805 Shares 6624 views

Technologia LSTC-budowlane: ogólne cechy i zalety LSTC

LSTC technologii są szczególnym alternatywna postać konstrukcji ramowej. Wzrosła w ostatnich latach popularność tej techniki jest przede wszystkim ze względu na możliwość obniżenia kosztów budowy budynków i budowli, jak również jego bezpieczeństwa ekologicznego.

Co jest LSF?

Faktycznie, LSF skrót oznacza światło stalowych cienkościennych konstrukcji. Podstawą dla budynków budowanych przy tej technologii są wygięte metalowe profile o różnych przekrojach poprzecznych, połączonych za pomocą śrub. Aby poprawić charakterystykę takich domów teplosohranyayuschih w ścianach elementów stalowych robi specjalne otwory podłużne.

W każdym nowoczesnym może być zainstalowany jako izolacja w metalowej ramie, materiałów izolacyjnych. Najczęściej z wełny mineralnej lub pianki polistyrenowej. W płycie gipsowej lub sklejki stosuje się jako wewnętrzną podszewką. Zewnętrzny takie budynki i budowle wykończenia bocznicy, clapboard, wyżywienie lub nanoszone z cegły.

Główne obszary zastosowania

LSTC stosowany (technologia budowy) ma budowę:

 • niskich budynkach mieszkalnych;

 • magazyny;

 • budynki gospodarcze;

 • Rośliny w przemyśle farmaceutycznym;

 • pawilony handlowe.

Ponadto, technologia ta jest często stosowana przy renowacji starych budynków, konstrukcji podłogi na poddaszu i wentylowane montażowych lub tynku elewacji. W większości obszarów kraju może być stosowany Techniki Budowlanej LSTC. Perm, Krasnodar, Władywostok, Moskwa, Jekaterynburg – wszystkie te domy są wygodne, aby zatrzymać i stać przez dłuższy czas.

Główne zalety technologii

Zaletami budynków budowanych metodą LSTC, to przede wszystkim:

 1. Taniość. Oszczędności są osiągane dzięki prostocie konstrukcji, eliminując potrzebę użycia ciężkiego sprzętu do instalacji, i tak dalej. D.

 2. Łatwość montażu. Idą do ramy budynków LSTC zaledwie kilka dni.

 3. Nie ma potrzeby budowy potężnych kosztownych fundamentów. Stal do wytwarzania profili, zgodnie ze standardami, mogą być stosowane nie więcej niż o grubości 3 mm. Dlatego zważyć zbudowany ścian klatek trochę.

 4. Siła i trwałość. LSTC – technologia budowy, która pozwala budować bardzo stabilne budynki. Taki profil jest wykonana z walcowanej na zimno blachy stalowej ocynkowanej o granicy plastyczności od 250 do 350 MPa. To jest konstrukcja ramowa w pracy nie będzie korodować. Czasami wznoszenia takich budynków stosuje się również specjalne profile ocynkowane, malowane lub dodatkowo pokryty kompozycji polimerowej. Aby połączyć części podczas montażu budynków stosowanie specjalnych elementów złącznych ze stali ocynkowanej lub stali węglowej.

 5. Bezpieczeństwo ekologiczne. Stal, jak drzewo, to nie emituje do środowiska żadnych szkodliwych substancji. Zatem do obróbki profili LSTC nie zawierają niebezpiecznych substancji.

 6. Bezpieczeństwo pożarowe. Najczęściej, gdy budynki LSTC Karnacja okładziny metalowej, płyty gipsowo-kartonowej, a ich izolacja – wełny mineralnej. Wszystkie te materiały, jak samej stali, są niepalne.

Konstrukcja ramy technologii LSTC, między innymi, jest również takie korzyści:

 • stabilność sejsmiczna budynków posadowionych;

 • Zespół wysokiej precyzji;

 • doskonała wydajność budowanych obiektów;

 • możliwości w zakresie planowania architektonicznego.

seismostability LSTC

Technologia budowy wykorzystane w tym w budowie budynków w miejscach, gdzie istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia trzęsień ziemi – LSTC. Fakt, że taki profil są elastyczne (w wyniku różnego rodzaju dodatkowe więzadeł). Według twórców technologii budynków LSTC zebranych na tej ramie, można bezkarnie wytrzymać trzęsienie ziemi aż do 9 punktów energetycznych. Oczywiście, większość rosyjskich regionów nie należą do narażonych na trzęsienia ziemi. Jednak ta siła i sprężystość tusz pokazuje ich najwyższą jakość.

