796 Shares 8261 views

Jak podłączyć laptopa do laptopa bezprzewodowo i za pośrednictwem Wi-Fi, HDMI i USB

Laptop jest w porządku na jej przemieszczanie, i to właśnie ta cecha różni się od komputerów stacjonarnych. Można go nosić wszędzie tam, gdzie chcesz. Czasami pojawia się pytanie, jak podłączyć laptopa do laptopa bez kabli, jeśli, na przykład, przyszedł odwiedzić znajomych, którzy mają swój własny laptop, aby rzucić trochę informacji na jej temat. Jeśli nie jest dostępny Wi-Fi routera, problem znika bardzo szybko, że nie ma żadnych problemów z tym procedury. Jednak pytanie, w jaki sposób podłączyć laptopa do laptopa bez kabli, staje się o wiele bardziej istotne, gdy nie ma żadnych urządzeń sieciowych, a kupując je nie byłoby pożądane ze względów subiektywnych. Tutaj wszystko jest rozwiązany po prostu.


Sytuacja z nowoczesnych urządzeń

Ostatniej dekady urządzenia przenośne są dostępne z wbudowanym Wi-Fi. Dlatego przy podejmowaniu decyzji o tym, jak podłączyć laptopa do laptopa bez kabli, nie ma specjalnych problemów. W tym przypadku nie trzeba absolutnie żadnych nakładów finansowych. Więc można połączyć w jednej sieci wielu urządzeń, nawet bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania – Windows 7, 8 i 8.1 już mają wszystko, czego potrzebują.

utworzenie sieci

Aby zacząć chcesz wybrać laptopa, który posłuży jako podstawa do sieci bezprzewodowej. Należy uruchomić wiersz polecenia z uprawnieniami administracyjnymi. Teraz trzeba wybrać pewną zespół. Sieć bezprzewodowa z hasłem jest tworzony w następujący sposób. W wierszu polecenia wprowadź nastawy trybu netsh wlan hostednetwork = pozwalają ssid = [nazwa sieci] klucz = [hasło]. Parametry podane w nawiasach kwadratowych, można ustawić, tak jak chcesz.

Następnie sieć bezprzewodowa stworzona w celu uruchomienia. Aby to zrobić, wpisz polecenie netsh wlan rozpoczęcia hostednetwork.

ustawienia

Gdy sieć jest ustalone i już działa, wymagane jest, aby zarejestrować się na adres IP urządzenia. Staje się dość zbyt trudne. Zaloguj się „centrum sterowania siecią” – „Zmień ustawienia karty”. Kiedy jesteś w ustawieniach sieciowych urządzenia, wymagane jest, aby połączyć się z siecią bezprzewodową ikonę menu kontekstowego. Następnie należy otworzyć „Właściwości”. W oknie, które powinny znaleźć „Protokół internetowy w wersji 4 (TCP / IPv4)» a następnie chce ustawić opcję, aby automatycznie otrzymywać adresy.

komunikacja

Po utworzeniu i prowadzeniu sieci bezprzewodowej, należy przejść do pozycji „Sieci bezprzewodowe”, który będzie wyświetlać podłączonej sieci. Chcesz to nazwać menu kontekstowe, w którym należy wybrać „Połącz”. System poprosi o podanie klucza bezpieczeństwa sieciowego, a następnie po tym żądaniu wyszukiwania urządzenie jest zobowiązany do udzielenia zgody. Tak więc, jeśli mówimy o tym, jak podłączyć laptopa do laptopa bez kabli, należy zauważyć, że urządzenie dodatek, który stał się źródłem sieci, adres IP będzie 192.168.173.1, i wszyscy z nią połączone, w tej samej podsieci. Adresy są wyświetlane w Szczegóły połączenia sieciowego. Ta opcja sprawia, że połączenie z laptopem Wi-Fi routera, które mogą być wykonane, aby połączyć trzy lub więcej komputerów, laptopy, tablety, smartfony i inne urządzenia. Dzięki niemu można nawet przeprowadzić dystrybucję w Internecie. To wszystko, co zrobić z problemem , jak podłączyć laptopa do laptopa za pomocą WiFi. Są też inne opcje, nie mniej pilne.

Tworzenie sieci przewodowej

Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób podłączyć laptopa do laptopa za pomocą kabla sieciowego (Windows 7), należy wziąć pod uwagę to, jak dobrze. Metoda ta nadaje się w przypadkach, gdy brakuje jednego z tych urządzeń lub nie działa moduł łączności bezprzewodowej, lub element służy do łączenia się z Internetem. Jak podłączyć laptopa do laptopa przez WiFi, zostało uznane, a teraz trzeba ustalić, jak zrobić to samo, tylko za pomocą skrętki. W każdym laptop posiada kartę sieciową. Aby zakupić potrzebne tylko LAN-kabla o określonej długości, nazywa crossover ze względu na sposób, w którym jest zaciśnięta.

