122 Shares 6719 views

kręg szyjny: anatomia, struktura. szyjny kręgosłupa

Kręgosłup – jest podstawą szkieletu człowieka, a jednym z jej głównych systemów. To on chroni rdzeń kręgowy i wspiera ciało w pozycji pionowej. Ponadto, kręgosłup zapewnia ochronę przed kontuzje podczas mózgu ludzkiego ruchu. Jest to ze względu na jego wysokie właściwości amortyzujących. Mogą wyjaśnić specjalną strukturę kręgosłupa – składa się z 24 kręgów. Są one podzielone na cztery grupy o wspólnych właściwościach. Wśród tych wspaniałych cech różnych każdy kręg szyjny. Anatomia, uczy się w szkołach, nie daje pełnego obrazu tego. Dlatego też często do uszkodzenia kręgosłupa szyjnego. I to jest bardzo niebezpieczne, ponieważ w tym momencie jest bardzo nietrwały. I pożądane jest, aby wiedzieć, każdą osobę, jakie cechy ma każdy kręg szyjny.


Anatomia kręgosłupa szyjnego

Kręgosłup ma bardzo ważną funkcję ochrony rdzenia kręgowego. On daje sztywność szkieletu i zmiękcza wstrząsy podczas chodzenia. Ponadto, kręgosłup może wykonywać różne ruchy. Przecież on jest fundamentem ludzkiego szkieletu i wspiera ciało w pozycji pionowej i pochłania wstrząsy. Każdy wydział ma swój specjalny numer i struktury kręgów. Większość z nich w rejonie klatki piersiowej, a są bardzo duże. W kręgów lędźwiowych i kości krzyżowej umieszczony bardzo blisko siebie, stopniowo rosnąć wraz z sobą kobchika. Ale najbardziej wrażliwe i kruche kręgosłup szyjny. Składa się z siedmiu kręgów, z których niemal każdy ma charakterystyczny strukturę. W tym momencie kręgosłupa lekko wygięte do przodu w formie litery „C”. Kręgosłup szyjny jest najbardziej mobilnych i pozwala na wykonywanie różnych ruchów głowy. Ale z powodu słabych mięśni szyi i małej wielkości kręgów jest miejscem często narażone na zranienia lub uszkodzenia.

Charakterystyka kręgów szyjnych

Wewnątrz kręgosłupa jest rdzeń kręgowy. Jego obrona jest przez specjalną strukturę kręgów:

– przednia część nazywana trzonu kręgu i ma kształt cylindryczny;

– za nim rdzeń kanału kręgowego określone przez kręg łuku;

– Ponadto, ma wyrostki kolczyste, perforowanej z otworami do naczyń krwionośnych.

Ale to nie jest tak skonstruowany kręgu szyjnego. Anatomia człowieka pozwala nam zrozumieć, dlaczego trzeba być ostrożnym, i dlaczego tak wielu urazów w odcinku szyjnym kręgosłupa. Kręgi w tej dziedzinie jest niewielkie rozmiary i są bardzo kruche. Są prawie wszystkie różnią się wielkością i kształtem. Pierwszy dzwon nosi nazwę „Atlas”, trzyma kręgosłupa do czaszki. Ponadto, dno he skomplikowany sposób połączony z drugim kręgu, zwany „Osi”. Niezwykłe struktury jako szóstym a siódmym kręgiem szyjnym. To może być wyjaśnione przez funkcje, które mają oni wykonywać. Specjalna konstrukcja kręgów szyjnych jest konieczne dla ochrony rdzenia kabla, w celu uzyskania niezbędnych mózgu żywności Głowno i zdolność do wykonywania różnych niewielkie ruchy głowy.

1 i 2, kręgów szyjnych

Najwyższa kręg nazywany „Atlas”. Jest osiowe i ma ciało i wyrostków kolczastych. W tym momencie kręgosłup łączy się z kości potylicznej i rdzenia kręgowego w głowę. To określa konkretną strukturę „Atlanta”: składa się on z dwóch łuków, graniczące z kanału kręgowego. Przed nimi tworzy niewielkie wybrzuszenie w przedniej i tylnej – depresji w połączeniu z procesem odontoid drugiego żebra. Z tyłu posiada rowek łuku, w którym znajduje się tętnicy kręgowej. Górna część Glenoid „Atlanta” jest wypukła, a dolna – płaska. Fakt, że zajmuje pozycję pośrednią pomiędzy kręgosłupa i głowy, wyjaśnia dlaczego taka struktura jest pierwszy kręg szyjny. Anatomia rozważa również charakterystykę drugiego kręgu, zwanej „Osi”. Ma ostry „zęby”, który jest na sworzni zawiasów „Atlant” z głowy. Taka struktura drugiego kręgu szyjnego zapewnia możliwość wykonywania ruchów obrotowych głowy i zboczach. Pomiędzy „Alanta” i „bez” oś krążka, tworzą związki kompleksowe z rodzaju złącza. Tak często w tym miejscu przypadkach szkody, które naruszają moc mózgu.

