183 Shares 3593 views

Co to jest lista odtwarzania: podstawowe pojęcia i typy

Niewątpliwie fani muzyki i wideo jest bardzo często do czynienia z pojęciem list odtwarzania. Co to jest lista odtwarzania i jak wykorzystać go w praktyce, mamy teraz w oczy. Ponadto, postaramy się rozwiązać problem, jakiego rodzaju listach jednocześnie są najbardziej powszechne i jakie ustawienia są obecne opcje.


Co to jest lista odtwarzania?

Na początkowym wyjaśnienie pojęcia zbuduje na jego oznaczenie angielskim. Playlista – to słowo, które w rzeczywistości składa się z dwóch: gry i listy. Pierwsze środki "PLAY", "play", drugi – odpowiednio, "liść", "list".

Na tej podstawie, przekład rosyjski możemy uzyskać zrozumienie tego, co na liście odtwarzania. To – playlista, obejmujący, na przykład, piosenki, filmy, itp …

Co jest najbardziej interesujące przy użyciu plików muzycznych zabaw lub wideo bezpośrednio z dysku twardego, dysku wymiennym lub dysku optycznego, większość współczesnych graczy oprogramowanie wspiera dodanie zupełnie różnych formatach w jednym liście, bez różnicy, to będzie dokładnie muzykę lub wideo.

Jeśli chodzi o formatach plików, które zawierają pełne informacje na temat wybranej listy odtwarzania, najbardziej powszechne i często wykorzystywane są .m3u, .pls i inni. Początkowo te listy do tworzenia został dostarczony w takich popularnych programów takich jak Winamp i AIMP. Oczywiście obecność takiej listy przez dodanie, na przykład, kompozycje różnych twórców lub gatunków PlayBack znacznie ułatwione dalej. Nie miałem czasu i ponownie umieszczony w polu widzenia gracza kompozycji, zwłaszcza ręcznie przełączyć z toru na tor.

Dowiedzieć, że lista odtwarzania, można nawet powiedzieć, że jest to posortowana lista plików, które muszą być odtwarzane w kolejności (choć w wielu oprogramowania odtwarzacza zapewnia funkcję mieszania zawartości i odtwarzanie plików przedstawić w losowej kolejności).

Nie mniej interesujący jest fakt, że nieco wcześniej „native” OS Windows Media Player, zwany Windows Media Player własne listy odtwarzania nie można utworzyć, ale po prostu uznać powyższe formaty. Ta funkcja jest dostępna znacznie później.

Jak utworzyć listę odtwarzania w Winampie lub podobnego gracza

Jeden z najbardziej cenionych wśród odtwarzacz programowy audiofile jest Winamp, który bez wątpienia można przypisać założycieli tego rodzaju programów i aplikacji. Prawie wszyscy pozostali gracze po pojawieniu Winamp został stworzony na Jego obraz i podobieństwo. Weź AIMP. Podkreślił nawet interfejs jest inny.

Ale wracając do pytania, w jaki sposób utworzyć listę odtwarzania w Winampie. W celu dokonania własnej listy, należy przejść do menu odtwarzania. Dolny panel posiada przycisk „+” lub odpowiednie polecenie „Dodaj” (w zależności od wersji aplikacji). Jednocześnie może on być stosowany jako pojedynczych plików lub całych folderów.

Po dodaniu wszystkich wybranych elementów pojawi się w oknie listy odtwarzania. Teraz jest niewielka. Możemy tylko trzymać listę wybierając odpowiednie polecenie z menu, a następnie określ lokalizację zapisanego pliku. Jak wspomniano powyżej, nie ma znaczenia, jakie będą obecne w tej samej listy rodzaj formatu.

Najnowsze wersje Winamp i AIMP umieszczono również wybrać format zapisanego pliku. Odbywa się to, aby być w stanie otworzyć listę innych graczy, które nie obsługują uniwersalnych formatów.

online TV

Oda tylko muzyka i obecne wideo, by tak rzec, w formie stacjonarnej, jest ograniczona. Wielu graczy, przeznaczone do oglądania telewizji online, również wskazują na obecność funkcji tworzenia playlist.

W większości przypadków, telewizja lista jest stale aktualizowana lista kanałów telewizyjnych dostępnych do przeglądania Internetu (a czasem – zwykły program telewizyjny). W niektórych przypadkach, lista jest aktualizowana automatycznie podczas otwierania, czasem musi to być zrobione ręcznie.

Znamiennym przykładem wykorzystania standardowego odtwarzania ofert telewizyjnych są rodzajem Program TV Player Classic lub odtwarzacz Ace Stream, przeznaczonych do oglądania kanałów telewizyjnych przez potok ze zwiększoną prędkością wideo i strumienia audio.

Radio online

Dla radia internetowego jest również korzystanie z list odtwarzania są ładowane bezpośrednio z Internetu lub stworzone przez użytkownika. Można zauważyć, na przykład, „Russian Radio”. Playlista z oficjalnego źródła jest załadowany do programu automatycznie słuchać w formie zaktualizowanej (w tym przypadku mówimy o listy odtwarzanych utworów, wśród których można powtarzać nawet przez tych, którzy niedawno usłyszał od powietrza).

Oczywiście, sam słuchacz może ewentualnie wybrać kanały, które chcesz dodać do listy odtwarzania, na przykład, przez filtrowanie według gatunku (dotyczy to wszystkich stacji radiowych). Następnie można zapisać wygenerowaną listę do wybranej lokalizacji na komputerze. Jednak, jak pokazuje praktyka, wiele osób korzysta z automatyczną aktualizację w nadziei znalezienia czegoś nowego.

wniosek

Tutaj, w rzeczywistości cały podsumowanie, które pomogą zrozumieć, co playlisty. Naturalnie, kiedy używasz playlisty, nadal można znaleźć wiele ukrytych funkcji i możliwości, ale tutaj wszystko zależy od rodzaju preferowanego do odtwarzania programów lub możliwości zasobu internetowego.