687 Shares 9698 views

Gruyere – ser, który jest dumą Szwajcarii

Gruyere – ser, który jest domem dla Szwajcarii. Jest uważany za symbol tego kraju europejskim. W roku wyprodukowała blisko 30 mln ton. O cechach produktu, a także, co może być zastąpione, zostaną omówione w naszym artykule.


Prawdziwy ser szwajcarski

Być może wyrażenie szwajcarski ser jest nazwa gospodarstwa domowego. To odnosi się do produktu, oczywiście, ser wyjątkowej jakości. Chociaż niedawno dwóch krajów – Francji i Szwajcarii – twierdzili, gdzie dokładnie po raz pierwszy zaczął się GRUYÈRE od 2001 roku mogą oficjalnie zakładają ich uzasadnione, potwierdzone dokumentami kolebką jest Szwajcaria. Ponadto, specjalna komisja nadała mu status „nazwa, która jest kontrolowana w miejscu pochodzenia.” To jest tylko w tym kraju (Szwajcaria) mają prawo do produkcji sera i pod tą marką o nazwie „La Gruyere”. Istnieją opinie, że produkt zaczęła produkować ponad tysiąc lat temu. Wystarczy wyobrazić sobie, jak w tym czasie został doskonalił umiejętności oraz uwzględnia wszystkie niuanse jego gotowania. Może to dlatego ser „Gruyere” jest tak popularny w Europie i poza nią.

Szczegóły o smaku i wyglądzie produktu jako

Ten Gruyere – ser produkowany z mleka niepasteryzowanego krowiego koniecznie. Najlepszy ze wszystkich, jeśli surowiec został odebrany w lecie, kiedy krowy są wypasu na słynnych alpejskich łąk i zjeść świeże, pyszne trawy. Konsystencja sera jest wystarczająco gęsta, że nie ma charakterystycznych dziur, a jego okres dojrzewania wynosi średnio rok. Jednak, mimo że w ciągu czterech miesięcy od daty produkcji sera mogą być spożywane. Eksperci twierdzą, że smakuje jak suszone owoce, ale jak dojrzewania staje się bardziej ostry, wyraźny poprzez nabycie „ziemisty” smak. Oczywiście, profesjonalnych degustatorów najlepiej wiedzą, jakiego rodzaju smaków i aromat musi być ser. Reszta Gruyère zalecają stosowanie fondue (tradycyjna potrawa Szwajcarii, jest bardzo proste i smaczne – topi się w produkcie mlecznym zanurza kawałki chleba, mięsa, itp …). Poza tym, on jest doskonałym dodatkiem do wina, jak również dodanie do spaghetti, sałatek i innych potraw, które tradycyjnie umieszczone ser.

Co może zastąpić ser „Gruyere”?

Oczywiście, nie wszystkie można znaleźć w sklepach serem „Gruyere”. Niż zastąpić go, jeśli, na przykład, w przepisie mówi, że trzeba użyć tej odmiany do gotowania posiłków? Oto, co doradzają eksperci: po pierwsze, należy zauważyć, że Gruyere – to jest bardzo twardy ser, a zatem analogiem szukać tej samej odpowiedzi. Przede wszystkim, aby zastąpić ser szwajcarski delikatność dopasowanie „Emmentaler” lub „Jarlsberg”. Pierwsza nazwa znanego rosyjskiego gospodyni – ser „Emmental” można znaleźć i kupić w każdym dużym supermarkecie. Chociaż, jeśli szukasz taniej nawet zastąpienia, pamiętaj: sera „Gruyère” – podobnie, w rzeczywistości każdy twardy ser o wyraźnym smaku. Oznacza to, że zamiast w naczyniu, i można umieścić produkt o nazwie „rosyjski”, choć będzie to trochę coś. Jeszcze specjalny, wyraźny aromat suszonych owoców nie można zastąpić niczym.

Cena sera „Gruyere”

Wspomniano, że produkt może być spożywany po 4 miesiącach szczególnej wytrzymałości. Jednak istnieje wyraźna gradacja sera, w zależności od jego wieku. Tak więc, jeśli on „odwrócił” 4-5 miesiące, nazywa się to „słodki”, jeśli ser jest już 7-8 miesiące, to już „polusoleny” i szef roczniak Gruyere oznaczone jako „najwyższej klasy” lub „rezerwy”. Nawiasem mówiąc, do wytworzenia 1 kg produktu, wynosi maksymalnie 12 litrów wysokiej jakości mleka. A oni sami głowy, że byłoby lepiej, aby zadzwonić głowami, mają masę od 25 do 40 kilogramów i średnicy 55-65 cm. W związku z tym nie będzie widać taki produkt został wprowadzony do obrotu w postaci całości, co do zasady, szef jest cięty na duże kawałki w kształcie klina. Gruyere – ser jest dość drogie, zwłaszcza poza granicami swojego kraju. Rosyjskich supermarketów jego cena to 300-400 rubli za opakowanie 200 gramów, czyli od 1500 tys. Rubli za 1 kilogram. Zazwyczaj to eksport pakowane próżniowo z odpowiednim napisem (Le Gruyere). Pamiętaj, narodzin sera „Gruyère” – Szwajcaria. Ser, na której pakiet został wymieniony jakikolwiek inny kraj, nie jest oryginalny. Jedynie produkowane w dzielnicy Gruyere produktu mlecznego może wytrzymać tę nazwę.

Jakie potrawy są tradycyjnie wytwarza się stosując Gruyere

Jak już wspomniano, najbardziej popularne danie produktu – fondue. Jest to tradycyjny dla Francji i Szwajcarii. Być może tylko wtedy, gdy ludzie mogą sobie pozwolić na zakup funta tego przysmaku (i na fondue nie mniej liści) i dip do niego kawałki chleba, szynki i inne produkty do smaku. Ze względu na fakt, że ser topiony doskonale, jest często używany do przygotowania wypełnień i sosy, nie zatyka smak innych składników. Nawiasem mówiąc, Gruyere stosowany w klasycznej receptury dla popularnego francuskiego danie – zupa cebulowa. To samo odnosi się również do dań mięsnych. Ten ser – jeden z najbardziej popularnych w Europie. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, można byłoby interesujące wypróbować ten produkt, który jest uważany duma ich regionie – mały kanton Fryburg (powiat Gruyère) w Szwajcarii.