406 Shares 5177 views

Owady wysysające krew Komary, bąki, gadflies, kleszcze, pchły, wszy, komary. środki zaradcze

W prezentowanym na uwagę artykule skupimy się na pasożyty zewnętrzne. ciepły krew jest dla wyznaczonych przedstawicieli dzikiej przyrody naturalnej żywności.


owady wysysające krew są rozmieszczone w taki sposób, że w zależności od warunków egzystencji są poszukuje obiektu zawału zapach wydzieliny skóry od temperatury ciała lub wygląd.

Spotykamy się z owady ssące krew jak na zewnątrz domu i na ulicy: w lesie my atakują komary – komary, kleszcze, komary, giezy i giezy, aw domu – pluskwy, wszy i pchły.

W tym artykule staraliśmy się szczegółowo i podkreślenia szczegółów ochrony przed ssące krew owadami, mówić o niebezpieczeństwie, które narażone naszemu zdrowiu, jeśli zignorujemy niebezpiecznych pasożytów lub wykazywać odporność na ich ukąszenia.

Swędzenie, które jest spowodowane przez ukąszenia owadów krwiopijnych, ze względu na obecność w ślinie enzymy specjalnych, krzepnięcie krwi, co nie powoduje jej skrzepu. Dla niektórych ludzi, prowokuje reakcje alergiczne, w tym śmierć. Najczęściej pęcznieje kęs i swędzi, że jest porysowana.

owady wysysające krew często są nosicielami niebezpiecznych chorób – dżumy, tyfusu, zapalenie mózgu, malarii i innych.

Ochrona przed ssące krew plenerze

Zaczynając w lecie w lesie lub nad jeziorem, należy zawsze mieć przy sobie butelkę odstraszających muszek. Komary Diptera uogólnione połączenie wszystkich krwiopijne owady, które żyją w trawie, drzew i krzewów.

W aptekach szeroki zakres najbardziej różnorodnych i skuteczne środki owadobójcze i środki odstraszające, środki odstraszające owady wysysające krew, na przykład, mają długie i dobrze ustalone „DEET”, „Repekul”, „Benzftalat”, „Tajga”, „Benzimin”, „Solarolo” i inne. Pochodzą one w postaci aerozoli, maści, emulsje i płyny. Jednak efekt produktów krótkotrwałe. Po około godzinie, w zależności od różnych czynników, zapach jest osłabiony, a owady zaczynają znowu zaatakować. W przeciwieństwie do tego pierwszego repelentów owadobójczych niszczenia owadów i są bardzo toksyczne i HRT odstraszania komarów.

Pomimo faktu, że substancje chemiczne są bardzo wygodne i skuteczne, nie wszystkie są równie bezpieczne – większość z nich zawierają truciznę dimetylu. Małe dzieci i kobiet w ciąży jest bezwzględnie przeciwwskazane substancją. Ta kategoria ludzi, lepiej jest użyć naturalne olejki goździkowy, kamfora, anyżu i lawendy.

Vanilla przeciwko muszek

Słodki i delikatny smak wanilii jest przyjemny do naszego zmysłu powonienia, ale to jest nie do przyjęcia muszki. Przygotowuje się roztwór wanilii i wlać do butelki z rozpylaczem. Od czasu do czasu rozpylania cieczy na siebie i dziecko, a nie Diptera nie naruszyć.

Nadaje się nawet waniliny syntetycznej, sprzedawane w sklepach spożywczych w departamentach pieczenia przypraw. Jedno opakowanie rozpuszcza się w gorącej wodzie, a następnie wlać do butelki. Jest to bardzo łatwe i wygodne.

