673 Shares 9590 views

Pamięć trzymał przez lata. Najlepsze filmy fabularne o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej

Obrazy o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej są interesujące z kilku powodów. Po pierwsze, pamięć długoterminowa, przekazywane z pokolenia na pokolenie i być dokładnie utrzymywana. Po drugie, roczna kino krajowy oferuje jakości zdjęcia poświęcone nie tylko temat, ale główne wydarzenia z okresu czterech lat. Wypełnione dumy dla radzieckich żołnierzy i dzielenie się obchody 70. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa, oferując najlepsze filmy o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.


Klasycznymi przykładami duchu rosyjskim

Nikt lepiej niż radzieckiego kina z lat powojennych, nie mów o dramacie i wyczynach Armii Czerwonej. Gdy świeże wspomnienia, kiedy można uzyskać wiarygodne fakty i informacje z pierwszych osób uczestniczących wielkich bitew, to jest czas, aby tworzyć dzieła, które będą krokiem w przyszłość w nadchodzących dziesięcioleciach. Co rosyjski film fabularny o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej można nazwać najlepiej? Wydaje się, że jest to zadanie trudne, ponieważ każdy obraz jest jedyna w swoim rodzaju.

Przedstawiamy najjaśniejsza zdeponowane w pamięci większości filmów radzieckich widzów i tych, którzy nie są zaznajomieni z klasyki, chcemy szybko naprawić ten błąd:

 • „Na wojnie, jak na wojnie” (1969). Historia podporucznika, właśnie wyszedł z murów szkoły wojskowej, który został mianowany dowódcą załogi.
 • "Ojciec żołnierza" (1964). Kiedy dowiedział się, że jego syn jest w szpitalu z powodu odniesionych ran, jego ojciec prosto z Gruzji długa podróż. Jednak potomstwo tymczasem staje na nogi i wrócił do przodu. Obraz zdobył nagrodę na Festiwalu Filmowym w Moskwie.
 • "Skowronek" (1964). Grupa radzieckiego czołgu wchodzi Berlin. Ale zanim pokonaniu ostatnich ulice nazistowskich Niemiec, będą musieli uciec z niewoli.
 • "Star" (1953). W środku walki grupę harcerzy z tyłu wroga przynosi ważne informacje, ale droga do centrali nie jest łatwe.
 • "Zaświta Oto Quiet …" (1972). Znany Film opowiada historię grupy młodych dziewcząt, które marzą o spokojnym szczęścia rodzinnego. Zamiast tego wchodzi w walce z niemieckimi spadochroniarzy, którzy zajętych ojczystego miejsce.
 • „Idź do walki niektóre” stare „” (1973). Historia pilotów, uczestnicy wojny.

Obrońcy Motherland w szeregach szkolnych

Sowieccy partyzanci zajęli miejsce w walce wraz z regularnej armii. Są one wynikiem walk zależało tak bardzo na całego batalionu. Bo to nie jest zaskoczeniem, że ta część ludności cywilnej są dedykowane do wstążek wojskowych. filmy fabularne o partyzantów II wojny światowej to zdjęcie w 1957 roku. „Guerrilla iskra” opowiada historię powstania grupy partyzanckiej gimnazjalistów. Po naziści utworzyli ich kolejność na terytorium regionu Odessa, zespół z dyrektorem szkoły jest nie tylko największy możliwy propaganda, ale także wypycha niemiecki pociąg wykoleił …

Wagonów grip

Ten film należy do czasu współczesnego. Utworzony w 2005 roku mini-seria „Ostatni pociąg pancerny” zabiera widza w pierwszych dniach wojny. Żołnierzy otoczonych wojsk niemieckich, czekając na posiłki w formie potężnej pociągu pancernego. Ale jego czas, aby skorzystać z nazistami, otwierając prawdziwą walkę o kontrolę nad lokalnym charakter prawa w momencie nowoczesnej technologii, ostatnią nadzieją na zbawienie jego … „Ostatni pociąg pancerny” zasłużenie staje w najlepszych filmach o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

