149 Shares 5590 views

Kaczałowa Teatr, Kazan: historia powstania i repertuar

Akademicki Teatr Dramatyczny Kazan rosyjski nazwany VI Katchalov jest jednym z najstarszych teatrów w naszym kraju. rok bazowy 1791 można uznać, jak to było wtedy, z inicjatywy księcia SM Barataeva – Kazan gubernator – pierwszy teatr publiczny powstała, który dał regularne występy dla mieszkańców. Pokój dla niej specjalnie wynajęty w tym celu w centrum miasta.

informacje historyczne

Kazan Teatru Dramatycznego. Katchalov istnieje od ponad dwóch stuleci. Jak już wspomniano, zarządca Kazan S. M.Barataev inicjowane otwarcia w 1791. Na ulicy Zmartwychwstania jest budynek, który jest dzierżawiony teatru publicznego. Reprezentacja dla mieszkańców miasta odbywały się regularnie.

W 1802 roku, drewniany budynek dla ziemianina teatralnej P. P. Esipovym został zbudowany. Założył trupę i swoich poddanych i dość luźno. Ruszył teatr PA Plavilshchikov – aktor i dramaturg. W 1836 roku M. S. Schepkin umieścić przedstawienie teatralne Kazan na podstawie spektaklu „Rewizor”, w którym grał także rolę. Od 1841 roku, doszedł do Kazania rocznie. Już w tym czasie poziom występów można porównać do Moskwy i Petersburga Imperial Teatry Kazan Kaczałowa Theatre. Historia budynku z kamienia teatru zaczęła się w 1849 roku. Miasto zbudowane dla firmy w nowym budynku, który jest w żaden sposób gorsze od poziomu wyposażenia technicznego z najlepszych teatrów w Rosji. W 1852 roku został dyrektorem artystycznym NK Miloslavsky że wszystkie jego najsłynniejsza rola tutaj. 1867-1888 gg. To był okres Entreprise P. M. Medvedeva, który był znakomitym nauczycielem i otworzył ogromną liczbę utalentowanych aktorów. Podczas gdy Kazan Teatr był prawdziwym źródłem najlepszych pracowników dla cesarskiego etapie. Artyści, którzy nauczali PM Miedwiediew stał się ozdobą teatrach stołecznych jak Aleksandryjskiego i małych. Od 1874 roku miasto utworzyło spółkę opera, która regularnie koncertował i podwaliny dla powstania opery.

W 1919 roku wybuchł pożar, stary budynek teatru został zniszczony w pożarze, a firma została zmuszona przenieść się do budynku Teatru „Bolszoj”. W latach 1933-1934 gg. stacjonarny trupa powstał w Kazaniu, jedyna w swoim składzie, który był kierowany przez pana .D. Rigorin. Od 1939 roku rozpoczął działalność krajoznawczy w Moskwie i Leningradzie zespół artystów z Kazan zasłynął jako jeden z najsilniejszych.

V. I. Kaczałow

W 1948 roku został mianowany BTC Ludowy Artysta ZSRR Vasiliya Ivanovicha Kachalova. Teatr, gdzie rozpoczął swoją karierę, uwiecznił je w swoich ścianach – pomnik V. I. Kachalovu zainaugurowano w uroczystej ceremonii w holu przedsionku teatru.

Wasilij Iwanowicz był właścicielem unikalnego głosu, który zadzwonił w 1931 roku z ekranu filmowego w pierwszym w historii radzieckiego filmu dźwiękowego „Droga do życia”. Wykonawca czyta wejście znajduje się mały tekst do obrazu, który opowiada o trudnej sytuacji dzieci ulicy. To była jedyna praca V. I. Kachalova w filmach, ale jego głos był mieszkający w pamięci kilku pokoleń ludzi radzieckich.

Prawdziwe nazwisko aktora – Shverubovich. Urodził się w 1875 roku w Wilnie, jego ojciec – popa – zidentyfikowane syna śpiewać w chórze kościelnym, kiedy był małym chłopcem. Ale przyszedł czas, kiedy Wasilij Iwanowicz czuł ciasno w małym chórze kościoła, a on ma marzenie – zostać artystą Opera.

Jako dziecko często chodził do teatru przedstawień operowych i teatralnych, a następnie w domu, pod nieobecność rodziców, zorganizowane swoje występy.