Można zrobić roztwór i naturalnej wanilii. Aby to zrobić, należy wyciąć kapsułę i drapać się nasiona z wewnętrzną miazgę. Następnie umieścić nasiona z miąższu do wrzącej wody i umieścić w łaźni wodnej. Po upływie pół godziny i usunąć z ciepła postawić do zaparzenia w cieple. Po dwóch godzinach, roztwór jest gotowy do użycia. Szklanka wody potrzebnej 6-8 strąków. Wadą tego narzędzia jest jego kolor – to jest bardzo ciemny i pozostawia śladów na ubraniu. To infuzji zaleca się dodawać do kąpieli podczas kąpieli dziecka. Dziecko, zapachu wanilii mogą spać w wózku na balkonie lub w ogrodzie – na komary i inne owady ssące krew, nawet nie będzie latać do niego, a nie coś do gryzienia.

szlamowatą

Te małe wampiry są wektory Tularemia, gorączka krwotoczna krymsko-kongijska i fillyarioza. Szlamowatą-komar – bardzo małych (od 1 do 4 mm), ze znajdujących się w rosyjskich szerokości owady wysysające krew. Szczególnie wiele z nich w lasach tajgi i tundry. Były czasy, kiedy małe komary zajęte do śmierci spania w drzewach lekko podpity mężczyzna.

Krew jest ciepłe jedzenie dla dorosłych samic. Ponieważ wszystkie fazy gryzące muszki są przeprowadzane w wodzie, największe prawdopodobieństwo stania się ofiarą ich ukąszenia tych, którzy są w pobliżu zbiorników słodkowodnych stojącej wody.

Repelenty i oleje roślinne z silnym i ostrym zapachu odpychają muszki bardzo skutecznie. Wybór ofiary, gryzące muszki są prowadzone przez zapach wydzielin skórnych.

Ugryzienie wysysające krew przedstawicieli raczej bolesne, jak komary nie przebić skórę, podobnie jak długie komary trąbę i gryźć szczęki, mający postać dwóch ostrych szpilkach.

komar

Komary wszystkich etapach rozwoju, oprócz imago, która odbyła się w jeziorach, stawach i bagien. W wilgotnych lasach i tundrze nich ma innego ratunku niż repelentów i ochronnych moskitiery. Interesujące jest to, że żywi się krwią ludzką komariha zamiast męskiego-komara. Komariha, czyli krew samice napoje dla funkcji rozrodczych, mężczyzna odbiera to samo jedzenie tylko z soku roślinnego.

Olejki eteryczne z goździków, anyżu i kamfory odstrasza wszystkich krwiopijne, w tym komary. Można przygotować mieszaninę różnych olejów. Otrzymał doskonałą i bezpieczną ochronę przed komarami i inne krwiopijne, polowanie w pobliżu.

Przechodzenie do natury, nie zapomnij zabrać butelkę z mieszaniną być używane kilka razy. Jak wspomniano powyżej, w godzinę lub mniej wyrządzone zapach skóry osłabia, a latające owady krwiopijne zacząć znowu zaatakować.

Samica komara wytwarza charakterystyczny delikatny dźwięk. Gdy komary szczególnie liczne w powietrzu słychać nieustanny szum. Szczególnie lyutuyut je w czasie upałów przed deszczem. Ugryzienia szybko stan zapalny i obrzęk skóry. Cokolwiek swędzenie rany, to jest niemożliwe do grzebienia – będzie jeszcze bardziej swędzi tylko, a może wystąpić zatrucie krwi. Szybko usunąć podrażnienie pomocy farmacji „Psili balsam”, „Fenistil” i butanodiowy maści, oraz wodny roztwór sody oczyszczonej.

Komary są aktywne głównie od maja do października, ale zdarza się, że rodzina komar osiada w ciepłych i wilgotnych piwnicach domów. Wtedy z ich skrzypienie i gryzienie nie ma zbawienia i zimą.

Jeśli muszki nie dłużej niż trzy dni kilkanaście żyć, komary rodzą się późnym latem, po 1-2 miesiącach, wraz z nadejściem chłodów, wpaść diapauzy, z którego wyjdzie z nadejściem ciepła.

W odniesieniu do chorób przenoszonych przez komary, to pewne rodzaje zapalenia mózgu, malaria, denga, żółta febra i Słoniowacizna. Najbardziej niebezpieczne pod tym względem kobiet, którzy przeszli diapauzy.

Długotrwała ochrona przed komarami – jest przede wszystkim likwidacja ognisk hodowli w pobliżu siedzib ludzkich. Środki te obejmują: odprowadzanie małych stojących wód i mokradeł, czystości i higieny w piwnicy, aktywnego wykorzystania środków owadobójczych.

