365 Shares 2536 views

Luzhny Oleg Romanowicz – Obrońca i kapitan

Gdy dźwięk jest nazwa, ale należy pamiętać o Kijów „Dynamo” w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Jeden z najlepszych zespołów w krajach byłego Związku Radzieckiego w tym czasie. A przed oczami pojawiają się na pewno Oleg Luzhny – obrońca i kapitan.

Początki kariery

Jeśli mówimy o tworzeniu takiego gracza jak Oleg Romanovich Luzhny, jego biografia zaczyna się w standardzie. Urodził się we Lwowie, 5 sierpnia 1968 roku. Jego rodzice, szczególnie moja matka, kocha piłkę nożną, więc zaczął od dzieciństwa Młodzież w „Karpaty”. Wśród swoich rówieśników nie został przydzielony specjalny talent, ale nawet doświadczeni trenerzy uderzył zdolności do pracy. To było intensywne prace na sam pozwoliła mu szybko rozwijać.

Po ukończeniu miejscowej szkoły Wychowania Fizycznego w 1985 roku zaczyna grać dla zespołu sąsiedniego ośrodka regionalnego – Łuck „Torpedo”. Te występy trwała trzy lata, aż do czasu rekrutacji. Następnie Luzhny Oleg Romanowicz, w 1988 roku przeniósł się do Lwowa SKA. Spłacić długi ojczyznę mógł myśleć o kontynuacji karierę piłkarską. Dlatego następnym krokiem było przejście w najlepszym klubie na Ukrainie w czasie – Kijów „Dynamo”.

okres gwiazda

Od roku 1989 pojawia się w „Dynamo” i od razu zyskuje się w samym sercu klubu na miejscu prawym tylnym. W swoim pierwszym sezonie w lidze radzieckiej piłki nożnej stał się najlepszy debiutant w mistrzostwach ZSRR. Aw 1991 roku otrzymał honorowy tytuł „Mistrza sportu klasy międzynarodowej”. Ale „Czczony Master of Sports” Luzhnyy Oleg Romanovich nigdy nie otrzymał w związku z upadkiem Związku Radzieckiego. „Dynamo” (Kijów) zaczyna działać w mistrzostwach Ukrainy, a od sezonu 1992/93. Jest zawsze lepiej. Oleg Luzhny zasługuje kapitana klubu.

To było w swoim czasie jako kapitan kijowskiego „Dynamo” osiągnął największy sukces na scenie europejskiej, które dotarły do półfinału Ligi Mistrzów w sezonie 1998/99. Zainteresowanie nadzwyczajnym gracza, wielu zachodnich klubów pokazał wcześniej, ale to było po tym sezonie nowy piłkarski zaczął dla niego – Oleg Luzhny przeniósł się do Londynu „Arsenał”.

Po „Dynamo”

Luzhny wziął jako zamiennik odtwarzacza Anglii Lee Dixon. Ale powiedział Lee wiek (mimo wszystko, gracz już trzydziestu było), czy zakład powstał w innym odtwarzaczu, ale poszedł nasz kicker w pierwszym zespole regularnie. Chociaż cztery lata w klubie London Luzhnyy Oleg Romanovich grał na boisku w stu dziesięciu gier i zasłużenie zdobył mistrzostwo, Puchar kraju i trzy drugie miejsca.

Na jednym ze swoich ostatnich meczów w „Arsenał”, poprowadził drużynę na boisku jako kapitan.

On kończy karierę jako gracz Luzhny English „Wilków” w sezonie 2003/04 i grał dla klubu dziesięć meczów. I pomimo dość mieszanymi wynikami, Luzhnyy Oleg Romanowicz jest uważany za najlepszy gracz w przestrzeni poradzieckiej w angielskiej Championship.

Po udał się do Wielkiej Brytanii, na Łotwę, gdzie grał „Venta” trener zespołu.

Grając w drużynie narodowej

Olega Luzhnogo debiut w reprezentacji wtedy jeszcze Związek Radziecki miał miejsce w latach dwudziestych. Dla reprezentacji ZSRR, grał osiem gier, ale nie mógł udać się do Mistrzostw Świata 1990 roku z powodu kontuzji. Ale dzień przed zdobył mistrzostwo Europy wśród młodzieży. Pole jak Związek Radziecki upadł, Luzhny Oleg Romanovich stał się rzecznikiem ukraińskiej drużyny narodowej, zadebiutował w pierwszym meczu z nią w 1992 roku.

Skończył grać w 2003 roku, prawie równocześnie z ukończeniem gry na „Arsenał”. Ale w tym czasie zespół nie mógł przebić się na jednym głównym turnieju, prawie zawsze pobytu o krok od niego. W związku z tym liczba gier nie jest zbyt duża. Wszystko dla reprezentacji Ukrainy Luzhny spędził 52 mecz, który był kapitanem 39 razy. Liczba ta jest rekord dla zespołu i jest mało prawdopodobne, aby być złamane w najbliższej przyszłości.

kariera trenerska

Praktyka gra trenera w łotewskiej drużyny, Luzhny Oleg Romanovich powrócił do Kijowa „Dynamo”, gdzie rozpoczął pracę jako asystent trenera. W okresie od 2006 do 2012 roku udałem się dwukrotnie jako trener aktorstwo, ale stałe miejsce na czele klubu i nie mógł dostać. Niezależna kariera klub zaczął w 2012 roku w Symferopolu „Tavria”. Ale pod koniec sezonu zespół wziął najniższą pozycję we wszystkich latach występów w mistrzostwach Ukrainy, więc Luzhny został zmuszony do opuszczenia klubu. Od stycznia 2016 Luzhny Oleg Romanovich poprowadził swoją drużynę miasto „Karpaty”.

Bez względu na to, jak rozwinął karierę trenerską, dla większości fanów pozostanie on w pamięci jednego z najlepszych Kijów „Dynamo” obrońców w historii. Nic dziwnego, że jest częścią symbolicznego zespołu klubu wszech czasów, tylko nieznacznie na punkty za bardziej znanych Oleg Błochin, Andrij Szewczenko i Anatolij Demjanenko.