144 Shares 6531 views

Co jest Glider? Jak zrobić szybowiec własnymi rękami: rysunki, zdjęcia

Pragnienie, aby latać w powietrzu był ludzie zawsze wydają się być, że skłoniło naukowców do tworzenia wielu wspaniałych samolotów, ale nie wszystkie z nich były bezpieczne, mógł latać na długich dystansach. Wśród nich – i takie niesamowite urządzenia, jak szybowiec, które są odpowiednie do tego dnia. On dał początek całej sportu, w której odbywa się konkurs. Wiele osób słyszało o tym, ale nawet nie mają pojęcia co to jest.

Co jest Glider?

Ten rodzaj niezmotoryzowanych samolotu, który waży znacznie cięższe od powietrza. Ruch odbywa się w niej pod wpływem własnego ciężaru. Szybowiec sprawia, że jego lot, wykorzystując siłę wiatru przepływu powietrza na jego skrzydła. Wydawał się unosić w powietrzu. Istnieją różne modele urządzenia: w liczbie miejsc – jedno-, dwu- i wieloletnich; na celu – kształcenia, szkolenia i sportu. motoszybowcowych Nie, jest to najbardziej prosty samolot.

Wykorzystywane do startu samolotu holującego że przywiązuje go do płyty za pomocą kabla. Po podniesieniu do holowania szybowca powietrza i pędów. Potem odłącz kabel, urządzenie leci sam. Wielu powie, że trasy z szybowca są świetne, bo wszystko dzieje się w ciszy, bez uciążliwego szumu silnika. Po początkującym rozpozna w praktyce, że taki szybowiec, chce uczynić go latać ponownie.

Istnieją dwa warianty lotów na tym urządzeniu: mężczyzna i planowania. Planowanie – pływa szybowiec ze spadkiem, który jest bardzo podobny do uczucia szybkiego zjazdu na sankach lub na wózku na stromym zboczu. Unosić wymaga użycia siły podnoszącej , która jest generowana przez przepływ powietrza i utrzymać samolot w trakcie ruchu w powietrzu.

Trochę historii

Było to w lot szybowcem i otworzyło nowe możliwości dla ludzkości pływających w powietrzu, bo przed wynalezieniem samolotu było jeszcze bardzo daleko. Samoloty te wcześniej nie posiadał lub kabiny pilotów lub chowanym podwoziem. W niektórych modelach, pilot po prostu leżąc na platformie lub latać samolotem, stojąc na rękach, wykorzystując swoje ruchy ciała. Powyżej, to spowodowało pewne niedogodności podczas lotów prowizji. Te samoloty były w stanie utrzymać swoje znaczenie w obecnym czasie.

Wielu fanów myśleć o tym, jak zrobić szybowiec ręcznie. Byłoby miło mieć takie urządzenie w swoim arsenale osobistej lotów. Ten wynalazek jest bardzo dzieci będą szczęśliwe i znaleźć bardzo dobrą zabawkę. Lot szybowiec na rzeczywistych wymiarów może dać wiele drobnych doznań płuc unoszący się w powietrzu.

Wybór odpowiedniego modelu

Domowe urządzenie musi koniecznie posiadać kilka ważnych cech, które można znaleźć w opracowaniu odpowiedniej opcji w sklepie.

Jak będzie szybowiec? Nowicjuszem w tej branży często jest to trudne do osiągnięcia prawidłowej konstrukcji, dlatego tak ważne jest, aby stosować się do wspólnych przepisów.

Ci, którzy mają minimum doświadczenia w projektowaniu, trudno będzie zrobić model, więc jest zalecane, aby wybrać coś łatwego, ale ma nie mniej elegancki niż kupione w sklepie odpowiedniki. Są tylko dwie podstawowe konstrukcje samolotów, w celu stworzenia, które nie wymaga wiele wysiłku i kosztów. To właśnie z tych powodów, będą najlepszym wyborem.

Pierwsza opcja jest oparta na zasadzie projektowej, to będzie i trwa do testowania powietrza na miejscu.

Drugi przykład wykonania wynalazku jest modułowe, struktury i jest odporny. Jego stworzenie – praca jest dość pracochłonne i trudne. Nie każdy szybowiec w stanie dokonać tego.

szybowiec rysunek

Na początkowym etapie należy dokonać obliczeń i starannie przemyśleć. Ci, którzy chcą, aby szybowiec własnymi rękami, rysunki przygotowanie planu do wglądu. Konieczne jest również, aby ustalić wcześniej z materiałów, które będą wykorzystywane w przyszłych konstrukcjach.

Dla różnych modeli szybowców potrzebują dość standardowy zestaw środków: małe kliny z litego drewna, sznurki, wysokiej jakości kleju, płyty sufitowe, małego kawałka sklejki.

Wartość pierwszego modelu

Pierwszy płatowiec będzie dość łatwy, jego składniki są utrzymywane razem przez konwencjonalne gumek i kleju. To z tego powodu, nie koniecznie, żeby być precyzyjnym w projekcie. Trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • Całkowita długość kadłuba nie może przekraczać 1 metra;
  • wartość rozpiętość skrzydeł – maksymalnie jeden i pół metra.

Resztę szczegółów – w gestii szybowca.

Format drugim modelu

naprawdę nie powinno myśleć o jakości modelu produkcyjnego. Ważne jest, aby wszystkie szczegóły domowej roboty samolotu zostały obliczone co do milimetra. Rysunek szybowiec musi spełniać ustalonego modelu, czy projekt nie jest vzmoet w powietrze. Model ten powinien posiadać następujące parametry:

  • maksymalna długość samolotu – do 800 mm;
  • Szerokość spanwise 1600 mm
  • wysokość, która zawiera rozmiar kadłuba i stabilizator, aż do 100 mm.

Po wszystkich żądanych wartości wyjaśnienia, można bezpiecznie przystąpić do modelowania.

Szkolenia – połowa sukcesu

Przed rozpoczęciem projektowania prawdziwych maszyn latających, można wypracować i zbudować szybowiec z papieru. Możesz zrobić to mały arkusz papieru i meczu, będzie dobrze latać. Musimy tylko dopasować trochę bob gliny na nosie modelu. Z tego prostego projektu będą musiały papier zeszyt, nożyczki, zapałki, kawałek plasteliny.

Najpierw trzeba szablonu wyciąć ciało płatowca, a następnie złożyć skrzydła na przerywanej linii. Następny dokładnie dopasować kij na wewnętrznej części modelu, tak aby dopasować głowę wykonywanych przez centrum skrzydeł nosa i miał za sobą występy. Po wyschnięciu kleju i proces ustalania zaczyna mecze regulację samolotu. powinniśmy wybrać bob z gliny dla niego tak, że on sterowany proces wylotu. Równowaga ta jest przymocowana do krawędzi boiska.

Prosty rodzaju szybowca

Podstawą do kadłuba przypominający skrzydło (część) wycięto z płyt. Następnie wytwarzać prostokątów z tego samego materiału. Odbywa się to tak, że wystarcza dla wszystkich elementów: skrzydło musi mieć wymiary 70 x 150 cm, usterzenia poziomego – 160 x 80 cm, zaś pionowe – 80 x 80 cm, konieczne jest bardzo ostrożnie odciąć główną część ..

Obwód overstitch trzeba papier toaletowy, wszystko jest bardzo gładka i nie postrzępione. Każdy wąskie i cienkie ostrze trzeba zaokrąglić na zewnątrz, więc można dać projektowaniu trochę elegancji, jego właściwości aerodynamiczne również poprawić. Żebra mogą być utworzone wyłącznie z prostych wiórów starannie zmielić i im pożądany kształt z góry. Po tych wszystkich manipulacji trzeba starannie przykleić kawałek drewna na środku skrzydła tak, że nie wystaje poza krawędź. Główną część jest już prawie gotowy.

Teraz musimy zająć przygotowanie płatowca ciała, konstrukcja ta jest bardzo prosta i składa się z cienkich prętów i małych stabilizatorów. Zaokrąglone kwadraty muszą być sklejone do rodzaju wyszedł z literą „T” w trzech wymiarach. Jest on dołączony do części ogonowej. Z tych manipulacji można zrobić ramkę, wszystko będzie dołączony zwykłymi gumkami. Aby pomóc projektantowi początkującego przyjść szybowca rysunek, na podstawie których wszystkie mogą być wykonane jakościowo.

Złożony model samolotu

Załóż dzieci Glider nie będzie trudne dla początkujących. Ale bardziej poważne modele wymagają trochę wysiłku i dużo więcej czasu na projektowanie. Dlatego ludzie, którzy zastanawiają się, co zrobić aby szybowiec self-warto poznać proces budowy statku powietrznego w sposób bardziej szczegółowy. Pomoże to stworzyć solidną konstrukcję. Z gotowego modelu, początkujący mogą ćwiczyć oszacować co szybowiec, jakie zalety ma.

Model zabawka z małym silnikiem

Kadłub tego modelu jest wykonana z drobno strugane i klejone zapałek zwykłego papieru do papierosów. Kawałek gliny regulacji dopasowania w okolicy nosa modelu. Skrzydła, stabilizator i żebro wycięty z grubego kartonu. Każdy, kto wie, co szybowiec może dotrzeć pod znakiem zapytania, kiedy ten „zawijas” będzie w dłoniach. Jednak praca nie jest jeszcze zakończona.

Teraz pozostaje tylko rozłożyć skrzydła kartonu i zamontowane na nosie trochę gliny. Następnie można ćwiczyć, aby zobaczyć jak ten model leci.

Możliwość, że pasuje do projektowania jest bardzo ograniczona, to leci ze zmniejszeniem w powietrzu może wymagać stałej regulacji. Znacznie bardziej interesujące uruchomić szybowce powietrznych, zdolnych do własnej unoszą się w powietrzu, więc można je dodawać do rezinomotor. W produkcji tej ważnej szczegółowo zajmuje nie więcej niż pół godziny. Aby to zrobić, należy starannie wykonane w kadłubie zapałek małe otwory, w których z wkrętami w łożysku przednim i tylnym haka. Obie te części są wykonane z konwencjonalnego drutu miękkich. Powinna ona być tylko dokładnie zmarnować nici w miejscu połączenia z kadłubem. Związki te są pokryte klejem ostrożnie.

Następnie trzeba silnik śrubowy strugane nóż stojaka, długość – 45 mm, szerokość – 6 mm, a grubość – 4 mm. W centrum śruby pominąć oś drutu, którego koniec jest wygięty hak do przyszłego rezinomotora. Dwa pasma wydłużonego bielizny może być używany do rezinomotora, muszą być przykręcone do 100-120 obr./min. Urządzenie z prostym silnikiem będzie szybować w powietrzu bardzo szybko.

Po początkujący szybowca ukształtował własnymi rękami, rysunek bardziej skomplikowana niż to już nie wydaje się tak skomplikowane. Powodzenia!