196 Shares 2448 views

„AutoCAD” – co to jest? Opis programu

Nowa wersja AutoCAD 2017 najpopularniejszego systemu komputerowego wspomagania projektowania pojawił się 21 marca 2016 roku i był najbardziej stabilny „AutoCAD 2016”. Z pomocą tego oprogramowania jest dostępna w naszym kraju znaczna część elektronicznej dokumentacji graficznej. Co to był pierwotnie stworzony „AutoCAD”, który jest teraz, i jakie są perspektywy? Pierwsze rzeczy pierwsze.

W sprawie utworzenia programu AutoCAD

Story „AutoCAD” rozpoczyna się w 1982 roku, kiedy w styczniu Dzhon Uolker programista zaprosił kilku kolegów, aby utworzyć spółkę do rozwijania aplikacji. Pierwotnie nazywany firmę, a pierwszy program i tak zaplanowane, ale firma dla Autodesk, jak i po czterech miesiącach „AutoCAD” został zarejestrowany w kwietniu tego samego roku. Że ta aplikacja będzie popyt, wiedzieli już. Zatem data urodzenia jest uważany za popularny program w dniu 25 sierpnia.

Początkowo młoda firma oferuje dwie wersje: system (Autocad-86) dla procesorów 8-bitowych, które współpracują z systemem operacyjnym CP / M (Autocad-80), a wersja procesorów 16-bitowych w systemie MS-DOS działa. Program koszt dokładnie tysiąc dolarów.

Który pojawił się na rynku w maju 1985 wersja 2.1 miała szczególny język, który pozwala na zapisywanie wyrażeń i opisać zmienne w przyszłej wersji zwanej AutoLisp. Pierwsza rosyjska wersja pakietu pojawił się w 1988 roku.

Począwszy od wersji 11 „AutoCAD”, opublikowanym w październiku 1990 roku, nie było możliwości tworzenia trójwymiarowych modeli. Znacząca okazja, aby dodać do programu w 2006 r. AutoCAD 2007 pozwoliły na wybór jednego z kilku typów interfejsów użytkownika mają nowy wygodny panel i narzędzia do pracy z obiektami trójwymiarowymi, pozwala na tworzenie animacji.

C Od tego czasu firma wydała nową stabilną wersję pakietu rocznie. Obecnie ponad 35 wersjach wydany tylko dla komputerów stacjonarnych. Idź wersji mobilnej, „AutoCAD” wersja rosyjska, jak również dla Windows, OS X, systemy operacyjne iOS. Oprócz „AutoCAD”, firma posiada kilka innych popularnych i dobrze znanych na całym świecie pakietów stosowanych programów, związanych z modelowaniem wizualnej i rysunki:

 • 3ds Max.
 • Maya.
 • Fusion 360.
 • Inventor Professional.

powołanie

Więc, co stanowi „AutoCAD”, jaką projektowania wspomaganego komputerowo? Główną funkcją CAD – 2D rysowania i tworzenia dokumentacji projektowej w różnych dziedzinach wiedzy. W środowisku istnieje wiele narzędzi do pracy ze standardowymi i dowolnych kształtach, co pozwala tworzyć żadnych modeli 3D i analizuje je. na podstawie dynamicznego podejścia blokowego pozwala nie przerysować powtarzalnych elementów i zabrać je z biblioteki lub zmienić parametry już śledzone. Obecność możliwością drukowania trójwymiarowego ułatwia tworzenie układów fizycznych, projektów Drukowanie 3D drukarki.

A operacje magazynowe mechanizm i tworzenie makr pozwala na wprowadzanie poleceń, nawet bez doświadczenia w programowaniu. Różnorodność narzędzi do pracy z dwu- i trójwymiarowych obiektów ułatwiają przełączanie pomiędzy różnymi trybami wyświetlania, powiększanie i obracanie obiektów. „AutoCAD” posiada niezbędne narzędzia do tworzenia animacji, które mogą być wykorzystane w prezentacji.

