195 Shares 2745 views

Lana Turner, aktorka: biografia, filmografia

Aktorka Lana Turner pamiętał przez widza jako właściciel pięknej rzeźbiona postać, wyniośli rysy twarzy i blond loki, czyli był to typowy standard tradycyjnym wyglądzie gwiazd filmowych epoki. Ona nie została obdarzona wyjątkowym talentem aktorskim i jest bardziej znany przez nieskończoną liczbę powieści i małżeństw. O niej ciągle się zmienia kochanków i mężów, prasa napisała, co czyni go tak sławny przez trzy i pół dekady.

Biografia legendy

Lana Turner – aliasem, że aktorka wzięła do twórczej kariery. Krewni i przyjaciele wiedzieli, jak ją Julia Jean Mildred Frensis Terner. Urodziła się w małym miasteczku górniczym Wallace, Idaho, 8 lutego 1921 r. Jej rodzice, Mildred i John Turner, byli zwykli pracownicy. W żyłach przyszłej gwiazdy światowego zmieszanego Irish, duński, angielski i szkocki krew.

Lana Turner, którego biografia jest opisany w artykule, nie zawsze żyli w dobrobycie. Beztroskie dzieciństwo dziewczynka została w cieniu śmierci ojca. John był zapalonym pokerzystą, aw pewnym momencie podczas gry był napad, w którym zginął. Lana matka po śmierci ojca przeprowadza się z całą rodziną do Kalifornii, gdzie było więcej możliwości zatrudnienia.

powodzenia

Przez szczęścia, a dzięki wyrazistym wyglądem dziewczyny zauważyli producentów w jednej z kawiarni w mieście. Poprzez to przełomowe spotkanie tak wcześnie, jak 17 lat Lana Turner podpisał swój pierwszy kontrakt ze studiem filmowym.

Niesamowita historia o tym, jak młody piękno przez przypadek zauważyłem w kawiarni i powołany do działania w filmach od dawna legenda spacery wśród hollywoodzkich aktorów i był inspiracją dla samych młodych dziewcząt, które marzyły o karierze gwiazdy filmowej.

Pierwsza rolka folii

To było w barze kawiarni, sącząc przez słomkę sody Turner pierwszy zobaczyłem na ekranach widzów. Zadebiutowała w filmie „A Star Is Born” w 1937 roku. Jednak większe wrażenie na publiczności sprawiło, że film „nie zapominają„Melvin Le Roy, który został opublikowany w tym samym roku. Z jej charakteru jest nadużywane, a pod koniec filmu została zabita. W tym filmie, publiczność po raz pierwszy zobaczył nagie ciało Turner, które dodaje się do rozmowy. Bardzo pochlebne uwagi o młodej gwiazdy zostały opublikowane w „The Hollywood Reporter”. Po premierze filmu są wszyscy nazywali ją „Dziewczyna w swetrze”, jak jej postać poszedł do wąskich niebieskie swetry.

Szybki sukces

Po filmie „Oni nie zapomną„propozycja prostu natryskiwane na”Kobieta w sweter." Turner otrzymał rolę, dzięki czemu można w pełni cieszyć się jej piękną sylwetkę i zgrabne nogi. Każdego roku, w związku z wydaniem jej nowego przeboju: 1938 – "Przygody weneckiego" ( "The Adventures of Marco Polo") 1939 – "student Dancing", 1940 – "Dwie dziewczyny na Broadwayu", w 1941 roku – "The Girl Zigfilda" i wiele innych.

Za rolę w filmie „Blondynka” Dancing Turner musiał ukrywać się jako blondynka i radykalnie zmienić swój wizerunek. Po tej roli, Lana stała się znana jako królowa nocnych klubów. Błyskawiczny wzrost jego popularności zaczął po śmierci Jean Horlou że dawno o nazwie „najbardziej urocza blondynka w Hollywood.”

Stanowisko frywolny i wietrznie blond dał jej w porządku, ale gdy doszło do dramatycznej roli, stało się jasne, że Lana Turner nie byłby w stanie sobie z tym poradzić. Stało się jasne, przez film „Dr Jekyll i Mr Hyde”, który został opublikowany w 1941 roku.

Jednak to nie miało wpływu na popularność Turner. W czasie wojny jej popularność szczególnie wzrosła, i jak stało się jasne, nie ze względu na utalentowanych aktorstwa, ale ze względu na „niebieskie swetry” jest centralnie ciało obejmując klatkę piersiową. Podczas II wojny światowej, Lana Turner stał się najbardziej znanym aktorka pozowała do „Pin-up gerls”. Jej plakaty wisiały ściany koszar. W tym czasie zaczęła angażować się w pracę społeczną i sprzedać obligacje wojenne, w moim kraju. Zaciąg mowy o ich występów Lana napisała sama, i obiecał każdego zakupu Obligacji wartości nominalnej $ 50,000 a przede dać buzi. Strategia pracowali i, jak twierdziła, że pomógł uzupełnić budżet kraju kilka milionów.

dostojny rola

Pomimo faktu, że od 1946 Lana Turner udało się zagrać w wielu filmach, prawdziwe uznanie przyszedł do niego dopiero po roli Cora Smith zagrała w filmie „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy”, adaptacja filmowa powieści Dzheymsya Keyna reżyserii Tay Garnett.

