539 Shares 5577 views

Motocykl Yamaha XV 1700 Wojownik: specyfikacje techniczne

Na początku XXI wieku w świecie motocyklowym, oznaczony przez pojawienie się nowego japońskiego krążownika na dwóch kołach. Yamaha Warrior – jeden z nich. Wielu uważa, że jest to ulubiony wiersz. Jest możliwe, że jest to przypadek.


Historia modelu

Produkcja motocykli „Yamaha Warrior” XV 1700 rozpoczęła się w 2002 roku i niestety fani, zakończony w 2010 roku. W ciągu ośmiu lat triumfalnym pochodzie, że tylko dwa razy przeszedł mały lifting.

Rok 2006 przyniósł zmianę kół, lusterka i siedzenia, a w ostatnim meczu, niektóre elementy zostały pomalowane na złoty kolor. Co to pokazuje, potwierdzają trudne, ale równie dobrze może być tak dobry, aby poprawić – tylko zepsuć.

Opis motocykl

Na mocy silnika Yamaha XV 1700 Wojownik nieco słabszy kastomov Honda VTX1800 z jego klasycznych form, ale widocznie różni się dość znacznie. Nowa wizja styl projektantów Yamaha doprowadziła do tego, że wszystkie opisy obfitują motocyklowych poetyckich porównań. Pompuje się przystojny mężczyzna z latania sylwetka, mocny i harmonijny w każdy szczegół silnika, gipsie, ale pozornie nieważkości koła na trzech igieł, płynne przejście od zbiornika paliwa do siodła naprawdę zasługuje na słowa pochwały. Projektanci zdecydowali, że ogromna rura tłumik pracuje również na ogólnym stylu, ale wielu właścicieli strojenia bestię żelaza zaczęli zastępować tylko tę część. Ale smak i kolor, jak mówią.

Nawiasem mówiąc, bestia, a nie jak żelazo, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Mocny grubości malowane na czarno ramka nie nierdzewnej. W celu ułatwienia konstrukcji, jest wykonana ze stopu aluminium.

tablica rozdzielcza

Charakterystyczną ozdobą motocykla Yamaha Opis Road Gwiazda Wojownik 1700 – na desce rozdzielczej. To jest bardzo techniczny, to nietypowe dla motocykli, ale nieodłącznym japońskich producentów.

Powyżej reflektora w wykończeniu chromu znalazł miejsce dla dużej tarczy prędkościomierza i obrotomierza cyfrowy ciekłokrystaliczny. Po włączeniu silnika, instrumenty migać i migotać i lampki nocne nie tylko pomaga odczytać odczyty bez żadnych problemów, ale również bardzo piękne.

Wymiary motocykla

Podstawą zasadą słynnego motocykla określoną Długi & Low, czyli długi i niski.

Wymiary Yamaha Wojownik XV RS 1700 (D x W x B): 2,4 x 0,92 x 1,12 m miejsce przy jego wysokości 0,7 m, prześwit – 11,5 cm szerokości rozstawu osi 1 .. 7 metrów i wystarczająco niskie, typowe lądowania śmigłowce z wyciągniętymi rękami i nogami, że rower jest łatwo kontrolowane. Mały luz, ale wciąż czuł szerokich schodach, gdy zajdzie taka potrzeba gwałtownie skręcił, w normalnych warunkach, jak jest to raczej Design Plus.

Niska sylwetka, w połączeniu ze specyficznym sadzenia pozwala pilotowi czuć dźwignię dość pewny siebie, nawet przy prędkościach zbliżających 150 km / h, co nie jest typowe dla tradycyjnych krążowników.

silnik motocykla

Dwucylindrowy czterosuwowy silnik nie jest całkowicie nowy. On w zasadzie poszedł ze sprawdzonego modelu XV1600 Dziki Star. Silnik jest wykonany według tradycyjnego schematu z czterema zaworami, dwie świece zapłonowe na cylinder napędzane górne klapy dolnego wałka rozrządu, oddzielna jednostka z łańcuchem przekładni silnika dla CAT i smarowania suchej miski umożliwiający przeprowadzenie ostrych manewrów i przechyla bez ryzyka smaru zerwaniu.

Inny silnik Yamaha Wojownik 1700 powiększony prawie do cylindrów o średnicy 100 mm, zamiast tłoków i tradycyjnego systemu wtryskowego.

