359 Shares 1767 views

Jak rozwijać dziecko w 4 miesiące. Rozwój dziecka w okresie 4 miesięcy

Rodzina miała dziecko. To zawsze było wspaniałą wiadomością dla rodziny. Jednak wraz z pojawieniem się okruchy rodziców zdecydowanie zmierzyć się z faktem, że nie wiedzą, jak zapewnić właściwą opiekę i rozwój dziecka. Po 4 miesiącach istnieją poważne zmiany w zachowaniu dziecka. Ponadto, od narodzin dziecka zaczynają rozwijać procesy, które wpływają na ich przyszłe życie. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co i jak zrobić w tym okresie, jak rozwijać dziecko 4 miesięcy.

fizjologia dzieci

Właściwy rozwój dziecka w okresie 4 miesięcy odbywa się głównie na podstawie jego fizjologii. Faktem jest, że w tym wieku dziecko zaczyna stopniowo rosnąć i przybierać na wadze. W ciągu miesiąca, powinien zyskać około 800 gramów i dodać 2-2,5 cm wysokości. Ponadto, rozwój dziecka w wieku 4 miesięcy wyraźnie widoczne z zewnątrz – głowy jest coraz większe wraz z piersi. W tym samym czasie dziecko jest już zaczynają rozumieć i rozróżniać pory dnia. Tak więc, już w wieku 4 miesięcy dziecko jest utworzony przez „codzienności”. Zauważył od liczby i aktywności baby boom w nocy i dnia.

motoryka

Dziecko jest w wieku 4 miesięcy tworzą się już jakieś konkretne ruchy. W tym czasie on energicznie chwyta zabawki na łóżeczku, próbując przewrócić na brzuszku. Rozwój dziecka w wieku 4 miesięcy życia wiąże się z faktem, że dziecko może mieć, aby obrócić głowę w kierunku, z którego słyszy znajomy głos (mama i tata). Jednocześnie wymaga większej aktywności.

Jeśli rodzina ma dzieci starszych, należy zaangażować ich w opiece nad dzieckiem. Pomoże to „najstarsze dziecko”, aby pozbyć się uczucia zazdrości i niepotrzebne. Ponadto, starsze dziecko nie odczuje brak zainteresowania rodziców.

W czwartym miesiącu życia dziecko otrzymuje liczbę szczepionek. Rodzice i specjaliści medycyny musi być starannie przygotowane do tego procesu. Po szczepieniu będą przekazywane, zaleca się, aby zmierzyć temperaturę dziecka do 7 dni. Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli to konieczne występowanie nudności, wymioty lub przekroczenie limitu temperatury 37,3 ° C.

karmienie

Karmienie dziecka też odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób rozwijać dziecko 4 miesięcy. Chodzi o to, że od składników odżywczych i witamin zależy zarówno zdrowia dzieci, jak i dorosłych.

Istnieje kilka opcji. Jeśli nadal karmi piersią, może nadal to robić sześć razy dziennie. Jeżeli sztuczny podawania lub mieszanej, najbardziej odpowiedniej będzie podawanie co 4 godziny do pięciu razy dziennie.

Stosunkowo karmienia też istnieje kilka punktów widzenia. Na przykład, niektórzy mówią, że przynęta, aby wprowadzić to możliwe, a nawet konieczne, a inni, że jest to niemożliwe. Na przykład w drugiej połowie czwartego miesiąca życia dziecko może już dać sok z jagód i owoców lub puree. Wprowadź przynęty mogą być tylko po konsultacji z pediatrą.

Ogólnie rzecz biorąc, aby uniknąć problemów, najlepiej jest sporządzić kalendarz rozwoju dziecka 4 miesięcy. W nim będzie można świętować, kiedy i w jaki sposób prowadzone są zajęcia, jaki rodzaj żywności dać swojego dziecka, jego sukcesów.

najlepsza dieta

Jak już wspomniano, widoki z czterech miesięcy dziecko diecie inaczej. Teraz będziemy rozmawiać o tym, co można dać kiddies w tak młodym wieku.

Dieta dziecka 4 miesięcy, można wprowadzić świeżego startego jabłka. Można również przekazać banany i śliwki (w niewielkich ilościach) lub odpowiednie dla dzieci w puszkach. Daj Kiddies puree najpierw czwarte, a następnie do połowy, a następnie w całej łyżeczce od karmienia mlekiem lub formuły. Tylko w „dawce” za kilka tygodni zostanie zwiększona do 5 łyżek.

Dzieci, które mają alergie lub skaza, to nie jest konieczne, aby dać sok z marchwi, jabłek i lepiej kupić odmiany żółte lub zielone. Wszystkie soki cytrusowe powinny być wykluczone z diety dzieci w ogóle, niezależnie od obecności reakcji alergicznej. Jest to konieczne, ponieważ owoce cytrusowe są alergeny i mogą powodować niepożądane reakcje nawet u dorosłego. Łączna ilość żywności spożywane, w tym soków, przecierów, sięga jednego litra dziennie.