budowa dokładność

Jest to jedna z głównych zalet technologii LSTC. Konstrukcja takich budynków odbywa się za pomocą specjalnych programów komputerowych 3D. Wszystkie profile są cięte i pakowane już na etapie produkcji. To wszystko, co musisz zrobić, budowniczych – Panele zebranie ściana wykończona, oznaczone odpowiednio materiał. Nie odpadami podczas budowy budynku pozostaje, a wszystkie jego elementy są otrzymywane geometrycznie absolutnie zweryfikowane.

dane techniczne

Wygoda życia i prowadzenia działalności gospodarczej – kolejny plus, co odróżnia ten budynek domów. Technologia LSTC pozwala budować bardzo wygodny budynek. W przeciwieństwie do drewna, nie dają skurcz i nie reagują na zmiany wilgotności powietrza. Oznacza to, że nawet po kilku latach pracy w ścianach tych budynków nie pojawiają się luki i sami murowe utrzymać ich dokładnych wymiarów geometrycznych. Wszystko to zapewnia maksymalną ochronę cieplną.

Możliwości planowania architektonicznego

Ponieważ konstrukcja tych urządzeń odbywa się z wykorzystaniem komputerów i specjalnego oprogramowania, zewnętrzne, mogą mieć bardzo różne, często dość oryginalny. Wszystko inne, technologia LSTC pozwala wznosić budynki bez pośrednich podpór o rozpiętości do 12 m, aw przypadku konstrukcji wzmocnienia – 15 m. A dzięki takim cechom Wewnętrzna przestrzeń może być zaprojektowany jako racjonalnie możliwe. Ponadto umożliwia on łatwe elementów pozycjonujących i systemów komunikacyjnych osadzone na różnych dodatkowych segmentów ściennych (nisze wbudowanych urządzeń, składowania i tak dalej.).

Co to jest technologia budowy (LSF) Wady

Pośrednią wadą tej techniki jest uważany za, ogólnie rzecz biorąc, tylko niewielka waga same konstrukcje. Silnopuchinistyh na ziemi na wiosnę lekkiej konstrukcji LSTC mogą być podnoszone z ziemi. Jednakże, ze względu na wytrzymałość materiału pęknięć w ścianach, kiedy to zazwyczaj nie pojawiają. Aby uniknąć odzysku, zalecane jest do przeprowadzenia szczegółowego badania geologiczne przed rozpoczęciem budowy budynku.

Co jeszcze ma LSTC (technologia budowlana) niedociągnięcia? Kolejna mała wadą tej metody uważa się, że w tych domach jest trudny do powieszenia na ścianach różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku: obrazów, półek, szafek. W istocie, w większości przypadków, wewnętrzne okładziny na ramie LSTC wykonane z płyty gipsowo-kartonowej, posiadający niską nośność.

Charakterystyka technik budowy domów

Melkozaglublenny lub molo fundacja – najlepsze odmiany ziemi pod domy LSTC. Techniki Budowlanej w tym przypadku jest następująca:

 • Wszystkie elementy są rozłożone według schematu montażu powierzchnię fundamentu.

 • Wykonywane taśmy wodoodpornej lub filarów.

 • Profil odniesienia jest umocowana do betonu za pomocą śrub kotwiących. Wstępnie stosowane na fundamencie samego oznaczenia.

 • Na profilu nośnego zamontowane kolejno wszystkie panele ściany nośnej, zgodnie z oznaczeniem utworzona na przedsiębiorstwa.

 • Założona ramy ścian wewnętrznych i ścianek działowych.

 • Montowane panele sufitowe lub wiązary LSTC. Pierwszy nie jest często używany. W tym przypadku podstawą suficie są niższe akord.

Konstrukcja budynków LSTC instalację technologii izolacji i wzdłuż ścian.

Główne cechy fasad wentylowanych i gipsu

Elementy te są wykorzystywane przede wszystkim w celu poprawy wyglądu budynków i ich teplosohranyayuschih cech. Profil LSTC do budowy przewietrzanych fasad i dachów stosowane do montażu osnowy. Grubość elementów, w tym przypadku zależy od materiałów używanych do budowy konstrukcji ramowych oraz ostatniego obszaru.

