627 Shares 7853 views

Skąd mam wiedzieć, ile amperów na wyjściu 220V AC?

Kilka podejść do badań na pytanie „ile amperów i wylot” z ciekawości. Zwykle te problemy pojawiają się, gdy naprawa lub jeśli coś przestało działać. Nic nie robić, ale pamiętam ile amperów na wyjściu 220V.

Jakie są maszyny

Najprostszym sposobem, jak znaleźć potrzebne informacje – patrz maszynę w gnieździe. Ile amperów, to stwierdzono w dużych ilościach bezpośrednio na przedniej stronie.

W inżynierii lądowej i wodnej są najczęściej stosowane ocen 6 A, 10 A, 16 A, 25 A, 40 A i 63 A, chociaż istnieją inne.

computing

Jeżeli dana osoba wie, przydział mocy dla danej linii elektrycznej, ile amperów na wyjściu 220 V można znaleźć stosując prostą formułę. Chodzi o to, że każdy miał ją spotkać w trakcie szkolnej fizyki.

Jak wiesz, moc jest wynikiem mnożenia napięcia do prądu. Tradycyjnie, wygląda na to P = U * A. Ile amperów obliczone przez podzielenie wylot. należy uzyskać wzór formularz A = P / U.

Dla jasności, liczy, ile amperów na wyjściu 220V w Rosji, ilość zamiennika. Załóżmy, że wiadomo, że dedykowanej linii mocy 1,32 kW. W związku z powyższym, w celu dowiedzieć się, ile amperów w W. podzielić przez 220 socket 1320. Otrzymujemy 6 A.

Jak wybrać gniazdo

Zanim pójdziesz na zakupy, trzeba dowiedzieć się, ile amperów stać gniazdo. Wiem, że to nie jest tak ważne, ale istotne. Jeśli nie będą brane pod uwagę, ile amperów w gnieździe może być zaangażowany w miarę możliwości, nie może być bardzo nieprzyjemne konsekwencje – przewód topnienia, uszkodzone elementy metalowe, a następnie – zwarcie.

Przed zakupem należy zapoznać się z dokumentacją techniczną urządzenia, które będą podłączone.

Najważniejsze, że konsument powinien być zainteresowany – pojemność urządzenia.

Przez współczesnych standardów, sieci domowej zwykły wylot musi odpowiadać wartości w szesnastu amperów.

Dużo czy mało? Wracając do równania. Szesnaście wzmacniaczy pomnożone przez dwieście dwadzieścia wolt i dostać trzy i pół kilowata.

Dla zabawy, idziemy mocą dużych urządzeń. W zależności od modelu i wydajności środków będzie się zmieniać, ale w ogóle dla konsumentów high-end, wyglądają tak:

 • Klimatyzacja – do sześciu kilowatów.
 • Pralka – jeden kilowat.
 • Żelazo – dwa kW.
 • Ogrzewanie postojowe – dwa kW.
 • Grzejnik olej – dwa KW.
 • Kocioł – dwa kW.
 • Kuchenka mikrofalowa – jeden kilowat.
 • Multivarka – jeden kilowat.
 • odkurzacz – do kW.
 • Elektryczny kocioł do ogrzewania – od 3 kW.
 • kuchenka elektryczna – 3 kW.

Sądząc z próbki, w zdecydowanej większości potężny, nie wspominając o lampy, lampy podłogowe, wentylatory i podobnych moll zużycia części urządzenia, szesnaście wylotowe amp z wystarczającą marżę.

Jednak nie zawsze są wyjątki. Elektryczna, zwłaszcza indukcyjne, można spożywać pięć i dziewięć kilowatów. Nawet jeśli wiemy, że gniazdo będzie stać tylko 16 amperów (3,5 kW), ale to tak samo jak. Co robić w takich sytuacjach i jak go uniknąć?

ochrona

Pisaliśmy już o tym, że dysproporcja nominalnego natężenia prądu, który może wytrzymać wylot, spowodować zwarcie.

Nawet teoretycznej wykluczenia takiego działania, które mogłyby doprowadzić do poważnych konsekwencji, przy użyciu tylko trzech system ochrony.

 1. Gniazda mają różny kształt, jak urządzenia wideł. W większości przypadków, technika łączenia sieci krajowej nie jest możliwe ze względu na standardy różnica.
 2. przekrój kabla.
 3. Automatyczna ochrona.

Jeśli w pierwszym punkcie, wszystko jest jasne, a potem druga i trzecia kwestia warta rozważenia w sposób bardziej szczegółowy.