Koszmar dla mamy

Nie jest tajemnicą, że okres, kiedy dziecko jest ząbkowanie, zwany koszmar dla mamy. Zazwyczaj, pierwsze zęby pojawiają się w ciągu 6 miesięcy, ale we współczesnym świecie jest dość często dziecko ząbkowanie już 4 miesiące. Czasami siekacze są bardzo trudne do zauważenia. W tym przypadku, dziąsła muszą delikatnie dotykać opuszki palca wskazującego. Ale momenty występowania ząbek dzieci czasami charakteryzuje się tym, że temperatura wzrasta, jest katar lub wodniste stolce. Jeśli ten ważny proces jest zbyt bolesne, to najlepiej zadzwonić do domu lekarza.

W tej chwili płacze z powodu kolki w żołądku dziecka jest mniej prawdopodobne. Stopniowo, dziecko zaczyna dostosowywać się do dorosłego życia i odkrywaj świat coraz bardziej.

stan psychiczny

W wieku 4 miesięcy, dzieci są w stanie odpowiedzieć na różnych ludzi. Dość istotne jest wyrazem radości na widok dorosłych. Dane Toddlers wykazać emocje poprzez odpowiednie ruchy uchwytów, nóg i uśmiechu. W tym wieku dziecko nie boi się obcych, jest on zadowolony każdemu, kto próbuje wejść w kontakt z nim. Dziecko gaworzenia, spółgłoski i samogłoski nowe.

Zbyt wiele dzieci mogą nauczyć się odwracasz głowę w prawo lub w lewo, dźwięk głosu zabawki lub osoby dorosłej. W wieku 4 miesięcy, dziecko już nie lubi słuchać muzyki i różnych dźwięków.

Nowe siedlisko

Wraz z wiekiem dzieci po cichu „przenieść” do nowego miejsca do gier i rekreacji. Rozwój dziecka w wieku 4 miesięcy przyspieszone jeśli umieścić dziecko w kojcu. Możliwe jest łatwo zamocować gumę z zabawkami. Będą one pomóc w rozwoju dzieci. Ponadto, działania edukacyjne i gry dla 4-miesięcznym dzieckiem zajmie dużo wygodniejsze i łatwiejsze, jeśli dziecko będzie na arenie. Można również rozłożyć malucha na podłodze (na koc lub matę), to zapewnienie swobody przemieszczania się i będzie zachęcać do nowych osiągnięć.

Gry w 4 miesiące

Jak grać z dzieckiem w 4 miesiące? Należy to zrobić w taki sam sposób jak poprzednio – z dużymi i jasnymi zabawki, torby wypełnione różnymi materiałami, rozwijać umiejętności motorycznych długopisy i postrzegania świata dzieci. Doskonałe i proste gry palec.

W 4 miesiące baby gry edukacyjne są bardzo ważne. Wielka przyjemność być dostarczone do dzieci, jeśli doda się do zabawy z nietłukące lustra, które mogą być dołączone do szopki lub rozwija się matę, Arena. Dziecko będzie mógł oglądać swoje odbicie, uśmiech i ruchy. Nawiasem mówiąc, dziecko może mieć swoją własną grę sam obsługuje nogach. Dla tego doskonałego skarpetki i bransoletki z zabawnymi zwierząt dziecięcych i „zvenelkami”. Tak więc, w ciągu 4 miesięcy niemowlęce są gry edukacyjne i wypoczynek, a także rozwój i rozrywki. Zwrócić należytą uwagę na nich.

Rozwój przewrotów

Rozwój dziecka w wieku 4 miesięcy obejmuje rozwój nowych ruchów. Należą self-przewrotów dziecko na brzuszku. Jeśli umieścisz swoje dziecko na brzuchu, on unieść głowę i uchwyt. Z zewnątrz wygląda jak piętrze push-dorosłych. Ruch ten pomaga rozwijać mięśnie i zrozumieć otaczający nas świat w lepszych czasach. Kiedy dziecko będzie toczyć się na jego brzuchu, mógł być przestraszony. W tym momencie ważne jest, aby chwalić, aby zadowolić i zachęcać dziecko, więc to nie było nic wielkiego.

