860 Shares 9664 views

Repin: krótki i zwięzły życiorys. Opis niektórych pracach

Bardzo trudno jest zmieścić się w skompresowanym tekstu wynosi 86 lat, którzy żyli ciężko Ilja Repin Efimovich. Biografia może jedynie krótki zarys przerywana główne etapy jego trudnego życia, bogate i twórczych wzlotów i upadków. Arcydzieła, który wyświetla prawdziwe życie, to było dużo. Dwie próby ustanowienia życia rodzinnego, jeden za niespełnionej miłości, przyjaźni z wybitnymi ludźmi swoich czasów i niestrudzonej pracy – to wszystko, co spotkał mężczyznę jak Repin. Krótka biografia (zdjęcie 30 lat przed śmiercią, pokazuje przyjazną osoba z fun-loving oczu) zostaną przedstawione poniżej.


Dzieciństwo i młodość

Ilja Repin urodził się na Ukrainie w 1844 roku i przez całe życie kochać swoją ojczyznę. W rodzinie żołnierza był najbardziej wykształcona matka, która uczy dzieci czytanie im Puszkina Lermontow, W. Żukowski. Kuzyn przed małym Ilya malowane akwarela obraz alfabetu, i przyszedł do życia. Od tego czasu dziecko nie zna odpoczynku. A gdy dorósł, doszliśmy do malarzy gospodarskich, potem dowiedział się, że w Petersburgu jest Akademia, gdzie uczą się artystów. I, zebrawszy wszystkie pieniądze zarobione że pisanie ikon, udałem się do stolicy. W ten sposób zakończył się moje dzieciństwo, kiedy opuścił swoje domy Repin. Krótka biografia mówi, że zaczął pełen nadziei młodości.

W Petersburgu

Nelaskovo zajęło kapitału w 1863 r. W Akademii, ponieważ nie był zaznajomiony z techniką rysunku, nie był przyjęty. Ale Repin poszedł do szkoły rysunku, przechodząc do istnienia wpół zagłodzony, a wkrótce jego marzenie się spełniło – studiował na Akademii. Pierwszą osobą, którą zobaczyłem była V. Polenov, a także surowe krytyk Stasow, które następnie Ilja Repin będzie przyjaciółmi na całe życie. 8 lat później ukończył Akademię ze złotym medalem, nawet żonaty, miał dzieci i rodziny, jako emeryt Akademii, udał się do Europy. Za pracę „Sadko”, napisany w Paryżu, otrzymał tytuł akademika Repin. Krótka biografia mówi nam, że zainteresował się malarstwem Maneta.

historyczny obraz

niezbyt udane „Księżniczka Sophia” został napisany przez pierwszego powrocie do domu.

Dużo pracy będzie później napisać „Iwan Grozny i jego syn” Ilya Repin. Biografia artysty pokazuje, że zainteresowanie tematem miłości, władzy i zemsty pochodzi pod wpływem muzyki Rimskiego-Korsakowa i głębokim studium historii.

"Unexpected"

Na płótnie przedstawia nieoczekiwany powrót z wygnania rewolucjonisty. Ilya Yefimovich bardzo starannie starał się przekazać mimiki. Często przepisał im. Wygnanie i zakłopotanie i zamieszanie matka, która nigdy nie spodziewał się zobaczyć jej syna, a radość z żoną i dziećmi. Na jasnym, przytulnym domu i domu na ciemnym postać stojącą skazańca, zgnieciony przez życie. Ale on czeka i ma nadzieję, że to będzie łatwe.

Innymi słowy – w nowoczesnym duchu ewangelicznej przypowieści czytam Repin. Biografia artysty powinien Podkreśla, że praca ta była długa i ciężka, ale malarz osiągnął efekt, który ubiega się.

Repin nauczyciel

Od 1894 roku Repin wykładał w Akademii. Jako współcześni pisał, że robił, był złym nauczycielem, ale nauczyciel – świetnie. Finansowo, starał się pomagać ludziom w potrzebie i znaleźć im rozkazy. W swoim warsztacie przy różnych czasach nauczył Malyavin F., B. Kustodiev, Iwan Bilibin, Sierow. Podczas pierwszej rewolucji, Repin złożył petycję do odstąpienia od Akademii, ale ostatecznie zrezygnował z kariery nauczycielskiej w 1907 roku. Powodem było niezadowolenie niektórych studentów, że nauczyciele żyją w stanie ogromnych apartamentów, a ich oddziały są słabe. Repin, wynajmę mieszkanie, wyszedł z Akademii i udał się do Jasnej Polany.

Portrety Repin

Nie wszystkie z nich są równie skuteczne, ale wielki psychologiczny inny „Portret M. P. Musorgskogo”, napisany w przeddzień śmierci kompozytora. Oznacza dużo „Pavel Tretiakowska Portret” dla miłośników sztuki, którzy stawianych praktycznie nikt.

Wielkie postacie kobiece stworzone przez niego Eleonora Duse, Elizabeth Zvantseva, ich córki, drugiej żony pisarza N. Nordman-Seversk. To ona, umiera na gruźlicę, artysta pozostawił spuściznę swego majątku „Penates”, w którym Repin spędził ostatnie trzydzieści lat jego życia. Wyróżniać portrety Lva Tolstogo, z którymi spotkał się w 1870 roku. Repin napisał cztery bardzo dobrze znany portret wielkiego pisarza i lewo mnóstwo szkiców i rysunków.

Repin: biografia i dzieło skrócie

Pomarszczony i wychudzony Ilja Repin w późniejszych latach, wielu zaangażowanych w dziele literackim. Napisał książkę „Distant bliskie.” W nim, wyraził swoje myśli i zasad twórczych. Go jako malarz nie zależało głównie estetyczny badań oraz list serca z krwi, prawdomówność obraz bez jakiejkolwiek hipokryzji. Wielki artysta zmarł w 1930 roku i został pochowany w jego „Penates” w Finlandii. Biografia, to jest bardzo krótki, nie daje pełnego obrazu życia, wesoły i dobroduszny charakter mistrza, pomimo faktu, że jego życie jest zawsze towarzyszy problemów osobistych.