Jej życie zimne spojrzenie wyniosłą kobietę, jak to możliwe zbliżył się do obrazu głównego bohatera, który może zmusić kochankę do zabicia męża. Jej postać udaje się uniknąć kary, ale nie boskie kary. wizytówka i główną rolę aktorka jest uważana za wizerunek femme fatale z Cora, jest on grał Lana Turner. „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy” – to najbardziej znany film, w którym zagrała.

Różnorodność obrazów

Najbardziej udany rola na przełomie dekady, według krytyków, jest Milady de Winter w „Trzech muszkieterów”, nakręcony w 1948 roku. Jednak kariera aktorki w tych latach nie była tak gładka, duża ilość ról Turner pozostał nie zauważony. Jednak jego rola Lorrison Georgia w filmie „Bad i pięknej”, nakręcony Vincente Minnelli, jest uważany za najbardziej udany.

Już w połowie lat 40. dostała się w pierwszej dziesiątce najlepiej opłacanych aktorek. W ciągu 50 lat MGM została królową Lana Turner. Jej filmografia obejmuje kilkadziesiąt ról w gangstera, przygody i romansu, ale jej aktorstwo jest lepszy od tego nie ma. Grała dziewczyny gangster w filmie „Nieznacznie niebezpieczne”, „Dzhonni Iger”, „Stash” i wyrafinowane damy w filmie „Trzej muszkieterowie” i „Du Barry była Lady”. Brak umiejętności działając w filmie przykuły więcej niż w musicalach, gdzie zdecydował się wrócić. Obserwowani przez role w musicalach „Wesoła wdówka” i „Pan Impirium”.

Lana i jej mężczyźni

życie osobiste aktorki było bardziej jak romans, lub jeden z jej ról „femme fatale”. Z małżeństwa miała osiem razy, a liczba miłośników i liczyć trudne. Mężowie i Lana stała się sławna: Lex Barker (Tarzan odważny), Arti Shou, milioner Bob Wiecha, a mniej znanym, ale bardzo bogata osobowość. Windy aktorka często żartował, że jako dziecko marzył o jednym z mężem i siedmiorgiem dzieci, ale okazało się odwrotnie.

Podczas swoich licznych romansów i małżeństw, urodziła tylko jedno dziecko. córka Lana Turner, Cheryl, urodził się z mężem Stephen Crane, którego aktorka dwukrotnie oficjalnie poślubił.

Miłość i śmierć

Każde małżeństwo lub romans wziął Lana głośnych skandali. Niektórzy mężczyźni pojechała tak bardzo, że popchnął ją w dół po schodach, drugi wylewa szampana w publicznej lub danej policzek. Wszystkie historie chciwie opisał znanych gazet i czasopism. Nazwa Lana była stale na uchu.

Ale to nie jest najbardziej skandaliczne historia, która się z nią stało. Bohaterki powieści gangsterskich życie było jej upodobań, a ona starała się komunikować z takimi ludźmi. Następnie grał okrutny żart Turner. Jednym z jej kochanków był słynny gangster Johnny Stompanato. Był nieoficjalnym standardem męskiej seksualności i waleczności, i był w stanie całkowicie podporządkować aktorka. Ich sprawa miała miejsce szczególnie szybko, ze stałymi skandali i kłótni. Johnny pomyślał Lana całkowicie ich własności i strasznie zazdrosny. Podczas jednej z takich kłótni silnych chciał ispolosovannaya twarz, że nie dostał po nim nikogo. I stał się świadkiem ich kłótni czternaście Cheryl, którzy obawiają chwycił nóż rzeźbiarskich i zadał śmiertelne rany kochanka matki.

Wokół tej historii przez długi czas krążyły pogłoski, że wszystko nie stało całkiem sposób, w jaki została przedstawiona na rozprawie, ale mimo dużej ilości brudu rozlanego na gwiazdy filmowej, jego popularność wzrosła tylko o to.

Po tym punkcie zwrotnym, Lana Turner był tylko role odgrywają w melodramatów matek, którzy żyli dla dobra swoich córek. Lana Turner w starszym wieku, kiedy to poszło od wielkiego filmu, nakręcony w telewizji i opublikował książkę o swoich wspomnieniach pt „Lana – lady, legenda jest prawdziwa.”