864 Shares 3197 views

Ładowarki impulsowe z własnymi rękami: schematy, instrukcje, recenzje

Czasami bateria w samochodzie wyładowuje się bardzo szybko. W końcu musisz zacząć korzystać z różnych urządzeń. Do tej pory bardzo popularne są ładowarki impulsowe. Głównymi producentami są firmy "Sonar" i "Bosch".


Jednak niektórzy ludzie nie mogą sobie pozwolić na zakup tych urządzeń, ponieważ są drogie. W tej sytuacji można próbować samodzielnie zbudować model. Aby zrozumieć impulsy, należy spojrzeć na standardowe obwody urządzenia.

Schemat tradycyjnego modelu ładowania

Schematy ładowarek impulsowych do baterii samochodowych obejmują transformator z obwodem magnetycznym, jak również tranzystory. Aby wyregulować napięcie, stosuje się regulatory, które są podłączone do modulatorów. Ponadto, obwód ładowarki impulsowej zawiera specjalne wyzwalacze. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie stabilności napięcia. Są dwa zaciski do podłączenia urządzenia podczas ładowania. Bezpośrednio sama energia elektryczna jest podawana przez kabel.

Urządzenie 6 V: schemat i instrukcja

Zrób 6-woltową ładowarkę impulsową własnymi rękami jest dość proste. W tym celu zbudowana jest niewielka platforma dla transformatora. Konieczne jest również wcześniejsze przygotowanie izolatorów. Bezpośrednio transformator jest często używany przez typ zasilania. Przewodność prądu wynosi średnio 6 mikronów. Należy również zauważyć, że system jest w stanie radzić sobie ze zwiększoną odpornością na negatyw. Oscylatory są typu impulsowego.

Do normalnej pracy urządzenia wymagana jest również cyrkulacja liniowa. Powinien być wybrany z nakładką. Niektórzy eksperci zalecają stosowanie filtrów. W ten sposób można ustabilizować napięcie, gdy przeciążenie w sieci przekracza wartość 20 V. Podczas pracy instrukcja obsługi ładowarki impulsowej jest bardzo prosta. Do połączenia urządzenia potrzebny jest zacisk. W takim przypadku wtyczka powinna być podłączona do gniazdka.

Jak wykonać ładowarkę na 10 V?

Schematy ładowarek impulsowych do akumulatorów samochodowych obejmują transformatory stopniowane. Rozpocznij montaż modelu, wyszukując transformator wysokiej jakości. W takim przypadku potrzebny jest silny obwód magnetyczny. Nawet w schemacie ładowarek impulsowych dla akumulatorów znajdują się izolatory. Wielu ekspertów instaluje regulatory z modulatorami. Zatem napięcie wejściowe może zostać zredukowane lub zwiększone. W takim przypadku wiele zależy od mocy akumulatora samochodowego.

Bezpośrednie tetrody są stosowane tylko do płyt. Rezystory są stosowane w typie rozbudowy. Niektóre modyfikacje mają wyzwalacze. Elementy te umożliwiają radzenie sobie z krótkotrwałą interferencją, która występuje w sieci o napięciu zmiennym, z ostrym wzrostem częstotliwości zegara.

Opinie o modelach 12 V

Ładowarki impulsowe do akumulatorów 12 V są w naszych czasach wymagające dużego zapotrzebowania. Jeśli uważasz, że opinie ekspertów, a następnie do montażu modelu, stosuje się transformatory stopniowane. Oscylator w tym przypadku jest wymagany przy wysokiej przewodności prądowej. Ważne jest również, aby pamiętać, że tylko trymery przycinania nadają się do modeli.

Tetrody z kolei są typu liniowego. Parametr dopuszczalnego przeciążenia w urządzeniach nie przekracza 15 W. Wskaźnik znamionowego prądu wynosi średnio 4 A. Magnetyczne obwody modeli są zainstalowane za transformatorami. Szczególnie dla nich potrzebny jest odbiór wysokiej jakości izolatorów. Do podłączenia ładowarki potrzebny jest zacisk. Jeśli uważasz ekspertów, należy wziąć pod uwagę, że trudno je samodzielnie utworzyć.

Modyfikacje jednofazowe

Wykonaj jednofazową ładowarkę impulsową własnymi rękami na podstawie transformatora stopniowanego. Regulatory są również używane do ich montażu. Modulatory w tym przypadku nadają się tylko do przełączanego typu. Bezpośrednie wyzwalacze są instalowane z izolatorami. Niektórzy eksperci zalecają również użycie gumowych wkładek.