Samica dług Ojczyzna

Kapitan Mikhasev przez Aleksandra Guskova dostaje nową pracę. Scout, sprawdzone na froncie, menedżer umieścić specjalną grupę skierowaną do wykonywania określonych zadań. Strażacy są cztery młode dziewczyny, które wczoraj siedział przy biurku w szkole. Teraz dostać się do centrum nadawczego i przeciwników, paraliżując jego pracę, aby pomóc żołnierzy radzieckich, pochodzących z tyłu … Ponura atmosfera, „Nie opuszczaj mnie” pozostawił ślad w ciepłych sercach widzów, pozwalając na to zdjęcie w najlepszych filmach o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

Fantasy: oryginalny pomysł, czy zły pomysł?

Jest oczywiste, że większość obrazów przedmiotów wojskowych są pełne tragedii, a twórcy próbują jak najwięcej, aby odtworzyć sytuację na polu bitwy. Obrazy, które zostaną omówione poniżej, na własne ryzyko upiększać odrobina fantazji opowieść. „Jesteśmy z przyszłości”, opublikowany w dwóch oddzielnych częściach, które opowiada o życiu formacji rozdzielonych przez czas. „poszukiwaczy skarbów”, czterech przyjaciół, szuka transakcji w starożytności, wytwarzane dzięki wykopów, z myślą o ich późniejszej sprzedaży. Nagle znaleźliśmy się w 1942 roku, a wśród żołnierzy znajdują się …

Postacie z filmu „Mgła”, nowoczesnej armii żołnierze popełniają marsz. Za grupą i skrócić drogi, oni natknąć mgle, z której spadają … w samym środku bitwy. Ci, którzy widzieli wojnę tylko do filmów, ale osobiście w obliczu tragicznych wydarzeń z nią.

filmy fabularne o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej zawierać jasne wstążki „Jesteśmy z przyszłości” i „Mgła”.

Trwała zwycięstwo

Obraz „Bitwa pod Sewastopol”, opublikowany na początku 2015 roku, nie jest poświęcona bohatera miasta i jednostki, to rzeczywiście bronić wolności i wielu innych miejsc w odległych 40s.

Niemal na samym początku wojny Ludmiła Pavlyuchenko miało na celu obronę Sewastopola. Znajomość Leonid Kitsenko rodzi w niej głębokie uczucie. W 1942 roku, to w obliczu fali ogniem wroga, powodując młodą kobietę wyobrazić przeciągając rannego kolegę. Opłakiwali jego śmierć, wróciła do przodu. Bronił Mołdawii, Odessę i snajper ustanowił rekord pod względem liczby zniszczonych niemieckich przeciwników … Obraz losy silnej kobiety, która nie złamał utracie bliskiej osoby na polu bitwy, nadana artystycznych filmów o snajperów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Główne role w filmie „Bitwa pod Sewastopolu” wykonywane przez Yuliya Peresild i Jewgienija Tsyganov.

unforgotten historia

Jest to niemożliwe, aby wymienić wszystkie zdjęcia, które wpłynęły na temat strasznej wojny. Byli, są i będą, ponieważ pamięć przechowywana przez dziesięciolecia, pozostanie na swoim miejscu i przyszłych pokoleń. Autorzy planu będzie wystarczająco, aby zapalić w filmach, poszczególne zdarzenia nie są odzwierciedlone w opublikowanych pasków, jak również fakt do zapamiętania wiele osobistości, Bohater Związku Radzieckiego, bezinteresownie udział w działaniach wojennych w różnych kierunkach i frontów.

Rosyjski fabularnych o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, nakręcony w nowym stuleciu, podać przykłady żywych obrazów w kółko opowiadają o mocy ducha radzieckiego żołnierza. Do góry do góry jest w następujący sposób:

 • "Star" (2002);
 • „Na wysokości bezimiennego” (2004);
 • "Apostoł" (2008);
 • "Twierdza Brzeska" (2010);
 • "Stalingrad" (2013);
 • "Zaświta Oto Quiet …" (2015);
 • "Droga do Berlina" (2015).