378 Shares 9132 views

bajka Kryłowa w „Monkey i okulary.” Treść i moralność. analiza

Bajka o nazwie opowiadanie, zwykle napisane wierszem mający orientację ironiczny. Ten gatunek literatury ma szczególną cechę: chociaż jest zwykle powiedział w temat zwierząt, ptaków, owadów, powinniśmy zrozumieć, że jest to alegoria, ale w rzeczywistości mówimy o tym, że społeczeństwo dba. bajka „Monkey and glasses” Kryłowa jest właśnie najlepszym przykładem tego typu pracach. Inną cechą charakterystyczną jest wykorzystanie bajka odbiorczego alegorii. Pewne zwierzę rzeczywiście reprezentuje niektóre z cech właściwych dla większości ludzi. Pod koniec bajki zawiera niewielką Wniosek – moralność. Nic dziwnego, że na podstawie tych scen są często grał na scenie szkolnej. Po tym wszystkim, bajka w swojej strukturze podobny do krótkich spektakli, wszystko serwowane bardzo obrazowo i voice-over mówi bohaterów akcji.

bajka Kryłowa w „Monkey i okulary.” zawartość

W 1812 roku powstała bajka Kryłowa „Małpa i okulary.” Ponieważ nazwa zwierzęcia jest pisane z dużej litery, można założyć, że w rzeczywistości nie mówi o małpy, ale o danej osobie. bajka „Monkey and glasses” Kryłowa opowiada historię małpy, która z wiekiem miał problemy ze wzrokiem. Dzieliła mój problem z innymi. Dobrzy ludzie powiedzieli, że okulary mogą jej pomóc, aby zobaczyć świat jaśniej i lepiej. Niestety, jest to niezbędne do korzystania z nich, zapomnieli wyjaśnić.

Małpa wzięła kilka punktów, ale stosować je prawidłowo i nie powiodło się. Próbuje być nawleczone wzdłuż ogona mocno do góry głowę, próbując smak, zapach. Oczywiście, wszystkie te działania nie doprowadziły do tego, że zaczął widzieć lepiej. Wtedy małpa dochodzi do wniosku, że ludzie okłamał ją, ale w rzeczywistości nie ma w nich niczego dobrego. Monkey irytowało łamie okulary tak, że spray szkła poleciał we wszystkich kierunkach.

Kryłowa. „Małpa i okulary.” analiza

Zwyczajowo w bajce wyjście pouczające (moralność) znajduje się w produkcie końcowym. Nawet wtedy, gdy oferowane coś bardzo użyteczne, nie wiedząc, co to jest ignorantem by dojść do wniosku, że nie ma sensu w tym. Jeśli nie orientuje się w nauce o człowieku posiada wysoką pozycję, będzie zaangażowany w prześladowaniu nowych produktów, który nie mógł zrozumieć. Takie zdarzenia często występowały w historii. Wystarczy przypomnieć prześladowania genetyków, którzy byli w ZSRR.

Urzędnicy nie byli w stanie zrozumieć tę naukę i kategorycznie stwierdziła, że jest fałszywy. To jest właśnie przykład jak ignorant poznatney były na tronie. Tacy ludzie i opowiada bajkę „Monkey i okulary.” Kryłowa w swoich pismach wyraźnie drwi z ludzkiej głupoty.

O wad i niedociągnięć

Jak w przypadku każdego dzieła tego gatunku, to bajka jest bardzo ironiczny. Raz staje się jasne, że mówimy o głupich, nie orientuje się w nauce. W produkcie wyśmiewany pewne wady i braki osoby. bajka „Monkey and glasses” Kryłowa mówi, że autor nie śmiać się z danym małpy, a ponad wszystko ignorantów, którzy nie chcą, aby zrozumieć, co oczywiste.