Zwalczanie ssące krew owadami jest możliwe i przyjazny dla środowiska, w szczególności, osadniki ryby gambuzja jeść larwy komara, sadzenie drzew eukaliptusowych na brzegach i hodowli niektórych gatunków bakterii Gram-dodatnich, tworzących formy przetrwalnikowe bakterii glebowych, które żywności owadobójcze moskitiery larwy, muszek i komarów.

Giez i giez

ochrona przed muchy i bąki są takie same jak od jakichkolwiek muszek. repelenty, maści i te same smaki.

Giez ukąszenie jest bardzo bolesne i alergeny. Szybko usunąć obrzęk i świąd jest możliwe za pomocą wodnego roztworu sody kaustycznej.

Kolejny dobry wpływ Lekarstwo ukąszenia – rozmowny z gliceryny, jodu alkoholu i amoniaku. Do mieszania z 40 g jodu i alkoholu, dodano 60 g gliceryny i drgań. Gdy mieszanina stanie się bezbarwna, A nadmiarowa lek obrzęk i swędzenie gotowy. On nie odstraszyć owady, ale ułatwi stan ugryziony i neutralizuje efekt przeciwzakrzepowy wtryskiwanego do rany. Przed zastosowaniem fiolki należy wstrząsnąć, ponieważ gliceryna ma tendencję do łuszczy się i opadają na dno.

Gadflies, w odróżnieniu od much, nie pije krew i składają jaja pod skórą zwierząt stałocieplnych. Ugryzienie przez mały otwór w nim samica składa jaja, z których larwy, które żywią się krwią i tkankami ssaków. Na szczęście, w naszych gadflies kraju, atakując osobę, nie jest zbyt często. Nasze gadflies coraz bardziej niebezpieczne dla zwierząt gospodarskich. – owiec, kóz, krów itp usatysfakcjonowany i zdrowego zwierzęcia jest rzadko ugryziony. Z reguły gadflies zaatakowany słabe i chore zwierzęta, kiedy zejść do organizmu wody do picia wody, albo spać na zewnątrz.

Bąki zarazić zwierząt tularemia i wąglika i gadflies – Muszyca.

Gadflies i bąki nie tolerują zapachu dziegieć, czarnego bzu, anyż, goździki, i nafty.

jeleń mucha

Deer latać, że łoś latać, Fly-wesz, jelenie kleszcza, Ełk wszy i roztoczy łosia. Populacja tego krwiopijne jest bezpośrednio związana z liczbą jeleni i łosi, chociaż jest to pasożytnicza nie tylko na nich, ale również na mniejsze zwierzęta – lisy, borsuki, psy i inne, nawet u ptaków. Nie unikają go i ludzką krew. W naszym kraju, fly-wesz preferuje Europę regionie Uralu. Ona jest wysłannikiem takiej niebezpiecznej choroby bydła, wąglik.

Wybierz inną ofiarę muchy jelenie, koncentrując się na ruchu. Atakować tylko osoby dorosłe. Małe dzieci nie mogą się ich bać. Polowanie sezon – jesień, i tylko wtedy, gdy jest sucha, bezwietrzna pogoda.

Wesz mucha pozostaje aż obie nogi ściskając ich spiny w skórę ofiary. Natychmiast po tym, resetuje swoje skrzydła i staje się jak kleszcz. Oderwać go od ciała jest bardzo trudne, ale to musi być zrobione, bo przecież jedna osoba leci w płci przeciwnej w celu ustatkować i znaleźć ofiarą składają jaja. Pierwsze 30-60 minut krwi owadów wysysających roi, szukając najbardziej ustronnym miejscu z bliskich naczyń krwionośnych, a dopiero potem rozpocząć posiłek.

Ukąszenia-wesz leci niepostrzeżenie, ale są one ostre i bolesne swędzenie i pojawia się dopiero na drugi dzień. Równocześnie z nim w dotkniętym miejscu pojawia się solidną małe grudki, które trwa od dwóch do trzech tygodni.

