395 Shares 1961 views

Konstrukcja myjni samochodowej. Jak założyć firmę?

Jeśli wierzyć ekspertom, konstrukcja samochodu jest bardzo dochodowy biznes. Rentowność tego biznesu 30-40%. Średni zwrot 1-1,5 lat. Jak dla droższych zlewozmywaków, zwrot z inwestycji w ciągu 2-3 lat.


Wybór miejsca myjni

Payback i rentowność tych usług będzie całkowicie zależne od lokalizacji budynku. Najlepiej jest wybrać prestiżowej okolicy, blisko jezdni. Po tym wszystkim, najbardziej zamożni klienci będą korzystać z tej usługi.

drogi dojazdowe do myjni powinny być luźne i wygodne. Na mocy niniejszej umowy, można konwertować gotowy pokój, ale najlepsze rozwiązanie – budowę myjni samochodowej. Cena nie będzie dużo wyższa.

W pomieszczeniu należy wziąć pod uwagę lokalizację biura, w celu dostarczenia do magazynu materiałów, oczyszczalniach ścieków.

Co jest potrzebne, aby rozpocząć działalność gospodarczą?

Przede wszystkim trzeba uzyskać pozwolenie na budowę myjni samochodowej. Z tego wniosek został złożony do przydziału ziemi pod budowę w administracji miasta.

Przedtem należy:

 • przygotować szkic projektu budowlanego;
 • zgadza się ze Stacji Sanitarno-epidemiologicznych, kontroli przeciwpożarowej, architektów miejskich.

Następnie trzeba napisać oficjalne pismo z prośbą, aby umożliwić budowę myjni samochodowej w imieniu burmistrza i dołączyć do niego wszystkie uzgodnionych dokumentów, o których mowa powyżej. W piśmie odpowiedzi będą miały uprawnienia do projektowania. Po tym, rozwój projektu. Ostatnie odbyły się w centra wiedzy sanitarnych, obsługa higiena pracy, inspekcja pożar, architekt w służbie ochrony środowiska i egzaminu państwowego.

Po otrzymaniu akceptacji projektu jest niezbędne do sporządzenia oświadczenia o tymczasowym lub stałym posiadaniu ziemi i dostać nakaz na budowę myjni samochodowej.

W pierwszej fazie budowy. Wybierając miejsce dla myjni

Jak już wspomniano, konieczne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce dla lokalizacji – to będzie kluczem do jego sukcesu. Tak, wszystkie uprawnienia masz pod ręką, szacunek jest wykonana na budowę myjni samochodowej, zrobić szkic, a następnie można przystąpić do mistrza – rozwój projektu.

W drugiej fazie budowy. Opracowanie projektu

Następnie rozpoczyna się proces rozwoju projektu dla Twojego samochodu. W procesie sporządzania na materiał odniesienia wybrano do konstrukcji budynku. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod budowy do centrum serwisowego szkieletowej metalowej ramy z ochroną wzorów płyt warstwowych.

W zależności od tego, co masz środki, można wybrać nowoczesną wersję z różnych usług dodatkowych, a także budżetu lub standard.

Projekt na budowę myjni samochodowej wymaga, jak już wspomniano, zgód i zezwoleń. Ale zanim utworzyć projekt trzeba określić typ samochodu:

 • Kontaktowy. W takiej myjni woda jest dostarczana z urządzeń wysokociśnieniowych, po czym zanieczyszczenia przemytej stosując specjalną szamponu. Jest to najtańszy rodzaj myjni samochodowych.
 • Bezstykowych. Tutaj woda jest dostarczana w taki sam sposób jak w poprzednim, ale błoto oczyścić poprzez zastosowanie środków chemicznych, które je jedzą (przebiec nie potrzeba niczego).
 • Automatycznie. Samochód jeździ na łuku, który przemieszcza się wzdłuż samochodu i umyć. Ten rodzaj czyszczenia polega na zastosowaniu specjalnych szczotek do szorowania brud lub wysokie ciśnienie wody.
 • Tunel. Połączenia w samochodach na przenośniku (ruchome urządzenia), która prowadzi go przez różne łuki i innych urządzeń funkcjonalnych szorowania brudu i stosowania szamponu m. P. długość tunelu wynosi w zależności od liczby urządzeń.

Raz skompilowany projekt samochodu, trzeba decydować o wyborze materiałów budowlanych. Należy dać pierwszeństwo wytrzymałych materiałów wykończeniowych.

Ostatnim etapem budowy jest zakup i instalacja sprzętu do czyszczenia.

Sprzęt dla auto

Oczywiście, trzeba kupić sprzęt przed otwarciem myjni. Główni dostawcy – Włochy, Niemcy i Hiszpania. Na rynku można znaleźć umywalki takie jak Weidner, Kranzle, Karcher, Istobal, Californial Kleindiest, Ceccato, Carebridge, Comet.

Ponadto, trzeba będzie zainstalować i systemy czyszczące dla Twojego samochodu. Filtry wejściowe do oczyszczania wody – jest głównym składnikiem zestawu budowlanego. Potrzebny będzie również do zainstalowania i oczyszczalnie wody, która idzie do zlewu, aby oczyścić go z mgieł tłuszczów, olejów i innych zanieczyszczeń.

Sporządzić biznesplan

1. Analizowanie godności. Bo teraz prawdziwy boom samochód zaczął w miastach Rosji, a pogoda w naszym zmienne, to istnieje pewien popyt na myjniach samochodowych. Ponadto, wiele miast wciąż brak konkurencji w tym segmencie.

2. Analiza wad. Taki projekt wymaga znacznych inwestycji na początku, bo trzeba kupować drogiego sprzętu, w szczególności do mycia tunelu. Może mieć nawet do wydania kredytu. Wymaga to stale aktualne naprawy urządzeń ze względu na wilgoć.

3. ryzyka. zasobów administracyjnych łatwo zamknąć myjnię samochodową, na przykład, niezgodności z normami stacjach sanitarno-epidemiologicznych lub zagrożenie środowiska.

4. rentowność. Jak wspomniano wcześniej, eksperci twierdzą, że myjnia samochodowa – jest to bardzo dochodowy biznes, gdzie rentowność wynosi 30-40%.

5. Biznes plan. Konieczne jest, aby dokładnie obliczyć na podstawie przyszłego planu biznesowego myjnia wszystkich przychodów, kosztów, zwrot z inwestycji i rentowność. Określić dla siebie możliwych perspektyw rozwoju. Główne sekcje planu są następujące:

 • strategia;
 • car wash rynku;
 • działalności gospodarczej;
 • Funkcje marketingowe.

Szacuje się częścią twojego planu biznesowego będzie w dużej mierze zależeć od przyszłej lokalizacji samochodu. Obejmuje ona koszty:

 • na lądzie;
 • dokumentów;
 • budowlanych;
 • dostaw;
 • sprzęt;
 • naprawy;
 • operacja.

Przed otwarciem myjni, należy wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły!