276 Shares 8360 views

Dlaczego potrzebujemy marzycieli? Talisman chroni sen przed złymi duchami

Wielu wie o tajemniczym talizmanie okrągłego kształtu, ozdobionego nici i piór, wymyślonego przez Indian. Dlaczego potrzebujemy marzycieli? Ich głównym zadaniem jest ochrona snu człowieka przed atakiem niegodziwych duchów.

O talizmanie

Uważa się, że zły sen staje się uwikłany w sieć i nie będzie w stanie przenikać umysłu. Otwór w środku ominie przyjemne i nieszkodliwe sny. Czego potrzebujesz dla marzycieli?

Podstawowym materiałem do produkcji są żyły jelitowe, silne nici i okrąg z gałęzi wierzby, na które są rozciągnięte. Dla piękna dodać pióra. Talizman powinien być zawieszony na czubku łóżka.

Możesz kupić w wielu sklepach z pamiątkami, ale to o wiele bardziej interesujące, aby to zrobić samemu. Najważniejszą rzeczą jest postępowanie zgodnie z instrukcjami i sprawić, że marzycie o tym marzycie, a nie tylko fałszywym, podobnym do tego.

Indianowie Ojibwe twierdzili, że taki produkt pomaga pozbyć się niepokojących marzeń, aby zobaczyć tylko życzliwe i przyjemne sny. Uwięziony w sieci złych duchów rozproszonych, oświetlonych promieniami słońca świtu.

Legenda Lakoty

Za to, czego potrzebują łapacze marzeń, można się nauczyć czytając legendę zbudowaną przez ludzi Lakoty. Uważa się, że ich starsze wspięły się na szczyt góry, gdzie miał wizję.

Na obrazie pająka odwiedził go mądry nauczyciel dawnych czasów. Między nimi nawiązała się rozmowa, podczas której wziął wierzbową gałązkę w łapy i zgiął ją w pierścień, a następnie dodał do niej pióro ptasie. W środku była wstęga.

Mijając, starszy usłyszał o tym, co oznaczał marzyciel snu. Jest symbolem cyklu życia. Człowiek rodzi dziecko, rośnie, dorasta, a następnie rośnie i rośnie nowe pokolenie. Powstaje zamknięty cykl, uosabiający odrodzenie i śmierć ludzi.

Wartość symbolu

W trakcie opowieści mędrzec ukończył pracę, pozostawiając niewielką dziurę w środku. Wyjaśnił jego działanie. W każdej chwili życia pojawia się nowy przed sobą człowiek, a on sam decyduje, który sposób się obrócić, aby przejść po pasji lub powodu.

Odpowiada tylko lekkim impulsom, ale unikaj chciwości i wysypki. Sieć reprezentuje okrąg idealnej postaci. Filtruje złe myśli, podczas gdy otwory są filtrowane przez korzystne. Odkrywszy, co jest potrzebne do złapania marzeń i jaki jest efekt jej wykorzystania, należy je zrównać z filtrem na myśli.

Nie każdy jest w stanie kontrolować jego myślenie. Pozostając w milczeniu, nie możemy przestać myśleć. W mojej głowie wciąż rozproszone fragmenty różnych obrazów. Zainteresowanie tym, na co są łapacze marzeń, dowiadujemy się, że ułatwiają one osobie "wypluwanie ziarna z plew", pomagamy pozostawić tylko światło i spacyfikować obrazy. Jest to rodzaj bariery dla nastrojów negatywnych i depresyjnych.

Legenda o pająku

Lakota nie jest jedynym ludźmi, których mędrcy odpowiedzieli na pytanie, co znaczy łapacz marzeń. Istnieje również legenda Ojibwe, która żyła na Wyspie Żółw (imię Indian amerykańskich).

Głównym charakterem tej tradycji jest również pająk, ale samica. Babka Asabikashi zadbała o ludzi, których uważała za dzieci. Było to jednak utrudnione przesiedleniem Ojibwe do różnych części północy Stanów Zjednoczonych. Nie było tak łatwo, aby starszy pająk odwiedzał wszystkich. W celu ochrony swoich oddziałów przed złymi duchami, powiedziała kobietom, co marzy o tym, co marzy o tym, czego potrzebuje i jak je osiągnąć. Razem nosili magiczną wstęgę i nici pochodzenia roślinnego na zakrzywionej gałązek wierzby i ścięgna, z pomocą których bronili się i swoich dzieci.