Najlepszą obroną przed much, Keds – specjalna odzież z kapelusza i odpowiedniego odstraszający owady.

kruszyna

Szczególnie niebezpieczne dla mieszkańców większości regionów Rosji leśnych kleszczy. Chociaż ich ukąszenia nie są bolesne, są one nosicielami masy chorób ciężkich – borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, gorączka krwotoczna i boreliozy.

aktywność owadów gwałtownie wzrosła od późnej wiosny do początku gorących letnich dni i spadać aż do mrozów.

Kleszcze ukryć w wysokiej trawie i skakać na ubrania. Poruszają się od dołu do góry, patrząc na otwartych obszarach ciała, więc spodnie powinny być wpuszczone w skarpetki i koszulkę – Belt. Długie rękawy i kołnierz muszą być zapięte, a na jej głowie – szal lub kaptur, a lepiej i wtedy, i więcej.

Wskazówka roztocza nieswojo. Jest bardzo mały – do 2 mm, ale w jasnym ubraniu jest widoczna jako czarny punkcik.

Wchodząc do lasu, należy traktować skórę i odzież specjalną odstraszający przeciw kleszczom i po około godzinie, powtórz procedurę.

Powrót do domu, pożądane jest, aby natychmiast sprawdzić sami. Ulubiony owad miejsce – za uszami, w pachwinach, pod pachami i na szyi.

Jeśli kleszcz zostanie znaleziony, wymagane jest jak najszybciej usunąć je bez burzenia. Jest w ślinianki zawierać bakterie patogenów.

Wyciągnąć kleszcza szczypcami lub specjalnego pętli tekstylnego.

Obecnie lasy i miejsca popularne reszta przed rozpoczęciem sezonu letniego traktowane są w specjalne środki przeciw kleszczom zatem dzieje się natury, spróbuj zatrzymać się w miejscach wyposażonych dla osób podróżujących dla przyjemności, a nie chodzić z dala od utwardzonych ścieżkach.

Roztocza plagą nie tylko ludzi, ale także zwierząt. Po każdym spacerze dokładnie zbadać swoje zwierzęta przez kleszcze. Przed atakiem bloodsucking zwierząt w kłębie i wzdłuż kręgosłupa powoduje kilka kropel uniwersalnych „bary”. Pcheł i kleszczy, jest on uważany za jeden z najlepszych.

Popularne leki ludowe z krwiopijców domowych

Domy spełniać następujące przedstawicieli owady ssące krew: Błędy łóżko, wszy i pchły. Należy pamiętać, że jest to dość trudne, aby pozbyć się tych pasożytów.

Po pierwsze, ponieważ są one najbardziej aktywne w nocy i ataku szybko, zwykle, gdy osoba śpi.

Po drugie, ponieważ są one bardzo małe i mają zabarwienie ochronne.

Po trzecie, są z natury tak skonstruowany, że nie ma ludzi lub zwierzęta domowe stałocieplnych (koty, psy, papużka falista, itd.) Nie mogą istnieć – instynkt prokreacji pcha ich do ludzkiego mieszkania.

Po czwarte, niektóre z nich mogą żyć w piwnicach i na strychach, przenikając do mieszkania tylko dla tych, pić krew, a następnie wydostać.

Stąd wniosek – wygrać pluskwy, pchły i wszy jest niezwykle trudne. Łatwiejsze i bardziej poprawne – aby zapobiec ich wystąpieniu w mieszkaniu w ogóle. Jak to zrobić?

Od niepamiętnych czasów nasi przodkowie różnych ziół, środek odstraszający owady. Zapach rozmarynu, szałwii, rumianku, wrotyczu, lawendy nienawistnych pasożytów, więc pościel i materace były zaleca się układać kwiaty, liście i gałęzie roślin.

Higiena mieszkania ze utrzymuje się przez dodanie wody do usuwania kurzu naturalny lub syntetyczny, sól, ocet ziołowe.