Dzięki takim systemie, aby zminimalizować drgania pasożytnicze oraz redukuje hałas silnika. Ostatni zaletą niektórych fanów mocy w całym badanym raczej wadą. Niektórzy rowerzyści dodać elementy do konstrukcji rury wydechowej do silnika ryk sprawia na innych wrażenie.

Moc silnika osiągnie 1,7 litra 85 KM Motocykl przyspiesza od ciężaru własnego 300 kg do maksymalnej prędkości około 200 km / h. Maksymalny moment obrotowy jest osiągany przy 3750 obr./min. Jest on 135 Nm.

Podwozie i układ napędowy

silnik motocykla Yamaha Warrior połączeniu z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Przekładnia – V-belt, zapewniając gładką jazdy.

Układ hamulcowy, wypożyczenia sportbike YZF-R1, które samo w sobie charakteryzuje niezawodność, dysk: podwójne przednie hamulce tarczowe, tylnej jednej płycie. Zatrzymuje nie dość ciężki rower bardzo szybko, może nawet blokowania przedniego hamulca.

Promieniowe opony o średnicy koła przedniego 120 mm, a tylny – 200 mm Dunlop Sportmax pozwala mieć pewność i ostrych zakrętów i na mokrej nawierzchni.

zawieszenie przednie – odwrócony widelec małym skoku 135 mm. Z centralnej tylnej monoshock o charakterystyce progresywnej pozwala niepostrzeżenie pokonać dziur na powierzchni drogi nawet obładowany motocykl Yamaha Warrior.

parametry techniczne

Dość ciężki rower, czy to musi być zrobione szybko rozproszona do stu kilometrów na godzinę w 3,6 sekundy. Dynamika rozproszenia pozwala swobodnie zachowywać się w strumieniu, pewnie wyprzedzić. Zgodnie z jego paszportu wojownik Yamaha XV 1700 Maksymalna prędkość motocykla wynosi 190 km / h. Średnie zużycie paliwa – mniej niż 7 litrów na sto kilometrów. Wznosi się na tym pasku tylko przy prędkości od 150 km / h. Oznacza to, że gdy zbiornik jest konieczne, aby szukać pyatnadtsatilitrovom tankowania każde 200 km, co jest, oczywiście, emocje wśród fanów przyczyn podróży długodystansowych.

Najbardziej ekonomiczne udało się przejść z jednej tankowania 250 km. Ale to jest raczej wyjątkiem niż regułą.

Tuning i akcesoria

Oprócz airbrushing i malowanie roweru w nietypowych kolorach tylko dla zabawy, strojenie Yamaha Wojownika 1700 zawiera wewnętrznie pokój Sprzęt dla pasażera. Oparcie pasażera pozwala na bardzo małe i niewygodne miejsce dla drugiego pokoju, aby zrobić trochę bardziej komfortowe i bezpieczniejsze. Zwłaszcza, że zmodyfikowane spalin, na przykład, Vance & Hines BigShots, ale piękno i głęboki dźwięk, można spalić nogi (Ach nie, nogi) uroczą blondynką nawet przez kombinezon, jeśli nie jest skóra.

Zderzaki mogą być, i nie ma znaczenia, jeśli jedziesz powoli i ostrożnie. Ale zacina się po drogach, a szczególnie w ruchu może być dowolny. Więc nie tylko daje solidność, służą jako uchwyty do podnoszenia Poległych, „konia”, ale także w celu ochrony przed fizycznym wpływie, który chce wcisnąć gnojka.

Wysoka również nie vetroviki za zestaw kosmetyczny. Przy prędkości powyżej 100 km / h z zimno pokrywa się w kierunku przeciwnym do przepływu, a przy wyższych – zmniejsza napięcie mięśni pleców i szyi, w tym samym odporności narożnej dla przepływu powietrza.

Podgrzewane uchwyty – nie jest kaprys. Kto jedzie na szybkim motocyklu jest nie tylko w lecie, zrozumie. Sferyczne lustra dodają stylu i, co najważniejsze, pozwala nam zobaczyć, co się dzieje za jego plecami w martwej strefie.

Co jeszcze jest ważne do podróży, ale pojawienie się szybkim i drapieżnych motocykla może zepsuć – to siodłach. Szyte skórzane torby Peremetnoe koniecznie musi pasować do stylu konia żelaza.

Soundtrack zawiera nie tylko potężny ryk silnika. Wielu pilotów zmienić ich regularne róg na coś bardziej odpowiedniego, takich jak sygnał Hadley.

