401 Shares 4824 views

Skąpe miesiączki, przyczyny i leczenie.

Państwo nie może być porównywana z żadnym bardziej niż kiedy dorośniesz następny mały człowiek. Ciąża jest możliwe w dowolnym momencie całego okresu rozrodczego. A skąd wiesz, że to jeszcze nie jest skończona? Tylko obecność miesiączki oznacza, że jesteś w wieku rozrodczym.

Każda kobieta ma cykl, który zależy od wielu czynników i może być oznaką zdrowia w naruszeniu. Jeśli straciłeś cyklu miesiączkowego lub wydzielina zaczęła wyglądać nietypowo (obfite lub skąpe miesiączki), to w każdym razie, nie pozwól, by wziąć swój bieg. Odwiedzić ginekologa i oddać analizuje gdy zajdzie taka potrzeba.

Wielu może zapytać, co jest uważane za normalny cykl. Menarche u dziewcząt 12-14 lat. Jeśli w ciągu 15 lat co miesiąc i nie doszli, to może to oznaczać, różnych zaburzeń. Przeciętny cykl wynosi 28 dni, ale biorąc pod uwagę indywidualność organizmu każdej kobiety, może to być 21-35 dni. Alokacja Sami powinni przejść od 3 do 5 dni. Wszystkie odchylenia w obu kierunkach są objawy pewnych chorób i muszą być badane, a następnie przejście do cyklu leczenia. To nie ma znaczenia, skąpe miesiączki, obfite lub odwrotnie – odchylenie od normy.

Poprzednik jest początkiem miesięcznego przedmiesiączkowego zespół, któremu towarzyszy uczucie osłabienia i zmęczenia, bóle głowy, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, nagłe zmiany nastroju, zwiększonej obrzęk i obrzęk piersi. Jednak wraz z pojawieniem się wszystkich comiesięcznych przejazdów. Wszystkie trzy okresy w życiu kobiety, gdy brak miesiączki jest normalny. Obejmują one okres dzieciństwa, ciąży i menopauzy. We wszystkich innych porach okresu reprodukcyjnego, które powinny być dołączone menstruacji.

Co jest uważane za naruszenie cyklu:

· Bardzo rzadkie miesiączki (liczba dni w cyklu więcej niż 35).

• Bardzo częste miesiączki (liczba dni, w cyklu krótszym niż 21 dni)

· Naruszenie trwania miesiączki (okresy mniej niż dwa dni i więcej niż siedem dni).

· Bardzo skąpe miesiączki lub odwrotnie obfite.

· Absolutorium w połowie cyklu.

Przyczyny zaburzeń miesiączkowania może być ustawiona dokładna diagnoza może być tylko ginekolog. Przyczyny zaburzeń miesiączkowania mogą obejmować:

· Mental uraz lub ciężką wstrząs emocjonalny.

· Obecność silnego bólu fizycznego.

· Hipotermia lub przegrzanie organizmu.

· Przejście od zmian klimatycznych.

Jeśli powodem zmiany w cyklu tylko tym, że organizm wróci do normy na własną rękę i nie wymagają interwencji medycznej. Ale są przypadki, w których leczenie nie może się obejść bez:

· Chorób ginekologicznych (na polipy, mięśniaków macicy, endometriozy, chorób przenoszonych drogą płciową, zapalenie miednicy).

· Procedury chirurgiczne, zwłaszcza poronienie.

· Zakaźnej choroby organizmu.

· Słabe odżywianie i niedobór witamin.

· Zgodność z kobietą o niesymetrycznych diecie.

· Niewydolność hormonalna, wraz z pojawieniem się trądziku, zwiększenie wzrostu włosów, podwyższony poziom zawartości tłuszczu w skórze, zwiększenie masy ciała.

Lista ta może być kontynuowana w nieskończoność, gdyż każdy organizm kobiety jest wyjątkowy. Przyczyną bazowego można nazwać lekarzem. Oczywiście, trzeba zrobić test, aw niektórych przypadkach pełne badanie. Ale jeśli istnieje potrzeba, aby mieć dzieci, to musi być zrobione.

W żadnych objawów należy skonsultować się z lekarzem:

· W przypadku niewystąpienia miesiączki od 15 lat.

· W czasie ciąży, są skąpe miesiączki.

· W ciągu miesiąca wystąpić silny ból, który znajduje się w jamie brzusznej. W tym przypadku wymaga natychmiastowego leczenia w szpitalu, gdyż może to być objawem ciąży pozamacicznej.

· Ciężkie krwawienie jest objawem, który wymaga pilnej pomocy medycznej. Może to wskazywać na wystąpienie ciążą pozamaciczną, nowotworów macicy lub poronienia.

Ale nie rozpaczaj. Jeśli chcesz mieć dzieci, jeśli mają skąpe miesiączki, leczenie różnych procedur medycznych i recepcji osobiście wybrane produkty dadzą wynik pozytywny. I staniesz się szczęśliwą matką.