Dziecko i obiekty

Istnieje wiele opinii na ten temat: „Dziecko 4 miesiące – jak się rozwijać?” Można w nieskończoność spierać i kłócić, ale każdy z pewnością zostanie poruszona interakcję z pozycji dziecka. W ciągu 4 miesięcy dziecko zaczyna ciągnąć w ustach dosłownie wszystko, co wchodzi w jego pióra. Co zrobić, aby uniknąć takiego zachowania? Odpowiedź jest prosta – nic. Jest to zupełnie naturalny proces wiedzy o świecie, ale istnieją pewne zasady, zauważając, że można chronić dziecko przed niekorzystnymi wynikami swoich działań badawczych. Po pierwsze, należy pamiętać, że nie należy pozostawiać małych obiektów wokół dziecka. On jest, jak już wspomniano, zaczyna rozważyć drobiazg, a następnie przeciągając go w usta. Ponadto, jeśli dziecko może dotrzeć do dowolnego obiektu przez siebie, mieć pewność, że będzie on w swoich małych kojcach.

Pamiętaj, że dziecko może trwać bardzo długo, nawet najbardziej proste, ale bezpieczne rzecz. Jeśli dasz grzechotkę, a następnie będzie można zauważyć, że dziecko jest zabawa jej drżenie, tak że grzmiał. Nie jest konieczne, aby utrzymać wszystko wokół niego z wypełniaczem, który będzie w stanie przełamać i spróbować smaku zawartości.

W tym czasie, bardzo przydatne dla dzieci, aby mieć prawidłowy rozwój dziecka matę siłowni. On pomoże prawidłowego tworzenia szkieletu dzieci.

Co może i puszka dziecko w 4 miesiące?

Więc omówiliśmy kwestię jak rozwijać dziecko w 4 miesiące. Dzieci w już wiele można tak młodym wieku. Na przykład, uczą się przewrócić (jak mówiliśmy wcześniej). Ponadto, dziecko uczy się raczkować (najpierw na brzuchu), pomagając sobie rękami i nogami. Mniej więcej w tym czasie, niektóre dzieci są już stara się siedzieć. Jednak w każdym przypadku, nie zmuszaj zdarzeń i należy trzymać się z tyłu okruchy.

Niezależnie od narodowości, niemowlęce 4 miesiące już zaczynają wykazywać oznaki mowy. Musi jasno artykułować sylaby „ba”, „Ma”, „PA”, które później będzie najbardziej prymitywny, ale ich pierwsze słowa. To właśnie te sylaby rodzice często uważane za pierwsze hasłami dzieci.

Dzień Dziecka jest również wzrasta. Teraz może oglądać ponad dwie godziny. Przez pewien czas, dziecko może bawić się. To pozwala rodzicom, aby poświęcić trochę czasu ze sobą i spraw wewnętrznych.

Jednocześnie dziecko aktywnie poznaje świat wokół niego. Jak już powiedzieliśmy, próbuje on wszystkie obiekty, które wchodzą w jego pióra, pociągnąć w ustach. Tak więc nie jest wiedza o świecie. Zachowanie maluch wymaga stałego nadzoru i uwagi. W tym czasie można go łatwo zadławić lub zranić próbuje spróbować czegoś „na pamięć”. Byłoby miło, aby rozpocząć, aby usunąć wszystkie ostre przedmioty w domu i ukryć je, to nie jest daleko, gdy dziecko uczy się raczkować i chodzić, a więc obszar jego działalności badawczej znacznie wzrośnie.

ostateczny wynik

Możemy teraz podsumować to, co może dziecko 4 miesięcy, jak rozwijać go i skąd wiesz, że dziecko rozwija się prawidłowo. Nie należy od razu w panikę, co Twoje dziecko jest w tyle w rozwoju, jeśli nie jest w stanie poradzić sobie z zadaniami, które opisaliśmy w tym artykule. Trochę „powolna reakcja” jest często obserwowane w przypadku, gdy dziecko urodziło się przedwcześnie.

Nie rozpaczaj, jeśli dziecko nie wie, co mógłby zrobić to czy tamto swoich rówieśników. Pamiętaj, że wszystkie dzieci rozwijają się inaczej, to nie jest konieczne, aby porównać ich okruchy z kimś, to tylko porównać z (fakt, że to jeden tydzień, miesiąc temu, dowiedzieliśmy się, i tak dalej. N.).

Powyższy artykuł – nie jest kanon, który musi przestrzegać i stosować się do 100% dziecka.

Przede wszystkim należy pamiętać, że od urodzenia dziecko potrzebuje twojej uwagi i opieki.

Tylko ty, rodzice są odpowiedzialni za jego rozwój i zdrowie. Daj dziecku wiele uwagi, rozwijać go do dobroci, miłości i uczucia. Tylko w tym przypadku, dziecko będzie rozwijać się prawidłowo i aktywnie, nawet w porównaniu do innych to będzie trochę „lag”. Teraz, gdy wiesz, jak rozwijać dziecko w 4 miesiące. Powodzenia dla Ciebie i Twojego dziecka!