Części zapasowe oraz części

części motoryzacyjne – to głównie materiały eksploatacyjne. Przednie i tylne klocki hamulcowe, zestaw powietrze filtry, filtr oleju, olej – główne elementy listy. Głównym problemem, oprócz drogie, są opony, których przód jest dość rzadkim rozmiar, trwa wybór czasu.

Przyczyną utrzymanie zęba szlifowanie na wszystkich, którzy są przyzwyczajeni do samodzielnego wymienić olej, filtry i iskry. Może japońscy producenci nie przyszło ci do głowy, że te rzeczy nie są wykonywane w wyspecjalizowanych ośrodkach, ale fakt pozostaje faktem.

„Yamaha Warrior” XV 1700 wymaga udziału co najmniej dwóch osób, aby zastąpić filtry powietrza, ile potrzeba, aby usunąć i zainstalować zbiornik paliwa wtedy, że nie pokona sam.

Wymiana iskra bardziej lub mniej oczywiste dla tylko dwóch z nich, reszta musisz cierpieć, kto palce pianisty, że w ogóle, trzeba zdjąć kierownicę z deski rozdzielczej. Wymiana paska – procedura długa, a koło jest usuwany, a wahadło, ale w tym przypadku przedstawia nikt nie czekał.

Jedyną rzeczą, która przychodzi łatwo w samoobsługi, więc jest wymiana filtra oleju. Jednak trzeba kupić klucz filtra oleju łańcucha, ale jest ogólny kontekst nie jest problemem.

godność motocykl

Główną zaletą Yamaha Warrior – jego uniwersalność. Wygrywa porusza się w korkach na ulicach dużych miast, zwłaszcza bez łuków ochronnych i pni szafę, wykonywania skomplikowanych manewrów. Dobry posiada długą drogę, nawet z bagażem nie traci sterowność lotu z prędkością przelotową. Piloci mówią, że w sposób najbardziej wygodny prędkość 120-130 km / h.

Ci, którzy mają coś do porównania, powiedzieć dobre prowadzenie, zawieszenie i hamulce.
Oczywiście zaletą jest wysoka niezawodność japońskiej technologii. Motocykl zaczyna domagać na siebie uwagę dopiero po 25 tysięcy kilometrów. Części moto bliżej do 50 tysięcy kilometrów koniecznie uzupełniane po pas, który pracował tak dużo, może słusznie być złamane.

Pomimo swojej wielkości i mocny silnik, motocykl jest bardzo ekonomiczny. On i olej i benzyna zjada bardzo umiarkowany apetyt.

I, oczywiście, wygląd nie pozostawia zimne koneserów motokrasoty serca, zwłaszcza poprawie body kit, kufry skórzane ubrania i inne przedmioty dekoracyjne i użyteczne.

wady motocyklowe

Dla potężnego motocykla Yamaha XV 1700 Wojownik brakuje szóstego biegu w skrzyni biegów. To jest odnotowane przez wszystkich pilotów i jest uważana za jedną z głównych wad motocykla. Jednak to grzech niemal wszystkie japońskie siekania i krążowniki.

Drugi jest niewystarczająca ergonomię, zwłaszcza dla pasażerów, którzy rzadko może przetrwać bez odpoczynku godziny drogi. A pilot charakterystyk lądowania zgodnie z kanonami klasy po pięciu godzinach na drodze trzeba odpocząć, aby rozprostować zmęczone mięśnie. Przewóz bagażu pomimo faktu, że jej wysokość nie wpływa na prowadzenie, problem, który każdy właściciel decyduje stopień jego wyobraźni.

Wadą pilotów zadzwonił i optyki. Zapala głowa nie jest wystarczająco dużo pracowników, prawie wszyscy właściciele natychmiast ustawić ksenon. I tylne kierunkowskazy z dużą ilością plastiku out of order niemal na pierwszym upadku, i konieczne jest zainstalowanie metalową podkładkę do ich mocowania.

Yamaha wojownik okazał się tak charakterystyczny, przynajmniej dla rosyjskich fanów emocji i prędkości, że kierowcy czasami nawet kończy się słowami wyrazić radość z jazdy, są pewne emocje. Tym bardziej, że jest to możliwe, aby wyeliminować wady, ponieważ nie psuć zabawy kontroli uczucie potężnego drapieżnika i posłusznego.