W szkole, w zagłębieniu, recytował jego koledzy monologi, sceny pokazał w ich twarze. Już jako uczeń, Wasilij Iwanowicz zagrał swoją pierwszą rolę w teatrze – była Khlestakov.

Na rozkaz ojca V. Katchalov po zakończeniu gimnazjum wstąpił na wydział prawa Uniwersytetu w Petersburgu, gdzie nauczył nie 4 lata. Ale podczas czasów studenckich musiał przejść kolejne teatralne i uniwersytety w Petersburgu, stał się bywalcem Cesarskiego Teatru Aleksandryjskiego. Po 1 roku na uniwersytecie Wasilij zaczął brać udział w produkcjach grupy studentów, prowadzony przez VN Davydov – czołowy aktor Teatru Aleksandryjskiego. Firma Student cieszył się wielkim sukcesem we wszystkich gazet metropolitalnych pisał o swoich występów i wszyscy podkreślali studenta Shverubovich, nazywając go samorodek. Konkretne epitety zaszczycony tembr jego głosu, a także jej elastyczność.

Od 1896 roku Wasilij został przyjęty do trupy profesjonalny teatr A. S. Suvorina, pozostając student prawa. To wtedy Shverubovich i przekształcony Katchalov. Przypisuje się pomysł taki pseudonim F. Chaliapin, który był przyjacielem Basil. W lecie 1986 roku Wasilij grał ponad 35 koncertów. Po takim wypoczynku zdał sobie sprawę, że jego życie – teatr, i wyszła z University.

W styczniu 1900, Katchalov udał się podbić Moskwę i tam rolę króla Berendey w bajce „The Snow Maiden”, wystawiane przez K. S. Stanislavskogo w Moskiewskiego Teatru Artystycznego, gdzie następnie służył przez 48 lat i gdzie pełnił główne role w produkcjach.

VI Katchalov zdobył najwyższą nagrodę państwową – Order Lenina, w 1936 roku otrzymał tytuł Ludowy Artysta ZSRR, aw 1943 roku otrzymał Nagrodę Stalina.

W 1948 roku genialny aktor zmarł na raka płuc.

Otwarcie małej scenie

4 października 2012 o nazwie Kaczałowa Teatr (Kazan) otworzyła nowy 222-th sezonu teatralnego, który był znaczący fakt, że istnieje mała scena trupa. Ta nowa hala ma coś do pomieścić do 170 widzów, a siedzenia są umieszczone na występach na różne sposoby: tradycyjny sposób – z jednej strony sceny, wokół sceny – ze wszystkich stron, z dwóch lub trzech jego stronach. Jak na każdym spektaklu będzie zlokalizowany trybun, w zależności od decyzji dyrektora. Według aktorów teatru imienia V. I. Kachalova, na niewielkim spektakli teatralnych są otrzymywane w ogóle inny niż duży, zmieniając interpretację obrazów, relacje występują na innym poziomie, nawet rodzaj znaków są różne. W tym pomieszczeniu inna atmosfera, więcej zaufania, nie ma już możliwości kłamać lub powtórki, musi być jeszcze trudniej żyć rolę, ponieważ widz może zobaczyć wszystko.

przebudowa budynków

Kazan Akademicki Teatr. Katchalov ponad 10 lat był w remoncie, który został ukończony dopiero pod koniec 2014 roku. W dniu otwarcia teatru było prezentowane w komedii „The Wedding” przez Zoshchenko. Podczas rekonstrukcji sceny został zaktualizowany, audytorium, obszar zatoki, a także hol. Scena została wyposażona w nowe urządzenia techniczne – gramofonu, podnoszenie, światłem i nagłośnieniem. Sala zastąpił podłóg, sufitów, drzwi, krzesła, zasłony, żyrandole, zostały przebudowany Lodge. Kulisy teatru została rozszerzona, która wymaga, aby dodatek do teatru, a teraz dla artystów stworzył komfortowe środowisko – garderoby zaprojektowane dla trzech osób, a nie sześciu, jak to było wcześniej, każdy wyposażony w łazienkę z prysznicem. Również odnowiona świątynia Melpomeny nazwie V. I. Kachalova – Teatr w Kazaniu – teraz ma prób pokój z dużym obszarze, były warsztaty, pomieszczenia muzealne, duże pokoje do przechowywania kostiumów i rekwizytów.

