84 Shares 3928 views

Jądro – co to jest? Struktura i funkcja męskich jąder

Jądra często nazywany męskich jąder – niezwykle ważną część męskiego ciała i układu rozrodczego w szczególności.


W dawnych czasach, kiedy mężczyzna przysięgał, że powie prawdę, dotknął jego jądra. Jeśli człowiek miał zarówno jądra, to było głównym znakiem jego męskości. Wiele osób zastanawia się: „jądra – co to jest?”. Przyjrzyjmy się w tym artykule.

Jądra, odłączone od siebie, i są umieszczone we wnęce moszny. Każdy z nich są specjalnie powlekane. Stanowią one konkretne struktury posiadające kanały nowatorskie. W nich jest proces spermatogenezy. Plemniki, które dojrzewały, poruszające się najądrza, a następnie wyrzucone w procesie ejakulacji.

Ciekawostką

Niektóre asymetria jąder u mężczyzn jest standardowym zjawiskiem. Oznacza to, że to jest w porządku, nic się martwić. To w żaden sposób nie ma żadnego wpływu na płodność samców. Naukowcy uważają, że ta asymetria może być reakcją obronną, która może zmniejszyć ryzyko obrażeń w tym samym czasie oba jądra. Choć wielu przedstawicieli silnej połowy ludzkości obawiają się, że wszystkie one są prawidłowo ułożone i wszystko działa poprawnie.

Mężczyźni często spotkać, którzy przechodzą ze względu na fakt, że jedno jądro może być większa niż druga. Ale takie doświadczenia są zbędne. Różne wielkości piłeczki – to zjawisko powszechne. Ich waga może zmieniać się od 25 do 50 gramów.

Więc jądro – co to jest? Jaki wpływ ma ona na proces spermatogenezy u mężczyzn? O tym później.

Jądra są męskie gonady, które produkują testosteron i plemniki.

Temperatura, która jest optymalna, a niezbędne dla układu procesowego spermatogenezy przewidzianego w męskim moszny jądra. Na sobie bardzo bliskie i obcisłe ubrania, a także nadużywania kampanii w łaźni i saun mogą powodować bezpłodność. Ponadto, nowoczesne wynalazki, takie jak podgrzewane fotele samochodu może wpływać na zdrowie mężczyzn. Więc komfort jest lepiej nie nadużywać.

W prowadzeniu badań krytyczne funkcje męskich jąder można zebrać cenne informacje związane z leczeniem niepłodności. Jeśli przeanalizujemy skład spermy można zidentyfikować różne przyczyny niepłodności u mężczyzn. Terminowe diagnozy, co z kolei sprawia, że możliwe do podjęcia odpowiednich środków do leczenia.

Struktura, rozmiar i anatomia

Męskie jądra umieszczone są dość trudne. Wynika to z ich ważnej misji. Emitują one niższe, górny, tylny koniec i jego środkową część. Do części tylnej przylega najądrza.

Jądra są sparowane narządy, mając trochę spłaszczony owalny kształt. Przed przyjazdem pełne męskiego dojrzewania, najądrza i jądra rozwijają się bardzo powoli, ale potem ich wzrost przyspieszył znacząco.

Powlekany, który wypływa z przegrody. Są one podzielone na segmenty ciała – z których każda zawiera 270 sztuk.

Struktura i funkcja jąder

• W każdym z występów 270 jest od jednej do trzech nasion kształcie kanału serpentyn i długości 75 cm (w nich następuje proces spermatogenezy). W ten sposób całkowita długość rurowego jest zdolny do osiągnięcia w przybliżeniu 500 metrów. Kształt kanału jest prostowany w śródpiersia oraz kanałów się jąder Rete, który znajduje się na jądra splotu.

• splotu kanałów są 15 kanały odprowadzające wchodzą najądrza (najądrzy), tworząc w ten sposób głowicę. Zdolność plemników zapłodnienia pojawia się dopiero po przechodzą one przez najądrza.

• podrzędne kanały płynnie przepływu w przewodzie, który doprowadza ziarno. nasieniowodów jednocześnie stanowi część liny nasion. Przepływ idzie do pęcherza poprzez szeroki kanałach pachwinowych. To jest w obszarze pęcherza zarówno nasieniowód zbiegają się w jak największym stopniu.

