692 Shares 9688 views

Elena Gagarina, Yuriya Gagarina córka: biografia, życie osobiste

To jest teraz dorosłą kobietą zawsze wiedział o tym, człowieka, który najpierw podbił kosmosu, znacznie więcej niż w pozostałej części świata. Ona jest bardzo do niego podobny: te same oczy, ten sam rodzaj otwarty uśmiech. Ten sam spokój i powściągliwość. I to nie przez przypadek, bo to jest – jego najstarsza córka. Więc zapoznać: Jelena Gagarina, córka Yuriya Gagarina – pierwszy człowiek, topił się w przestrzeń.


dzieciństwo

Trochę Helen była pierwszą córką Jurija Gagarina i Valentina. Urodziła się w 1959 roku. Według wspomnień Yuriya Gagarina siostrzenicy, Tamara Dmitrievna, dziewczynka była bardzo bolesna i niespokojny rodzice nawet nie odważył się ją ochrzcić. Może jeśli władze się o tym dowiedział, pierwszy astronauta mógłby stać się kimś innym.

Jako starszy, Elena Gagarina często przyszedł pod gradem pytań o swoim słynnym ojcem. Ona stale poproszony o pierwszym locie, o tym, jak po raz pierwszy dowiedział się o tym. Jako ojciec powiedział jej wszystko, czy podzielił wrażenia i uczucia? Ale w dniu Gagarina Elena Yurevna było jeszcze zbyt mała, miała zaledwie dwa lata, tak naturalnie, to nic z największych wydarzeń tego dnia nie pamięta. Ale to zawsze była częścią jej życia od dzieciństwa. Dorastała z nim. Dla córki Jurij Gagarin zawsze była nie tylko kochany i kochający ojciec, ale także pierwszym astronautą. Całe jej życie było związane z miejsca i przestrzeni kosmicznej. „Przed i po” bo nigdy nie istniał.

wspomnienia taty

Elena Gagarina pamiętał o swych słynnych 108 minutach był tam prawie nie mówiły. Może dlatego, że ogromna liczba ludzi musiał omówić ten temat, a to jest po ludzku zmęczony. Ale mówił dużo o swoim dzieciństwie, o dorastaniu w rejonie Smoleńska, jak wojna przyszedł. Cała jego rodzina (dwie osoby dorosłe i czworo dzieci) Niemcy wyrzucony na ulicę, a oni żyli przez trzy lata w ziemiance wykopał w ogrodzie.

To było bardzo trudne, nie było jedzenia, dzieci zostały pozbawione edukacji. W 1941 roku (mały Yura 7 lat), poszedł do pierwszej klasy, ale gdy Niemcy zajęły obszar, szkoła została zamknięta przez trzy lata. Badania wznowiono dopiero w 1944 roku, po wyzwoleniu obszaru przez Armię Radziecką.

Gagarin zawsze interesowałem się historią i literaturą. Czytał wiersze o córki bitwy pod Borodino, pojechaliśmy do tego miejsca. Studiowałem historię Samara, Sankt Petersburg, Moskwa – miasto, w którym kiedykolwiek nauczyć. Kiedy Gagarin był w Moskwie, uczęszczałem na wykłady o sztuce w Muzeum Puszkina. Należał do pokolenia, które ma (tak historycznie) było bardzo mało możliwości. Dlatego tacy ludzie są chętnie zainteresowany absolutnie wszystko po wojnie.

Wprowadzenie rodzice

Yuri i Valentina spełnione w Orenburg, gdy Gagarin wszedł Chkalov Latanie School. Tam, w tańcu, poznał swoją przyszłą żonę. Na pierwszy rzut oka, nie lubił Valentine – uszy trzymać na głowie – jeża włosy i głowę niektóre duże. Ale pod koniec wieczoru, powiedział na pożegnanie do następnej niedzieli, zachęcając ją do jazdy na nartach. W młodości, Valentine była prawdziwa piękność: wyrzeźbiona figura, wielkie oczy. Kiedy się rozpuści gruby warkocz włosy dosłownie wkradł się po podłodze.

