392 Shares 2217 views

Najlepsze książki o psychologii dziecka

Czasami, aby znaleźć wspólny język z dziećmi, a także zrozumieć ich uczucia może być trudne. Szczególnie dotkliwy problem dla rodziców. Zdarza się, że dziecko może zachowywać się agresywnie i skrycie, nawet w odniesieniu do tych najbliżej Ciebie. Aby zrozumieć doświadczenia dziecka, jak również w celu normalizacji stosunków z pomóc książek na temat psychologii dziecka. Wynika to z faktu, że instynkt rodzicielski nie jest wystarczające dla prawidłowego wychowania dzieci. Ważne jest, aby być prowadzony przez radę naukową.


Książka „Self-dziecko, czyli jak stać się leniwy mama” (Anna Bykov)

Historia tej książki o psychologii dziecka rozpoczęła się małym artykule w internecie, który spowodował wiele sporów. Główne zagadnienia tej edycji – powolne dojrzewanie, a także zupełny brak samodzielności u dzieci. Jednak w celu przezwyciężenia tego infantylizm, konieczne jest, aby stworzyć pewną atmosferę w rodzinie. Autor zaleca, aby stać się „leniwe mama” w interesie dziecka.

Aby ocenić przydatność tej książki o psychologii dziecka, warto zauważyć, że autor Anna Bykov – matka dwojga dzieci. Ponadto, posiada wykształcenie psychologiczne. Mając przyzwoite doświadczenie w nauczaniu, zebrała całą swoją wiedzę w niewielkiej książki, która wywołała rezonans.

Książka napisana jest dość łatwe, a nawet język zabawa, która sprawia, że łatwo zrozumieć. Rodzice dowiedzą się, jak niebezpieczne nadmiernego nadzoru i kontroli, które często naruszył nowoczesne matek i ojców. Autor uczy mamusie być umiarkowanie leniwy. Zatem wszystkie kluczowe punkty są podane przykłady wyjaśniają życiowych.

Aby nie wprowadzać w błąd czytelników, warto zauważyć, że leniwe matki – to nie jest kobieta w szlafroku i papilotach, który niesie zegar telewizora, podczas gdy dzieci są pozostawione same sobie. To matka, która daje pewną swobodę dziecka, nie rezygnując odpowiedzialność. Poza tym, ona nie zapomina o potrzebie odpoczynku i dbać o siebie. Leniwy matka przyciąga dziecko do wszystkich spraw wewnętrznych (nawet jeśli to działa to dodawane tutaj). Zatem nie można zarzucić obojętności.

Ta książka pomaga rodzicom w celu opracowania odpowiedniego podejścia do wychowania dzieci. Pomaga przezwyciężyć fanatyczną miłość i pozbyć się „kult dziecka.” Niniejsza publikacja może być krytykowane, ale to powinno się czytać.

Książka "The Secret wsparcie. Uczucie w życiu dziecka" (Ludmiła Petranovskaya)

Głównym celem tej książki o psychologii dziecka jest wyjaśnienie głębsze znaczenie relacji między dzieckiem a rodzicem. Na podstawie tego zjawiska, autor stara się odszyfrować treść nastrojów, agresji i innych przejawów natury dziecka.

Na podstawie tej książki, rodzice mogą rozwijać właściwą taktykę do komunikowania się z dziećmi, by stać się wiarygodnym wsparcie w okresie aktywnego rozwoju i dojrzewania.

Szczególną uwagę należy zwrócić na strukturę tej książki o psychologii dziecka. Dla rodziców, to będzie warto wiedzieć, jakie błędy mogą one komunikować się ze swoimi dziećmi w różnym wieku. Tak więc, w pierwszym rozdziale opisuje relacje z dziećmi, aw każdym kolejnym rozdziale omówiono nowe etapy. Warto zwrócić uwagę na dobrą percepcję i memorability tekstu. Cel ten został osiągnięty dzięki dużej liczbie przykład prawdziwego życia.

Wielu psychologów dziecięcych nazwać tę książkę lekturą obowiązkową. Jednocześnie zaczynają uczyć stoi w momencie, gdy dziecko nie jest jeszcze w stanie rozmawiać, chodzić, a wielu nie rozumie. Pomoże to, aby chronić swoje dziecko i siebie z powodu urazu, urazy, nieporozumienia. Można również tworzyć zdrowe załącznik.