Teatr dziś

Do tej pory, Aleksandr Yakovlevich Slavutsky jest dyrektorem i kierownikiem artystycznym Teatru nazwany V. I. Kachalova. Teatr (Kazan), pod jego kierunkiem rozwija, otwierając nowe horyzonty, poszerzając repertuar. Sam Alexander Yakovlevich jest honorowana Artysta Rosji i Ludowego Artysty Rosji i Tatarstan, laureat Nagrody Państwowej.

Ur aktualny dyrektor teatru w 1947 roku w Czelabińsku, gdzie ukończył szkołę zawodową w teatrze Tsviling, po której był aktorem Teatru Młodych Widzów. Następnie ukończył wydział reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im.B. Shchukin. W teatrze imienia VI Katchalov się w 1994 roku początkowo pełnił funkcję naczelnego dyrektora, aw 2007 roku został dyrektorem artystycznym.

Teatr trupa

Kazan Kaczałowa Teatr – firma z 39 profesjonalnych i utalentowanych artystów z różnych grup wiekowych. Wśród nich, trzynaście Szanowni Artyści Republiki Tatarstan i trzy otrzymał tytuł Artysty Ludowego.

repertuar

Katchalov Teatr (Kazan) oferuje repertuar dla widzów w każdym wieku. Wśród występów są spektakle dla dzieci, takie jak „Little Red Riding Hood”, „złoty klucz lub Przygody Pinokia”, „Dr. No jak to boli” i wiele innych.

Obszerny repertuar dla dorosłych oferuje swoim widzom Teatr imienia V. I. Kachalova. Teatr (Kazan) pokazuje w tej grupie wiekowej następującym spektakli: „Portret rodzinny z nieznajomym” na podstawie dramatu S. Lobozorova „kwadratury koła” przez V. Kataev, „American kurwa” I. Kvirikadze „Pył w oczach” i E. Labiche i wiele innych klasycznych i współczesnych sztuk.

Recenzje spektakli

W dzisiejszych czasach, można łatwo znaleźć opinie o dowolnym teatrze lub wydajności w licznych forach turystycznych. Co piszą widzów Teatr V. I. Kachalova? On zawsze daje swoje pomysły z pełną domu, publiczność pozostaje niemal wyłącznie entuzjastyczne recenzje o teatrze, jego produkcji i co za piękny i utalentowani aktorzy zaangażowani w przedstawieniach.

wycieczka

Aktywnie touring artyści są nazwane Katchalov trupy. Teatr prowadzi swoje występy w innych miastach Rosji, gdzie zawsze brać na „hurra”, a wszystkie występy odbywają się przy pełnej sali. Również zostawić artystów i za granicą, z powodzeniem uczestniczą w festiwalach teatralnych i podbić zagraniczne publiczność.

Wycieczka "Admin Login"

Teatr nazwany Katchalov niedawno uruchomiła projekt o nazwie „wejście serwis”. Ta trasa jest dla widzów, co daje im możliwość zobaczenia wnętrza teatru, jak aktorzy widzą. Rolę przewodników wziął samych artystów, którzy bardziej niż ktoś wie tajemniczy świat za kulisami. Widzowie mogą zobaczyć pokój, w którym próby; fałszywy sklep gdzie utworzone lub odtworzone dekoracje do przedstawień; sklep szycie, gdzie szyć, zmieniać i przywrócony kostiumy. Badanie artysty można zobaczyć szkice przyszłej scenerii. W garderobie pokój – makijaż, peruki i wąsy, a najbardziej śmiałe może nawet poczuć magię reinkarnacji. Warsztaty pokój nieruchomość pozwoli na zapoznanie się ze sposobem wykonane i zapisane rekwizyty – fałszywe hamburgery, karabinów, maski i więcej.

Ponadto widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję, aby wyjść na scenę i zrozumieć w jaki sposób, aby zobaczyć artystów hali jak czuć.

Jak się tam dostać

Teatr nazwany Katchalov (Kazan) znajduje się na Bauman Street, numer domu 48. Najbliższa stacja metra, z której jest najbardziej wygodne, aby dostać się do teatru – Kremlu. Obok teatru znajdują się: kino „Rodina”, szkoła № 5, Business Centre, Teatr dla młodzieży. Okoliczne ulice: Musa Cälil i Kavi Nadzhmi.