Tetrody są wybierane z dużą przepustowością. Regulatory są zainstalowane nad modulatorem. Rezystory w tym przypadku wymagają trzech. Napięcie znamionowe , które muszą wytrzymać przy napięciu znamionowym 10 V. Aby podłączyć urządzenie Priora, należy użyć zacisków metalowych.

Urządzenia dwufazowe

Dwufazowa automatyczna impulsowa ładowarka jest kompletnie zmontowana. W tej sytuacji nie można jednak bez transformatora. Do montażu są również wykorzystywane wyłącznie rezystory rozszerzające. Napięcie wejściowe sieci w zasadzie nie przekracza 12 V. Tyrystory do modeli są stosowane z izolatorami. Bezpośrednio modulator montowany jest na wykładzinie. Regulator w tym przypadku nadaje się do typu obrotowego. W celu uniknięcia zakłóceń stosuje się obwody magnetyczne. Podłącz urządzenia tego typu przez przewód. Mogą też pracować z sieci 220 V. Do łączenia baterii wymagane są zaciski.

Opinie o modyfikacji trójfazowej

Trójfazowa ładowarka impulsowa opinie ekspertów są dobre. Zaletą modeli jest to, że są w stanie wytrzymać przeciążenie. W tym przypadku rdzenie magnetyczne są ustalane z przewodnością na poziomie 6 mikronów. Rezystory liniowe służą do ustabilizowania napięcia wyjściowego. W niektórych przypadkach są również zainstalowane analogi kodu. Jednak ich żywotność nie jest długa.

Należy również zauważyć, że ograniczenia napięcia w urządzeniach powinny być kontrolowane przez modulatory. Są one zainstalowane bezpośrednio za transformatorami. Wyzwalacze są wykorzystywane do pokonywania zakłóceń magnetycznych. Wielu ekspertów zaleca montaż filtrów w celu zmontowania ładowarek. Elementy te pomogą znacznie zredukować parametr ujemnej rezystancji w obwodzie.

Zastosowanie transformatora impulsowego PP20

Często występują ładowarki samochodowe (impuls) z tymi transformatorami. Przede wszystkim należy zauważyć, że nominalny wskaźnik napięcia nie przekracza 10 V. Bieżąca wartość robocza wynosi średnio 3 A. Oscylatory do montażu urządzenia są często używane z małym przewodnictwem.

Rdzenie magnetyczne w tym przypadku są zainstalowane na poduszkach. Często stosowane są rezystory rozszerzające. Modulatory służą do regulacji napięcia znamionowego. Niektóre modyfikacje używają bloków wyzwalania. Dla normalnej pracy systemu nie da się zrobić bez tetrod liniowych. Zaciski dla urządzenia są bardziej odpowiednie do zakupu oddzielnie. Zrobienie ich samemu jest bardzo trudne.

Używając transformatorów PP22

Ładowarki (impuls) z tymi transformatorami są dość powszechne. Aby samodzielnie zmontować modyfikację, konieczne będzie znalezienie jakościowego oscylatora. Ponadto, transformator będzie działał tylko z obwodem magnetycznym o wielkości 3 mikronów. W tym przypadku najbardziej odpowiednimi rezystorami typu rozszerzeniowego. Jednak w pierwszej kolejności ważne jest, aby wykonać instalację regulatora. W tym celu należy użyć komutowanego modulatora, który jest zainstalowany na podszewce.

Dalej ważne jest wykonanie półprzewodnikowych tranzystorów. Aby uniknąć zwarć, wielu ekspertów zaleca stosowanie stabilizatorów. Na rynku jest wiele modyfikacji jednobiegunowych. W takim przypadku napięcie znamionowe znajdzie się w zakresie 5 V. Prąd roboczy wynosi około 4 A.

Urządzenia ładujące z transformatorem РР30

W celu zmontowania urządzeń ładujących (impulsowych) z tymi transformatorami, wymagany będzie potężny obwód magnetyczny. W takim przypadku bardziej zaleca się stosowanie oscylatora do 2 mikronów. Parametr ujemnej rezystancji w obwodzie musi wynosić powyżej 3 omów. Obok transformatora znajduje się obwód magnetyczny. Do podłączenia modulatora potrzebne są dwa styki. Należy również zauważyć, że bardziej wskazane jest użycie rotacyjnego typu regulatorów.

