294 Shares 1424 views

Alergia na twarz słońce: fotografia, objawy, leczenie

Wielu ludzi nie docenia alergie. Wierzą, że choroba ta nie jest w stanie spowodować poważne problemy zdrowotne. Jednak nie jest to prawdą. Alergia jest dość niebezpieczna patologia, a jeśli czas nie zacznie przeprowadzać środki terapeutyczne mogą mieć odwrotny skutek. Z najczęstszych dolegliwości tego typu jest uczulony na słońce. Na twarzy, rąk i innych części ciała, można znaleźć odpowiednie miejsca i obrzęki pokazujące jego wygląd. To patologia dotyczy w równym stopniu zarówno dorosłych jak i dzieci. Czasem reakcje alergiczne się surową formę i zostaje przewlekły.

przyczyny

W przeciwieństwie do opinii publicznej, promienie słoneczne nie działają jako alergeny. Patologia pojawia się w wyniku oddziaływania fotouczulaczy. Zwiększają one wrażliwość skóry na promieniowanie. Pod wpływem przydzielonych wolnych rodników, które stykają się z białkami. Powoduje to powstawanie nowych połączeń. To właśnie te związki są aktywatorami alergii na tarczy Słońca.

Biorąc pod uwagę typy fotouczulaczy, przeznaczyć głównych przyczyn choroby. Należą do nich:

 • Stosowanie preparatów zewnętrznych aplikacji (maści, żele, itp …);
 • skórne środki czyszczące w gospodarstwie domowym;
 • kosmetyki konkretnej grupy;
 • Alergia może wystąpić z powodu narażenia na działanie soków roślinnych i ziół.

W niektórych przypadkach, w obliczu alergii słońce jest wynikiem nagromadzenia specyficznych składników w organizmie. Może to wynikać z procesu przemiany materii, jak i zaburzeń, które wpływają szkodliwie na usuwanie substancji szkodliwych.

Najczęściej uczuleni na twarzy na wiosenne słońce dotyka ludzi o jasnej karnacji. suplement ryzyko, kobiety w ciąży i tych ludzi, którzy często odwiedzają solarium.

Objawy alergii na słońce na twarzy

Patologia może objawiać się na różne sposoby iw najbardziej nieoczekiwanym momencie. Istnieją przypadki, kiedy nawet po krótki spacer w słońcu rozwija się wysypka. Również powszechna sytuacja, gdy pierwsze objawy alergii występują po wizycie w solarium. Procedura ta jest znana, polega na ekspozycję na promieniowanie skóry.

Wyizolować główne objawy alergii na słońce:

 • Na obszarach skóry, które zostały trafione, są zaczerwienienie i obrzęk. Te miejsca powodują swędzenie i pieczenie. Jeśli ekspozycja na promienie był zbyt silny, możliwe jest występowanie obrzęku naczynioruchowego.
 • Wysypka jak pokrzywka. Jednocześnie może przechodzić i te obszary skóry, które nie były narażone na promieniowanie.
 • Człowiek zaczyna czuć się źle, możliwe spojówek.

Czasami pojawiają się pryszcze na twarzy, jeśli jesteś uczulony na słońce. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości w normalnych warunkach, sama wysypka odbędzie się w ciągu miesiąca. Powtarzające się światło słoneczne, trądzik pojawi się ponownie. Nie można pozwolić ten problem przypadkowi, wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem i rozpocząć leczenie.

klasyfikacja

Jak już wspomniano, alergia na słońce na twarzy i nie wynika jedynie z efektów fotouczulaczy. To nienaturalne reakcje niepożądane.

Rozważmy rodzaje alergii:

 1. Reakcję Fototravmaticheskie. Jest to przypadek, co jest typowe dla długiego pobytu na słońcu. Warto zauważyć, że objawy choroby nawet u zdrowych osób w wyniku wielogodzinnych naświetlanie promieniami ultrafioletowymi.
 2. reakcje fototoksyczne. Kiedy twarz osoby była spuchnięta z alergią na słońce, powstawania oparzeń. Ponadto, niektóre części ciała obrzęk, zaczerwienienie występuje. Patologia w tym przypadku pojawia się w wyniku przyjmowania leków i farmaceutyków, które zawierają sensybilizatorów. Jeśli pacjent ma obrzęk twarzy w alergii na słońce, więc jest przejawem efekt fototoksyczny.
 3. Reakcje fotoalergiczne. Jest to najpoważniejsza forma choroby, która występuje u osób, które nie tolerują światła ultrafioletowego. Innymi słowy, skóra postrzegają jako wrogim wpływem promieni. Alergia jest wynikiem zaburzeń immunologicznych, a przejawia się w postaci krost, pęcherzy i pęcherzyków. Wysypka, która pojawia się przy tym, ma wzór moc daje pigmentację. alergia zdjęcie na jego twarz do słońca, nawiasem mówiąc, są przedstawione w tym artykule.

diagnostyka patologii

Kiedy pojawiły się pierwsze objawy należy natychmiast skontaktować się ze specjalistą. Po tym wszystkim, choroba może rozwinąć się w postaci przewlekłej i następnie negatywne skutki, nie można uniknąć. Aby rozpocząć, lekarz bada pacjenta i przeprowadzenie badania. W przypadku widocznych objawów alergii specjalista powinien określić rodzaj alergenu przez ustawienie aplikatora próbek.

