594 Shares 2860 views

„Mall” – co to jest? Dowiadujemy się

Obecnie coraz częściej do czynienia ze słowem takie jak „centrum”, aby usłyszeć takie wyrażenia jak „City Mall”, lub nawet zobaczyć kolorowych magazynów z taką nazwą. Co to właściwie jest ten tajemniczy granicą, ale już mocno wpisana do rosyjskiego słownictwa słowa? Przyjrzyjmy się w tym artykule.

„Mall” – tyle w tym słowie …

Więc mall – co to jest? Jeśli mówimy o etymologii, termin pochodzi od angielskiego w centrum handlowym, co przekłada się na centrum handlowego (kompleks) lub miejsce na uroczystości. To takie proste!

W Rosji, zwykle nazywane centra ogromne centra handlowe, które zostały otwarte w kraju, w mniej lub bardziej dużych miast. To jest miejsce, gdzie można nie tylko wykonywać zakupy i kupić wszystko, czego potrzeba, ale także wielki czas z rodziną, dziećmi, lub w towarzystwie najlepszych przyjaciół.

Te wyspy handlu i przemyśle rozrywkowym będzie w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Który po prostu tu nie ma!

„Syberyjski Mall”

To centrum handlowe znajduje się w samym sercu Nowosybirsku, to jest naprawdę centrum rodzina. Całe piętro jest przeznaczone dla dzieci, jest to ogromna liczba sklepów różnych produktów dla dzieci oraz duży nowoczesny plac zabaw.

Miłośnicy kina mogą obejrzeć cały pierwszy zawsze prowadzony blockbuster świat, bo to jest umieszczone wygodny kinowy. Moll z wielu ekranów – szeroki repertuar, a wybór odpowiedniego kina sesji czas. Oto kino! Aby zobaczyć korzyści z centrum handlowym, harmonogram jego premierach filmowych można znaleźć na jego stronie internetowej.

Mall w Nowosybirsku zadowolić swoich gości food court, gdzie można znaleźć przytulne restauracje i kawiarnie, oferując szeroką gamę dań na każdy gust i portfel wielkości. Gdzie można znaleźć bar sportowy, zdrowa dieta jest bardzo modne i popytu.

Ogromna ilość sklepów i supermarketów, kręgielnie i inne formy rozrywki, a ponadto wygodny przestronny parking robi „Siberian Mall” to idealne miejsce na zakupy i rozrywkę.

Największe centrum handlowe na świecie

Najbardziej ogromny kompleks handlowy na terenie światowej do roku 2013 jest "Dubai Mall" (The Dubai Mall). Łączna powierzchnia ponad 1,2 miliona metrów kwadratowych, a handel – 350 000 m². Został otwarty w listopadzie 2008 roku i znajduje się w nowej dzielnicy biznesowej w Dubaju – Śródmieście.

Oprócz 1200 punktów sprzedaży detalicznej znajdują się tu, na przykład, jeden z największych akwariów świata, a także olimpijski lodowisko. Jest to tak zwany Grove, jest to tylko kawałek ulicy, pokryte rozsuwanym dachem. Największy na świecie rynek złota jest również znajduje się tutaj, a to nie jest ani bardziej, ani mniej, a 220 sklepów złota biżuteria.

Prawdopodobnie wszystko, co można zobaczyć tutaj, aby wyliczać długo. Aby znaleźć – w centrum handlowym, co jest konieczne, aby odwiedzić „Dubai Mall”.

Jednak palma w 2013 roku, „Dubai Mall” dał nowy New Century Globalne Centrum, zbudowany w Chengdu w południowo-zachodnie Chiny.

18 pięter tego olbrzyma zajmują powierzchnię 1.700.000 m 2, który jest trochę mniejszy niż obszar państwa Monako!

Można zwiedzić cały sztucznie utworzony wioskę i chłonąć ten plaża, jednak ze sztucznym słońcu!

Największe centrum Rosja

Nietrudno się domyślić, że największe centrum handlowe znajduje się w stolicy Rosji. Moskwa Vegas zachwyca odwiedzających nie tylko skala i liczba sklepów detalicznych, ale także dla jego możliwości rekreacji.

Jest to park ekstremalnych atrakcji, w tym Ferris koło 18 metrów wysokości, skalo- moto- torze, karting, wysokość labiryncie 4 piętrowy.

Naturalnie, w środku znajduje się ogromny obszar dla dzieci oraz wielosalowe kino. Nawiasem mówiąc, tu 9. Ponadto hale, Walk of Fame, znajduje się tutaj, już posiada autografy takich międzynarodowych gwiazd jak Milla Jovovich i Robert De Niro.

Ocena z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Rosji

TOP Największe centra handlowe w Rosji, który został już oddany do eksploatacji i skutecznie działać, na czele, oczywiście, centrum handlowe Vegas Moskwa.

Na drugim miejscu znajduje się centrum handlowo-rozrywkowe „Mega Belaya Dacha”. Jest to również centrum stolicy, która jest punktem kulminacyjnym można nazwać pole do minigolfa, obudowa 9-dołkowe, basen, kręgielnia i lodowisko i 15-hol nowoczesne kino.

Więcej z następujących pozycji w rankingu zajmują jak wielkomiejskich centrów handlowych. Takie jak "Golden Babylon Rostokino", "Mega-Chimki", "City of Lefortowie".

Odnosząc się do regionów. Krasnodar TRC „OZ MALL” może pojawić się w niedalekiej przyszłości, szczególnie w Omsku i Saratowie. Składnik rozrywki dozownika 10 przedstawia kino, lodowiska (o powierzchni 1000 metrów kwadratowych), Bowling. Planuje się centrum rozrywki dla dzieci Minipolis – rodzaj parku rozrywki, gdzie specjalne stacje będą wyposażone w wybranych tematów. To daje dzieciom możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem usług komunalnych i socjalnych (policji, szpitali, szkół i przedszkoli), a także przedsiębiorstw handlowych, w szczególności w celu poznania mall – co to jest. Oto jego kawiarnie i restauracje z spetsvalyuty.

Ocena z największych centrów handlowych w Europie

W górnej największe centra handlowe w Europie w tym wielu centrów handlowych, które zostały przedstawione w poprzednim rankingu. Tak więc, jednym z największych europejskich centrów przypisać SEC „Mega Belaya Dacha” (2 miejsce), jak również „Mega-Khimki” (8. miejsce) i „Golden Babylon Rostokino” (9. miejsce).

Trzecie miejsce tego rankingu jest Puerto Venecia położony w Saragossie (Hiszpania). Charakterystyczną cechą tego centrum jest zdecydowanie stoi sztuczne jezioro, w którym goście mogą pływać centrum łodzią. Obszar jeziora 7500 m².

Na miejscu 4 th jak hiszpański Mall – Marineda City Plaza + Marineda (La Coruna, Hiszpania). Oprócz ogromnej liczby sklepów i butików, a także centrów rozrywki, znajduje się centrum biznesowe oraz 4-gwiazdkowy hotel Carris.

5 miejsce wśród handlowych i rozrywkowych gigantów należący do brytyjskiego MetroCentre, Gateshead (Newcastle).

Austria Shopping City Sud zajmuje 6. miejsce, jest on jednocześnie najstarsze złożone centra. Został otwarty w 1976 roku.

Więc teraz czytelnik ma jasną ideę centrum handlowym – co to jest.