886 Shares 1935 views

Agrest Beryl: opis odmiany

Jednym z najbardziej popularnych roślin, występujących na działkach – agrest. Jest to nie tylko pyszne jagody, ale również bardzo przydatny. Oczywiście, z problemami zbiorów, najczęściej – niedogodności, jak kolczastych krzewów i może uszkodzić skórę źle. Obecnie istnieje wiele odmian krzewów, które nie są tak ostre kolce, a wśród nich – agrest Beryl. Opis odmiany, zdjęć i opinii o tym jagód można zobaczyć i nauczyć się z tego artykułu.


Historia hodowli

Beryl – stosunkowo nowa odmiana agrestu. Został wyhodowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, i udało nam się stworzyć w ZSRR. Odmiany hodowlane wzięto Nugget i malachit, Beryl był w stanie uzyskać agronom VS Ilyin, a on z kolei kontynuował pracę AP Hubenko, który był zaangażowany w hodowli nową fabrykę, a na swoim koncie wiele udanych odmian.

Opis agrest Beryl

Bush odmiany średniej wielkości – do metra wysokości. Jego zaletą jest fakt, że istnieje niewielka liczba pędów ciernie, często samotne, są na dole w bawełnę, skierowanym ku dołowi, tj zarysowany na nich jest trudne, ale nadal warto go nosić przy zbiorach rękawic ochronnych. szerokie, grube, duże liście Crohna, pomalowane na zielono. Liść ma pięć ostrzy, krawędzie są duże, spiczaste zęby, brak pokwitania, tak piękny krzew błyszczy w słońcu.

Pędy roślin zakrzywiona końcówka z nich jest w dół. Ogonki są średniej wielkości z małym przycinane. Kwiaty mają bokalchatuyu formę, są one dość duże, dwukolorowe kwiatostan.

Wytrzymałość, nie musi obejmować, w zimie, kiedy temperatura spada poniżej -38 stopni. Ale odmiany mają swoje wady, on maloustoychiv choroby, najczęściej – jest Septoria spot.

charakterystyczny dla owoców

Agrest Beryl, których ujawnienie jest wykonana w tym artykule jest średni okres dojrzewania odmian, jagody gotowe do zbioru od połowy lipca. Owoc nie jest zbyt duża, średnia waga jednego – cztery gramy maksymalna – dziewięć gramów. W sezonie, dorosły krzew można usunąć nawet do dziesięciu kilogramów agrestu.

Owoce mają pokwitania, są gładkie. Kolor jasnozielony, skóra jest trwałe, ale cienkie, łatwo spożywane. Berry smak słodki i kwaśny, odnosi się do odmian deserowych. Są bardzo orzeźwiający, soczysty. Okres trwałości i transportowania są dobre. Ze względu na gęstą cienką skórę, owoce mogą być transportowane bez uszkodzeń. Zdjęcia agrest Beryl dostępne są w tym artykule.

przygotowanie gleby

Gatunek absolutnie niewymagających do gleby, może rosnąć i owocować nawet w najuboższych glebach. Jedyną rzeczą, że nie będzie rosnąć w obszarach podmokłych lub kwaśnej glebie należy zneutralizować.

To miejsce na ziemi powinien wybrać słoneczna, będzie zależeć od jakości i smaku przyszłej wielkości owoców. Zalecane sadzenie wczesną wiosną, czy w okresie od połowy września do połowy października do gleby jest ciepły, ale rośliny nie będą miały czasu na korzeń przed mrozem. Młode korzenie mogą zamarznąć w rezultacie roślina umrze.