Aby zrozumieć przyczynę choroby, lekarz przepisze szereg procedur, które pacjent musi się udać. Najczęściej zadawane dostarczenie krwi i moczu analizy biochemiczne i hormony, a także poddać TK i USG nerek i brzucha.

Specjaliści w ustalaniu dokładnych diagnoza wykonać powierzchnię z patologiami, takimi jak róży, porosty, różnych rodzajów skóry i oparzeń słonecznych. Gdy pacjent przechodzi koniecznych testów i przechodzą wszystkie procedury, lekarz określa leczenia. Jak leczyć alergię na twarz przed słońcem? Porozmawiamy o tym więcej.

leczenie

Należy zauważyć, że uniwersalny środek, który leczy wszystkie objawy choroby, nie istnieje. Specjalista zaleca się terapię według cech charakterystycznych objawów i przyczyny alergii.

W tym przypadku wymaga indywidualnego podejścia. Lekarze doświadczalnie stwierdzono, że istnieją dwa najbardziej skuteczną metodą leczenia alergii na tarczy Słońca. Terapie są nieco inne. Rozważyć obie opcje.

terapia błyskawica

Jeśli pacjent zaczyna pęcznieć lub twarzy pojawiają się czerwone plamki lub swędzenie, należy użyć tej metody. On jest, jak najszybciej, aby szukać pomocy u lekarza. Bardzo ważnym punktem jest to, że manifestacja objawów obrzęku naczynioruchowego, należy natychmiast wezwać pogotowie. Przed jej przyjazdem należy podać pacjentowi lek antyhistaminowy „Suprastin”, „Tavegil”, „Tsetrin” lub „Zyrtec”.

Jeśli tak, to można wziąć leki nowej generacji. Są droższe, ale efekt daje drugą. Ponadto, leki te nie powodują senność. Należą do nich „Lordestin” i „norastemizol”.

Pamiętaj, że dom musi koniecznie być apteczka z niezbędnych leków. Przez ich nabycia, nie zabraknie jednak, jeśli lek w odpowiednim czasie nie będzie się negatywnych skutków.

Należy pamiętać, że jeśli na twarzy wysypka (pokrzywka), jest to najłatwiejszy formą alergii. W tym przypadku raczej skuteczne środki uznane leki przeciwhistaminowe.

Powolne rodzaj leczenia

Terapia ta jest istotna w przypadku powolnego wystąpienia objawów. Objawy nie występują natychmiast, ale po pewnym czasie. W większości przypadków nie jest wybuch. Najczęściej cierpią na policzkach i brodzie.

Zalecenia dotyczące leczenia alergii na twarz na słońcu wiosny:

 • Najpierw musisz się dowiedzieć, jakie są tego powody powinny być zapamiętać wszystkie swoje działania, i doszli do wniosku, określony;
 • jeśli wszystko wskazuje na to, że patologia pojawił się z powodu długiego przebywania na słońcu, konieczne jest, aby ograniczyć ten wpływ na skórę;
 • zanim pójdziesz do lekarza, to zalecane jest starannie wytrzeć wywar nominalnej rumianku lub szałwii, te zioła mają właściwości przeciwzapalne, a specjalista będzie łatwiejszy do wglądu;
 • Jeśli to możliwe, należy lek przeciwhistaminowy, przyczyni się do złagodzenia objawów;
 • jak najszybciej umówić się na wizytę u dermatologa lub alergologa, ponieważ lekarze są kompetentne w tej dziedzinie i będzie mógł postawić prawidłową diagnozę, a także wyznaczyć przebieg terapii;
 • przestrzegać zaleceń i zasięgnąć porady specjalisty, uzyskać niezbędne maści i wykorzystywać je zgodnie z instrukcją;
 • podczas leczenia zabronione stosowanie leków hormonalnych, ponieważ dzięki nim mogą mieć pewne skutki uboczne.

Maści i kremy na alergie

Objawy i leczenie alergii na twarz słońce związane. Oznacza to, że konkretne tabletki i maści przypisano na podstawie analizy objawów patologicznych. Podstawę leczenia tej choroby jest zastosowanie środków antyhistaminowych i maści glukokortykoidowego. Niektóre narzędzia już wspomnieliśmy wyżej, teraz porozmawiajmy o kremach.

Najskuteczniejszymi maści są uważane za „Nurofen” „betametazonu” i „ftorokort”. Te kremy są łatwo dostępne w każdej aptece, nie są rzadkie. Przed rozpoczęciem korzystania z nich, trzeba zapoznać się z przeciwwskazaniami i skutków ubocznych. Wszakże każdy lek ma wskazówek, które trzeba nauczyć się przed zakupem.

