799 Shares 7883 views

Lermontow Library. Penza jest szczególnie dumny z nowego budynku

Biblioteka i Teatr – pierwsze instytucje kultury, które powstały w III tysiącleciu pne i mieszkał do naszych czasów. Kolebką pierwszych bibliotek są starożytne cywilizacje Chin i Egiptu. W Europie pierwszy nosić stosy, biblioteka Babylon i Kuta.


biblioteka metamorfoza

Ponad sto lat istnienia, biblioteka i jego funkcje zostały znacznie zmienione. Od faktycznie stosy (to określenie tłumaczone z greckiego), to był długi okres służby elity. Potem, jak rozwój demokracji, stało się publiczne, dostępne dla wszystkich grup społecznych, instytucji. Jego główne funkcje to do otrzymania pełnej informacji we wszystkich dziedzinach wiedzy, wzmocnienia i zachowania więzi kulturowych i społecznych w społeczności.

Siać rozsądne, dobre, wieczne …

Te same wzniosłe cele jest jak każdy inny biblioteki Lermontowa. Penza – miasto położone w środkowej części Rosji – jest słusznie dumny.

A co będzie rewolucja może wystąpić w dziedzinie komunikacji, bibliotekę przez długi czas nadal będzie centrum życia kulturalnego każdym mieście, że bez nich niemożliwe byłoby sobie wyobrazić. Odwiedzający będą zmiany warunków służby, czytanie umieszcza urządzenie zastąpić stare nowe technologie przyjdzie, ale biblioteki jako centrum i źródło wiedzy zachowują swoją rolę przez długi czas. Nowe technologie potrzebują nowych budynków lub przebudowa starych, mające z reguły, historycznych i wartości architektonicznej.

Pojawienie czytelni miasta

Nowy budynek i biblioteka otrzymała Lermontov. Penza zbudować piękny budynek dla jego dumy – biblioteki miejskiej, która w 1992 roku obchodzi swoje 100-lecie. Na początku historii miasta Lermontowa społeczeństwa wynajmowane wojewódzki sekretarz domu żony EM Vakulenko otworzyć tu w 1892 roku, czytelnia publiczną, zwaną obecnie Biblioteka Lermontowa. Penza powiedział FDC książek dla ludności miasta – 2 października 1892 – data założycielskim Biblioteki Miejskiej. Moskiewski Street, 7 – miejsce, w którym biblioteka istnieje od ponad 9 lat. Wtedy nie było przenieść do bardziej przestronnego drewniany dom szambelan A. P. Dubenskogo.

Potrzeba oddzielnym budynku specjalistycznego

Biorąc pod uwagę, że nie mieszkanie, nie dom nie może być biblioteka miejska, choćby tylko ze względu na wielkość i rozmieszczenie, miejski Lermontovskoye Spółka przeznaczyła pieniądze z funduszu Bielińskiego wybudować specjalny budynek dla biblioteki miasta. Dla tych celów poszliśmy i środki z jubileuszowej edycji książki poświęcone 50. rocznicy śmierci Vissariona Belinskogo, pochodzący z tego obszaru. W 1909 Penzinskaya Rada Miejska postanowiła przydzielić miejsca na budowę domu z kamienia. W 1910 roku, w ramach projektu poprawy, to był wolny przydzielone miejsce w 472 sążni kwadratowych i 80 tysięcy rubli, a następnie corocznie przez 10 lat, a za opłatą w wysokości 4000 na budowę budynku, który do momentu otwarcia w 2012 roku nowego nowoczesnego budynku mieści się biblioteka nazwany Lermontowa. Penza zdobi się z nowym, pięknym, spełniających wszystkie wymogi czasie organizm.

zgodność z czasem

Dziś biblioteki pochodzą czasy procesu. Rewolucja, która wystąpiła w dziedzinie komunikacji, stawiając przed nimi problemy życiowe. Potrzeba opracowania nowych koncepcji rozwoju, które powinny doprowadzić do zasadniczej zmiany. W przeciwnym razie, biblioteki zamieni się w archiwach. Dlatego, aby nie stracić czytelnika, depozyt książki, nie tylko zmodernizowane, ale również Zjednoczona w swoich obszarach różnych organizacji społecznych i kulturalnych, mających na celu obracając bibliotekę do regionalnego kompleksu multi-informacyjnym. Wszystkie wyzwania czasu spotyka się z aktualną Regional Library nazwany Lermontowa. Penza odpowiedzialne podejście do budowy nowego budynku, który znajduje się w Arbekovo, skrzyżowania, znajduje się w dzielnicy Oktyabrsky miasta.

Nowy czas – nowe warunki

Nowy wielopoziomowy budynek o łącznej powierzchni 25 tysięcy metrów kwadratowych. m. Jest to dobrze wyposażony ośrodek badawczy i kompleks rozrywkowy w tym samym czasie. Na jego terytorium pomieścić stosy i czytelnie, tezy elektronicznych i sali biblioteki cyfrowej, centrum informacyjne dla dzieci i ogromna sala koncertowa, kino i kawiarnia. W centrum miasta, w starym klasycznym budynku na ulicy Bielińskiego, 10, opuścił bibliotekę dla Ośrodka Szkoleniowego niewidomych i niedowidzących,, umiejętności obsługi komputera, biblioteki zagraniczne i redaktorów „Sura”, co jest szczególnie dumny Library. Lermontow. Penza nie mógł rozstać się ze starym budynku, co jest związane z życiem kilku pokoleń mieszkańców.