Książka „Jak kochać dziecko” (Janusz Korczak)

Konieczność, a nawet obowiązek przeczytać tę książkę o psychologii dziecka. Dla rodziców z całego świata stało się prawdziwą biblią dla komunikacji z dziećmi i ich edukacji. Książka jest napisana w bardzo szczery i rodzaj języka. Zawiera on wiele myśli autora, a także historie życia i praktyczne rady.

Tekst książki „Jak kochać dziecko” – jest przejawem mądrości nauczyciela z dużej litery. Jak dziwne, jak się może wydawać, uczy dzieci miłości prawidłowo, nie deifikowani, ale bez ich tłumienia. Proste przykłady i sytuacje z życia wzięte, autor wyjaśnia potrzebę, aby dać dzieciom swobodę myśli i wypowiedzi.

Główną cechą tej książki jest to, że autor podaje wiele przykładów ze swojego bogatego doświadczenia w nauczaniu. W ten sposób rodzice mogą zidentyfikować tę cienką linię, poza którą kończy się wraz z niezbędną swobodę i rozpoczyna się odpust. Każda sytuacja jest uważany dosłownie pod mikroskopem.

Należy zauważyć, że publikacja ta nie jest wystarczająca, aby przeczytać raz. Podobnie jak wszystkie najlepszych książek o psychologii dziecka, nie wystarczy przeczytać raz. Biorąc pod uwagę doświadczenie i specyficzny język autora, na pierwszy rzut oka, co może się mylące. Jednak poprzez czytanie tego dzieła ponownie, można odkryć wszystkie nowe aspekty miłości do swoich dzieci.

Książka „Nie krzycz na dzieci” (Daniele Novara)

Pomimo faktu, że wszystko z najlepszych książek na temat psychologii dziecka zabronić dzieciom podnosić głosu, w praktyce nie jest takie proste. Bez względu na wiek dziecka nie uniknie się sytuacji, w której rodzice nie mogą powstrzymywać emocje. Niemniej jednak płakać nie tylko nie pomaga rozwiązać konfliktu, ale także sprawia, że gorzej. Daniele Novara nauczył właściwie pomieścić te sytuacje, nie tylko wyjść z nich bez głośnych kłótni, a nawet korzystać z nich.

Książka „Nie krzycz na dzieci” jest istotne dla wszystkich grup wiekowych. Odnosi się on do takich podstawowych pytań:

  • rozwiązywania sytuacji konfliktowych z dziećmi bez krzyki i bicie;
  • wychowywać dzieci, nie umniejszając ich godności i bez tonu urzędników;
  • być w stanie znaleźć konstruktywne w każdej sytuacji konfliktowej, wydobywania większość z nich;
  • zbudowanie systemu rodzinnego reguł, który będzie ciekawy do naśladowania, nie tylko dzieci, ale również wszystkich innych członków rodziny.

Autor uczy rodzice spokojnie dostrzec konflikty. Taka sytuacja – nie jest to odchylenie od normy. Jest to norma. Autor uczy rodziców, aby być właściwe liderów, którzy muszą być w stanie rozwiązać każdą sytuację w rodzinie. Krzyk może jedynie stłumić osobistych cech dziecka, lub, wręcz przeciwnie, powoduje ostrą reakcję.

Książka „Wolność od edukacji” (Dima Zitser)

Za nic, wielu rodziców ignorować podstawowych książek na temat psychologii. Autorzy wyjaśniają, że dzieci edukacja czasem zamienia się w przemoc. Z jednej strony, presja na dzieci, aby narzucić swoje własne zasady i ogólnie przyjętych zasad zachowania. Z drugiej – przemoc rodziców nad nimi, która jest stale zmuszeni się do edukacji. Dlatego też komunikacja między dziećmi i dorosłymi stracić barwy radości.