Co to jest maskotka?

Okrągły kształt produktu uosabia podróż dysku słonecznego przez niebiańskie obszary. Sieć dotyka obręczy ośmiokrotnie, co wskazuje na ilość nóg pająka. Dzięki takiemu układowi, złe sny nie wpadły w umysły ludzi, a tylko przez małą dziurę wymykały się sprzyjające marzenia. Dzięki jej myśli wypełnionej jasnymi myślami.

Wielu nie wie, dlaczego w życiu codziennym zabraniają zabijania i prowadzenia pająków, traktują ich z szacunkiem i szacunkiem. Powodem tego jest właśnie ten nieoceniony dar dla ludzkości. Wtapianie w środku jest symbolem oddychania, ponieważ bez życia w powietrzu jest niemożliwe.

Ojibwe zrobił marzycami marzeń dla dzieci i dorosłych, nie używali ich długo. Fakt, że wierzba sokla, wywołała napięcie, z powodu tego, co pękło obręcz. To było postrzegane jako uosobienie przejścia młodych lat. W różnych plemionach wygląd produktów i związanych z nimi legend różnią się, ale wspólne cechy i znaczenie pozostały jednolite.

Dzisiaj

Dzisiejsze talizmanki tego typu są popularne na całym prawie całym globie. Ich dystrybucja odbywała się w ramach ruchów panafańskich pod koniec 20 wieku.

Dzisiaj ta pamiątka jest dostępna w większości sklepów. Często kupuje się ją dla piękna, nie wierząc w końcu w magiczną moc, w celu udekorowania domu produktem rozpoznawalnym indyjskim. Zwolenników kierunku New Age często wolą ten talizman.

Zainteresowany opinią współczesnych Indian o komercjalizacji tego symbolu, można zauważyć, że bardzo mało pozostałości znaczenia starożytnych legend. Taki przykład wykorzystania wartości kulturowych nie może być nazwany korzystnym.

Z własnymi rękami

Jednak ludzie, którzy uważają to za słuszne, aby tylko ślepo zawiesić nieznany symbol w ich domu, wciąż martwiąc się o informacje o jego znaczeniu, a czasami robią własne snopy.

Instrukcja nie różni się nadmierną złożonością. Opierając się na podstawce, użyj obręcz z drewna. Oczywiście, najlepsza opcja jest powszechnie akceptowana, opisana w prętach wierzby indyjskiej . Jeśli nie chcesz komplikować swojego życia, weź wewnętrzną średnicę obręczy 15 centymetrów. Przewód ma grubość 2 mm i długość 12 m. Nici wymagają grubego różnego koloru. Dla piękna dodać koraliki i koraliki, pióra.

Środkiem mocującym jest bezbarwny klej. Sadzonki wykonuje się za pomocą nożyczek lub noży do krążków. Wystarczy, że sprawi, że sen się złapie. Schemat, a także szczegółowe instrukcje są dostępne w zestawach do samodzielnej produkcji maskotki. Z ich pomocą spędzasz minimum czasu i łatwo się zakosztuj.

Procedura

Obwód jest mocno owinięty kordem lub oplotem, tak, że wygląda estetycznie, a drewniana podstawa nie otwiera się. Dla ogona pozostało 15 cm, a następnie do niego dołączone są pióra. Po uzwojeniu końce są mocowane razem. Można używać nici o różnych kolorach. Wtedy kompozycja będzie jeszcze bardziej zabawna. Rzemieślnicy splotają ozdoby i wzory, ale to wymaga doświadczenia.

Na początek wystarczy monotonny łapacz marzeń. Wstępny gwint jest przymocowany w pobliżu zespołu przewodu. Tutaj powstaje początek i początek wstęgi. Wykonaj okrągły splot. Przez cały obręcz, pierwszy rząd jest układany, a następnie, przy pomocy pół-węzłów w równych odstępach, przechodzą do następnego.

Jednocześnie kulki umieszcza się na sznurek, które organicznie uzupełnią całą kompozycję. Dalsze manipulacje przeprowadza się według podobnego schematu. W miarę postępu prac promień staje się mniejszy. Okazuje się, że to sieć. Ostatni węzeł jest tak mocno związany. Końce nici są cięte tak blisko, jak to możliwe, tak aby nie wisiały. Następnie dodawane są pióra ogonowe, a Twoi autorzy marzy się!