Ponadto, nie trzeba do samoleczenia. Powyższe kremy są dobre, ale powinny one być stosowane wyłącznie po konsultacji z alergologa. Niektóre z nich mogą w tej sytuacji możesz zaszkodzić, ale inni będą bardzo przydatne. W związku z tym, musimy najpierw sprawdzić u specjalisty, a dopiero potem zastosować.

Alergia na słońce u dzieci

Nikt nie jest wolny od tej choroby, w tym dzieci. Rodzice powinni przyjąć za zasadę: zawsze i wszędzie nosić ze sobą niezbędne leki. I absolutnie nie ma znaczenia, gdzie jesteś: w innym kraju lub w sklepie po drugiej stronie ulicy. Alergia na słońce u dziecka musi być dostarczone z wyprzedzeniem, rodzice muszą być zawsze gotowi do udzielenia pierwszej pomocy.

Gdyby okazało się, że dziecko było ofiarą tej choroby, pierwszą rzeczą, którą trzeba ograniczyć je od bodźca: promienie słoneczne. Następnie spojrzeć na pogotowie i tam. gdzie nie ma placówek medycznych w pobliżu istnieją przypadki. Następnie należy pokryć uszkodzone obszary skóry z wilgotną ściereczką. Jeśli dziecko miało silne zaczerwienienie, można użyć płyny i kremy.

Doskonała pomoc w tej sytuacji, zimne okłady. Na podstawie zaleca się wziąć ściągające lub leki na uśmierzenie bólu. Silne leki przeciwzapalne leczenie nie jest zalecane, ponieważ tylko zwiększyć nadwrażliwość.

Zestaw pierwszej pomocy ze zawsze trzeba mieć przeciwhistaminowe, witaminy i przeciwutleniacze. Ich zastosowanie miałoby pierwszej pomocy dziecku, a lekarz będzie łatwiej z nim pracować. Jak to alergia na twarzy na słońce? Zdjęcia znajdujące się poniżej, pomoże to zrozumieć.

Co zrobić, gdy słońce omdlenie?

Dość często zdarzają się sytuacje, kiedy człowiek zapada z powodu ciężkiego i długotrwałego narażenia na działanie promieni słonecznych. Jeśli tak się stanie, najpierw trzeba zadzwonić świadczeniodawców opieki zdrowotnej. Podczas gdy jadą, konieczne jest przeprowadzenie szeregu działań:

 • najpierw trzeba przenieść pacjenta do cieni do promieni słonecznych, nie wpływają na to;
 • umieścić ludzkiego odkryta w pozycji poziomej;
 • Nogi można umieścić na dowolnej projekcji lub po prostu podnieść, to działanie zapewni zwiększony przepływ krwi do mózgu;
 • odpiąć bramy do ofiary było lepiej oddychać;
 • splash zimnej wody na twarzy, próbując doprowadzić chorego do uczuć;
 • jeżeli ręka ma amoniak, konieczne jest, aby umieścić go na watę i doprowadzić do nosa pacjenta.

Przez przybyciem lekarzy masz zrobić wszystko, co możliwe. Dalsza obróbka odbywa się w klinice, w którym pacjent normalizuje ciśnienie krwi. Będzie także przywrócić ciała przez podawanie leków przeciwhistaminowych, jak i usuwania zbędnych toksyn.

Jeśli zamierzamy spocząć na charakter, to lepiej, aby ograniczyć kontakt ze światłem słonecznym od 11 rano do 2 po południu. W tym okresie czasu światło słoneczne zawiera największą ilość promieni ultrafioletowych, szkodliwym wpływem na organizm.

profilaktyka

Alergia na twarz – nieprzyjemny patologię, która daje wiele kłopotów. Kiedy pojawiła się co najmniej raz w życiu, trzeba być szczególnie ostrożnym. Zawsze z Tobą powinien mieć zestaw pierwszej pomocy, który musi być koniecznie przeciwhistaminowe, aby pomóc złagodzić objawy.

Jeśli przyczyną alergii na twarzy – w słońcu, należy zwrócić się do lekarza jak najszybciej. Jeśli zignorujesz patologię, może przekształcić się w formę przewlekłą i wyleczyć całkowicie niemożliwe. Najlepsza profilaktyka jest następujące rady i zalecenia ekspertów, a nie do samoleczenia.

Kiedy wakacje w najgorętszej porze roku, jak już wspomniano, nie opalać się od 11 rano do 2 po południu. Jest to najgorszy możliwy czas, ponieważ istnieje duża szansa, by „spalić” i dostać alergii. W słońcu, albo raczej wcześnie rano lub wieczorem, gdy słońce zachodzi. Śledzić swoje zdrowie, przy pierwszych oznakach wszelkich dziwactw w organizmie od razu udać się do lekarza. Nawet jeśli nic nie znaleźli, jest zapobieganie. Konieczne jest, co najmniej raz w roku przejść pełne badanie lekarskie w celu uniknięcia przykrych niespodzianek w postaci poważnych chorób.