882 Shares 3926 views

"Riga-11" (motorowery) dane techniczne i funkcje

Znani w czasach sowieckich „Sarkana Zvaigzne” – Riga silnika Roślin, specjalizującą się w produkcji lekkich motorowerów. W tym czasie były one jednym z najlepszych przedstawicieli w swoich kategoriach. Jedenasta model został zastąpiony przez siódmej serii. Jedyną zmianą było usunięcie zbiornika paliwa z powrotem na górze ramy, co ułatwia jazdę w dół. Jako jednostki napędowej wyposażonej w technologii silników dwusuwowych o pojemności 1,2 KM, pojemność czterdziestu pięciu i pół centymetrów sześciennych. Podczas chłodzenia powietrzem urządzenie silnik opracowany przyspieszyć do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę.


"Riga-11": dane techniczne

Poniżej przedstawiono główne parametry uważane za motorower:

 • waga 45 kg przy maksymalnym możliwym ładunkiem 100 kg;
 • długość / szerokość / wysokość – 1,97 / 0,75 / 1,15 metr;
 • Rozstaw osi – 1200 mm;
 • projekt ograniczenie prędkości wartość – czterdzieści kilometrów na godzinę;
 • zawieszenie przednie – widełki teleskopowe amortyzatory sprężyny;
 • podobne do części tylnej – sztywnych;
 • Zespół hamulcowy – typu bębnowego z indywidualnym napędem dla każdego koła;
 • widok z ramy – rdzenia spawana.

„Ryga-11” – motorower, wydana z wielkością opona 2,25 przez 19 cali.

elektrownia

Co do silnika pojazdu, możliwe jest, aby pamiętać, że:

 • dwusuwowy silnik benzynowy znak D-6;
 • jego objętość robocza – Sorcerer pięć centymetrów sześciennych;
 • Chłodzenie – usuwania powietrza z komory (jednostka korbowego);
 • Wielkość cylindrów wynosi 38 mm;
 • Stopień sprężania – 6, podczas poruszania tłoka nik 4,4 cm;
 • Maksymalna sprawność silnika wytwarza 1,2 koni mechanicznych na cztery i pół tysiącach obrotów na minutę.

Radziecki motorower jest wyposażony w przekładnię jednostopniową, podwójnego sprzęgła ciernego osiąga moment obrotowy do 29 Nm. Uruchomienie jednostki napędowej odbywa się poprzez obrót pedałów. Węzeł jest magnetnuyu układ zapłonowy. emisja spalin wytwarzanych przez tłumik z przegrodami dla dławienia. Gdy szybkość transmisji identyczne wartości 4,2 do sieci przesyłowej, 4,1 (stosowany gaźnika – K-34).

funkcje

„Riga-11” – motorower, która była pewna poprawa w porównaniu z poprzednimi podobnymi modelami. Rdzeniowy ramka składa się z centralnej rury, która jest przyspawana do przednich widełek ustalających, silnik i innych składników. Stało się bardziej sztywny i wytrzymały. Oglądany radziecki motorowery jako pierwsza modyfikacja, wyposażony w rdzeń typu ramki.

Najsłabsze ogniwo w konstrukcji stalowej koła pojazdu. Niemniej jednak, w porównaniu z siódmej odmianie, otrzymali większy przekrój i nie tak szybko zdeformowane podczas jazdy na nierównych drogach o wybojach. Sama konstrukcja kół pozostał niezmieniony.

Wysoki kierowca koła zapewnia wygodne dopasowanie, przymocowany za pomocą pary śrub zaciskowych członkom. Rozwiązanie to pozwala szybko i niezawodnie zmienia swoją pozycję. Sprzęganie i przednie dźwignie hamulcowe wyposażone w występy w postaci granulek chronią przed uszkodzeniem w przypadku upuszczenia.

Urządzenie według innego węzła

Ulepszone urządzenie bezpieczeństwa. Jego sprawa stała się bardziej wydajne, jak również zwiększona grubość poduszki. Decyzja ta mogą sprawić, że kierowca bardziej komfortowe dopasowanie i zwiększenie powierzchni użytkowej do przechowywania narzędzi. Gniazdo sprężyny jest ustalona z nowymi elementami zapewniającymi niezawodność całego zespołu.

Zbiornik paliwa jest połączony z tułowia w tył motoroweru, tworzy imponującą platformę zdolną wytrzymać 15-20 kilogram. Zbiornik paliwa jest cztery litry. Ten czas jest wystarczające dla około dwustu kilometrów.

Dzięki solidnej postępy „Riga-11” – motorower, który stał się popularny wśród mieszkańców miast i obszarów wiejskich. Silnik pozostaje taka sama, ale łańcuch jest wykonany w nowej, bardziej wytrzymałe i długotrwałe wersji. Ze względu na szerokie opony silnik przesunięty na prawo od punktu zasilania ramki do siedmiu milimetrów. Pozwoliło to na umieszczenie przedniego i tylnego koła łańcuchowego w tej samej płaszczyźnie.

Części zamienne do motocykli „Riga-11”

Materiały eksploatacyjne do badanym techniki jest teraz dość trudne do znalezienia. Dotyczy to zarówno części oryginalne. wariacje analogowe rzeczywiście podnieść lub zlecenia, ponieważ są one proste i bezpretensjonalne.

Podczas seryjnym motocyklu produkcyjnym zapasowe elementy były w wystarczających ilościach. Wielu użytkowników wĹ,asny palcach silnika i innych komponentów, próbując poprawić lub naprawić je. Jest całkiem zdolny do osoby, która ma minimalną wiedzę na temat konstrukcji maszyn dwukołowych.

opinie konsumentów

Właściciele badanym techniki pamiętać, że „Riga-11” – motorower, który stał się ucieleśnieniem marzeń z dzieciństwa. Jego prostota i niska cena, wraz z modernizacją, były decydującymi czynnikami w popularności transportu w miastach i wsiach w całym kraju.

Wśród korzyści wynikających z samochodu podano następujące:

 • bardziej stabilne koła szerokie;
 • Usprawniony siodełka;
 • wytrzymałe i praktyczne motorowery ramki.

Teraz użytkownicy są bardziej nostalgiczny na czas, kiedy mogli osobiście przejść przez wszystkie koła i być z niej dumni. Nowoczesny pojazd jest używany głównie jako eksponat w muzeum lub ciekawości niezapomniany.

Najbliżsi konkurenci

Motorower, że czas „Riga-11” nie było dużo konkurentów w swojej klasie. Popularne są urządzenia tego samego producenta pod symbolem 7, 12 i 16. W jedenastym modyfikacji, różnią się w zbiorniku gazu, układ ramy stalowej, szerokie koła i pewnych modyfikacji silnika. Reszta motorowerów były praktycznie identyczne.

Z innych radzieckich producentów produkujących technikę konkurencyjną, możliwe jest, aby pamiętać „Karpaty” i „Werchowyna”. Warto podkreślić, że wiele części do motorowerów były wymienne, łatwe w obsłudze, konserwacji i naprawy.

wniosek

Podsumowując, można zauważyć, że „Riga-11” – motorower, który okazał się sukcesem nie tylko w miastach, ale także na obszarach wiejskich. Wynika to z szerokimi kołami i przyzwoitą pojemność bagażnika, dzięki czemu możliwy jest transport do dwudziestu kilogramów ładunków na złych drogach z prędkością około czterdziestu kilometrów na godzinę.

Pojazd był pierwszym dwukołowy lekkie urządzenie, które było wyposażone w rdzeniu typu ramki. Ponadto został zmodyfikowany siedzenia i dźwignie hamulca i sprzęgła, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu dopasowanie.