204 Shares 6675 views

Czy muszę mieć paszport przy zakupie telefonu? Nowe / używane telefony. Jakie dokumenty są potrzebne do zakupu telefonu

Transakcje w Rosji posiada ogromną ilość funkcji. W celu przeprowadzenia pewnych czynności niezbędne do zapewnienia pewnych dokumentów. Na przykład, dowód osobisty. Bez niego trudno wyobrazić transakcji kupna i sprzedaży. Ale są wyjątki. Ten artykuł wyjaśni, czy paszport przy zakupie telefonu jest potrzebne w konkretnym przypadku. Czego dokumenty mogą być przydatne? Jakie cechy transakcji zaleca się zwrócić uwagę? Aby zrozumieć, nie jest tak trudne do zadawania pytań. Zwłaszcza jeśli uważnie badać ustawodawstwa Federacji Rosyjskiej.


Wiek do transakcji

Pierwsze pytanie, które trzeba wziąć pod uwagę – to wiek nabywcy. Chodzi o to, że często transakcje związane ze sprzedażą nie są dostępne ludności. Mówimy o dzieciach.

Zgodnie z rosyjskim prawem, obywatele młodociani mają prawo do zawarcia transakcji z określonym charakterem z rodzicem po 6 latach. C14 (lub po otrzymaniu paszportu) ADD LIST wzrasta. Przez pełnoletności wolno przeprowadzać żadnych transakcji.

Jak kupić telefon komórkowy? W jakim wieku można zawrzeć taki układ? W praktyce, nawet nastolatka może kupić urządzenie mobilne. Z 14 lat dokładnie. Ale niektóre sklepy mają prawo do odmowy transakcji. Należy zauważyć, że w 100% kupić telefon komórkowy lub inny gadżet w Rosji będą mogli po pełnoletności.

Zamówienie

Najczęściej badane Problem pojawia się w momencie tworzenia telefonu. Jak już wspomniano, przy zakupie gadżetu przychodzi kupna i sprzedaży. Zwykle po finalizacji transakcji obywatela do wystawienia czeku. I nic więcej. Jest to znakomity sprzęt zwykły sklep.

W praktyce nie istnieją żadne problemy z zakupem urządzenia mobilnego w takich miejscach. Aby myśleć o tym, czy paszport jest potrzebne przy zakupie telefonu, trzeba, jeśli planujesz zakup b / urządzenia. Zwykle takie transakcje wymagają szczególnej uwagi zarówno ze strony kupującego i sprzedającego.

W rzeczywistości, nie ma żadnych dokumentów w praktyce przez osoby nie prosi. Wystarczy powiedzieć sprzedawcy, jaki rodzaj modelu telefonu Chcę kupić. Wtedy wszystko będzie zależeć od konkretnej lokalizacji transakcji.

Co muszę kupić

Jak sprzedać nowe telefony? Ludność często zastanawiał się, co zabrać ze sobą, aby zawrzeć umowę w sklepie. Jakie dokumenty mogą być wymagane?

Mówi się, że wiele zależy od konkretnego gniazda. Najczęściej obywatela do rejestracji wymaga jedynie telefon komórkowy pieniądze. To będzie na tyle.

Oczywiście, nikt nie będzie sprzedawać phone całkiem małe dziecko. Ale jest dość nastolatek stanie przetłumaczyć pomysłów w czyn. Dla zabezpieczenia może być wydane pozwolenie rodzica małoletniego aby kupić telefon komórkowy. Metoda ta będzie chronić przed awariami.

Zgodnie z tym, legitymacja – to nie jest tak ważnym dokumentem dla zakupu i sprzedaży przez telefon. Nie zawsze jest to konieczne. Zwłaszcza jeśli mówimy o nowym gadżecie.

Kredytową i raty

Warto zauważyć, że proponowany system ma zastosowanie jedynie do tych, którzy zdecydują się od razu kupić telefon w sklepie. Kredyty i raty – odrębną transakcję. Wynika z tego, że zakup telefonu komórkowego będzie nieco inna. Co dokładnie?

Po pierwsze, kredyty i raty oferowane wyłącznie przez obywateli. Po drugie, trzeba zweryfikować dokumenty dochodach. A to dopiero początek.

Czy muszę mieć paszport przy zakupie telefonu w ratach lub na kredyt w sklepie? Tak, bez wątpienia. Bez niej, obywatel nie może dokończyć zakupu. Jak już wspomniano, dodatkowo musimy przynieść rachunek zysków i strat (formularz PIT-2).

z bronią

Na dzisiejszym rynku, niektóre produkty są drogie smartfony. I wolą kupować „z rąk”. Na przykład, b / R. Ta sytuacja nie jest bardzo rzadkie. W Rosji, to jest wspólne – można zobaczyć wiele reklam na sprzedaż gadżetów, nie tylko telefony komórkowe. Co przyniesie przyszłość kupującego?

Czy muszę mieć paszport przy zakupie telefonu „z nim”? Wszystko zależy od tego, co sprzedający dostaje. Często kupujący wymagają dowodu tożsamości. Dzieci b / u nie próbuje sprzedać telefon.

