625 Shares 7853 views

Jak narysować piłeczkę? Pomocne porady

Rodzice uczniów często muszą wykazać się niezwykłą inteligencją i wyobraźnią, aby pomóc swoim potomstwom w odrabianiu lekcji, amatorskich i innych zajęciach pozalekcyjnych. Od mamuszek i taty potrzebna jest możliwość szycia fantazyjnych sukienek, rozwiązywania problemów, wykonywania wszelkiego rodzaju rękodzieła i rysowania nie gorszego niż absolwenci szkół artystycznych. Czasem wymagania stawiane przez dzieci stwarzają martwy koniec. Na przykład rodzice muszą zrozumieć, jak narysować piłkę. To tylko kwestia oczywista, ale wszystko musi być zrobione stopniowo.


Jak narysować piłeczkę?

Dzięki temu zadaniu można sobie nawet poradzić samemu studentowi, a więc rodzice, a jeszcze bardziej, że będzie na ramieniu. Więc dowiedzmy się, jak wyciągnąć piłkę nożną w etapach. Najpierw narysuj prawe koło. Możesz to zrobić za pomocą kompasu lub przypomnieć sobie metodę starej szkoły i przymocować ołówek do nici. Przykręć końcówkę przyciskiem lub igłą na arkuszu, ciągnij za rysunek zakrzywioną linę, przekręcając gwint wokół osi.

Drugi etap w naszej klasie mistrzowskiej będzie nieco bardziej skomplikowany i wymaga umiejętności. Musimy wybrać środek okręgu, a następnie narysować zwykły pięciokąt w środku . Pamiętamy, że piłka składa się z czarno-białych identycznych sekcji. Rozmiar tego pięciokąta powinien wynosić około 1/8 rozmiaru obwodu. Więc narysuj rysunek geometryczny linijką. W przyszłości, w celu uzyskania dokładniejszych konstrukcji, potrzebny jest również kątomierz. Bierzemy ją w parze i przejdźmy do następnego etapu klasy mistrzowskiej.

Teraz musimy przylegać do pierwszych pozostałych sekcji. W tym celu zmierzyć z każdej strony kąt 135 stopni i zaznaczyć punkt na arkuszu. Narysuj linię od rogu do tego punktu. Jak już jasne, teraz rozmawialiśmy o tym, jak narysować piłeczkę za pomocą ołówka. To narzędzie jest najłatwiejsze do pracy, ponieważ nieprawidłowe linie mogą być łatwo usunięte. Więc po linie są rysowane z wszystkich pięciu narożników, musisz zmierzyć na nich długości o tej samej długości co boki naszego pięciokąta.

Teraz mamy trzy strony nowych sekwencji przyszłej piłki. Będą sześcioboczne, więc po prostu zwierciedlamy istniejące części. W rezultacie mamy już sześć sekcji. I od nich ciągle rysujemy kolejne sześcioboki w podobny sposób, aż dotrzemy do granicy okręgu.

Ostatnie dotknięcia

Teraz pozostaje poprawić tych, którzy wykraczają poza granice linii z gumką. Po tym namaluj naszą piłkę. Zrobić centralny pięciokąt czarny i pozostawić okoliczne sekcje białe. Ale w trzecim rzędzie będą zastępować kolorami.

Wnioski

Tak, nasz rysunek jest gotowy. Teraz wiesz jak narysować piłeczkę. Jego wizerunek można ozdobić gazetą szkolną, plakatem świąt lub dowolnym rysunkiem. Jednocześnie możesz nauczyć swojego dziecka podstawy rysunku w prosty i łatwy sposób. Cóż, pochwalić się innymi rodzicami, ponieważ nie każdy wie, jak narysować piłkę nożną prawidłowo i dokładnie.