715 Shares 3954 views

Regulacja okien PCV w domu

Okna plastikowe w naszych czasach stały się bardzo popularne, dzięki piękny design, doskonałe właściwości i łatwość użytkowania. I mogą one służyć przez długi czas. Jednak od czasu do czasu wymagają okna regulacji PVC. To pozwoli im pracować przez długi czas i jakościowo. Główną zaletą prezentowanych produktów jest to, że można skonfigurować je zrobić na własną rękę, bez powodowania mistrz.


Za procedurę trzeba będzie sześciokąt, który jest dostarczany wraz z produktem, Phillips i płaskie śrubokręty i szczypce. Istnieją pewne wady, dla których regulacja okien PCV właśnie jest obowiązkowa: brak jakichkolwiek elementów sprzętowych, nieprawidłowe działanie skrzydła (złego dopasowania, elementy ramy wypasu), zużycie prętów blokujących, sztywny ruch uchwytu.

Należy zauważyć, że skonfigurować prawidłowego działania mechanizmu może być sam lub z pomocą specjalisty. Jednak regulacja okien PCV na własną rękę jest bardzo prosta. Na przykład, klapka, która ma niemal każdy produkt, manipulowane za pomocą klucza sześciokątnego. Jeśli jest to podczas zamykania styka się z dolną częścią ramy, konieczne jest, aby go otworzyć obrócić śrubę, znajdujący się w pobliżu górnej części pętli, kilka milimetrów ruchu wskazówek zegara. Zdecydowanie nie trzeba przekręcić kluczyk. Jeśli chcesz, aby ustawienie klapy pionowy, pożądane jest, aby je zamknąć, od dolnego zawiasu, aby usunąć nasadkę ochronną, włóż go w hex i obrócić go w prawo o kilka milimetrów. Po wykonaniu operacji sprawdzania, czy ramka otwór przesuwa się swobodnie i wielokrotnie wykonać operację, jeżeli jest to konieczne.

Dalsza regulacja okien PCV zapewnia przegląd i wymiana płyty blokady Strike. To proste: trzeba otworzyć okno ze śrub regulacyjnych na górze i na dole zawiasy usunąć korki gumowe, następnie poluzować pierwszą. Obecnie jest to konieczne ze śrubą nastawczą do regulacji położenia skrzydła, pierwszego, poziomo i pionowo tylko.

Jeśli kawałek otwarcie dopasowana do ramy, regulacja jest wykonana z okien PCV w następujący sposób: po stronie klapy kamery, które pozwalają dostosować prasowaniem gęstość. Muszą być obracana za pomocą sześciokąta.

Regulacja okucia okna PCV mogą być wykonane zarówno za pomocą sześciokąta, a przy użyciu innych śrubokręty. Jeśli z jakiegoś powodu stało zagłuszania gałka i migawki nie może być zamknięta, konieczne jest uciekanie się do demontażu części. Aby to zrobić, należy zdjąć pokrywę, która chroni mechanizm uchwytu, a następnie kliknąć na zamek, który uruchamia się w niewłaściwym czasie. Jeśli to się nie włącza, trzeba albo przenieść blisko skrzydła do blokady współpracującej lub włóż cienką metalową płytkę między nim a ramą. Kiedy napięty rozwierane powinny być smarowane olejem silnikowym. W przypadku pęknięcia części lepiej jest zastąpić nowymi.

W celu ekranie przez dłuższy czas do pracy, trzeba okresowo sprawdzać wszystkie swoje mechanizmy regularne czyszczenie z brudu i kurzu i nasmarować wszystkie składniki oleju smarowego.

Jeśli problem jest bardziej poważny, a nie możesz sobie z tym poradzić na własną rękę, będzie musiał wezwać master-setter. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zerwania okno.