168 Shares 8699 views

Karmienie dziecka w 1 roku: trzeba wiedzieć

Karmienie dziecka 1 rok pediatrów podzielić na dwa okresy: od jednego roku do jednego i pół i pół do dwóch lat. Pierwszy okres znaczących zmian zarówno w diecie lub w metodach gotowania nie robią. Wszystkie posiłki w tym wieku są karmione głównie puree (puree) i są głównie dla dzieci z łyżką.


W tym czasie dziecko uczy się żuć jedzenie, a następnie – do przełknięcia. Ten rodzaj preparatu do wchłaniania większej ilości paszy objętościowej – kawałki grudek.

Smoczek i butelka powinna stopniowo czyste jak dziecko przyzwyczajone do płynnej żywności, często odmawia się od innych tego typu (w tym na puree).

Dieta dziecka 1 rok wymagają regularnego (karmienie na dobę).

Optymalny tryb dnia w tym okresie musi być zbliżony do takiego harmonogramu:

8,00 – wzrost i poranna toaleta
8.30 – śniadanie
9.30-12.00 – spacery
12.30 – Obiad
16.00 – marzenie
16.30-17.00 – obiad
17.00-18.30 – spacer
19.00-19.30 – obiad
20.30 – marzenie
Zestawy do ładowania (w razie potrzeby) – 23,00

Oczywiście, schemat ten jest w przybliżeniu. Głównym celem, dla którego dążymy – trzymanie się „jeść-sen-spacer”. Nawiasem mówiąc, w ramach spaceru nie powinny być rozumiane tylko dziecko jedzie w wózku. To musi być włączone czatu i gry, odpowiednie do wieku.

Zmusić dziecko do wykonania nowoutworzonej reżimu byłoby źle. Ten podwójny stres dla dziecka i dla matki. Dlatego wdrożenie planu stopniowo. Na przykład, jeśli dziecko budzi się przed 8.00, spróbuj wytrzymać półtorej godziny przerwy między snu i karmienia. W najgorszym przypadku, ona pozwala mu zjeść coś lekkiego (na przykład warzyw lub przecieru owocowego). Nie ograniczaj okruchy pić – powinien pić tyle, ile sam chce.

Karmienia dzieci 1 rok przewiduje karmienia pięciokrotnie. Zdarza się, że po roku dzieci odmówić sekund (noc) kolacja. W tym przypadku, są one przekazywane do innego rytmu czterech godzin, nieznacznie zwiększając odstęp między posiłkami. Nic złego w tym przypadku dziecko nie jest ciałem. Główną rzeczą, jak już wspomniano – Dieta dziecka po 1 roku powinna być regularna i malowane na zegarze.

W przypadku podawania pyatirazovoe przybliżoną ilość pożywienia jest około 250 g odpowiednio dziennie – 1200 g.

Karmienie dziecka 1 rok powinien stać się bardziej zróżnicowane. Naturalnie, nabiał kontynuować aż do ołowiu (750 gramów mleka dziennie). Wprowadzony tarty ser i ser (zbyt brudny).

Jeśli chodzi o jajka, a następnie półtora roku jest lepiej dać tylko żółtka (Hard Boiled, dodawany do warzyw puree).

Chude dania mięsne z cielęciny, drobiu, wołowiny, wątroba, aby dać lepsze rano (postrzępionej w postaci pasty), pod warunkiem, że mięso jest trawiona. Mięso norma w tym wieku – 85 g dziennie.

Zamiast mięsa raz w tygodniu, dziecko otrzymuje ryby morskie (gotowane, tłuczone, najlepiej filet). Rzeki i jeziora ryb w obecności z wysiękowym skazą w stanie spowodować zaostrzenie choroby.

przeciery warzywne lepiej połączyć. Niepożądany ponieść ziemniaki, utrudniające trawienie (nie więcej niż 150 g na dzień). Korzystne warzyw kalafior, marchew, rzepa, kapusta, dynia, cebula. Wszystko to, oczywiście, biorąc pod uwagę gotowane.

Miód żywność dla niemowląt wprowadza szczególnie starannie. Jest to – zbyt silny alergen, zatem, ale dobre, a to może przynieść szkody.