmienia (chińskie, kot). Zobaczysz, jak szybko dziecko uczy się „trudne zestawienie liter”. Ten krok jest chyba najtrudniejsze. Po tym, proces ten będzie łatwiejszy, a będziesz w stanie nauczyć dziecko czytać przez sylab.

odczyt równoległe

Metoda ta służy do oglądania dziecko przykład, jak można przeczytać. Robimy tak. Weź dwa z tego samego tekstu (może być takie, które są podzielone na sylaby) i odczytu dla siebie i dziecka prowadzi palec na tekście. Następnie przełączyć role. można wnieść do procesu zabawek i zwierząt. Najważniejsze jest to, aby nie stracić zainteresowanie. Metoda ta, jeśli nauczysz się je razem, a następnie będzie się przydać. Jest on stosowany w celu przyspieszenia czytania. Jak zauważył, dziecko musi zacząć się uczyć, gdy litery budzi zainteresowanie. Wszystko ma swój czas. Trzeba wiedzieć, kiedy dziecko będzie inspirować apel: „Naucz się czytać”. 5 lat lub więcej do niego – nie ma znaczenia. Dziecko interesuje? Start!

Zastosowanie w domu

Następnym krokiem jest zachęcenie procesu – organizacja „absolutnie niezbędne” korespondencja. Jest to także rodzaj gry: nauczyć się czytać przez sylab. Tylko gry, które mają wartość czysto praktycznych. Na przykład, idąc do sklepu, aby nie ujawniać dziecku gdziekolwiek jesteś i pisać. Niech zaangażowany w najbliższej przyszłości. Zobaczysz, jak szybko będą się uczyć nie tylko do odszyfrowania wiadomości, ale także odpowiedzieć na nich z własną rękę. Dobrze, jeśli w procesie będzie można zaangażować wszystkich członków rodziny. Niech dziecko bada notatkę od Papieża, brat, babcia, chrząszczy i tak dalej. W trakcie rozwoju wydarzeń ważnych praktyce umiejętności. Konieczne jest, aby zorganizować.

Ekscytujące komiksy i taśmy filmowe

Innym ekscytującym działalność, która pomaga nauczyć dziecko czytać. Gry – to jest dobre, ale dość szybko. Samemu zobaczyć, jak długo dziecko może angażować się w monotonny romans? Co do zasady, nie więcej niż pół godziny. Zaleca się, aby zmienić ćwiczenia. Przydatne w tym przypadku, zatrudnienie może być oglądania taśmy filmowe, komiks, slajdy. W końcu, jeśli nie ma potrzeby sprzęt, można szybko pisać na komputerze, za pomocą zdjęć. Ważne jest, że są one towarzyszyć napisami czytelny niemowlęcych. Początkowo, w podziale na sylaby i następnie całych wyrazów i zdań. Konieczne jest, aby upewnić się, że dziecko nie tylko czytać, ale również opowiedział o napisem. Tu zaczyna szkoleniowy uwagę. Po tym wszystkim, naszym celem – nie tylko uczyć czytania i nauczyć się dostrzegać informacje.

Pokonywanie przeszkód naturalnych

Wśród trudności, jakie napotykają dziecko, izolowane „potknięcia” od kilku spółgłosek, stojąc razem. Należy przezwyciężyć, jak mówią, w zarodku. Istnieje specjalny ćwiczenia. Trzeba codziennie pisać takich skomplikowanych słów i poprosić dziecko, aby przeczytać. Oni muszą być okresowo wymieniane, t. Aby. Maluch szybko je zapamiętać. Dlatego ważne jest, aby wyrzucić go ze wszystkich nowych zagadek. Że zrobił się, spróbuj napisać serię spółgłosek, wśród których będzie samogłoska. Niech starają się zdecydować, która litera jest zbędna. Naturalnie, liczba koniecznych zmian za każdym razem. Kiedy dziecko opanuje tego ćwiczenia, nie mówiąc już o zadaniach dla was, ojców, babć i tak dalej. I nie martw się, jeśli nie wiesz jak napisać. Aby to zrobić, istnieją litery na magnesy.