Szybko Talk praktykowane nawet mieszkania i inne magiczne rytuały, na przykład, zebrane przez szkodniki owadzie rozliczonych w budynku, i rzuca je w trumnie za zmarłych lub kra podczas zamrożenia. Wierzono, że po braci wychodzić z domu i odpocząć w domu krwiopijne owady.

pluskwa

W odniesieniu do rozprzestrzeniania jakiegokolwiek podejrzenia choroby pluskwy. Jednak powinny one bój z powodu wielkiego dyskomfortu tworzą dla osób mieszkających na terytorium one pożądane. Dorosłe pluskwy i ich larwy żerują na ludzkiej krwi. Nie narusza zwierzętach, co grubą warstwą zabezpiecza skórę wybranego. Zagrożone są małe dzieci częściej, jeżeli istnieją w domu. Jeśli nie, to cała reszta. To wszystko zależy od wielkości populacji pluskiew i ich apetytu.

W nocy robaki karmić wielokrotnie. On czołga na organizm człowieka, pozostawiając charakterystyczne ślady ugryzień. Po przystankach działających iniekcji antykoagulant ich rany zaczynają swędzieć.

W godzinach porannych pluskwa kryjówek w składniki mebli stawu, w pościel, książki, gniazda elektrycznego i innych trudno dostępnych miejscach.

Jeśli nie wiesz, jak wygląda błędów, nie mogą one być zauważonym. Owady te wyglądają jak płaskie groszku brąz. Pokazy fotografii wyglądają jak robaki, ale to silny wzrost. Niniejszy ich wielkość – do 4 mm. Rozumiem, że to owady, a nie tylko na rozmazywanie, to jest bardzo trudne. Ani szef, ani kolana nie widział. Krew engorged błędów jest znacznie wzrosła w rozmiarze.

Aby pozbyć się pluskiew jest trudne. Nawet opuścić mieszkanie przez długi czas nie pomoże, ponieważ te krwiopijcy może hibernacji przez kilka miesięcy i obudzić się ze zwrotem właścicieli.

Naturalnych wrogów błędy są uważane karaluchy krajowych, ale tutaj można zdecydować się – zacząć je lub nie.

Że pluskwy nie są rozliczane w mieszkaniu, trzeba ściśle przestrzegać zasady higieny w domu – regularne czyszczenie, odkurzanie na mokro, przegotowaną i prasować bieliznę jak pluskwy uwielbiają składać jaja w fałdach pościeli, poszwy, poszewki na poduszki i materace. Szafki i łóżka rocznie, pożądane jest, aby położyć świeże zioła – rozmaryn, piołun, wrotycz pospolity, tatarak, korzeni perzu i rumianku, feverfew. W przypadku wykrycia co najmniej jednego błędu nie powinien być tak szybko, jak to możliwe do realizacji wszystkich przedmiotów w pomieszczeniu, amoniak, ocet, terpentyna, nafta, aceton lub denaturowanym alkoholu. Home krwiopijne owady nie mogą znieść zapachu. Ponadto, nie mogą tolerować światło słoneczne, więc starają się latem częściej na poduszki i materace balkonowych. Gdyby istniał przynajmniej jeden błąd, a następnie w taki szturm nie będzie pozostawać w twoim domu, a nawet więcej, aby pozostawić potomstwo, ale będzie szukać innego, bardziej spokojnej przystani.

Błędy dostać się do mieszkania w meble, książki, rzeczy przywiezionych z wakacji, i tak dalej. D. Jeśli hotel miał pluskwy, to jest prawdopodobne, że będą one weszły do walizek i toreb. Ponadto, błędy w mieszkaniu i przez otwory wentylacyjne.

Vsha

Złap wszy mogą być w dowolnym miejscu publicznym – w autobusie, w pociągu, w pracy, w hotelu itp Jednakże, aby pozbyć się tych krwiopijców nie są tak trudne jak pluskwy i pchły …

Trzy rodzaje pasożytów zewnętrznych – głowa, łonowe (ploschitsa) i wesz ludzka, nie może żyć bez mężczyzny i bez jego krwi. Sporo dni głodu i dorośli umierają. Kolejna rzecz – ich larwy, z nitów. Nie można przejść do etapu dorosłych przez kilka miesięcy, ale w sprzyjających warunkach, zamieniają się w dorosłych 5 dni.