Wielu ekspertów zaleca montaż rezystorów na płycie. To wszystko znacznie zmniejszy występowanie zwarć. Aby ustabilizować napięcie, filtry są standardowe. Bloki wyzwalania z tymi magnesami powiększającymi są najczęściej używane jako typ strojenia. Jednak w naszych czasach trudno je znaleźć. Najczęściej pojawiają się analogi operacyjne. Napięcie znamionowe w obwodzie są w stanie wytrzymać w 15 V.

Zastosowanie transformatorów izolacyjnych

Transformatory oddzielające są bardzo rzadkie. Ich głównym problemem jest niska przewodność prądu. Ważne jest również, aby pamiętać, że są w stanie pracować tylko na rezystorach kodu, które są drogie w magazynie. Są jednak zalety modeli. Przede wszystkim dotyczy to zwiększonego napięcia nominalnego w obwodzie. Tak więc ładowanie akumulatora nie zajmie wiele czasu.

Należy również zauważyć, że transformatory te są kompaktowe, a samochód nie zajmuje dużo miejsca. Tyrystory w tym przypadku mają tylko typ fal. Najczęściej montowane są na płytkach. Do lutowania modulatora stosuje się izolator. Tranzystory wielu ekspertów zaleca stosowanie typu półprzewodnikowego. W magazynie są prezentowane z różną przewodnością. W rezultacie ujemny parametr rezystancji w obwodzie nie powinien przekraczać 8 omów. Zaciski służą do podłączenia urządzenia do akumulatorów samochodowych.

Model z transformatorem KU2

Transformatory tej serii mają duże wymiary i mogą pracować tylko z obwodami magnetycznymi przy 4 mikronach. To wszystko wskazuje na to, że wyzwalacze są wymagane do normalnego działania urządzenia. Za pomocą tych urządzeń można ustabilizować napięcie wyjściowe. Również w pobliżu transformatorów należy zainstalować dwa filtry. Niektórzy eksperci zalecają stosowanie diody zenera. Urządzenia te mogą pracować tylko przy niskim przeciążeniu w sieci.

Rezystory w tym przypadku mogą być bezpiecznie stosowane typu rozszerzalności. Modulatory wyjściowe służą do regulacji napięcia wyjściowego. Bezpośrednio reguluj regulatory poprzez przepustnicę. Jeśli uważasz, że opinie ekspertów, transformator do bezpiecznego stosowania powinien być umieszczony na wykładzinie. W tym przypadku wymagane są dwa izolatory. Najczęściej stosuje się tranzystor typu półprzewodnikowego.

Urządzenia ładujące z transformatorem KU5

Ładowarki (impuls) z tymi transformatorami nie są w dużym stopniu potrzebne. Wynika to głównie z niskiego napięcia wyjściowego. Tak więc ładowanie akumulatora samochodowego trwa długo. Jeśli jednak użyjesz silnego oscylatora, sytuacja może być nieco poprawiona. Ponadto wielu ekspertów zaleca instalowanie rezystorów rozszerzających.

W tym przypadku modulator jest przystosowany tylko do przełączanego typu. Niektóre modele mają jednobiegunowe diody zenera. Jednak w tej sytuacji transformator nie wytrzymuje nadmiernego obciążenia. Spust jest często stosowany do typu strojenia. Aby uniknąć zakłóceń krótkofalowych, nie można wykonywać żadnych filtrów. Aby podłączyć urządzenie do akumulatora samochodowego, użyj zacisków.

Model z podwójną przepustnicą

Ładowarki (impuls) z podwójnymi dławikami umożliwiają stosowanie więcej niż dwóch modulatorów. W ten sposób można zainstalować cyfrowe regulatory napięcia. W tym przypadku transformatory są najczęściej wybierane spośród typów niższych. Bezpośrednie oscylatory są stosowane przy 3 mikronach. Rezystory wielu ekspertów zaleca instalację typu rozszerzenia. Z kolei analogi kodu nie mogą trwać długo. Bloki tyrystorowe są stosowane zarówno w typach fal i operacji.

Podsumowując

Rozważając powyższe, należy zauważyć, że najbardziej popularne są modyfikacje trójfazowe. Aby je zebrać, musisz mieć możliwość korzystania z blowtorch. Szczegóły dotyczące urządzenia należy nabyć w wyspecjalizowanych sklepach. Pamiętaj o środkach ostrożności przy podłączaniu urządzenia do sieci.