215 Shares 2743 views

Puszkina. „Dama pikowa”: podsumowanie

dzieła Puszkina „Dama Pikowa” wyszedł spod pióra wielkiego poety w 1833 roku. Służył jako podstawa do znanego salonu w świetle tajemniczej legendy o nagłej i ogromnej dobrej karty szczęście księżniczka Natali Golitsynoy. Bajka o jedną sztukę, przypominający o fascynującej historii i czytać „od pierwszej chwili”.


Z konwencjonalnym firmy kartka dla zmontowanego historia (Tomsk mówi gospodarz) rozpoczyna gałki oczne działka Puszkina. „Dama pikowa” przez jego treści wprowadza nas do husarii XVIII wieku. Babka narratora, hrabia Tomski, Anna Fedotovna w młodszych latach stracił rachubę Orleanie każdy grosz. Nie otrzymawszy pieniądze od męża zaburzonym, jest ona wspierana przez znanego okultysta i alchemika hrabia St. Germain (który poprosił o pieniądze), aby dowiedzieć się tajemnicę trzech kart. W tej tajemniczej Francuza było powodu, że hrabina będzie posiadać tylko jeden mecz. Anna Fedotovna Tomsk następnie odzyskać i przeniósł się do Petersburga. Nigdy więcej nie miała usiąść na stole gry. Dopiero po otwarciu tajny Pan Chaplitzky najpierw uzyskać od niego obietnicę podobna inaczej. Słowo nie jest utrzymywane, wygrywając raz, nie zatrzymał się w czasie, a następnie, po utracie milionów umarł w biedzie. Zgadzam się, drodzy czytelnicy, po mistrzowsku wplótł intrygować powieści Puszkina. „Dama pikowa” – iloczyn ekscytujące i dynamiczne.

Historia nie pozostała „wisi w powietrzu”. Jego słyszeli spożywane pasje i ambicje młodego inżyniera Hermanna. On nie gra, ponieważ stan jego skromny, a on nie ma żadnego innego dochodu innego niż płace. Stłumione silną pasję do gry będzie jego chętnie złapać każdy niuans. Usłyszał historia hrabiego Tomskiego wstrząsnął młodego inżyniera, a pragnienie szybkiego wzbogacenia chwycił go.

Sposób życia książęcego domu opisano w następnym rozdziale Puszkina. „Dama pikowa” wprowadza nas hrabina Tomsk, który mieszka na osiedlu jest zamknięta, bez znaczenia etykieta spostrzegawczy pałac z XVII wieku, maniakalny oglądania ich strój i wygląd. Jego niekończące się drobne wybiegi. Że jego sposób plag i ziemianin dostaje wszystkich innych, a zwłaszcza młodego ucznia Elizabeth. Gorący i namiętny Hermann urzeka Lizonka, napisał do niej notatkę i osiąga tajne spotkanie w domu hrabiego. Wprowadzenie młodych ludzi – motywu trzeciego rozdziału. Uczeń opisuje szczegółowo jego pokoje planu. Ale w wyznaczonej godzinie, Hermann idzie do dziewczyny i jej kochanka. Mistress widział siedzi w oknie bezsenność. Młodzieniec pyta, a następnie wymagać ujawnienia Tomsk Hrabina cenionych tajemnic, ale ona uparcie milczy. Kiedy inżynier zaczyna zagrożeń, wyciągnął pistolet, z ziemskiego ataku serca i umrze.

Czwarty rozdział psychologiczny i moralny. Hermann wznosi się na oddziale, powiedział, że o nieszczęściu. Elizabeth szoku go egoistą. Jednak ani łzy dziewczynka w miłości, ani jej uczucia nie dotykać chciwy młodzieńca.

W piątym rozdziale Puszkina pokazuje swój talent jako scenarzysta i mistyka. Na pogrzeb hrabiny Hermann wyobraża pytające spojrzenie i oka zmarłego. Następnej nocy obudził dziwny hałas, a potem do pokoju unosił się duch Anny Fedotovny i powiedział mu tajną kombinację kart – trzy, siedem, asa. Wizja zakończył swoją mowę, prosząc o przebaczenie Niemiec i grać tylko raz i na tym przystanku, a następnie poślubić Elizabeth. To zwieńczenie historii stworzonej przez Puszkina. „Dama pikowa” wzmacnia dynamikę jego linii.

Wkrótce nie jest idealna sytuacja dla wzbogacając grę. W Moskwie przyciąga bogatych graczy. W pierwszym dniu Hermann podwaja swoją fortunę umieszczając to wszystko w pierwszej trójce, ale to nie koniec. Szczęście jest korzystne dla niego, a na drugi dzień – siedem także przynosi szczęście, staje się bogaty. Jednak gracz pasja, chciwość potężnie doprowadzić go do zguby. Zdecydował się na trzecim meczu, kładąc asa cały Twój ekstrahuje gra łatwe pieniądze – 200 tysięcy rubli. Ace spada, ale triumf Hermann przerywa przeciwnik Chekalinsky uwagę, że jego pani straciła. Inżynier rozumie – niezgłębionej stało: wyciągając asa z talii, jego palce jakoś zupełnie inną kartę – damę pik – symbol tajnego wrogości.

Desperate conman szoku, jego umysł nie może poradzić sobie ze stresem, a on jechał do szału. To była w szóstym rozdziale, i zawierający bardzo pamiętną grę, i zapłacił za to przedstawił nieuchronny finał działki Puszkina. „Dama pikowa” Hermann płaci jego powodu: jego dom jest teraz – Siedemnaście Dom Obukhov szpitala dla obłąkanych. Świadomość były inżynier od teraz na zawsze zamknięty w połączeniu z trzema kartami. Losy uczniów Elizabeth rozwija się szczęśliwie: małżeństwo, dobrobyt i szczęście rodzinne.

Fabuła "The Queen of Spades" stworzył furię. Wśród zawodników miał nawet Fashion – umieścić na karcie wspomnianego Puszkina. Współcześni zauważyć mistrzowską psychologiczny wizerunek autora wizerunku starej hrabiny i jej uczniów. Jednak najbardziej wyraźnie przedstawiono „Byron” charakter Hermann. Luck działa nie jest przypadkowa: klasyczny, w którego żyłach płynie krew naprawdę gorąco, pisze na zakończenie dla siebie motyw Fartagh szczęścia. Jednocześnie widzimy mu fatalistycznych przekonania, mówiąc, że po to całe zamieszanie w całym życiu dominuje rock.