163 Shares 1517 views

Przeciwbakteryjny TSifran. Stosowanie leku

Lek „TSifran” jest środkiem przeciwbakteryjnym o szerokim spektrum działania i należy do farmakologicznego grupę fluorochinolony. Aktywne składniki leku jest cyprofloksacyna i tinidazol. Z uwagi na tłumienie bakteryjnej gyrazy DNA i hamowanie syntezy DNA, te substancje czynne są wysoce aktywne w przypadku większości bakterii Gram-ujemnych.

W szczególności, działanie bakteriobójczego działania preparatu „TSifran” instrukcja obsługi Uwagi w odniesieniu do tych bakterii: dwoinka rzeżączki, Neisseriameningitidis, Haemophilus influenzae, pałeczka ropy błękitnej, Salmonella spp, Escherichiacoli i innych mikroorganizmów szczepy wytwarzające i nie wytwarzające penicylinazy, jak również szczepów odporny na metycylinę i Enterococcusspp, Chlamydiaspp, Mycobacteriumspp, Legionellaspp … szczepy.

Farmakologiczne działanie bakteriobójcze leków o szerokim spektrum „Instrukcji TSifran” do stosowania są następujące: „Narzędzie to jest przeznaczone do leczenia chorób zakaźnych, skuteczne w leczeniu procesów zapalnych – mieszanych zakażeń wywołanych przez działania tlenowych i beztlenowych i pierwotniaków.”

Farmakokinetyka

Aktywne składniki leku „TSifran” instrukcji użycia odnosi się do wysoce kompatybilne. I cyprofloksacyna i tinidazol mieć dobre wchłanianie w przewodzie pokarmowym.

Biorąc pod uwagę, każdy ze składników czynnych leku, należy zauważyć, że cyprofloksacyna wykazuje około 70% biodostępność. Jego wchłanianie jest zwolnił nieco, podczas korzystania z żywności. Lek ten ma dobrą przenikalność do tkanek oraz płynów ustrojowych, w tym kości, mięśni, tkanki tłuszczowej i tkanki chrzęstnej. On wnika narządów układu moczowego, w tym w organizmie, takich jak prostata. Było to tajny ujawnia wysoką zawartość stężenie kiprofloksatsina, jak w rzeczywistości, w nasienie, ślinę, żółci, płynu limfatycznego, śluzu.

Tinidazol różne absolutna biodostępność. Składnik ten wchodzi również szybko w wysokich stężeniach w tkankach ciała ludzkiego, ciekłym środowisku wnika w szczególności w płynie mózgowo-rdzeniowym, co jest uzyskiwana w ramach tego samego poziomu w osoczu. Około jednej czwartej ilości spożywanych substancji wydalanych w moczu, w postaci niezmienionej, około 10% uwalnia się w postaci metabolitów niewielka część składnika opuszcza ciała w kale.

Wskazania do leków „TSifran” instrukcji użycia odnosi się do mieszanego leczenia miejscowych stanów zapalnych. Wśród bardziej specyficznych schorzeń, do leczenia leku pod uwagę, które stosuje się następujące choroby:

  • przewlekłe zapalenie szpiku ;

  • wewnątrz infekcyjnych procesy zapalne;

  • amoebic dyzenteria i biegunka mieszana (amoebic i bakteryjne);

  • zapalenie ozębnej, zapalenie okostnej i innych zakaźnych chorób jamy ustnej;

  • ginekologiczne zapalną;

  • przewlekłe zapalenie zatok;

  • infekcje skóry i tkanki miękkiej;

  • pooperacyjne choroby zakaźne;

  • ropień płuca.

Jeden z nich, i inne zakażenia wywołane przez tlenowe i beztlenowe bakterie wrażliwe na działanie składników leku.

Zaakceptowany preparat „TSifran” po posiłku. Tabletki należy przyjmować z wodą w ilości wystarczającej. dorosłych pacjentów biorących ten lek, dwa razy dziennie, na tabletki 600 mg i 500/250/300 mg dwa. Pacjenci w wieku poniżej osiemnastu lat, lek nie jest podawany. To nie jest zalecany do stosowania w ciąży.

Przeciwwskazania do zastosowania opisanego leku w terapii jest zwiększona wrażliwość na składniki tworzące część tsifran i patologii krwi, porfirii.