C, które pliki prace

Pliki „AutoCAD” są rozszerzeniem DWG i DXF. Pliki z rozszerzeniem DWG jest popularnym formatem do przechowywania cyfrowych rysunków (DWG -drawning). Jest właścicielem formatu Autodesk, a jest ona niezbędna do swoich produktów. Środowisko oprogramowania do projektowania innych producentów może również pracować w tym formacie. Program pozwala na otwieranie i używać plików do innych popularnych formatów graficznych i tekstowych.

Pliki DXF (rysunek format wymiany) pozwala na wymianę informacji między graficzną aplikacji CAD. Format ten jest również własnością Autodesk, ale jest obsługiwany przez większość systemów CAD.

wymagania systemowe

Minimalne wymagania dla komputera programu „AutoCAD” 2016 (wersja rosyjska)

 • System operacyjny Windows 8.1, wersje dla systemów operacyjnych Windows 7 nie poniżej "Home Premium";
 • 32- lub 64-bitowy procesor Intel, AMD odpowiednich wersji AutoCAD c z prędkością co najmniej 1,0 GHz i obsługuje instrukcje SSE2;
 • od 2 GB RAM;
 • monitorować ekspansję rozdzielczości co najmniej 1024 x 768 i karta graficzna zgodna z DirectX 9.

Program, należy również posiadać:

 • Wersja przeglądarki Windows Internet Explorer nie jest mniejsza niż 9,0;
 • fleshpleera wersja Adobe Flash Player jest nie mniejsza niż 10;
 • Biblioteki .NET Framework 4.5.

AutoCAD 2017 są minimalne wymagania systemowe są nieco wyższe: w szczególności konieczność monitorowania o minimalnej rozdzielczości 1360 * 768, zestaw bibliotek .NET Framework 4.6.

Funkcje interfejsu użytkownika

Konstrukcja systemu oparta jest na interaktywnym podejściem, co oznacza dialog z programu użytkownika w szczególnych poleceń językowych. Prawie wszystkie zespoły mają różne wersje. Dokładnie jak używać polecenia, system podejmuje decyzję na podstawie analizy działań użytkownika i dialogu z nim.

Standardowy interfejs „AutoCAD” to roboczy, zwany wzór, paski narzędziowe, dodatkowe okna i linia do wprowadzania poleceń. Począwszy od wersji 2009, znajdują się w menu paska zadań w postaci taśmy, ale można przełączyć się do widoku klasycznego, a. Menu w formie tzw wstęgi taśmy jest powszechnym trendem w nowoczesnych aplikacji, produkty firmy „Avtodesk” mają taki interfejs.

Skład taśmy mogą być dostosowane do ich specyficznych potrzeb. Taśma ma zakładki, z których każda zawiera niezbędne grupy podobnych narzędzi. Wszystkie elementy mają dodatkowe menu kontekstowe, zwykle spowodowane przez prawym przyciskiem myszy.

tendencje rozwojowe

Wektor rozwoju c Autocad podobnej ogólnej tendencji poprawy oprogramowanie. Konsekwentnie poprawia stabilność, dokładność i wydajność grafiką 3D, wprowadzono szereg inteligentnych narzędzi, kompatybilność z innymi produktami oprogramowania Autodesk oraz innych firm.

Produkowane wersję „AutoCAD” dla tabletów, smartfonów na popularnych mobilnych systemów operacyjnych. Oczywiście, nikt nie mówi o „AutoCAD”, który jest prawdziwą alternatywą dla tradycyjnej wersji, ale otwiera możliwość wykonać pewne ograniczone działania z projektów dosłownie „w biegu”. Nie zapomnij o firmę „Avtodesk” oraz o chmurze. wersja AutoCAD WS umożliwia przechowywanie informacji w chmurze Autodesk 360, a praca z nimi za pośrednictwem sieci.