322 Shares 6219 views

Ostrzeżenie „Ważność certyfikatu serwera wygasła”: przyczyny i środki zaradcze

Prawdopodobnie nie ma potrzeby, aby powiedzieć, że większość użytkowników systemów komputerowych, taki czy inny sposób, w obliczu przykrego problemu, gdy pojawi się komunikat o błędzie przy wejściu do obiektu, zamiast oczekiwanego otwarcia stron na ekranie lub urządzeń mobilnych, który stanowi, że okres certyfikatu serwera wygasła. Co jest przyczyną i jak sobie z nim teraz, a będą rozpatrywane.

Co oznacza obecność certyfikatu bezpieczeństwa?

Na ogół, obecność certyfikatów „wydane” konkretny zasób internetową, wyszkolonym użytkownika lub Internauci mogą powiedzieć wiele. Jako zasadę, że najważniejszą rzeczą jest to, że strona ma prawowitego właściciela (osoba fizyczna lub prawna), który w razie problemów na miejscu, a nawet jeśli , certyfikat wygasł można ustalić dość łatwo i prosto.

Drugą kwestią jest to, że użytkownik widzi nie jest to strona po stronie nocy lub phishing i poważnych zasobów internetowych, zakładając istnienie długoterminowy. W zakresie certyfikatu systemu komputerowego Bezpieczeństwo odwiedzającego i sprawdza, czy zasób można w pełni zaufać, który jest najczęściej ze względu na fakt, że użytkownik będzie musiał wpisać tam swoje dane logowania, które będą chronione przed wzrokiem ciekawskich.

Błąd certyfikatu serwera: Możliwe przyczyny

Przyczyny tych niepowodzeń może być całkiem sporo. Niemniej jednak, jako głównego źródła ostrzeżeń, takich jak „Ważność certyfikatu serwera wygasła” eksperci często nazywany niektóre z najczęściej:

  • niedopasowanie datę i czas systemowy komputera lub telefonu gadżetów rzeczywistym;
  • nieprawidłowe działania strony internetowej dewelopera, naprawdę zapomniał odnowić certyfikat;
  • Zamknij przeglądarkę zasobów, oprogramowanie antywirusowe lub systemu zabezpieczeń systemu Windows.

Skutki narażenia na wirusy, przenikając do systemu, teraz tak nie jest. Głównie chodzi o cyberataki na samych miejscach, to nie jest zastąpienie istniejącego dokumentu elektronicznego do nieprawidłowego certyfikatu serwera. Jednakże, użytkownik jest w zasadzie w tym przypadku, nie jest zagrożony (o ile, oczywiście, nie bierz nonsens i spróbuj odwiedzić witrynę w tym bez względu na koszty). Lepiej zwrócić się do właściciela zasobu poprzez wysłanie wiadomości e-mail.

Nazwa serwera nie pasuje do certyfikatu: Jak to rozumieć?

Co do błędów tego typu, najprawdopodobniej, tylko pokazują one, że certyfikat został sfałszowany. Innymi słowy, tak zwane spontaniczne podpisany „wapno”, której oficjalna certyfikat ma znaczenia.

Po prostu, w taki prosty sposób tworzenia stron phishingowych, właścicieli lub programistów, którzy próbują uzyskać dostęp do poufnych danych użytkownika (loginy, hasła, kody PIN, numery kart kredytowych itp.)

Ale często jest to spowodowane niewłaściwymi ustawieniami serwerów e-mail lub e-mail-aplikacji, które mogą korzystać z SSL lub TLS rodzaj bezpiecznego protokołu połączenia. Ale teraz nie będziemy wchodzić w szczegóły programowania, rozważmy najprostszy przypadek błąd zostanie rozwiązany, „okres ważności certyfikatu serwera wygasła.”

Najprostszym sposobem, aby rozwiązać problem

Najprostszą rzeczą, jaką można zrobić – zwrócić uwagę na czas ustawiony w systemie. Tyś użytkownik widzi, że data i czas nie pokrywa się z rzeczywistym powinno być, aby zmienić ustawienia.

Ale to nie powinno być wykonane w systemie Windows oraz w systemie BIOS. Tutaj znajduje się specjalna sekcja ustawień, w których parametry te są powszechnie nazywane System Time / data systemowa (sekcje konfiguracyjne w różnych wersjach BIOS-u i różnych producentów mogą się różnić). Jak wpisać? Tylko narazić poprawne wartości, zapisać zmiany i ponownie uruchomić komputer lub laptop.

W urządzeniach mobilnych jest znacznie łatwiejsze. Data i czas modyfikacji w ustawieniach jest dość elementarne. Nawet restart nie jest wymagane. Jak wynika błędy tego typu występują wyłącznie podczas aktywnego połączenia z Internetem. Jeśli strona została odwiedzona wcześniej i obecnie oglądać w trybie offline, nic takiego się nie stanie.

Ustawienia zabezpieczeń antywirusowych, firewall i przeglądarce

Często, system wyświetli komunikat informujący, że okres certyfikatu serwera straciła ważność, ponieważ zasób jest z jakiegoś powodu zablokowanego przez moduły bezpieczeństwa (antywirus, brendmaueer, przeglądarkę lub obu).

Oprogramowanie antywirusowe, które najczęściej charakteryzują Avira, choć nie jest to tylko opakowanie. Co robić? Tak, po prostu spróbuj tymczasowo wyłączyć ochronę i podjąć wejście ponownie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie trzeba wnieść zasobu do listy wykluczeń.

To samo odnosi się do zapory, ale tutaj przeglądarkę blokującą narażone. Jak wynika. Dodanie go do listy zaufanych oprogramowania pozwala na wyeliminowanie problemu.

Co do przeglądarki, w żadnym z nich powinien udać się do menu głównego lub zaawansowanych ustawień, wybierz odpowiednie ustawienia zabezpieczeń i wyłączyć skanowanie systemu. Ale w zasadzie na własne ryzyko, można wziąć certyfikat dostępu do witryny lub po prostu zignorować ten komunikat, ale tylko wtedy, gdy w pełni zaufać tej zasobu przed zaobserwowano niepowodzenie.

wniosek

Oto krótki i wszystko, co odnosi się do problemu certyfikatów elektronicznych. Nie są specjalnie skierowane zagadnienia związane z programowaniem i tworzenie stron internetowych, jak również problemy ustawienia klientów poczty, jak to jest dość specyficzne tematy wymagające szczegółowego wyjaśnienia i podstawową wiedzę.