616 Shares 8209 views

Choroby gruszy: specyfika i metody leczenia

Istnieje wiele chorób, które wpływają drzew owocowych. Oni potrzebują czasu, aby leczyć, inaczej drzewo przestanie przynosić owoce, jeśli nie zniszczone.

Tak, temat dzisiejszym artykule – choroba gruszek. Im istnieje kilka rodzajów. Nasze zadanie – opisać funkcje i sposoby zwalczania tego rodzaju infekcji c:

  1. Czarny Rak – choroba, która jest niebezpieczna w większym stopniu na jabłka. Gruszek szkoda nie jest tak znaczący, ale wciąż znaczące. Tak więc, gruszki choroby, których podstawą jest czarny raka, mogą być wyrażane w kilku postaciach. Jednym z najbardziej niebezpiecznych – uszkodzenie kory na pniach i gałęziach. Po pierwsze, istnieją małe rany, które następnie otacza ciemne purpurowe plamy, która depresji wyglądać. Później zaczyna się rozwijać. Uszkodzone obszary są objęte guzków i popękane, liści pokryte plamami, które mają brązowawy odcień. Powaga gruszki choroby jest grzyb zimuje w kory i liści, które spadły. Gdy rozpoczyna się walka aktywnie palenie opadłych liści, a także usunięcie suszonych owoców drzewa. nawinięta na potrzebę oczyszczenia drzewa nóż następnie zostać usunięty z użyciem siarczanu miedzi (roztwór 1 procent), a następnie pokrywa (lub pak ogrodowe, glina, wstępnie namoczone w wodzie). Ale w przypadku gliny, konieczne jest dodanie dziewanny w równych proporcjach.
  2. Gruszka, gdzie choroba jest bardzo trudna do wyleczenia, może zostać zainfekowany przez parcha. Choroba ta powstaje z atakiem grzybów, co wpływa na tkankę pędów, liści i owoców. Owoce pokryte ciemnym (czarnym później) poplamione i zdeformowane, a liście zaczynają spadać (w wysokim stopniu czułości). Na liście gruszki przejaw choroby rozpoczyna się powstawanie ciemnych plam aksamitne, które rosną później i spowodować ich odpadają. Zarodniki tego grzyba po deszczu niesie wiatr. Zazwyczaj mokra pogoda przyczynia się do rozprzestrzeniania się choroby. Jednym ze sposobów walki, które pomogą wyleczyć ten rodzaj choroby gruszy, jest opryskiwanie drzew i opadłych liści 3 procent nitrafenom zwłaszcza przeciwko grzybom. Zgodnie z ogólną zasadą, przeprowadzić procedurę najlepiej wczesną wiosną.
  3. Tsitosporoz – choroby, co prowadzi do suszenia niektóre obszary kory. Staje odcień brązowo-czerwone. Z chwilą, gdy próbuje się wyciągnąć z niej, ona zaczyna Mochalov. Istnieją choroby gruszek, są traktowane jednakowo. Jest to rak czarno tsitosporoz. Ze względu na szczegółowe traktowania tych ostatnich nie ma sensu mówić. Dokładnie taka sama sytuacja przychodzi do parcha i fillostikoza.
  4. Fillostikoz dotyka głównie liści jabłoni, ale czasami występuje w gruszą. Oznaką tego jest pojawienie się brązowych plam na liściach. Najczęściej zakażenie i pojawienie się pierwszych objawów występuje w połowie czerwca.
  5. Mączniak – choroba, która najczęściej dotyka także jabłko. Charakteryzuje się występowaniem białej powłoce jako pędów i liści, owoców i kory. Prowadzi to do śmierci szczepu pędów, kwiatów i jajników. W celu przezwyciężenia tego rodzaju choroby gruszki, trzeba spalić opadłych liści i chore pędy. Podczas rozdzielania faz pączków, to jest konieczne do rozpylania preparatów fundazol lub siarki.
  6. Z owoców rot dotyczy absolutnie wszystkich drzew pestkowych. Brązowe plamy pojawiają się na owocach. Miąższ jest miękki, bez smaku i brązowo. Jeśli płód wchodzi do sklepu, to jest czarny na zewnątrz, ale w środku – czarny i brązowy.

W celu pokonania choroby, trzeba zbierać owoce latem wpływ grzyba i zakopane w ziemi.