W książce „Wolność kształcenia”, autor odradza konwencjonalnej edukacji wzorca. Kształcić dzieci potrzebują tak, że zarówno dzieci i rodziców było to przyjemne i ciekawe. Zitser uczy nie tylko miłość, ale także szanować dziecko, biorąc pod uwagę wszystkie jego interesy. Jednocześnie rodzice powinni uzbroić się w narzędzia, takie jak nadzór. Pomoże to określić potrzeby dziecka, a także prześledzić jego reakcja na te lub inne metody edukacyjne. Warto zauważyć, że ta edycja była krytykowana nie tylko przez rodziców, ale także przez psychologów. Ze względu na młody wiek i brak doświadczenia autora, jest to nieco osobliwe interpretowania pojęć, takich jak pedagogiki, psychologii dziecięcej. Zitser kilka książek przesadzać zdolność dziecka do analizowania swoich pragnień. Ale nawet tak, główną ideą pracy jest jasne dla wszystkich.

Książka „Jeżeli dziecko jest trudne” (Ludmiła Petranovskaya)

Książki o psychologii dziecka zagadnień z pewnością wpłynie na złożone relacje z rodzicami. Macierzyństwo czy ojcostwo – to nie tylko przyjemne chwile rodziny, ale również częste konflikty i nieporozumienia. Jest to często, to może być jeszcze bardziej pogorszyć próbuje rozwiązać trudną sytuację. Petranovskaya, który stał leksykony dla wielu rodziców i wychowawców uczą spokojnie spojrzeć na konflikt i honorowego wyjścia z niego, aby utrzymać rodzinę dobre stosunki.

Książka zawiera praktyczne porady na temat aktualnej wychowania. Autor zauważa, że potrzeba nie tylko dzieci, ale także samych rodziców. Pomoże to zapobiec permanentnej wojny, która jest ciągle dzieje się pomiędzy starszymi i młodszymi pokoleniami. Autor wyjaśnia, że próbuje zrobić dziecko bardziej „wygodne”, rodzice dodatkowo komplikują problem.

W „Jeśli trudne dziecko” autor zwraca szczególną uwagę na kary. Oczywiście, nie można mieć dziecko wykroczenie. Niemniej jednak, należy prawidłowo wykonane (a nawet inteligentny). Autorka analizuje popularne metody karania, od której staje się jasne, że wielu rodziców starają się „Train” swoje dzieci. Autor uczy nas też nie, aby dostosować je do siebie i tworzą relacje, które będą przyjemne dla obu stron.

Książka „Po trzech zbyt późno” (Masaru Ibuka)

Granica wieku, który definiuje psychologię dzieci – 3 lata. Książka „Po trzech już koniec”, biorąc pod uwagę niezwykłe zdolności małymi dziećmi. Okazuje się, że dzieci cechuje zwiększone trudności w uczeniu się. Jednocześnie u noworodków to wpływa nie tylko na interakcję z ich rodziców, ale także dla środowiska. Zatem, wiek świadomego dziecka jest całkiem możliwe, aby umieścić podstawowe zadatki prawego postępowania.

Główną cechą tej książki w praktyce psychologii dziecka jest to, że jest on specjalnie przystosowany dla ojców. Autor uważa, że są chwile, edukacyjne, które mogą obsługiwać tylko człowiekiem. Ojcom łatwiej dostrzec informację, że książka zawiera wiele praktycznych zaleceń i minimum lirycznych dygresji, które tak lubi kobiet.

Książka „Co zrobić, jeśli dziecko jest jazda oszalałeś” (EDA Le Shan)

Biorąc pod uwagę najlepszych książek o psychologii dziecka i edukacji, nie możemy ignorować prac Eda Le Shan. Autor wielu powiązanych ze słynnym doktora Spocka, wskazując, że praktyczne znaczenie swoich zaleceń i uwag. Ważne jest, aby pamiętać, że ta książka jest w pełni przystosowany dla nowoczesnych rodziców.

„Jeśli dziecko jest jazda cię do szaleństwa” – zbiór typowych sytuacjach konfliktowych, które prawdopodobnie wystąpić w każdej rodzinie. Naturalnie, to ich dzieci są epicentrum. Autor uczy ciągnąć się razem i znaleźć właściwą drogę na zewnątrz. W odniesieniu do każdego przykładu, rozważmy głównych przyczyn zachowań dewiacyjnych dziecka. Ponadto podano szereg praktycznych zaleceń.