Ogólne informacje o kablu

Uważny czytelnik zauważył, że wszystkie kable są różne. Najważniejsza różnica – metal, który tworzy rdzeń. Dawno temu, stal stosowana w pierwszych dniach elektryfikacji. Ale kruchej, niepewnej metalu z dużymi stratami ostatecznie opuszczony.

W radzieckim budynku użyto aluminium. Nie jest to najbardziej elastyczny metalowy, który może również złamać podczas remontu, ale mimo to jest całkiem znośna spełnia swoją funkcję i uradowała niską cenę. Jednak jego czas już minął.

Wewnątrz nowoczesnego budynku mieszkalnego na standardzie może być wyłącznie przewody miedziane. I to nie jest przesądza budowniczych i inspektorów. Jeśli zwarcie żółty metalowy topi się w temperaturze wyższej od tysiąca stopni, a aluminium – niewiele więcej niż 600. W każdym przypadku, jest bardziej prawdopodobne, aby zwolnić?

Warto zauważyć, że takie surowe wymagania tylko inżynierii lądowej. We wszystkich innych przypadkach, aluminium jest używane dość często.

przekrój kabla

Ponownie, warto pamiętać, kurs fizyki i zrozumieć, że grubszy kabel, tym więcej prądu do gniazdka domowego może wytrzymać.

Oblicz wartość ta może być, ale to długa i nudna, więc używamy wyniki naukowców, którzy zrobili tak przed nami.

W otwory wylotowe wykonane w domu dla wejścia w idealnych przekroju 2,5 milimetrów kwadratowych. Dlaczego tak?

Tabela miedzi wygląd. 2,5 milimetr kwadratowy może wyjaśnić jak najwięcej o sześciu kilowatów, a prąd w amperach dwadzieścia siedem. Dla jednego i wartość połowa z tych liczb jest mniej niż połowę. Każde połączenie musi mieć pewną rezerwę mocy dla bezpieczeństwa. Ale także zbyt duży przekrój przyczyni absolutnie niepotrzebnych strat energii. Trzeba doskonałą równowagę, która została odnaleziona.

Więc nawet jeśli ktoś i szczęście odgrywają bardzo wydajne urządzenie do gniazdka elektrycznego o maksymalnej mocy szesnaście wzmacniacza, kabel nie stało, ponieważ jest on zainstalowany z marginesem. Jednak dla większości tworzyw sztucznych i akcesoriów to połączenie może być śmiertelne.

W tym celu i pod warunkiem, trzeci ochrony.

wyłącznik

Każdy z nas, nawet bez znajomości siebie, starając się oszukać nikogo. Jeśli gniazda w pokoju trochę, a wiele urządzeń, prędzej czy później będą musiały przekształcić je w tym samym czasie. Dzieje się tak najczęściej w okresie zimowym. Przenoszenia i adaptery nie są najlepszymi przyjaciółmi. Zwiększone obciążenie, będzie pamiętał, a zakończy we łzach do gniazdka i kabel do którego jest podłączony.

Aby zabezpieczyć się przed takim oszustwem i skonfigurować maszynę, to program wsadowy. W tym prostym mechanizmem zainstalowany membrany lub sprężyny lub inne urządzenia, które jest ogrzewane.

Jeżeli prąd przepływający przez automatu przekracza wartość nominalną, jest on wyłączony, chroniąc w ten sposób obudowę od ognia. Przywracanie wartości operacyjny może tylko ręcznie przez przełącznik.

Standardowo stosuje się do automatycznego kabla 2,5 milimetrów kwadratowych, która w idealnym przypadku napędzanych wylot w mieszkaniu – szesnaście ampera i 16 A * 220 = 3,5 kW.

Przez pół kwadratów, które są powszechnie stosowane do oświetlenia, – 10, lub 2,2 kW.

W zasadzie nie ma nic zatrzymując się umieścić na maszynie kabel 2,5 milimetrów kwadratowych, powiedzmy, sześć wzmacniaczy. zostanie on wyłączony już ponad obciążenia 1,3 kW. Ale standard jest stosowany wszystkie te same 16 A – w tym przypadku, wykorzystanie energii elektrycznej najbardziej zrównoważony i bezpieczny.

wniosek

Elektryczne bardzo interesująca i wciągająca z głową. Najważniejsze, aby to zrozumieć. Jeśli po przeczytaniu zasadę wyboru wylotową artykuł władzy stało się jasne, nie, jeszcze lepiej skonsultować się z zawodowych o radę i instalacji. Elektrycy, jak saper myli się raz.