662 Shares 6335 views

Mannick z rodzynkami na jogurt: gotować w piecu i wielowarstwowym

Pyszny manik na kefir (z rodzynkami) można przygotowywać na dwa sposoby – tradycyjnie (w piekarniku) i bardziej nowoczesny (w wielowarstwowym). W artykule przedstawiono receptury zawierające listy składników oraz szczegółowy opis procesu wypieku. Kulinarny sukces!

Mannick z rodzynkami: przepis z jabłkami

Wymagane produkty:

 • 100 gramów masła;
 • Rodzynki – wystarczy jedna garstka;
 • Dwa kwaśne jabłka (średniej wielkości, pożądane jest wybieranie odmian "semerenko" lub "złota");
 • Weź szklankę mąki, mango i kefiru (zawartość tłuszczu 3,2%);
 • Pieczenie w proszku – nie więcej niż 1 łyżeczka;
 • Cukier biały – ¾ puchar;
 • Dwie jajka;
 • Do ¼ tsp. Vanillin i 1/3 łyżeczki. Sól.

Część praktyczna

 1. Gdzie zaczynamy? Na stole układamy wszystkie komponenty, z których w końcu dostaniemy manekina z rodzynkami na kefir.
 2. Weź szklankę. Nalewamy mangę. Wypełnij kefirem. Mieszać. Powstałą masę pozostawia się w spokoju przez 1 godzinę. W tym czasie kiszki będą nasączone.
 3. W osobnej misce złam się jaja. Tam też wlać cukier biały w odpowiedniej ilości. Pokonaj składniki, stosując mieszalnik lub trzepaczkę.
 4. Włożyliśmy olej do małej talerzy, po czym włożyliśmy do kuchenki mikrofalowej. Tam będzie topić się w mniej niż minutę.
 5. Biszone jajka z cukrem dodać do miski, która jest odświeżoną mangą. Natychmiast wylać olej. Dobrze wymieszamy.
 6. Zmieszaną mąkę miesza się najpierw z proszek do pieczenia, wanilinę i sól. Następnie wysyłamy go do ciasta. Pamiętaj, aby wymieszać składniki. Gęstość ciasta powinna być taka sama jak w płatkach.
 7. Dwa jabłka przemywa się wodą z kranu. Owoce cięte na ćwiartki. Usunąć nasiona. Ale możesz zostawić skórę. Teraz każdy kwartał jest pokrojony na małe kawałki.
 8. Zajmiemy się przetwarzaniem rodzynków. Przeszkadzamy przez to, usuwamy śmieci i ogony. Opłukać pod bieżącą wodą. Przekazujemy na papierowym ręczniku, że nadmiar płynnej szklanki.
 9. Kawałki jabłek i rodzynków umieszcza się w misce do reszty składników. W razie potrzeby można dodać trochę cynamonu, płynnego miodu (nie więcej niż 2 łyżki stołowe) lub tartego zestu ½ cytryny.
 10. Ciasto na przyszły mannik zostało z powodzeniem przygotowane przez nas. Teraz wyjmujemy formę do pieczenia. Może być dowolna – nawet okrągła, co najmniej prostokątna.
 11. Ostrożnie rozprowadzić ciasto w formie. Wyrównaj warstwę łopatką silikonową.
 12. Forma wraz z zawartością umieszcza się w ogrzewanym piekarniku (180 ° C). Jak długo będzie pieczona manicure z rodzynkami? Przepis wskazuje, że wystarczy 45-55 minut. Gotowość określa się za pomocą lupy: jeśli jest czysty, można wyłączyć ogień. Co zrobić, jeśli mannik z rodzynkami (na kefir) jest pokryty rumianą skórą, a wewnątrz jest nadal wilgotne? Zmniejsza się temperaturę do 140-150 ° C i wykrywa 10-15 minut.

Wyjemy manekina z kuchenki. Nie wyjmuj go z formy, dopóki nie ostygnie.

Mannick z rodzynkami na kefir – w wielowarstwie

Lista składników:

 • Cukier biały – 6 łyżek. L .;
 • 250 g kefiru (zalecana zawartość tłuszczu – 3,2%);
 • 1,5 łyżeczki. Soda (można wymieniać 1 łyżeczką proszku do pieczenia);
 • Vanillin i rodzynki – smakować;
 • Trzy jajka;
 • Manga – wystarczy 200 g;
 • 2 łyżki. Łyżki śmietanki (zawartość tłuszczu od 15 do 20%).

Szczegółowe instrukcje

Krok 1. W filiżance złam się wszystkie jaja. Zasypiamy się cukrem. Rozpoczynamy proces ubijania, używając zwykłego trzepaczki.

Krok 2. Kefir wlać do filiżanki mieszanki jaj-cukru. Dodać kwaśną śmietanę w odpowiedniej ilości, wanilinę i sód (lub proszek do pieczenia).

Krok # 3. Pozostaje dodać do filiżanki jeden z głównych składników – manga. Delikatnie wlej go. Nie zapomnij mieszać.

Krok # 4. Ciasto, które otrzymaliśmy wcześniej, wlewa się do miseczki. Zostaw na 30 minut, nie uwzględniając urządzenia. Trzeba to zrobić, aby opaść mango. Pieczenie staje się delikatniejsze i delikatne.

Krok nr 5. Wysygnujemy rodzynki myte i wysuszone na ręcznik do wieloszaszowej. W razie potrzeby można dodać kandyzowane owoce, trochę miód lub krojone orzechy.

Krok 6: można włączyć multiwarkę. W trybie "Pieczenie" nasza przyszłość manicure z rodzynkami (na kefir) będzie trwała co najmniej 60 minut. Pamiętaj, aby sprawdzić jego gotowość, używając wykałaczki lub promienia. Jeśli manekin jest nadal wilgotny, ponownie ustaw tryb "Pieczenie", ale teraz przez 15-20 minut.

Dostaliśmy pachnący tort z różową powierzchnią. Najpierw ją ostudzimy, a następnie podajemy je na stole. Posypać manik z sproszkowanym cukrem lub wiórkami kokosowymi. Rozcinamy na kawałki, traktujemy naszego męża i dzieci. Życzymy wszystkim najbardziej przyjemnej herbaty!

Podsumowując

Mannik z rodzynkami na jogurcie okazuje się nie mniej smaczny i satysfakcjonujący, niż ciasta przygotowane na mące. Dla niego potrzebujesz najpopularniejszych produktów, które znajdują się w lodówce każdego gospodyni. I oszczędność czasu pozwoli cud nowoczesnej technologii – wielozadaniowości.