507 Shares 4416 views

Ford Cougar – samochód wszechstronny sport

Ford Cougar (w Stanach Zjednoczonych jest pieszczotliwie nazywany „cougar”) – nazwa pod którą Europa został sprzedany amerykański samochód sportowy Mercury Cougar – samochody, które wyprodukował słynny Ford Motor Company od 1998 do 2001 roku. W ciągu czterech lat historii tego modelu został on wyprodukowany 34.000 ekzemplyarov. Było to trzydrzwiowy hatchback coupe, zbudowane na platformie dużej rodziny sedan Ford Mondeo i zaprojektowane w stylu New Edge, sprzecznych. Ford Cougar okazało się dość długo, jego rozmiar, aby uzyskać więcej niż jego poprzednik kombi, które poprawiły komfort dla pasażerów na tylnym siedzeniu. Ze względu na długość i szerszym rozstawie osi, samochód wygląda trochę nisko.


To była druga próba ponownego wprowadzenia Forda coupe sportowy w Europie, w tym samym duchu, jak pomyślnego ale długo nieobecnego Capri – pierwszej próbie spółki. Premiera 1998 Ford Cougar spowodował mieszane recenzje, częściowo ze względu na nowe i kontrowersyjne Nowym stylizacji krawędzi – jasnym stylu, który jest następnie wykorzystywany w większości modeli Forda. Jego sprzedaż była nigdy energiczny, mimo dobrych opinii, które charakteryzują Cougar jako skuteczny, wygodny i łatwy w prowadzeniu.
Podobnie jak jego poprzednik, Ford Probe The, Ford Cougar był sprzedawany i produkowany w Stanach Zjednoczonych. Chociaż samochody przeznaczone do sprzedaży w Europie i Wielkiej Brytanii zebrane w fabryce Forda w Niemczech.
W Wielkiej Brytanii, Ford zaprezentował samochód w Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone w 1998 roku.

Kuguara był wyposażony w silnik 2 l lub 2,5 L z opisu dwóch poziomach. Były dostępne przekładnie manualne i automatyczne. Wszystkie warianty zostały wyposażone w 16-calowe koła w standardzie. wersja 2-litrowy silnik miał moc 128 KM Standard, podczas gdy 2,5-litrowy szacuje się na 170 KM Krytycy opisała samochód jako skuteczny i pewnie kontrolowane nawet na trudnych drogach. Było to ułatwione przez koła o szerokości 215 mm, co znacznie zwiększa jej zdolność do obrotu.

Model z ulepszeń został wyposażony w większy silnik. To był również dostępny skóra i miękkie ogrzewanie przednich siedzeń, 6 głośników radiowych. Za opłatą można zainstalować podgrzewaną szybę przednią, elektryczne otwieranie szyberdachu i metalicznym kolorze.

Jak na swoje czasy, Ford Cougar był dość przestronne i dobrze wyposażone wnętrze. regulacja wysokości siedziska wykonana jest za pomocą napędu elektrycznego, co sprawiło, zarządzanie na podstawie siedziska koło lewej ręki. Regulacja odbywa się góra-dół, przód-tył, kąt nachylenia zmienia się również jego oparcie. Cougar mógł pomieścić cztery osoby i ma 0,4 metrów sześciennych przestrzeni na bagaż. Wymiary te nie często zobaczyć w coupe-hatchback.

Standardowe funkcje obejmują pasy bezpieczeństwa kierowcy, pasażera i boczne poduszki powietrzne , a także hamulce ABS. Ford Cougar jest dobrze zabezpieczone przed kradzieżą i włamaniem dzięki immobilizera silnika, zdalne sterowanie centralnego zamka i podwójne, a także sygnalizację.
Ogólnie rzecz biorąc, jest to całkiem przyzwoity samochód sportowy, który ma znacznie większy zakres niż sto procent coupe. W 2001 roku Cougar przerwano.