833 Shares 5558 views

Kwiat Eustoma: uprawa i pielęgnacja w domu

Eustoma, uprawa i pielęgnacja, który jest dość proste, to roślina jednoroczna. Jego nazwa naukowa – lisianthus. W naturze jest najczęściej nad brzegami jezior słodkowodnych. Kształt kwiatu jest trochę jak róża, to wyróżnia się od pozostałych, fioletowym lub niebieskim kolorem. Rośnie dobrze nie tylko na terenach otwartych, ale także w doniczkach. Na każdej z roślin pojawia się zazwyczaj do dwudziestu duże kwiaty, które kwitną w różnym czasie. Należy zauważyć, że jeśli taki kwiat jak eustoma, uprawy i konserwacji są wykonywane w domu, są również białe i różowe zabarwienie. Ponadto, istnieją obecnie uprawianych odmian, z których płatki są koloru dwukolorowe.

Odpowiadając na pytanie o tym, jak rozwijać Aust Przede wszystkim należy podkreślić, że jego reprodukcją odbywa się za pomocą nasion. W ich wyboru zaleca się, aby dać pierwszeństwo do postaci granulowanej, ponieważ sami są one bardzo małe. W połowie marca nasiona umieszczane są w małych doniczkach bezpośrednio na wyjałowionej glebie. Wody tylko wtedy, kiedy przelewa się do zasobnika. Doniczki muszą obejmować przezroczystą folię, na którym stała temperatura około 25 ° w ciągu dnia i 18 ° – w nocy. W tym przypadku, w przybliżeniu dwa tygodnie później będzie pierwsze pędy tego kwiatu jako Eustoma. Uprawa i pielęgnacja w tym czasie powinny być szczególnie ostrożnym, ponieważ małe rostochku może umrzeć pod dłuższym bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Gdy roślina będzie 4-6 liście, należy dokonać jego kostki, a po dziesięciu dniach – karmić płynny nawóz z pierwiastkami śladowymi. Po że zarówno minie zagrożenie mrozem, można rozpocząć sadzenia w otwartym terenie. Należy zauważyć, że dla eustoma kwiatem uprawy i pielęgnacji można rozpocząć natychmiast z otwartej przestrzeni. W tym przypadku nasiona siedzieć w odległości około 20 cm od siebie, a ich rozwój jest zależny jedynie od warunków temperaturowych.

Jak wcześniej wspomniano, roślina preferuje dobrze oświetlone miejsce. Z silnym ciepła zaleca się, aby utworzyć cień. Eustoma można bezpiecznie stanąć na balkonie w okresie letnim, jednak powinny zostać przeniesione z powrotem do mieszkania na jesieni. Przy tworzeniu korzystnych warunków do zimowania krzew nie będzie miał żadnych problemów, ale na wiosnę na zasadzie obowiązkowej powinna być podzielona na dwie lub więcej części. Jeśli chodzi o glebę, rośliny najlepiej nadają się gleby lekkie pożywne z normalnej kwasowości. Przy uprawie w domu, należy pamiętać, że w doniczce zostać utworzony prawidłowy drenaż, bo inaczej lisianthus może umrzeć.

Eustoma kwiaty, zdjęcie, które widać powyżej, naturalnie rośnie w obszarach, które charakteryzują się wysokim poziomem wilgotności. Pomimo tego, woda musi być bardzo starannie w domu: używać tylko ciepłej wody i uniknąć jednocześnie nadmiernej wilgoci w glebie. Ponadto między podlewaniem pożądane ustąpić nieco sucha.