563 Shares 2133 views

Valdai National Park: Opis

Rosyjska ziemia jest bogata w pięknych miejscach i wyjątkowych krajobrazów. Być może, a życie nie wystarczy, aby zobaczyć wszystko na własne oczy. Kompleks jezioro las z Wałdaj zapisywane przez fakt, że pod koniec Parku Narodowego wałdajskich zorganizowanej przez XX tutaj.

historia

Co jest tak wyjątkowy w tej dziedzinie? Istnieje ogromna liczba zabytków kulturowych i historycznych regionu Nowogród. W dawnych czasach, gdy plemiona słowiańskie mieszkał na terenie parku. Liczba stanowisk archeologicznych, które zostały zachowane w tej dziedzinie jest po prostu niesamowite – osiemdziesiąt dwa przedmiotu! Osada i kurhany, wzgórza i wsi, a także starożytnych miejsc związanych z BC 7-6 wieków.

Ogrodnictwo sztuka jest reprezentowany przez dziewięć pomników – Ancient dwory z parkami. Można zobaczyć także 22 unikalny zabytek architektury drewnianej 17-19 wieków. Wielki architekt z XVII wieku, NA Lwy utworzone w obszarze Katarzyny. Dziś mieści się w nim Muzeum Historii Valdai. Selvitsky Island Lake Valdai od 1653 roku jest siedzibą Svyatoozerskaya Iver klasztoru Matki Bożej.

Pamięta wałdajska Park Narodowy i znaczących wydarzeń historycznych. Krzyż Ignach znajduje się w pobliżu Yazhelbitsy. To tutaj Batu zwrócił swoją armię przed dotarciem Nowogrodzie.

Geografia i opis

W parku znajduje się na terytorium Demyansk, Okulovskaya i regionu wałdajskich regionu Nowogród. Obszar, który zajmuje – ponad tysiąc kilometrów kwadratowych (dokładniej – 1585).

Park Narodowy Valdai ma wielki biosfery i ekologiczne znaczenie. Jezioro leśne krajobrazy są głównym przełomowym Europy, które powstają na skutek zlodowacenia kontynentalnego, dzięki nim są chronione. Ice pagórki morenowe topografia została przedstawiona w całej swej okazałości. Teren wydaje się pagórkowaty, a wszystko ze względu na fakt, że tutaj istnieją znaczne różnice w wysokości pomiędzy różnymi formami powierzchni. Uzupełniając obraz otaczające równiny, co tylko wzmaga efekt.

Wałdaj jest częścią rozległego obszaru jeziora, pagórki – Lake District. Wszystkie te cechy są brane pod uwagę przy projektowaniu obiektu, takich jak Park Narodowy wałdajskich. Opis mu byłby niepełny, gdyby nie wspomnieć, że on działa jak wstążki wzdłuż głównej osi wzgórza rozciągające 100 km od północnej do południowej części. W tym przypadku, obejmuje dużą grupę jezioro, przechwytywanie północ od jeziora Seliger, a także prawie 200 małych zbiorników. Najbardziej znanym z nich – Jezioro Valdai, na wyspie, która jest już skierowany do klasztoru, a Vella i Borovno (oni pochwalić się malownicze plaże i rozległe Pleso).

Specjalna strefa zajmuje prawie jedną czwartą obszaru parku wałdajskich. To tutaj, na rzece Polomet River, przeprowadzono badania procesów kanałowych. Ich wyniki stanowią istotny wkład w rozwój rosyjskich naukowców w zakresie podstaw ekologii i nauki wody.

flora

Bogata flora ma wałdajska Park Narodowy. Jej terytorium może być słusznie nazywany obszary różnorodności biologicznej Europy Wschodniej. Wyższe rośliny prezentowane są tu w 750 rodzajach. Ale najważniejsze jest to, że są rzadkie gatunki – i 79! Wśród nich zwraca uwagę na kilka storczyków, a także przedstawicieli flory locus w tym – jezior polodowcowych. jedenaście gatunków roślin wymienionych w Czerwonej Księdze Rosji.

Piętnaście tysięcy hektarów podane powyżej do murawy. Roślinność składa się z różnych lasach: świerk, sosna i brzoza. Północne lasy dębowe z popiołu, leszczyna, trawy też czasami występuje. Pod lasem przeznaczono 86 procent całkowitej powierzchni. Należy zauważyć, że rośliny drzewiaste są reprezentowane przez 57 gatunków, z których kultura – 15 i 42 – w naturalnym.

fauna

Valdai Park Narodowy (Rosja) stał się siedliskiem 45 gatunków ryb, 180 gatunków ptaków i 50 gatunków ssaków. Spośród tych 32 gatunków ptaków wędrownych, inni – gniazdo natychmiast. Wielu z nich są skąpe lub rzadkie:

– bąk;

– nurogęś;

– Kulik;

– żuraw szary;

– czapla siwa.

Ponadto rosyjski Red Book zawiera orła węża orzeł, puchacz, bocian czarny i inne.

Jeśli mówimy o kręgowców lądowych, ich podstawą jest niedźwiedź, borsuk, kuna, lis, ryś, dziki, łosie, zające i zwierzęta spędzają większość swojego życia w wodzie: wydra, Rzeka wydra, vole wody, norek. Wiele z nich to różne rodzaje kaczek. Na terenie całego parku wałdajskich zamieszkanej przez wilki. Stawy bogate w ryby: karp, sieja, szczupak, miętus, leszcz, sandacz, okoń, płoć, batalion, etc. Wszystkich mieszkańców woda tutaj jest 40 gatunków, w tym rzadkie: pstrąg Brook, minóg strumieniowy, głowacza i lipienia europejskiego.

klimat

Jednym z obszarów, w których Park Narodowy Valdai charakteryzuje się umiarkowanym klimacie. Warunki te mają pozytywny wpływ na różnorodność roślin i zwierząt światów.

Średnia temperatura w najzimniejszym od -10 stopni Celsjusza najcieplejsze – +16. Średnia roczna – 3 stopni Celsjusza. Śnieg pokrywa terytorium Valdaisky park dla 140 dni, wysokość okładce może osiągnąć 45 cm Okres zabezpieczonym przed mrozem. – 128 dni.

„Valdai” szybkie zmiany pogody charakteryzuje parku narodowego. Valdai (rosyjski) Najczęściej obserwowane południowych, zachodnich i południowo-zachodnich wiatrów.

turystyka

Aby dostać się do parku jest bardzo łatwe z głównych rosyjskich miastach – Petersburgu i Moskwie. Dlatego to jest zawarte w liście najczęściej odwiedzanych. Park Narodowy Valdai – jest miejscem rajdach turystycznych, oto obozach dla dzieci itd

Wspaniałe warunki zostały stworzone dla turystów. Są one zawsze czeka na licznych pensjonatach. Każdy z 80 miejsc dla turystów mogą pomieścić od czterech do stu osób. Dla wygody zwiedzających – minimalny zestaw mebli lasu, który zawiera tabele i zadaszenia. Ponadto, pod warunkiem, kosze na śmieci, toalety i miejsca do zapłonu pożarów. Przy każdym takim miejscu, można znaleźć się stoisko informacyjne, gdzie adresy komunikacji i zasady zachowania się w parku.