• vas deferens (samiec jądrowe) na końcu nieco rozszerzony, który tworzy kanał wytrysku. Jego długość wynosi około dwóch centymetrów. On przecina prostatę i otwiera wąski otwór w kanale kopiec przeznaczonych do produkcji moczu.

Teraz rozumiem, co to jest – jądro. Ma doskonałą ukrwienie, a tym samym osiągnąć odpowiednią wymianę metabolitów i hormonów. również pozwala na regulację temperatury. Temperatura jąder u samców nieco niższej od normalnej temperatury ciała tylko o pół stopnia. Temperatura skóry na powierzchni moszny jeszcze niższej – przez trzy i pół stopni niższe.

Poprzez następujące dwa mechanizmy mogą być utrzymywane niskich temperaturach męskiej moszny i jąder, które są w nim:

1. Skóra moszny jest bardzo cienka.

2. Poszczególne splocie naczyniówkowym, w którym znajduje się między tętnic plastry jąder, gęsto splecione żyły.

Struktura męskich jąder na poziomie komórkowym

14% ogólnej objętości zajmowanej przez śródmiąższowej tkanki tłuszczowej. Ona z kolei składa się z masztu połączeń, komórki Leydiga, kapilar, tkanki łącznej makrofagi fragmentów.

70% całości jądra samców zajmują nowatorskie kanały, które składają się z trzech rodzajów komórek somatycznych: peritubular, komórki Sertoliego, komórek rozrodczych.

Albuginea. Jajko łączone ze sobą. Znajduje się on w trzewnych i ciemieniowych arkuszy. Razem tworzą one powłokę związaną z wiązek natury mięśni. Belki te zachować skutecznie jądra, umożliwiając w ten sposób, aby uniknąć wstrząsów.

Albuginea usytuowany blisko testikulnogo tylnej krawędzi i ma specyficzną strukturę zgęstnieje. Przez to zgrubienie odejść partycje tworzące tkankę łączną. Dzielą dużą liczbę plasterków jaj.

Średnia wielkość jąder

Jąder przeciętny człowiek nie powinien być mniejszy niż w błoto.

Średnia wielkość wynosi cztery cm długości i szerokości trzech centymetrów.

Istnieją sytuacje, że ludzie się martwić o wielkości i lokalizacji własnych jąder. Jeśli różnią się one od siebie o nie więcej niż jeden centymetr i nie występuje ból, to nie ma powodu do niepokoju. Ale jeśli odchylenie jest większe niż jeden centymetr, to najlepiej natychmiast skonsultować się ze specjalistą.

Co wpływa na wielkość skojarzonego narządu?

Istnieje opinia, że wydajność jąder zależy od ich wielkości. Jest to częściowo prawda. Jako przykład rozważmy szympansa. Wielkość ich jąder większych niż goryle i szympansy mają dużo więcej stosunek seksualny charakter niż goryle. Jednak dokładne badania w tej dziedzinie, naukowcy nie wykonano. Nie jest tajemnicą, że czarni mają jądra, które są dwa razy większe od jąder męskich Azjatów. Ale jeśli porównać zdolność do zapłodnienia Azjatów i czernie, staje się jasne, że zapłodnienie nie zależy od wielkości jąder u mężczyzn.

Główną funkcją jąder

Główną funkcją procesu podejmowania jądra jest głównym męskie hormony płciowe i inne substancje czynne, jak również hormonalnego i funkcji generatywnej. edukacja hormon testosteron jest podstawowy sens funkcji hormonalnego. Krew w organizmie otrzymuje się z jąder.

Przeprowadzają istotną funkcję wydzielniczą narząd – ukrwienia rozwiniętych hormonów. Ponadto, mają funkcję wydzielania wewnętrznego – produkuje i komórek rozrodczych.

Co wpływa na poziom testosteronu w organizmie?

• Pod wpływem testosteronu na organizm rozwija normalny rodzaj męski: Specjalna struktura krtani, strun głosowych zwiększyć grubość mężczyzn, skóry głowy.

• Wzrost i prawidłowego rozwoju przydatków i gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych męskich.

• Rozwój mięśni ciała.

• Formowanie męskiego libido.

• Wzrost i prawidłowy rozwój zewnętrznych narządów płciowych.

Omówiliśmy szczegółowo jądra. Co to jest obecnie znany.