557 Shares 6858 views

Rozciąganie i rozerwanie więzadła stawu skokowego.

Najczęstszym uraz do dzisiaj – jest rozciągnięcie lub rozerwanie więzadła stawu skokowego. Najczęstszym przypadek – luka malobertsevo więzadeł Tara, które są na zewnątrz kostki. Zwykle uzyskuje się przez uraz spadek stóp schowany wewnątrz. Dość często zdarza się w sporcie w różnych dyscyplinach sportowych. Natychmiast tworzą silny obrzęk nóg opracowany krwiak podskórny. To jest bardzo ograniczona, to boli, aby przejść z powodu tego ruchu u ludzi. Po otrzymaniu takiej szkody jest pilna potrzeba zastosowania do traumatolog, oraz do określenia zmiany kostne dokonać Roentgen.


Istnieją różne stopnie uszkodzenia więzadeł stawu skokowego. Pierwszy poziom szkód – to zwichnięcie. Po drugie – to więzadło kostki łza. I trzeci, najtrudniejszy – jest rozdarty więzadła. Najniższy poziom uszkodzenia polega na uszkodzenia do dwudziestu pięciu procent włókien, a z drugiej – do siedemdziesiąt pięć procent, a trzecia – z absolutnego więzadła zerwania.

W zależności od stopnia ciężkości obrażeń dana osoba może mieć różne objawy rozdarcie więzadła stawu skokowego. Pierwszy ciężkości luzu wymaga obrzęk nóg i małą krwiaka podskórnego. W drugim stopniem uszkodzenia zaobserwowano silny obrzęk, krwiak duży, słaba mobilność stóp, trudności w chodzeniu. Trzeci stopień charakteryzuje się całkowitym brakiem możliwości powołania się na obrzeżu, niestabilność stawu.

Jeśli uszkodzony kostkę, pilnie należy skontaktować stację alarmowego. Leczenie więzadła rozdarcie kostki dotyczy prostych procedur. Należy przestrzegać pierwszy dzień odpoczynku – trochę więcej odpoczynku, chodzić tylko o lasce lub kulach, tylko z domu. Jeśli pacjent ma trzeci stopień uszkodzenia, konieczne jest zainstalowanie specjalnej kostki klamra – urządzenie, które chroni kostkę i rozładunek. powinien opierać się w pozycji leżącej na plecach, noga powinna leżeć nieco zwiększone (na przykład na poduszce obsadzone pod nią).

W celu zmniejszenia obrzęku i siniaki w pierwszych dniach stosowania na zimno – kilka razy dziennie w dolnej stopy segmentu z zimną wodą i lodem. Utrzymać stopę w nim przez pięć do dziesięciu minut, aż poczujesz lekkie drętwienie stóp. Można też owinąć lód w wilgotnej ściereczki i zachować kazhdyychas nad nogami goleni na piętnaście do dwudziestu minut. Jest za pomocą ciepła przeciwwskazane, ponieważ zwiększy to obrzęk i krwawienie, w wyniku czego rannych strona będzie pasował bardziej.

Jeśli masz pęknięcie więzadła stawu skokowego, konieczne jest nałożenie Opatrunek uciskowy na nodze, pożądane jest, aby była to bandaż elastyczny. Powinien on być nawinięte w postaci tak zwanego „Grupa Ośmiu” – od palców do goleni. Pierwszy bandaż jest nawijana pod naprężeniem, a następnie swobodnie. Bandaż jest stosowana po człowiek spali lub odpoczywali w pozycji leżącej. To wtedy zmniejsza się obrzęk, można zastosować bandaż.

Gdy dniowy karnet po kontuzji, powinien zacząć masować specjalną maść w goleń – na przykład „Troxevasin”. W celu zmniejszenia krwiaka, które pojawiły się pod skórę w miejscu, gdzie kostka więzadła pęknięcie, żel powinien być używany „TRAUMEEL”, „żel” Fastum voltarenovuyu maści i tak dalej. Maść wcierać w nogi na kilka minut dziennie przez dwa lub trzy razy. Należy to zrobić bardzo ostrożnie i delikatnie, bez rozciągania i pocierając nogą – zły wpływ na uszkodzonej kostki. Nocą, zrób kompres na piechotę, stosując maść medyczną lub alkoholu.

Po kilku dniach, gdy obrzęk jest prawie nie było, a ból nie będzie tak silny, można zacząć masować nogę. Powinno być przeprowadzane tylko w tych obszarach, które są zbliżone do uszkodzenia, a miejsce, gdzie szczelina więzadła stawu skokowego może być masowane w tygodniu.