Należy przygotować z wyprzedzeniem do dołu rośliny docelowej. Powinny one być około czterdziestu centymetrów głębokości, taką samą szerokość i długość. Ponadto, każdy trzeba dodać nawóz, to wiadro kompostu, funt kompleksu nawozowego, około dwóch kilogramów popiołu drzewnego. Wymieszać wszystkie gleby, to może być posadzone krzewy. Warto pamiętać, że nawóz organiczny może być wykonane tylko wtedy, gdy sadzenie wiosna jesienią jest to, że nie należy robić, bo w zimie chowają wiele owadów, które mogą godzić w buszu.

lądowanie

Sadzenie krzewów trzeba pionowo, bez dowolnym kątem. Jest on umieszczony w jamie zebranego podlewa posypane przygotowaną glebę z nawozami i popiołu. Korzeń kołnierz powinien pozostać na powierzchni pięć centymetrów. Po ponownej wody roślina dobrze, wykopać rów wokół toru, tak aby woda nie rozprzestrzenia podczas podlewania. Następnie gleba jest zalecany do mulcz z torfem lub trocinami, zachowują wilgoć, nie poddawaj się rozwijać chwasty.

Jeśli sadzenie odbywa się jesienią, schylić krzew, przykryć ciepłym szmatką przed nadejściem mrozów. Jeśli posadzone na wiosnę, pokrywa nie się przydać, ale Naguib, na pokryte śniegiem krzaka ciasno i nie pozwolił go przed mrozem.

dalszej opieki

Gatunek agrest Beryl jest dość skromny, ale doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że nawet najbardziej spokojny temperament rośliny potrzebuje odpowiedniej opieki, będzie zmaksymalizować plony. Na wiosnę trzeba razokuchivayut krzew, procedura ta pozwala uniknąć powstawania chorób.

Chwasty nie tylko brać składniki odżywcze, ale są nosicielami wielu chorób, więc pielenie jest po prostu konieczne. W sezonie letnim gleba wokół krzewów trzeba poluzować co najmniej pięć razy, sprawiają, że warto dokładnie tak przypadkiem nie uszkodzić korzeni instrumentu. Każdego roku należy dokonać przycinania krzewów. Wszystkie pędy, które są więcej niż cztery lata, muszą być czyszczone i plasterek być słabe, chore i suche gałęzie. Trzy razy w sezonie powinny być karmione krzewów złożonych nawozów.

gatunek korzyści

Agrest Beryl jest wyposażony w szereg cech, które są wyższe niż w innych odmianach.

  1. Odmiana jest idealny do Syberii Ural, jako wyposażony w dużą odporność na mróz.
  2. Rzadko narażone pleśni i grzybów.
  3. Smak na wysokim poziomie.
  4. Różnorodność Samoplodnye, przynosi wysokie plony bez zapylaczy.
  5. Kilka kolce, i są one zlokalizowane jest bezpieczny dla ludzi.
  6. Owoce są dość duże, łatwe do transportu.

Jagody z agrestu ma mnóstwo witamin i minerałów. Beryl smakowe cechy umożliwiają korzystanie z jagód nie tylko w kuchni, podczas przygotowywania kompotów, dżemów i innych preparatów, ale również spożywać je świeże. Co jest tak przydatne świeże agrest?

korzyść

Właściwości lecznicze agrest znana od niepamiętnych czasów, to pozwala na:

  • Wyeliminować nieprawidłowości w układzie trawiennym.
  • Usunąć obrzęk, ponieważ jest bogata w potas.
  • Tonowanie ciała, normalizuje przemianę materii, jeśli pić świeży sok z jagód.
  • Normalizujące ciśnienie krwi.

Ponadto, agrest Beryl jest niewielki produkt moczopędne i slabyaschim. Ma również dużo witamin!

Agrest Beryl: Opinie ogrodników

W internecie jest zawsze dużo uwag do odmian, które mogą być odpychane przy wyborze. Agrest Beryl zalecane przez dziewięć z dziesięciu rolników, a oni piszą, że jest to jedna z najlepszych odmian. Możemy docenić wysoko wydajny, bezpretensjonalność. Piszą, że jagody są bardzo smaczne, słodkie, trochę kwaśny, ale z umiarem. Wiele informacji zwrotnej od Uralu, który rzadko jest możliwe, aby osiągnąć wysoką wydajność ze względu na surowy klimat, gdzie lato jest deszczowe i trochę słońca i zimowym mrozem. Napisać, że nawet w takich warunkach, krzewy czuje dobrze, miłe bogate żniwo.