Pobrali się dopiero cztery lata później. Yuri po otrzymaniu dyplomu w szkole poszedł służyć w Ameryce Północnej, a Valentine pozostał w mieście, aby skończyć szkołę medyczną. Stacja Chkalovsky młoda rodzina przeniosła się dopiero rok później. Było blisko do gwiazdy, która w tym czasie po prostu zaczęli budować. To właśnie tam Gagarin zostali rodzicami po raz pierwszy.

szczęśliwe dzieciństwo

Pomimo faktu, że Gagarin często fascynującą podróż z córkami – starszego i młodszego Elena Galina – miał tak wielu przyjaciół. Niemal w każdy weekend, wymyślił coś ciekawego. Gagarina Elena Yurevna często uważany za ojca z przyjaciółmi (i wszyscy byli wielcy sportowcy) organizowane gry – siatkówka, piłka nożna, hokej … Żony gotowane, a następnie wszyscy razem z dziećmi, udał się na cały dzień w lesie, aby odpocząć. Tak spędzali weekendy: kobiet, dzieci i mężczyzn zaangażowanych w firmie sportowej.

W wywiadzie, Jelena Gagarina, którego biografia jest interesujące dla ludzi, którzy wciąż pamiętają wyczynu respekt i szacunek ojca, wspólnie z dziennikarzami o swoich wspomnieniach z dzieciństwa. Tato był prawdziwy rodzinny człowiek. Lubił stworzyć świąteczną atmosferę w domu, przyjmuje gości. Wszystko bardzo dobrze i dobrze się bawiliśmy. Elena wspomina, że ich dom był zawsze pełen różnych ludzi, którzy razem z Papieżem.

Życie Star City

Elena Gagarina nie pamięta mieszkania, w którym rodzina mieszkała aż do jej tata lotu w kosmos. Nie jest to zaskakujące: dziewczyna była dzieckiem. Ale wie, że mieszkanie było w Moskwie. Ale po 12 kwietnia, rodzina przeniosła się do małego miasteczka, znajduje się niedaleko lotniska wojskowego – Chkalovsk. Gagarin mieszkał tam przez cztery lata. A w Star City, który został zaprojektowany dla astronautów i innych osób zaangażowanych w kosmosie, przenieśli po jego budowa została ukończona w 1966 roku.

Mała Lena i Galinka lubił swój nowy dom. To było wspaniałe miejsce. Kiedy rodzina przeniosła się tam, było kilka domów, a miasto było w środku lasu. Prawie całe lato może pójść na grzyby i jagody. Rodzice nie martwią się o dzieci, bo to była zamknięta strefa wojskowa. Ludzie, którzy tam mieszkają są bardzo intensywne prace, czasem wydaje się, że pochodzą one do domu tylko do snu. Ale kiedy wydano trochę wolnego czasu, mężczyźni brali udział w różnych sportowych – wszystkie warunki to było.

szczęście

Kiedy Jurij Gagarin na orbicie Ziemi, od razu stał się gwiazdą świata. Ale to musiał zapłacić za to, że był w domu są bardzo rzadkie. Kiedy otrzymała żadnego wolnego czasu, lubi spędzać czas z żoną i córkami. córka Gagarina Byli jego największą radość w życiu, i nie ma korzyści związane z lotem w kosmos, nawet najważniejszy, nie można porównywać ze sobą. Elena (tak w rzeczywistości, jako najmłodszej córki Gagarin – Galina) kochał te wieczory w towarzystwie papieża, który chciał zapewnić, że jego dzieci są dobrze zadbane.

Poezja dla córki

Dziewczyny rozmawiałem z tatą o książkach i literaturze, tato czytać swoje wiersze. Yuri A. kochał poezję, wiele wierszy znał na pamięć, a wraz z wielką przyjemnością czytać swoje córki. Aby tata mały prezent, Lena i Galya zapamiętane również ten werset, a następnie je odczytać.

Lena, jak tata, szczęśliwy, aby przeczytać wiersze Puszkina, Isakovskogo i Twardowskiego. To była poezja związane z wojną. Początkowo dziewczyna po prostu chciał tata był zadowolony, to dołączone do mistrzów poezji, ale wtedy bardzo poważnie zabrany przez nią. Jako dziecko, ona i jej siostra często słyszał ojca głośno bardzo głośne czytanie Saint-Exupery i Lermontov. Dziewczyny wtedy było dość trudne do zrozumienia, ale tylko słuchać głosu matki ojca lubił.

rodzina Elena Gagarina był bardzo zadowolony. Zawsze jest jeden rozumieć innych, był w stanie słuchać i słuchać, opieki i empatii.

