308 Shares 9978 views

Jakie są etapy związku?

Dowolna para, nawiązywaniu kontaktów, wierzy i ma nadzieję, że całe życie minie jak miesiąc miodowy w malowniczej i romantycznej miłości, bez kłótni i sprzeczek. Jednak tak nie jest. Wszelkie sojusz prędzej czy później przechodzi przez naturalnych etapach kryzysu lub etap relacji. W psychologii istnieją różne interpretacje etapów, przez które związek. Najbardziej popularna i ciekawy system opisany przez M. Targakovoy i pochodzi z ogólnym psychologię.


Obecnie jest szeroko stosowany w praktyce w psychologii pojęcie małżeństwa i rodziny „7 etapach miłości”. Ważne jest, aby pamiętać, że te kroki są większość par jest asynchroniczny. Zjawisko to jest zwinięty od wielu czynników, takich jak wiek lub temperowania partnerów. Zasadniczo, na przejściu cyklu, szczególnie jego ostatnie stadium, trwa co najmniej dziesięć lat.

etap rozwoju związku

Ponadto, tylko 3 etapy relacji wyróżnia się bardzo często psychologowie: miesiąc miłości, walka z egoizmu prawdziwych uczuć. W rzeczywistości, te etapy więcej, ale nie przez wszystkich z nich, z różnych powodów, są w miłości.

"Chemistry of Love", głód

Etap trwa około osiemnastu miesięcy. Charakteryzuje się bolesne, ekscytujące połączeń oczekujących i spotkań. Pierwszy etap stosunków towarzyszy wytwarzanie endorfin w mózgu, hormony przyjemności, blokując stereotypów i negatywnych emocji. Zwiększona aktywność obserwuje się w obszarach mózgu odpowiedzialnych za chęci, impulsu, napęd, podporządkowania. To ciekawe, że w badaniu tym konkretnym stosunku faz został zidentyfikowany przez naukowców niezwykły fakt. Obszary aktywności mózgu mają zakochany i podobne obszary, którzy brali kokainę uzależniony wyglądają prawie identyczne.

Jest bardzo ważne, aby kochać scenę, lub jak to nazywa głód, nie trwała więcej niż osiemnaście lat (w wyjątkowych przypadkach, dwadzieścia) miesięcy. W przeciwnym razie, wyrób ten może czoła wyczerpania nerwowego i fizycznych, aż do utraty masy ciała.

Psychologowie radzą, aby nie brać w tym czasie o wszelkich ważnych decyzji, tak szybko jak to niesamowite uczucie euforii może przejść, a miłość zmieni sytości.

sytość

Etap uspokojenia zmysłów i gładkie, spokojne podejście do partnera. Koniecznie zastępuje pierwszego etapu. sytość etap rozpoczyna się, gdy dzielenie zakwaterowanie podczas gdy ukochany stopniowo zaczynają zauważać nie tylko zalety, ale również wady siebie. Jeśli okaże się dużo niedociągnięć i partnerzy nie są gotowe do zmiany i do ustępstw, a następnie na tym etapie kończy się związek.

Etap sytości trwa od dwóch do trzech miesięcy do roku. Na tym etapie związku, mężczyźni są bardziej wrażliwe i emocjonalne niż kobiet. Szybko się nudzi monotonia, chcę czegoś nowego. To właśnie na tym etapie trzydzieści procent mężczyzn zmieniać swoich partnerów. Co ostatecznie prowadzi do rozpadu związków. Krok sytości kończy się, gdy partnerzy są już w pełni ufać sobie nawzajem, to znaczy, osobno go odwiedzić, teatry, muzea.

Niesmak lub odrzucenie

Obowiązkowy etap długoterminowej, silny związek. To trwa od sześciu miesięcy do dwóch lat. Ten etap obejmuje budowę dwóch wersjach miłośników życia:

  1. Przejście do nowego etapu stosunków poprzez przyjęcie niedostatków partnera.
  2. Zerwanie stosunków po długich kłótniach i nieudanych prób, aby zmienić lub zmienić osobę pod nim.

Dla wielu, scena zamienia się w kompletnym rozczarowaniem w wybrańca. Jest oddzielna kategoria ludzi, którzy za każdym razem łamie się na scenie z niesmakiem, myśląc, że nowa osoba będzie inna. Jednak dotarcie do trzeciego etapu, po raz kolejny rozczarowany w głosowaniu, i po raz kolejny idą w poszukiwaniu idealnego związku. Niektóre pary znaleźć drogę do trzeciego etapu po gwałtowne kłótnie powrócić do pierwszego etapu „głodu”.