Kabel do podłączenia

Kabel sieciowy może być skompresowany w jeden z dwóch sposobów – w przód iw tył. Pierwszy służy do łączenia laptopa z routerem, przełącznikiem lub modemu. Crossover skupia się na połączeniu dwóch podobnych urządzeń ze sobą. Kabel sieci zaciskane na drugim typie, znamienny tym, że pary przewodów w nim są odwrócone. Można je nabyć w każdym sklepie komputerowym. Jeden koniec należy podłączyć do karty sieciowej pierwszego laptopa, a drugi – z drugiej.

Po takich manipulacji może ponadto rozważyć kwestię, jak podłączyć laptopa do laptopa za pośrednictwem sieci LAN. Aby to zrobić, trzeba zalogować się w „centrum sterowania Network”, w którym chcesz zmienić ustawienia adaptera. Trzeba otworzyć „Właściwości” Local Area Connection. Ponadto, w otwartym oknie wybierz „Protokół internetowy w wersji 4 (TCP / IPv4)». Teraz konieczne jest, aby przewidzieć specjalny adres i maskę podsieci na obu urządzeniach. Po tych wszystkich manipulacji gadżety będą widoczne dla siebie w środowisku sieciowym.

alternatywy

i możliwe jest, aby zastanowić się, jak podłączyć laptopa do laptopa poprzez port USB? Należy zauważyć, że złącze to pozwala na podłączenie dwóch urządzeń bezpośrednio do siebie, ale może trudno nazwać wygodne. Kabel USB-Link są dwojakiego rodzaju. Najprostszym pozwala zobaczyć tylko zawartość drugiego komputera, który jest podłączony w ten sposób program, który symuluje standardowy podręcznik systemowy. Można przeciągać pliki do komputera za pomocą myszy z programu. Drugi jest bardziej złożony, co stanowi praktycznie kilka kontrolerów, takich jak USB-Ethernet pomiędzy podłączonym kablem sieciowym. W tym przykładzie wykonania, zostanie on przygotowany przez klasycznego połączenia sieciowego, ale jeśli masz oba komputery wbudowane karty sieciowe, metoda ta może być nazywany zbędnych jednostek, tańsze, łatwiejsze i szybsze w użyciu tradycyjnego kabla sieciowego lub do przesyłania danych przy użyciu konwencjonalnego kij. Jeśli mówimy o tym, jak podłączyć laptopa do laptopa poprzez port USB, należy zauważyć, że prędkość połączenia będzie bardzo niska, co wpływa na pracę negatywna. Łatwy w użyciu normalne lampy i jej dostępność dla zakupu po prostu neguje wszelkie wygody podłączania urządzenia bezpośrednio.

bluetooth

Bluetooth przedstawia inny sposób komunikacji pomiędzy parą urządzeń. Technika ta może być trudno nazwać dobre, ponieważ szybkość transmisji danych wynosi nie więcej niż 723 kilobitów na sekundę, a jego zasięg jest dość mała. Ponadto, sieć jest w tym przypadku trudne do skonfigurowania, charakteryzuje się niską szumu i vzlomozaschischennostyu, co czyni go zbyt niewygodne do przesyłania danych pomiędzy dwoma komputerami.

dodatkowe porty

LPT-Link zapewnia bezpośrednie połączenie kablowe przez port równoległy. Historycznie rzecz biorąc, proces ten jest jednym z pierwszych, ponieważ nie zależy od systemu operacyjnego, dzięki czemu może być stosowany wszędzie. W tej chwili jest on umiera ze względu na fakt, że sam interfejs jest prawie nigdy nie używany. Na przykład, jeśli zastanawiasz się, jak podłączyć laptopa do laptopa za pomocą kabla HDMI, warto zauważyć, że rzeczywista połączyć je za pomocą portu równoległego. Interfejs HDMI przeznaczone do podłączenia telewizora do komputera w celu wyświetlania obrazów i dźwięku, nie skupia się na transmisję innych danych. I gdzie istnieją porty LPT, można z nich korzystać bez żadnych problemów. długość kabla w tym przypadku jest ograniczona do trzech metrów, a prędkość może wynosić do 2 megabajtów na sekundę.

port szeregowy

Na pytanie, jak podłączyć laptopa do laptopa za pomocą kabla HDMI, odpowiedź jest jasna: nie ma mowy. Jednakże, istnieje kilka metod, aby całkowicie łączenia urządzeń ze sobą. Jednym z nich jest port szeregowy. Metoda ta może być również przypisane do jednego z najstarszych, ale że nie traci na popularności. Interfejs ten jest stopniowo już używany z powodu niskiej szybkości transmisji danych i obumierania portu COM, który jest niewygodny do zainstalowania na urządzeniach przenośnych. Ale on ma szansę na wykorzystanie bezpośredniego połączenia jest znacznie więcej niż HDMI.

metody pośrednie

Wiedząc, jakie porty są dostępne na laptopach, można się zastanawiać, w jaki sposób podłączyć laptopa do laptopa za pomocą kabla VGA? I tu też, że odpowiedź jest prosta – aby to niemożliwe. Jednakże, jeśli jest to pożądane, aby użyć dowolnego skomplikowany proces, to jest możliwe, aby uciekać się do innych środków przekazu transmisji danych, takich jak dyski, dyski flash, zewnętrznych dysków twardych i innych.