240 Shares 5611 views

Filtr do pralki: czyszczenie i usuwanie drobnych usterek

Pralkach automatycznych może znacznie ułatwić życie gospodyń domowych. Do tej pory te urządzenia są dostępne w praktycznie każdym domu. W ich produkcji wykorzystywane są zazwyczaj najbardziej nowoczesną technologię. Dlatego takie urządzenia są dość wiarygodne. Czasami jednak urządzenie jest nadal uszkodzony, wymaga wymiany lub mycia co niektóre szczegóły. Na przykład, może to być filtr do pralki, które wymagają okresowego czyszczenia.

Jeśli jest zapchany sprzęt może nie działać z przerwami lub nawet zatrzymać. W tym przypadku konieczne jest czyszczenie filtra. To nie jest zbyt trudne. Pierwszą rzeczą, którą należy podjąć – aby otworzyć osłonę z przodu urządzenia. Za to pokrycie dekoracyjne filtr, który musi być odkręcona. Następnie wyjąć filtr z otwartym otworem do pralki i czyste. Po oczyszczeniu wszystkie czynności w odwrotnej kolejności – wkład filtra odkręcić pokrywkę i umieszczono w miejscu panelu.

Oprócz czyszczenia filtra, czasami trzeba być czyszczone, a sama pralka. W przypadku usuwania osadów używane usuwania zgorzeliny (środek kwasowy) – zaprojektowane specjalnie dla tych celów farmaceutycznych. Nie należy mylić go ze zwykłymi zmiękczania wody. Czyszczenie pralki jest następujący. Urządzenie jest wypełniona wodą, które dodaje się do odkamieniania. Następnie do prania bez prania.

Czasami pralka może przestać z powodu awarii filtra sieciowego. Głównym celem tego elementu konstrukcji jest maszyna elektroniczna ochrona przed nagłymi skokami w sieci. Jeśli ta część nie powiedzie, urządzenie nie będzie działać. Jednak, aby rozwiązać ten problem może być w dwóch kont. Wystarczy wyjąć filtr sieciowy do pralki w ogóle. Automatyka doskonale radzą sobie z tym zadaniem i bez niego. To, nawiasem mówiąc, jest to jedyny element w pralce, który nie może zostać zmieniony na nowy lub naprawiony.

Ale, oczywiście, wszystkie zabiegi powinny być wykonywane prawidłowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa. Rozważmy ten proces na przykładzie pralka marki maszyna Candy. Filtr jest zwykle usytuowany w tylnej części obudowy, na górze. To jest z cylindrycznego kawałka szarym lub beżowym. Aby uzyskać do niego dostęp, należy zdjąć górną pokrywę pralki poprzez odkręcenie kilku śrub. Filtr do pralki i pociągnął delikatnie wyjąć z obudowy.

Teraz musimy dostać przewody łączące go do urządzenia. Żółty przewód – ziemia, to pozostanie jak jest, a reszta musi być połączone w pary, wstępnie zaciskane końce obcęgami. Niebieski skręcone z zielonym, jasnobrązowy – ciemnobrązowy. Spoiny owinięte taśmą izolacyjną. Przewody są następnie stałe okablowanie wewnątrz obudowy. Wszystko filtr do pralki usunięty. Pozostaje tylko sprawdzić rezystancję. Aby to zrobić, należy podłączyć urządzenie do testera wtyczki i uruchomić go w dowolnym trybie, naciskając odpowiedni przycisk. Urządzenie powinno wykazywać odporność na co najmniej 2 omy.