843 Shares 4123 views

Najpotężniejsza bomba w świecie. Co jest silniejsza niż bomba: próżni lub fuzji?

Nie ma takiej siły na świecie, bardziej niszczące niż wybuch bomby jądrowej lub próżni. Różne badania i rozwój doprowadziły do tego, że został stworzony broni masowego rażenia, siły niszczącej, że eksplozja nie powstrzymało nikogo. Co jest najpotężniejszą bombę na świecie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zrozumieć specyfikę różnych bomb.


Co jest bomba?

Elektrownie jądrowe działają na zasadzie uwalniania i przypinanie w dół od energii jądrowej. Proces ten musi kontrolować. Uwolniona energia jest przekształcana w energię elektryczną. Bomba atomowa prowadzi do tego, że nie jest to reakcja łańcuchowa, która całkowicie niekontrolowany, a ogromna ilość uwolnionej energii powoduje straszliwe zniszczenie. Uran i pluton – nie są tak nieszkodliwe elementy układu okresowego pierwiastków, prowadzą one do globalnej katastrofy.

Bomba atomowa

Aby zrozumieć, co jest najmocniejszym bomba jądrowa na świecie, aby dowiedzieć się więcej na temat wszystkiego. Wodór i bomby atomowe należą do energetyki jądrowej. Jeśli połączyć dwa kawałki uranu, ale każda będzie mieć masę poniżej wartości krytycznej, to „związek” będzie znacznie przekracza masę krytyczną. Każdy neutron jest zaangażowana w reakcji łańcuchowej, bo zepsuje rdzenia i uwalnia 2-3 neutrony, które powodują nowe reakcje rozkładu.

Siła neutron całkowicie poza kontrolą człowieka. Mniej niż sekundę do setki miliardów rozpadów nowo nie tylko uwalniają ogromne ilości energii, ale także stać się źródłem silnego promieniowania. Ten radioaktywny deszcz pokryte grubą warstwą ziemi, pól, roślin i wszystkich żywych istot. Jeśli mówimy o żywiołowych w Hiroszimie, zobaczysz, że 1 gram materiału wybuchowego spowodowało śmierć 200 tysięcy osób.

Zasada działania i zalety bombie próżniowej

Uważa się, że bomba próżniowa, stworzony przez najnowsze technologie mogą konkurować z jądrowa. Chodzi o to, że jest używany zamiast trotylu substancję gazową, która jest potężniejsza niż kilkadziesiąt razy. Lotnictwo wysoka moc bomb – najpotężniejsze bomby próżniowej w świecie, który nie stosuje się do broni jądrowej. To może zniszczyć wroga, ale nie cierpi w domu i technologii, a produkty jego rozpadu nie będzie.

Jak to działa? Bezpośrednio po upuszczeniu bombowiec wyzwalane detonator w pewnej odległości od ziemi. Obudowa jest zniszczona i rozpyla ogromną chmurę. Po zmieszaniu z tlenem, zaczyna przenikać w dowolnym miejscu – w domu, kosze, wiaty. Wszystkie formy próżni wypalenia tlenu. Przez to spada bombę obraca ultradźwiękowy i tworzą się bardzo wysoką temperaturę.

W przeciwieństwie do amerykańskiej bomby próżniowej z rosyjskiego

Różnica polega na tym, że ten ostatni może zniszczyć wroga, który jest nawet w bunkrze, stosując odpowiednie głowice. Podczas eksplozji w głowicy powietrza spada i uderza mocno na ziemi, grzebiąc na głębokości 30 metrów. Po wybuchu utworzenia chmury, co zwiększa rozmiary, mogą przedostać się do wnętrza schronu, a już nie eksploduje. Amerykańskie głowice są wypełnione zwykłym TNT, tak niszcząc budynek. Bomba próżniowa niszczy pewnego obiektu, ponieważ ma mniejszy promień. Bez względu na to bomba jest najpotężniejszym – każdy z nich powoduje nieporównywalne z niczym druzgocący cios, uderzenie całe życie.

Bomba wodorowa

H-bomb – jeszcze jeden straszny broni jądrowej. Związek uranu i plutonu wytwarza nie tylko energię, lecz także do temperatury, która jest zwiększona do miliona stopni. Izotopy wodoru są połączone z helem jądra, który wytwarza ogromne źródło energii. Bomba wodoru jest najsilniejszym – to fakt bezsporny. Wystarczy sobie tylko wyobrazić, co to jest podmuch zamachy 3000 bomb atomowych w Hiroszimie. W Stanach Zjednoczonych i krajach byłego Związku Radzieckiego może liczyć 40.000 bomby o różnych pojemnościach – jądrowy i wodór.

Eksplozja amunicji jest porównywalne z procesami, które pojawia się w słońce i gwiazdy. Szybko neutrony przy dużej prędkości rozpadu uranu bomby zapłacić sam. Wyróżnia się nie tylko ciepło, ale również fallout. Istnieje do 200 izotopów. Produkcja takiej broni jądrowej tańsze niż jądrowa, ale jej skutkiem może być zwiększona w dowolną liczbę razy. Jest to najbardziej potężny bomba eksplodowała, który cierpiał w ZSRR 12 sierpnia 1953 r.

