551 Shares 3830 views

Zagłuszania GPS i GLONASS dla samochodów

W internecie w ostatnich latach zyskuje na popularności urządzenie nazywane sygnał GPS Jammer (zakłócające). To ma być używany do schronu z GLONASS. Co to jest i jak to urządzenie jest tłumienie sygnału – jest to omówione w artykule.

Instalacja GLONASS

Ostatnio, nowe samochody krajowe zostały wyprodukowane ze zintegrowanego systemu GLONASS, który rozpoczął działalność w Rosji od początku 2015 roku. Przed tym używane tylko systemu globalnego pozycjonowania GPS. Z jednej strony, ustawienie GLONASS do samochodu, kierowca jest gwarancją otrzymania pomocy w razie wypadków drogowych. System automatycznie wykrywa wypadek i poinformować wszystkich odpowiedzią dla tych, biorąc pilnych działań w celu ratowania życia i naprawić wypadek. Z drugiej strony, instalacja GLONASS jest uważana za ingerencję w prawo od kierowcy, a wielu nie chce z niego korzystać.

W tym przypadku metody tłumienia sygnałów z różnych, w zależności od wyobraźni kierowców.

  1. porty antenowe.
  2. Naczynie owinięte w folię, starając się stworzyć efekt przesiewania.
  3. Tarcza sam terminal.
  4. Port Terminal.
  5. Starają się wprowadzić chip.
  6. Zepsuć lub usunięta karta SIM.

I, oczywiście, aby zainstalować GLONASS na wozie nie pokazują go użyć sensacyjne Jammers. Oprócz zakupu urządzeń w Internecie, lokalni rzemieślnicy próbują budować nawet odpowiedni projekt.

Zagłuszania GPS i GLONASS z rękami

Tłumiki radia, 3G, komórkowa, Bluetooth i, oczywiście, GLONASS, co do zasady, mają taką samą strukturę, różnią się jedynie w zakresie częstotliwości. Dla wszystkich tych urządzeń, to jest inny, więc w zależności od tego zestawu jest to, co będzie neutralizować.

Zagłuszania GPS z rąk składa się z następujących elementów:

  • VCO;
  • Antena korzystnie SMA;
  • Układ strojenia;
  • wzmacniając kaskadę sygnałów częstotliwości radiowej.

Urządzenie obwodu mogą być otwarte lub zamknięte pętle. Wszelkie radiowy szynka, mający obwód (jak może być, po prostu „zaguglit”), można łatwo zmontować urządzenie. Ale trzeba zrozumieć coś w radiu.

Dla tych, którzy nic nie rozumieją w tych sprawach, to jest nabycie gotowego urządzenia.

Walka system śledzenia i kierowcy będą eskalować

Kierowcy w pośpiechu, aby korzystać z urządzenia do ochrony osobistej, ochrony prywatności, na przykład, aby ukryć przed śledzenia śledzenia floty. Ale jest też całkiem możliwe do wykorzystania do celów przestępczych, na przykład, wyłączyć system zabezpieczający przed kradzieżą.

Śledzenie wszystkich pojazdów wydaje się być bardzo trudne. Jest to wykorzystywane przez nieuczciwych kierowców, pozyskiwanie takich środków. Szczególnie istotne stają się w związku z pojawieniem się wraz z GPS, GLONASS Galilleo, eCall.

Niedawno rozpoczęła systemu GLONASS, a mimo to nie został jeszcze rozszerzony na wszystkie samochody, proces ten gwałtownie przybiera na sile. W najbliższych latach zacznie pracować i europejski system przekazywania procedury standaryzacji.

Ale chodzi w życie „walki ludowej” w celu stworzenia zakłócenia sygnału. Tak, GPS i GLONASS jammers do pojazdów zdolnych do niszczenia nie tylko sygnały radiowe dostępne dla konkretnej maszyny, ale również wpływać na pojeździe znajduje się wokół niego.

Taka sytuacja nie może pozostawić obojętnym deweloperom globalnych systemów pozycjonowania. W związku z tym powinno być możliwe, aby oczekiwać, że wprowadzenie środków zaradczych na ich strony.

Badania laboratoryjne w Niemczech

W tym celu szereg inżynierów zaczęli badać strukturę niepożądanych sygnałów. Badaliśmy analizator widma częstotliwości, nagranie zostało przeprowadzone pod kontrolą programów i radio.