Inną opcją konstruktywny na etapie obrzydzeniem – małżeństwa zbudowany na korzyści lub stosunków ekonomicznych. Etap stosunków gospodarczych powstają w przypadku braku miłości, wzajemnego szacunku, empatii. Ten sojusz jest oparty na korzyść: wspólne dzieci, dom, życie. Jedyny poprawny schyłkową opcja z obrzydzeniem – narodziny miłości.

cierpliwość

relacje fazowe kryzysu, który wiele par zasięgnąć porady psychologa, zacząć czytać specjalną literaturę, uczestniczyć w różnego rodzaju szkolenia i seminaria. Bardzo często, czwarty etap zbiega się z kryzysem trzeciego roku życia małżeńskiego. Relacje stają się bardziej domowy, stracił swój dawny zapał i pasję. Jeśli nie jest to dziecko, kobieta płaci prawie wszystko na niego uwagę.

Zmieniające się priorytety, nowe cele dodanych, teraz to dzieci, wspólne życie i mienie. Pasja idzie w zapomnienie. Jest tolerancja bliźniego, biorąc go za to, co to jest. Kłótnie nie są tak znaczące, para coraz częściej w miejsce niezgody dochodzi do ogólnego kompromisu. Na scenie relacji rodzinnych nie jest zrozumienie, cierpliwość, zrozumienie, co trzeba zmienić siebie, dopasowuje się do partnera, a szczelina na tym etapie może spowodować rozwód.

Ministerstwo lub pierwszy etap miłości

Na początkowym etapie relacji miłości może się wydawać, że już kochać, jak to było w każdej chwili gotowy do zrobienia czegoś z bezinteresownej radości do swojego partnera. Jednak, gdy to rozwiane „chmury” endorfin i człowieka doprowadzi swoje prawdziwe przekonania, tzw miłości i bezinteresowna chęć zaspokojenia potrzeb odparować partnerskim. To właśnie na tym etapie związku druga osoba nie jest postrzegana jako źródło przyjemności, ale jako przedmiot kultu i posługi.

Etap usług może trwać nawet do trzech do czterech lat, a może nie wystąpić w ogóle. To było pod koniec piątego etapu powstającego szacunku dla partnera i przejście do prawdziwej przyjaźni.

Szacunek i prawdziwa przyjaźń

Krok rozmowy z serca. Na tym etapie partnerzy stają się najbliżej przyjaciół. Pozostawia szczelności, został zastąpiony przez wymianę pomysłów, autentycznych uczuć i emocji. Para razem pokonuje wszelkie próby życia, wspierając się nawzajem. Kłótnie i nieporozumienia pójść w zapomnienie i praktycznie nie występują. Etap szacunek zależy bezpośrednio na poprzednim etapie, czyli od ministerstwa. Etap prawdziwa przyjaźń trwa od trzech do sześciu lat.

Interesujące jest to, że jest to jedyny krok, który nie może być zastąpiony przez siódmym etapie i współistnieć z nim.

miłość

Większość związku między mężczyzną a kobietą umierającej po trzecim etapie, podczas gdy miłość zaczyna się pojawiać dopiero w piątym etapie. Ta długo oczekiwana nagroda dla tych, którzy cierpliwie przeszedł wszystkie etapy relacji, opiekuńczy i szanując siebie nawzajem. Na tym poziomie kilka zrozumieć siebie bez słowa. Warto zauważyć, że etap miłości często zbiega się z czasem, gdy dzieci wyrosły i para może świecić przez cały czas tylko dla siebie, może nawet wrócić do pierwszego etapu stosunków „chemii miłości” ze wszystkimi jej pasji, zaangażowania, emocji i podniecenia.

Miłość – to nagroda, i to jest na tym etapie relacji między mężczyzną i kobietą trzeba długo i ciężko chodzić, nie tylko biorąc wad partnera, ale również zmienia się.

wynik

Biorąc pod uwagę etap relacji, można stwierdzić, że istotną rolę odgrywa proces relacji, nie tylko dla mężczyzn i kobiet, ale także dla swoich dzieci. Niektóre pary są wyjątkowe, że ich etapy relacji występować jednocześnie lub posiadają cechy kilku etapach.

Drugi i trzeci etap jest ważne, aby uniknąć podczas walk twarde, agresywne i fizyczne ataki przez partnera. Istnienie przemocy w parze nie może przyczynić się do powstania silnej Unii i osiągnięcia miłości. Aby uniknąć pęknięcia lub rozwodu na etapie wychowywania dzieci, ważne jest, aby znaleźć czas dla prywatności, klasa wspólne prace domowe, spacery. W przeciwnym razie, gdy dzieci opuszczają dom, może być tak, że następny obcy raczej niż bliskiej osoby.