334 Shares 5212 views

Constellation Wilk: Gdzie jest lista gwiazd

Miliardy małych planet, tworząc jednolity system, a nitowanie oczy wzrokiem ciekawskich. Pierwsze wzmianki o konstelacji Wilk spotkał dawno temu. Ma dość długą historię i znał Fenicjan i Greków i Sumerów o niej jako „Bestii śmierci”.


W ramach Wilka zidentyfikowała szereg bardzo interesujących obiektów, ale mogą być obserwowane tylko przy użyciu potężnego teleskopu.

Odkrycie i historia

Starożytny grecki astronom Ptolemeusz popełnił gwiazdozbiorze Wilka na liście Almagestu pod nazwą „bestii”. Gwiazdy w tej grupie był kiedyś częścią gwiazdozbioru Centaura. Astronom Hipparch podzielony starożytną grecką konstelacji Centaura Wilka i nazwał ją Bestię (Therion). Chociaż nie jest to uważane jest prawdziwa praca dopiero dzieło Ptolemeusza nie został przetłumaczony na łacinę. W nim naukowiec ostatecznie zidentyfikowane w gwiazdozbiorze Wilka.
Centauri gwiazdy w starożytnych mitycznych legend przedstawionych w postaci zwierząt, przypięte włócznią Centaur.
To bycie ze zwierzętami na włócznię pojawia się w konstelacji Ara (w tłumaczeniu „ołtarz”). W starożytnym Babilonie, Wilk nosił nazwę YP – ldim ( «Wild Dog"). Powierzchnia konstelacji 333,7 stopni kwadratowych. Na jego wielkość na niebie Wilk trwa tylko 46 miejsce spośród 88.

Najjaśniejsze światła w gwiazdozbiorze Wilka raczej zniekształcone postaci czworoboku. To wymaga dużej wyobraźni i fantazji, tak że figura utworzona przez gwiazdy, nauczyć się wilk, który jest przedstawiony na wykresach starożytnych gwiezdnych.

Zlokalizowania i monitorowania

Wolf – konstelacja na południowej półkuli, więc to może być postrzegane przez obserwatora, który jest w tej części planety. Jego najbliżsi sąsiedzi są kompas, Norma, Hydra i Waga. Na niebie gwiazdozbiór Wilk graniczy z Centauri i Skorpiona. Aby znaleźć się w niebie, konieczne jest, aby skupić się na konstelacji Centaura i Libra. Wilk Constellation łatwo rozpoznać od pierwszego do lewej gromady gwiazd i sub-sekundy. Zatory jest dość duża. W swoim liście gwiazd obejmuje 108 ciał niebieskich. W ciepłe, jasne dni można zobaczyć około 70 gwiazd.

Najlepszy czas na obserwowanie konstelacji Wilka? Udany sezon dla obserwacji jest w maju. Jest to widoczne na południe od 35. równoleżnika.

Mitologia gwiazdozbiorze Wilka

Mity i legendy mówią o konstelacjach i pomaga nam zinterpretować sens ich nazwy. W mitologii związanej z konstelacji Wilk wspomniał, że ludzie Miedź Wiek nie hoduje bydło nie leczonych grunt i wspinać się na drzewa. Mieszkańcy tylko zniszczyć siebie w wojnach, tarzają się w krew i zbrodnie. Bogowie ich nie szanować. Podczas tego Gromowładca Zeus lubił ludzi i postanowił ich ukarać.