W rezultacie informacje, że najtańszym tłumiki emituje impuls zaćwierkała, reszta generowania harmonicznych, w zakresie pasma przepuszczania i są zależne od temperatury częstotliwością rezonansową. I jeden, i inne rodzaje Jammers stworzyć stężony hałasu, ale były mają większą degradację sygnału GPS.

Zaćwierkała generatora impulsów jest tworzone, który jest sterowany przez napięcie. On jest liniowy z dodatnim dwu- lub skan jednokierunkowej. nachylenie negatywne – zbyt duże, więc one pomijane w symulacji. Aby uzyskać więcej informacji na temat synchronizacji, również poddano analizie w dziedzinie czasu.

Laboratorium BRAMA

Przeprowadzono różne testy hałasu, mające na celu zmierzenia wpływu tłumienia sygnałów na sygnały z globalnych systemów pozycjonowania w warunkach rzeczywistych. To było osiągalne w laboratorium Brama, gdzie stworzył unikalne środowisko dla tego rodzaju testów. Posiada osiem wirtualnych satelitów na całym obszarze testowym. Istnieją różne scenariusze rozgrywają się. Sygnały są przekazywane na wszystkich częstotliwościach. Satelity symulować prawdziwy Migracja Galilleo. Dwie stacje naziemne odbierać i przetwarzać sygnały.

Również stosowane wielozakresowy odbiornik jest w stanie śledzić sygnały z różnych globalnego systemu pozycjonowania. Jednocześnie mamy do czynienia z różnymi środkami, w zależności od pożądanych częstotliwościach.

Wyniki pomiarów GPS tłumiki

Aby przeanalizować, w jaki sposób zakłócające GPS (i GLONASS, a także „Galilleo” i inne systemy Global Positioning) wpłynie na odbiornik, pomiary zostały wykonane. Odległość została ustalona na 1,2 kilometrów. Użyliśmy różne tłumiki. Odbiorniki antenowe zostały zamontowane na dachu samochodu. Aby Jammers GPS, GLONASS i, i „Galilleo” został ustawiony prawidłowo, należy dystans metrowy z odbiornika GPS. Współczynnik tłumienia odbioru mierzono gęstość szumu na wlocie.

Przeprowadzono liczne pomiary spadek i rosnącą siłę. Ich wyniki wykazały, że GPS i GLONASS Jammers, jak również inne systemy i Galilleo mógł mieć niszczący wpływ na odbiorniki w odległości do kilometra. źródło zakłóceń uniemożliwia lokalizację w promieniu dwustu metrów.

Mechanizmy wykrywania hamowania rozwoju

Tak więc, Jammers są poważnym zagrożeniem dla obecnych i przyszłych systemów nawigacyjnych. Ich stosowanie jest zabronione i karalne.

Innowacyjne produkować mechanizm wykrywania zakleszczeń. Aby przetestować punktów stosowanych w specjalnych detektorów, które rekord został prowadzonych ingerencja. Pomyślne zainstalowanie najnowszej przedstawione autostrad węzłów.

Kilka odbiorników używane do nagrywania. Urządzenie próbowano wykryć sygnał-szum Jammers. Pomiary wykazały, że wykrywanie intruzów zakłócających możliwe. Do monitoringu są również specjalne odbiorniki zdolny do wykrywania i zgłaszania zakłóceń.

wniosek

Praktyka pokazała, że sygnały przeciwzakłóceniowe rzemieślników wzory uszkodzenia metody Savage mają tendencję odpalane końcowy nieuczciwego pracownika. Wyłączenie sieci pokładowej będzie ćwiczeniem w daremności, ponieważ urządzenie jest wyposażone w akumulator. Badania przesiewowe nie jest też sukces.

Pozostaje zagłuszania GPS i GLONASS. Opinii niektórych kierowców, którzy już testowali urządzenie w praktyce, podczas gdy inne powodują podobną nadzieję dla skutecznego zastosowania.

Jednak z drugiej strony, firma aktywnie działa na rzecz stworzenia mechanizmu wykrywania tłumienia.

Choć Jammers GPS i GLONASS, w tym wykonane własnymi rękami z bezkarność dotyczy (głównie interesuje, że kierowcy ciężarówek). Ale nie wiadomo, jak długo to będzie trwało. W istocie, zrozumiałe jest, że do wykrywania tłumienia ścieżki sygnału są rozwinięte. A jeśli okaże się, że urządzenia, kierowcy będą musieli ponosić za nią odpowiedzialność.