Wszy lub wszawicę – biedny choroba tzw społecznego. Powodem jest to, że wszy – konsekwencją złej higieny osobistej. Brudne ubrania, noszone bez zmian, nieczyste ciało – dwa czynniki, które przyczyniają się do rozwoju wszy. Epidemia tyfusu i nawracające gorączki jest zobowiązany wszy, zainfekowana krew jest przenoszona z zainfekowanego do osób zdrowych.

Wesz dorosłych (sfotografować ją przed sobą) wynosi nie więcej niż 4 mm. Nit 4 razy mniej. Gnidy są dołączone do włosów lub szmatką nie pozostawiającą włókien.

Wszy i ich larwy nie tolerują temperatury poniżej -22 stopni Celsjusza i powyżej +44, więc są one wzięte z ubrań przez gotowanie lub wyprasowane gorącym żelazkiem.

Wszy włosy są usuwane jako ludowych i aptecznych obiektów. Dla dzieci w wieku od 4 lat zaleca „spinosad” pokazy dla dorosłych „iwermektyna” i „permetryna”. Dwa ostatnie niszczą nie tylko wszy, ale inne pasożytów zewnętrznych, w tym pcheł.

Pasożytujące na ludziach łonowe, szafa i wesz głowowa (Fot włosy zainfekowany gnid, zaprezentowane w tym artykule) nie znajduje się w kontakcie ze zwierzętami domowych i dzikich, a nie może być ukryte, jak sprytnie jak pluskwa. W oderwaniu od ludzi, szybko umiera, dlatego, aby pozbyć się wszy jest prosta.

Przez powszechne środki obejmują: owijanie głowicy mieszaniną nafty i olejków w stosunku 1: 1; SARKOIDAMI zabija wszy oraz gnid rozpuszczania powłoki; mydła dziegieć; Sok z czosnku; Nalewka hellebore; ocet i inne. Środki te muszą przetrwać na włosach przez co najmniej pół godziny i po przemyciu i przemyć ocet włosów (50 ml na 1 litr wody). Następnie trzeba rozczesać nitów gęstego grzebienia. Tydzień później, powtórz procedurę.

Przed zakażeniem wszawicy pomocą olejku lawendowego i drzewa herbacianego (krwiopijne owady nie może znieść ich zapach). Wystarczy umieścić kilka kropel na skórę za uszami, i wszy nie chce pić krew.

pchła

Pchły mogą infekować nas ponad 20 chorób, w tym dżumy, tularemię, dur brzuszny i zapalenie wątroby. Nośniki patogenami są przede wszystkim szczurom. Także ponoszą ryzyko domowych psów i kotów, które przynoszą pchły na ulicy. Jeśli na poddaszu żywych ptaków, a następnie mogą być źródłem infekcji.

Bloch zauważył nie jest łatwe: to jest bardzo małe (1-2 mm) i ma zdolność do natychmiastowego i skoczyć daleko.

Pozbyć się pcheł może być ograniczenie ich przenikanie do domu. Jeśli pies lub kot idzie na zewnątrz, po czym powinna ona nosić specjalny kołnierz protivobloshiny. „Bary” jest również skuteczne. Od pcheł psa i, w konsekwencji, będzie chronić kilka kropel zadane kłębie zwierzęcia.

Preparaty chemicznej na owady wysysające krew

Obecnie aptekach sprzedawane insektycydy, skutecznie niszcząc błędów, pchły i wszy – "trichlorfon", "", "dichlorfosu metaphos", "malation" "Raptor", "Delta …" lub "Lambda Zone", "Walka" „Egzekutor”, „Sinuzan” i inne. One spryskiwane lub fumigacji całą przestrzeń. swobodny dostęp powietrza do czasu przetwarzania powinny być odcięte. Osób w pomieszczeniu nie powinna być co najmniej kilka dni, ponieważ wszystkie te leki są bardzo toksyczne.

Jeśli jest to niemożliwe, aby zniszczyć własny wyhodowany pasożyty zaleca się wziąć pomocy specjalistów od stacji sanitarno-epidemiologicznych, które są w każdym mieście.