Gniew bogów

Przede wszystkim jego gniew spadł na biskupa Arkadii Lycaon, który rządził w Likasure. Zeus pod postacią zwykłego śmiertelnika zszedł do królestwa Likasury. Wcześniej wysłał znakiem dla obywateli, a spełnione są wszystkie grzmoty, płacąc odpowiednie zaszczyty. Jedyną osobą, która nie skłonili kolana przed Zeusa, był Likaon. Duma król przyćmiony umysł i postanowił sprawdzić, czy boga Zeusa. Władca ukróciła jedną ze swoich niewolników, jednej z części ciała palone i parzona i drugi prepodnos Zeus. Likaon zakłada, że jeśli obcy jest bogiem, musi wiedzieć, że żywność została wykonana z ludzkim ciałem, a to nie będzie. Zeus bardzo zły. W rękach błysków grzmot pioruna i przekształcony w stos popiołów panów pałacowych. Tego samego Likaon Zeus zamienił się w wilka, a pozostawione w niebie jako gwiazdozbiór, dla zbudowania innych.

Lista gwiazd w gwiazdozbiorze Wilka

W gwiazdozbiorze Wilka nie ma gwiazdy pierwszej wielkości. Niemniej jednak opublikował drugą i trzecią wielkość – jest ich około 30. najjaśniejsza w konstelacji uważane Alfa Wilk, niebieski olbrzym. Ma wielkość 2,3 m. Inna jej nazwa – Mirach. Oświetlenie należy do najbliższego gwiezdnej akumulacji w stosunku do układu słonecznego, czyli zjednoczenia Centaura – Scorpio.

Chińczycy wiedzą, to gwiazda o imieniu Mun Yan (południowa brama). I Arabowie nazwie Alpha Wilka jako „gwiazdą przewodnią” lub „Gwiazda Przeznaczenia”. Jest to historyczna nazwa światła otrzymanego w starożytności przez Arabów, ale w astronomii używał go rzadko. Od gwiazda Ziemi znajduje się dość daleko, w odległości około 550 lat świetlnych.

Beta gwiazda w gwiazdozbiorze Wilka – Blue Giant, który jest oddalony od Ziemi w odległości 524 lat świetlnych. W Chinach jest znana jako Ke Kvan ( «kawaleria").

Gamma w gwiazdozbiorze – jest to gwiazda podwójna, w tandemie z innymi niebieskich gigantów. Delta Wolf – biały i niebieski subgiant kwalifikuje się również jako zmienna Mirach.

Do najbardziej znaczących obiektów

Konstelacja ma kilka klastrów mgławic i gwiazd. W XIX wieku James Dunlop kuliste skupiska odkryto ngc ngc 5986 i 5824. W pobliżu formacji NGC 5986 się mgławicy IC 228 B. Światło to człon blokujący chmurę gazu i pyłów.

Mgławica planetarna NGC 5882 znajduje się w centrum konstelacji Wilka. Jednocześnie, nie daleko od centrum jest na tyle szeroki, gromada otwarta NGC 5822. Obejmuje on ponad sto gwiazd formacje, wyraźnie widoczne w nowoczesnych teleskopów.

Wilk Zachód pary spirale i mgławicy planetarnej ring – IC 4406. Formacja szczególności gwiezdny tak, że istnieje duża ilość gorących Wolff nietypowych gwiazd – Rice. Jest to dość rzadkie zjawisko w przestrzeni.

Ciekawostką

Constellation Wilk jest interesująca, ponieważ jest w nim wybuchła jako supernowa. Jego historia sięga 1006 roku zdarzenia AD. Leży około 7200 lat świetlnych od Słońca. Gwiazda był ogromny rozmiar i jasne światło, a także 2-3 razy większy od tarczy Wenus. Wiele starożytnych źródeł jest opis narodzin supernowej, które mogą być postrzegane w świetle dziennym.

Konstelacje – dziedzictwo przeszłości

Badanie na nocnym niebie – zatrudnienie dość przyjemny i hipnotyzujący. Najprawdopodobniej, chęć i pragnienie, aby dowiedzieć się czegoś nowego spodviglo osoby na studia i obserwować rozgwieżdżone niebo. Nie rozumiejąc prawdziwą naturę wyglądzie gwiazd, starożytne legendy o ciał niebieskich i łączyć je w grupy gwiazdozbiorów, nazwał imiona bogów, królów, zwierząt i przedmiotów.