Wędrówki i spacery

można nadać dziecku umiejętności nie tylko w czasie gry. „Nauka czytania” – propozycja ta będzie działać wszędzie, zwłaszcza w sklepie, na ulicy, w klinice. Jest o wiele bardziej interesujące niż po prostu wędrówki dla mojej matki, dopóki nie wybiera produkty (lub coś innego)! Zaleca się, aby nie zapomnieć o tym „Babcia” metody. I nie ma potrzeby brać specjalnie przygotowany książkę lub wydrukować: dziecko będzie dużo więcej zabawy do zbadania metki, nazwy ulic, reklamy, witryny sklepowe i tak dalej. Oczywiście, należy upewnić się, że były przyzwoite.

akcent

Oto kolejny ćwiczenia, które będą kochać swoje dziecko. Weź mnogoslogovoe słowo i wymawia się je z różnymi akcentami. Słuchaj razem. Następnie należy zastanowić się, jak prawidłowo. Niech dziecko zadecyduje. Ta gra pomaga rozwijać uwagę, zwiększają zasób słownictwa. Wiadomo, że niedobór tej ostatniej uniemożliwia dziecku dobrze nauczyć. Wskazane jest, aby zapłacić powstawaniu tego rachunku rezerwowego z samej podstawki. Aby to zrobić, dzieci czytać baśnie, wiersze, mówić o tym co jest dookoła i tak dalej.

Zwiększyć szybkość czytania

Dodanie do słowa i zrozumienia informacji nie sprawia żadnych problemów, konieczne jest, aby przynieść te umiejętności do automatyzmu. Poniższe ćwiczenia są zalecane dla tych, którzy opanowali zasady czytania.

1. "Rytm". Pokazać jak pewna melodia wykorzystać ołówek. Potem, kiedy czyta się głośno, niech dziecko spróbować to powtórzyć. Więc uwaga jest rozprowadzany, przez co trening mózgu.

2. Ciekawą opcją – czytanie „Canon”. W tym ćwiczeniu należy zacząć rozmnażać tekst z arkusza, a dziecko jak to dogania Was z opóźnieniem kilku słowach.

3. „Szukaj”: tu trzeba szybko przeczytać tekst, a następnie odpowiedzieć na pytania dotyczące treści (które uczniowie powinni być w stanie to zrobić do końca pierwszej klasy).

4. Nie należy zapominać, że istnieje wiele pisemne i ustne gry słów i liter. Na przykład: raschertite arkuszu / tablicy magnetycznej w kilku kolumnach. Ustalić, co powinno być napisane w każdym (miasto, kraj, żywności, roślin, i tak dalej). Następnie list zostanie wybrany, należy rozpocząć od wszystkich imion. Wypełniony dla prędkości. Następnie przejrzeć. Te same słowa są usuwane (jeżeli używali różnych graczy). Który pozostawił wiele słów – wygrał. A gra nieśmiertelny w mieście?! To jest ulubionym zajęciem wszystkich dzieci. I nie jest to konieczne do używania nazwy geograficznej. Niech to będzie jakieś słowa, zasada jest ta sama: następne słowo powinno rozpocząć się na liście, który niedawno zakończył. Na przykład: .. Apricot – sanki – kawior – anteny, etc. W tej grze możesz grać zawsze i wszędzie: w drodze do szkoły, do sklepu, na spacer, nawet podczas czyszczenia. czytanie oparte na rolach i jest kochany dla początkujących „artystów”. Aby to zrobić, należy wybrać kilka lekkich rozmów głosowych i je po kolei. To będzie bardzo zabawne!

Możliwe błędy początkujących „nauczycieli”

Jeżeli jesteś po raz pierwszy, aby nauczyć dziecko czytać, to musisz zapoznać się z czynnikami, które mogą powodować problemy. Wśród nich pierwsze miejsce, jest niski poziom uwagi. Bardzo często zdarza się, że dziecko aż stawia sylaby w słowa, zapomnieć, gdzie zacząłem. Naturalnie, jest on rozproszony. Nie jest konieczne, aby go nadużywać. Lepiej uczyć poezji. Uwaga i pamięć musi być opracowany. Po drugie – brak pokrycia w tekście. Oznacza to, że dziecko widzi tylko jedną lub dwie litery, a nie całe słowo. Musimy ćwiczyć. I drugiego. Teksty powinny być dobrane tak, że dziecko chce wiedzieć, co będzie dalej. Jeśli produkt nie spełnia wiek, pożądanego efektu nie da lekcje. Dziecko będzie się nudzić, będzie rozczarowany. Odsetki w procesie uczenia zostanie całkowicie utracona. Go przywrócić jakże trudne. Powodzenia dla Ciebie i Twojego dziecka!