Skutki wybuchu

W rezultacie eksplozji bomby wodorowej jest potrójny charakter. Pierwszą rzeczą, która się dzieje – nie jest bardzo silny podmuch wiatru. Jego pojemność zależy od wysokości eksplozji prowadzone i rodzaju terenu i stopnia przejrzystości powietrza. Mogą tworzyć duże burze ognia, które nie osiąść na kilka godzin. Mimo to, wtórny i najbardziej niebezpieczne konsekwencje, które mogą powodować najpotężniejszej bomby termojądrowej – promieniowania radioaktywnego skażenia i okolic przez długi czas.

Radioaktywne pozostałości po wybuchu bomby wodór

Z wybuchu kuli ognia zawiera zestaw bardzo drobnych cząstek radioaktywnych, które są zatrzymywane w warstwie atmosfery ziemi i pozostają stałe. W przypadku kontaktu z ziemią, które tworzy się pył kuli ognia płonący złożoną z cząstek rozpadu. Początkowo gromadzi duże, to lżejsze, który jest przenoszony przez wiatr na setki kilometrów. Cząstki te mogą być widoczne gołym okiem, takich jak pył widać na śniegu. To jest śmiertelne, jeśli ktoś będzie w pobliżu. Najmniejsze cząstki mogą być w wielu lat w atmosferze, a więc „podróży”, wielokrotnie okrążając całą planetę. Ich radioaktywność słabnie do momentu, gdy wpadną w postaci deszczu.

W przypadku wojny jądrowej z użyciem bomby wodorowej skażone cząstki doprowadzi do zniszczenia życia w promieniu setek kilometrów od epicentrum. Jeśli zostaną wykorzystane superbomb, następnie zabrudzoną powierzchnię kilku tysięcy kilometrów, które sprawiają, że jej ziemia całkowicie do zamieszkania. Okazuje się, że człowiek-najpotężniejszą bombę zdolną niszczyć całe kontynenty.

Bomba termojądrowa „papka”. tworzenie

Bomba 602 miał kilka nazw – „kleik” „Car Bomb” i Został on opracowany w ZSRR w 1954-1961, odpowiednio. Miał najpotężniejsze urządzenie wybuchowe w trakcie istnienia ludzkości. Prace nad jego powstania została przeprowadzona przez kilka lat w tajnych laboratoriach szczególnie pod tytułem „Arzamas-16.” Zdolność bomba wodorowa 100 megaton przekracza 10 tysięcy razy większą moc bomby zrzuconej na Hiroszimę.

Jego eksplozja jest w stanie w ciągu kilku sekund, aby usunąć z powierzchni Moskwie. City Center będzie łatwo odparować w dosłownym tego słowa znaczeniu, a wszystko stanie się najmniejszym gruz. Najpotężniejsza bomba w świecie będzie wymazane i Nowym Jorku ze wszystkich wieżowców. Po jej lewej dvadtsatikilometrovaya stopiony gładką krater. Z tego wybuchu udało się uciec, w dół do metra. Cały obszar w promieniu 700 km otrzymałby zniszczenie i wpadła cząstki radioaktywne.

Eksplozja bomby „Króla” – Być albo nie być?

W lecie 1961 roku, naukowcy postanowili przetestować i obserwować wybuch. Najpotężniejsza bomba w świecie miała eksplodować w miejscu, znajduje się na dalekiej północy Rosji. Ogromna powierzchnia wieloboku zajmuje całe wyspy Nowej Ziemi. Skala zniszczeń musiał dotrzeć 1.000 kilometrów. Z eksplozji mogła pozostawać zainfekowane ośrodki przemysłowe takie jak Workuta, Norylsk i Dudinki. Naukowcy, po pojąć skalę katastrofy, wziął głowę i zdał sobie sprawę, że test jest anulowany.

Miejsca do przetestowania słynnej i niezwykle potężne bomby nie było nigdzie na świecie nie było tylko Antarktyda. Ale lodowaty kontynent także nie do przeprowadzenia eksplozji, ponieważ obszar ten jest uznawany za międzynarodowy i uzyskać pozwolenie na takie badania jest po prostu nierealne. Było to konieczne, aby zmniejszyć ładunek bomby 2 razy. Bomba eksplodowała jeszcze 30 października 1961 roku w tym samym miejscu – na wyspie Nowej Ziemi (na wysokości około 4 kilometrów). Z eksplozji nastąpił potworny grzyb ogromny obłok, który wzrósł do 67 kilometrów, a fala uderzeniowa krążyły planety trzy razy. Nawiasem mówiąc, w muzeum „Arzamas-16”, w mieście Sarowa, można zobaczyć na trasie kroniki eksplozji, ale twierdzą, że nie jest widok dla osób o słabym sercu.