6 i 7 kręgów szyjnych

W dół kręgosłupa tym dziale trochę rozszerza. Oto największa 7 kręg szyjny. On nawet mówi, że większość ludzi może go znaleźć na głowę pochyloną do przodu. Dlatego to się nazywa aktorstwo. Że często zorientowane w kręgu count. Na dole ma rowek. To miejsce jest podłączony do pierwszego żebra. 7 kręg szyjny ma inną cechę – otwory w poprzecznych procesach jego lub zbyt mało, albo wcale. Ma długi krzyż i jedną dużą wyrostków kolczastych, które, w przeciwieństwie do reszty nie rozwidlone. Poprzez tego kręgu przebiega poprzecznie Wiedeń, a on był jedynym, który ma dwie pary korzeni nerwowych. Często w tym miejscu i jest osadzanie sole utworzone wystające „Withers”. 6 kręg szyjny jest również nazywany „senny”. Ta nazwa została nadana na fakt, że przednia jego garb znajduje się bardzo blisko tętnicy szyjnej, a jeśli to konieczne, lekarz ciągnie ją do siebie, aby zatrzymać krwawienie.

Reszta kręgów: charakterystyczny

Dla ludzkiego organizmu normalne funkcjonowanie kręgosłupa szyjnego powinna być bardzo mobilny. Jest to możliwe dzięki swojej specjalnej konstrukcji. Kręgi szyjne osoba 5:57 mają bardzo małe rozmiary. Otwory także w ich organizmie duże wystarczająco podobne w kształcie trójkąta. Górne krawędzie kręgów wystawać nieznacznie, tworząc krawędzi. Artykułować ich procesy są krótkie i się lekko pod kątem. 3, 4 i 5 kręgi szyjne jeszcze małych poprzecznych i spinous podzielone na końcach. Procesy poprzeczne są otwory do naczyń krwionośnych. To przez nich głównym tętnicy kręgowej, która zasila mózg.

Dlatego trzeba tę strukturę

ciało ludzkie jest przeznaczony mądrze, nie ma nic zbędne, a wszystkie szczegóły dotyczące wykonywania jakichkolwiek funkcji. Dotyczy to zwłaszcza kręgosłupa szyjnego. Jego kręgi Specjalna struktura jest konieczne, aby zapewnić lepszą ruchomość szyi, jak również chronić mózg i rdzeń kręgowy. Często zdarza się, że jest to stan tej części kręgosłupa zależy od zdrowia ludzkiego. Ten kompleksowy związek jest przeznaczony do ochrony kręgi i tułowia naczyń krwionośnych przed uszkodzeniem. Struktura kręgów szyjnych z wielu procesów może zwiększyć obszar przywiązania do nich zestawy mięśni. Wszakże w tym dziale ludzkiego kręgosłupa jest najbardziej mobilna. Specjalne połączenie pomiędzy kręgami natomiast mniej wiarygodne, ale bardziej funkcjonalne.

uraz kręgosłupa szyjnego kręgosłupa

Mogą pojawić się w wyniku oddziaływania na szyi, silne uderzenie w głowę lub upadku. Nawet ostre nachylenie lub obracanie głowicy może prowadzić do uszkodzenia kręgów szyjnych. to zdarza się często podczas nurkowania do wody w płytkim miejscu. W wielu przypadkach te urazy są śmiertelne. Nawet jeśli pęknięcie lub zwichnięcie pomyślnie wyleczony, mogą wystąpić poważne komplikacje. Rzeczywiście, kręgi i krążki międzykręgowe w tym miejscu są tak kruche, że reagują na nagłe ruchy i ciosy w głowę. Czasami zdarza się, że skutki kontuzji nie jest od razu pojawiają się małe pęknięcia na stawowych procesów kręgów nie są widoczne, nawet na promieni rentgenowskich. A konsekwencje mogą być poważne im. Jaki rodzaj uszkodzenia kręgosłupa szyjnego są najczęściej:

– rozdarty więzadła;

– przerywa krążków międzykręgowych;

– nadwichnięcie i zwichnięcie kręgów;

– przemieszczenie kręgów;

– złamań.

Dlaczego niebezpieczny rodzaj uszkodzenia

Nawet niewielkie zmiany w strukturze kręgów pociąga za sobą różne dolegliwości i chorób. Na przykład, te objawy mogą wystąpić, gdy przepuklina dysk międzykręgowy lub patologii:

– bóle głowy;

– zawroty głowy;

– ogólne osłabienie;

– zaburzenia chodu, mowy lub wzroku.

Wynika to z faktu, że sprężone tętnicy kręgowej i naczynia krwionośne, które karmią mózg. Gdy istnieje niebezpieczeństwo poważnego uszkodzenia po uszkodzeniu kręgów zadenut kanał kręgowy. To może prowadzić do paraliżu, zaburzeń serca lub do śmierci. Ryzyko uszkodzenia kręgosłupa w szyję przez fakt, że nie zawsze jest to możliwe, aby natychmiast ustalić ciężkość urazu. Czasami po prostu ból podczas przenoszenia lub obrzęk wskazują go.

Jak leczyć choroby kręgosłupa szyjnego

Urazów kręgosłupa jest bardzo ważne, aby natychmiast rozpocząć leczenie, aby uniknąć komplikacji. Najważniejszą rzeczą – ustalenie szyję w stałej pozycji. To musi być zrobione do uszkodzonego kręgosłupa nie uszkodzić rdzenia kręgowego lub naczyń krwionośnych. Odbywa się to za pomocą specjalnego półsztywną gorset. Jeśli nie ma zaburzenia neurologiczne, leczenie może być prowadzone w domu, ale po badaniu lekarskim. W przypadku urazów płuc jest konieczne ograniczenie aktywności ruchowej i naprawić szyję w ustalonym położeniu za pomocą specjalnego sztywnym kołnierzykiem. Może być stosowany w pierwszych dniach zimnych kompresów lub Novocaine blokady z silnymi bólami. Następnie pokazać fizykoterapii, masażu oraz podczas rekonwalescencji – fizjoterapię.