Listy z daleka …

Bardzo często Elena Gagarin poprosił o doświadczeniach w rodzinie podczas lotu Papieża. Powiedziała, że jej ojciec naprawdę przygotowywał swoją żonę na fakt, że nie może wrócić, ponieważ lot był bardzo niebezpieczny.

Valentina Gagarina otrzymał list od męża przed pierwszym lotem. Ale wtedy, gdy wszystko się skończyło, zresztą tak triumfalnie, że tak naprawdę nie chcą mieć ciąg Czytaj Valley. Po Gagarin napisał jakby nieszczęście prawie się stało. I poprosił swojego Valyusha, że w żadnym wypadku nie pozostaje sam. Elena wiedziała jego zawartość wiele lat później. Pomimo faktu, że wielki astronauta poprosił wyrzucić list Valentina Gagarina nie. Trzymała go, podobnie jak wiele innych listów pisali do siebie na początku ich życia małżeńskiego. Litery trochę, a prawie wszystkie z nich należą do chwili, gdy Gagarin był pilotem na dalekiej północy, a jego żona studiowała. Valentine nie mógł wtedy przyjść do niego, więc wymienili dotykania wiadomości. Elena zawsze dobrodusznie zazdrosny tak łagodny i opiekuńczy postawa rodziców.

Ścieżka życie najstarszej córki Gagarina

Po ukończeniu szkoły, Elena Gagarin został studentem wydziału historycznego Uniwersytetu Moskiewskiego (Department of Fine Arts). Uczyła się bardzo dobrze i często myślałem o moim ojcu, który marzył, że nie było przyzwoite wykształcenie w swoich dziewczyn. Po ukończeniu MSU, Elena podjęła pracę w Muzeum Sztuk Pięknych. AS Puszkina. Piętnaście lat temu, w 2001 roku, tego samego dnia od czterdziestej rocznicy wielkich światowych wydarzeń – pierwszego załogowego lotu w kosmos, prezydent Rosji Władimir Putin pogratulował jej na założeniu urząd muzeum-rezerwatu „Kreml” reżyser.

Naturalnie, to nominacja wywołała wiele dyskusji, plotek i spekulacji. Mówi się, że wysokie stanowisko wpłynęło Elenoy Yurevnoy nie bez „ingerencję” ze słynnych nazwisk. Gagarin nie zwracać uwagę na te słowa i bardzo skuteczne w tej pozycji aż do teraz. Po wszechobecne reporterów zapytał ją, co jej ojciec powiedziałby, gdyby mógł zobaczyć swoją najstarszą córkę w tym pracy z tak znaczącą rolę? Elena powiedział krótko, że papież będzie ona po prostu żal.

kontynuatorem rodzaj

Obie córki Gagarin – Elena i Galina – są kandydatami nauki.

Naprawdę chciałem nosić nazwisko godny ojca Elena Gagarina. mąż Poparł jej decyzję o odejściu po nazwie małżeństwo panieńskie. Tak chciała zachować pamięć o ojcu. Chciałam zawsze pozostał jego kawałek.

Życie osobiste Eleny Gagarinoy nie było dobre. Poślubiła, miał córkę, Catherine, która nosi imię ojca – Karavaeva. Katiusza, też, jak moja matka, studiowała na Uniwersytecie Moskiewskim. Teraz poszła do pracy pod łukami tej samej „Kreml” muzeum-rezerwatu.

odpowiedzialny CEO

Nowa pozycja na Elena Gagarina przyszedł na odpowiedni moment: od dawna chciał uciec od Muzeum Puszkina i szukał pracy. Więc kiedy został poproszony, aby przejść do Muzeów Kremla, nie wahała się zgodzić. Na Gagarina tylko innej pracy. Ona jakoś wiedział, w jednej chwili, że Puszkin już rozwinięte całe życie, zrobił wszystko, co mógł. Kochała to miejsce, ale wiedziała, że musiał odejść. Więc teraz, Elena Gagarina – dyrektor generalny Muzeów Kreml. Lubi pracować w tych murach, bo są pełne historii.

Czasami może to być bardzo trudne, ponieważ ludzie pracujący z nią w tej samej drużynie, konserwatywnego myślenia. Mają wielu lat otrzymał dość skromną pensję i musiał pracować jednocześnie w kilku miejscach. Ale Elena stara się wykorzystywać wszelkie dostępne środki w celu zapewnienia, że pracownicy godziwe wynagrodzenie za swoją pracę.