Ponadto zaleca się, aby poprosić o identyfikacji od sprzedającego. Wskazane jest, aby poprosić o kopię oryginału lub zrobić zdjęcia paszportowe. Ta technika pomoże chronić kupującego przed oszustwem.

W związku z powyższym, paszport jest wymagany dla niektórych operacji. To może być zaniedbana, jeśli tylko płaci za zakup w sklepie. W innych przypadkach, identyfikacja – jest jednym z najważniejszych dokumentów występujących w transakcji.

Z kartą SIM

Czy muszę mieć paszport przy zakupie telefonu? Jak już wspomniano, w przypadku niektórych transakcji jest obowiązkowe papier. A czasem nie jest to wymagane. Na przykład, nie płacąc całą zakupu (nowy) do identyfikacji sklepu zapytać.

istnieją wyjątki wszędzie tylko. Dlatego też, nie należy myśleć o tym, co jest w sklepie z klientem nie zostanie poproszony o paszport. Możemy powiedzieć z pewnością – dowód tożsamości muszą być przedstawiane, gdy planowane nabycie urządzenie z wbudowaną kartą SIM.

Chodzi o to, że numer telefonu wymaga obowiązkowej rejestracji. Aby to zrobić, bez wątpienia, paszport. Oznacza to wszystkie osoby, które posiadają ten dokument, ma prawo do zawierania transakcji, o ile nie zaznaczono inaczej w statucie sieci handlowej.

Na mapie

Pewne problemy mogą się pojawić, gdy dokonywana jest płatność kartą, przelewem bankowym. Płatność gotówką nie wymaga dostarczania dokumentów tożsamości, jeśli nie jest to pożyczka lub raty.

Sprzedawca ma prawo zwrócić się do paszportu, jeśli nowe telefony opłata za pomocą płatności bezgotówkowej. Na przykład, przy użyciu karty bankowej. W praktyce jest to zjawisko rzadkie.

Jednak biorąc pod uwagę fakt, nadal trzeba. Specjalnie dla tych, którzy wolą korzystać z płatności zbliżeniowych. Aby potwierdzić operację nie prosi kodu PIN na karcie. W związku z tym, sprzedający ma prawo żądać paszport w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji. Zaskoczony nie jest to konieczne.

Dodatkowa gwarancja

Czy muszę mieć paszport przy zakupie telefonu? Mówi się, że w tym dokumencie istnieje potrzeba tylko pod pewnymi warunkami. I ważne jest, aby wziąć pod uwagę.

Możemy powiedzieć z przekonaniem, że zakup do B / U telefonów bez dowodów osobistych – ryzykowne. Wymagają paszportu od sprzedającego i kupującego (też) jest bardzo ważne.

Magazyn nie tylko paszport jest wymagany przy ubieganiu się o kredyt lub w ratach. Należy zauważyć, że nabycie dodatkowej gwarancji na urządzenie jest ważne, aby mieć przy sobie dowód tożsamości. Bez niego, nastąpi odmowa transakcji. Dokładniej, aby kupić telefon bez karty SIM na zewnątrz, a to kupić dodatkową gwarancję lub pokój – nie.

Przewodnik kupującego

Teraz można myśleć o co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu. Transakcja ta wymaga szczególnej uwagi do konsumenta. W przeciwnym wypadku, obywatel ryzyka lub kupić złe maszyny, czy oszustwa spotkania.

Wśród głównych wskazówek na zakup telefonu komórkowego znajdują się następujące elementy:

  1. Wykonaj umowa jest najlepszy w oficjalnych sieciach handlowych. B / Y gadżety nie powinny kupować.
  2. Jeśli chcesz kupić „used” z telefonu, trzeba mieć pewność, aby sprawdzić go przed zapłatą. Zalecane jest, aby zwrócić uwagę na stan kadłuba, a także integralności strukturalnej. Najlepiej jest poprosić o dokumenty na urządzeniu mobilnym od sprzedającego. Konieczne jest, aby sprawdzić numer seryjny na urządzeniu oraz w dokumentacji.
  3. Przy zakupie „z rąk” trzeba poprosić o dowód tożsamości. Lepiej jest, że był to paszport cywilną.
  4. Sceptyczny niski koszt urządzenia. Telefony komórkowe mają dziś inną kategorię cenową. Są droższe modele, a nie bardzo. Jeśli sam gadżet jest drogie, koszt lekceważyć – wyraźne wskazanie niedociągnięć konkretnego urządzenia.
  5. Przy wyborze modelu sklepu może zostać wezwany do wykazania jakości urządzenia. W niektórych przypadkach wskazane jest, aby spróbować połączyć się z telefonem.

Być może to być zakończone wszystkie zalecenia. Od tej chwili, to jest jasne, jakie dokumenty są potrzebne do zakupu telefonu. W rzeczywistości, można tylko zarządzać funduszami. Studiował transakcji sama nie jest skomplikowany. Dlatego wiele martwić o dokumentach składanych z jego działania powinny być tylko wtedy, gdy chodzi o nabycie urządzeń b / u. Nowe telefony są łatwiejsze do zakupu.