Tradycyjne fasady wentylowane LSTC zbudowane na prostej technologii. Która jest początkowo mocowany sam szkielet, a następnie instalowane płyty izolacyjne. Na następnym etapie fasada wyposażona jest filmem dyfuzyjnej. Następny zamontować dodatkowe elementy aranżacji warstwy wentylacyjnej i poszycie jest wykonywana.

W uzupełnieniu do tradycyjnych konstrukcji, LSF, profil może być użyty do konstrukcji fasad gipsowych. tym samym ostatnie mogą być łagodne lub ciężkie, izolacja lub proste. zbudowane one również w zwykły sposób. Pierwszy ścienny profil ramy. Następny zestaw arkuszy polistyrenu. Tynkowanie następnie przeprowadzono stosując siatkę maskującą.

montaż płyty

Pokłady podłogowe – projekt na budowę, który jest również używany LSTC (technologia budowy). Ufa, Petersburgu, Astrachaniu i innych miastach wybudowany budynek jest z takich silnych i wytrzymałych stropów i podłóg. Do montażu pokrywa się powszechnie stosowany kształt mający Z lub S-kształtny. Sztywność osiąga się poprzez zastosowanie elementów stalowych. Po zamontowaniu belki będzie dalszy skrzynię. Jest on dołączony pary folię barierową. Podgrzewacz może być zainstalowany. Poszycie wykonane jest najczęściej z wykorzystaniem arkuszy gipsowych. Ze strychu lub na belkach poddasze, płatwi można zamocować profilowanych blach stalowych (z gumową uszczelką, aby zapewnić izolację akustyczną). Sam Podłoże należy wykonać jedną z płyt gipsowych lub sklejki.

LSTC: technologia budowy. opinie konsumentów

Opinia na temat tych roślin od ich właścicieli utworzonych na ogół dość dobry. Mieszkają w tych domach jest dość wygodne. Zaletą tego typu konstrukcji, wielu przypisuje głównie łatwość montażu. Minus domy LSTC większość właścicieli rozważyć bardzo niski poziom izolacji hałasu. Wszystkie dźwięki perkusyjne metalowej ramie prowadzone przez tylko natychmiast. Wiele odnotowali fakt, że, na przykład, znajduje się na drugim piętrze osoby w takim domu można doskonale usłyszeć członkowie jego rodziny pójść na ziemi. Aby rozwiązać ten problem, LSTC właściciele budynków powinni wykorzystywać w swej konstrukcji do prowadzenia specjalnych uszczelek gumowych.

LSTC – technologia budynek (opinie – bezpośredniego dowodu), który jest stosunkowo tani. Ponadto, chwalił takie budynki i mikroklimat. W zimie, to wystarczająco ciepło, a latem nie jest szczególnie gorąco. Jednakże, wybór systemu ogrzewania i urządzeń sterowania klimatu są zazwyczaj zaleca się podchodzić odpowiedzialnie. Zalety domów LSTC, między innymi, obejmować szybkiego ogrzewania i powietrza we wszystkich pomieszczeniach gdy kocioł. Czasami na ścianach domów pojawia się kondensat. Ale zdarza się dość rzadko.

Niestety, domy zbudowane z wykorzystaniem technologii LSTC w naszym kraju nie jest jeszcze zbyt wiele. Dlatego opinie o nich dość mała. Zasadniczo, zgodnie z tą metodą są zbudowane strychy gospodarskich i fasad wentylowanych. Takie konstrukcje widoki z właścicielami terenów podmiejskich jednoznacznie pozytywne. Zalety to przede wszystkim niska waga, wytrzymałość i trwałość konstrukcji.

wniosek

Niski koszt, przyjazny dla środowiska, pożar – wszystkie te zalety, oczywiście, różni LSF – technologia budowy. Zdjęcia domów, które zostały zbudowane na tej technologii, prezentowane na naszej stronie internetowej, wykazać, a są one bardzo atrakcyjny wygląd. W ten sposób, dzięki ogromnej ilości zalet tej techniki w przyszłości będzie z pewnością uzyskać od właścicieli krajowych obszarów podmiejskich rośnie popularność.