Książka jest napisana w sposób prosty i zrozumiały. Wcześniejsze rodzice zapoznają się z jego treścią, tym większe prawdopodobieństwo, że będą w stanie uniknąć typowych błędów w kontaktach z dziećmi. I nawet w środku sytuacji konfliktu, będzie w stanie znaleźć dobrą radę, patrząc w tej edycji. Biorąc pod uwagę wartość książki, zaleca się również do zapoznania się z pedagogów i psychologów dziecięcych.

Książka „kaprysy i napady złości. Jak radzić sobie ze złością dzieci” (Madlen Deni)

Chcąc zapoznać się z najlepszych książek na temat psychologii dziecka rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na tę publikację. Dorośli nie zawsze odpowiednio reagować na kaprysy i agresji ze strony dziecka. Bez większego zastanowienia, automatycznie tłumić te objawy, które mogą następnie prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów. Niemniej jednak, podobnie jak dorośli, dzieci mogą odczuwać silne emocje, które są ciągle szuka sposobu na zewnątrz. Tak więc, dziecko nie powinno uciskać, ale go słuchać, starając się współpracować, aby poradzić sobie z uczuciami.

Głównym celem niniejszego opracowania jest wyjaśnienie, co agresja i kaprysy – to normalne (zarówno dorosłych jak i dzieci). Psychologia książki dla dzieci autora pomaga budować relacje z dzieckiem w okresie frustracji. W tym przypadku, z naukowego punktu widzenia cech rozwoju emocjonalnego dzieci w różnym wieku. Na przykład, charakter-letniego dzieciaka histerii różni się zasadniczo od kaprysów cztery letniego dziecka. W ten sposób rodzice nabywają niezbędną wiedzę, aby pomóc im konstruktywnie komunikować się z dziećmi.

Książka Madlen Deni warto przeczytać choćby dlatego, że wynalazł całkowicie nowe podejście do edukacji dzieci. Edukacja i tłumienie zastępuje radosnej komunii, która jest procesem twórczym. Głównym celem tej pracy – uczyć rodziców, aby zrozumieć swoje dzieci. Tak więc, krzyki i kaprysy nie będzie drażniący.

Książka „Radzenie sobie z dzieckiem. W jaki sposób?” (Yu. B. Gippenreyter)

Ze względu na obfitość literatury na edukację rodziców jest bardzo ważne, aby znaleźć pomocnych książek na temat psychologii dziecka, która jest warta przeczytania. Jedna z tych prac jest publikacja „Radzenie sobie z dzieckiem. W jaki sposób?” Istotą jest to, że nie należy polegać wyłącznie na tradycyjnych metodach treningowych, ponieważ każde dziecko jest inne. Twoje dziecko musi być zrozumiałe, ze względu na banalne histerii może być spowodowane poważnym doświadczeniem. Autor ma na celu nauczyć rodzice konstruktywnego porozumiewania się ze swoimi dziećmi, a co najważniejsze – nie ignorować i nie bój się ich. Aby to zrobić, nawet one opracowane ćwiczenia praktyczne, które pomogą rozwinąć odpowiednie umiejętności.

Warto zauważyć, że książka składa się z dwóch części. Po pierwsze – jest to teoretyczny przewodnik, który zawiera zarówno osobiste wnioski autora i wspólnym pedagogicznych i psychologicznych postulatów. W odniesieniu do kontynuacji – praktyczny przykładów. Są one pobierane z osobistych obserwacji autora i od praktyki wiodących ekspertów w tej dziedzinie. Każdy z poniższych sytuacji w życiu – jest odpowiedzią na jednym lub drugim pytaniu macierzystej.

wniosek

Czy muszę czytać książki na temat psychologii dziecka? Autorzy twierdzą, że jest to konieczne. Pomimo pewności siebie wielu rodziców, istnieją takie sytuacje, które nie mogą być rozwiązane wyłącznie opierając się na swoich instynktach i doświadczenia starszych pokoleń. Piękno nowoczesnych mediów jest to, że zawartość jest dostosowany do specyfiki danej chwili w oparciu o warunki, w których dzieci dorastają. Najważniejsze – jest, aby wybrać dla siebie jedne z najlepszych książek, które pomogą znaleźć właściwe podejście do dziecka i przyczyniają się do rozwiązywania konfliktów.