637 Shares 8264 views

Leonid Kuravlev: filmografia, życiorys, najlepsze role

W 2016 roku Leonid Kuravlev filmografii, która obejmuje ponad dwieście filmów, będzie obchodzić swoje 80-lecie. Kuravlev jest jednym z najbardziej znanych artystów z ZSRR. Leonid Vyacheslavovich bohaterowie zawsze charakterystyczne i trwałe na widowni ekran. Jakie filmy z aktorem trzeba zobaczyć w przeddzień swoich urodzin?


Leonid Kuravlev: biografia, filmografia. wczesne lata

Kuravlev urodził się w 1936 roku w Moskwie, w rodzinie ślusarza. Matka przyszłego aktora pracował w zakładzie fryzjerskim. Kobieta znaleźć przeciwników, którzy sfabrykowane jej fałszywe oskarżenie. Dlatego Valentina z synem w 1941 roku został wysłany do regionu Murmańska. Po wojnie, trochę Lenya i jego matka byli w stanie wrócić do Moskwy.

Szkoła była trudna do badania Leonid: prawie nikt rzeczą nie wolno mu było. Siostra żartobliwie poradził Kuravleva zamiar uczyć się od aktora, bo wtedy nie musiałaby przybrać jedną matematyki lub fizyki. Leonid następnie jej rady, ale to pierwszy raz, nie udało mu się zrobić. Kuravlev powrócił do egzaminów VGIK dokładnie rok później, a wtedy nikt nie mógł odmówić.

"Wii"

Pierwszym filmem, który wystąpił słynny aktor – Dramat jest Andreya Tarkovskogo „Dziś nie będzie zwolnień.” Potem była seria filmów undistinguished, podczas gdy Leonid Kuravlev, filmografia, które przez 1967 liczyła 17 obrazów, nie dostał główną rolę w pierwszej sowieckiej „horroru” „Wii”.

Ten obraz współczesności to klasyka gatunku. Przy całkowitym braku w tych dniach Każdy komputer, efekty specjalne, reżyser Konstantin Yershov udało się stworzyć naprawdę straszny film, który zamraża krew w żyłach nawet współczesnego widza.

Leonid Kuravlev grał w filmie Khoma Brut – kleryka, który przypadkowo zabił czarownicę. Po tym incydencie, zmarły młody człowiek dąży, nasylaya mu wszelkiego zła i chcąc go martwego.

"The Golden Calf"

Natychmiast po strzelaninie w „Wii” Leonid Kuravlev, biografia, filmografia, który zainteresował się setki fanów na całym Związek Radziecki był jeszcze kultowy radziecki obraz – „złotego cielca”.

Film oparty jest na tytułowej książki ILF i Pietrow i opowiada o najnowszych przygodach Ostap Bender. Leonid Kuravlev grał na tym zdjęciu złodziejaszek Shura Balaganov, który dołączył do gangu w wielkim intrygant. Wkrótce dołączył do nich nieuczciwych Panikovski przez Zinovy Gredta, a cała firma poszedł do miast Black, okraść podziemna milioner Koreiko.

Film wypełniony jest komiks. Wszystkie machinacje Bender i jego przyjaciół są pokazane przez pryzmat humoru i ironii. Zdjęcie zostało rozebrane w cudzysłowie: „Benzyna swoje – nasze pomysły”, „Panikovski wszyscy sprzedać, kupić i sprzedać ponownie, ale drogie” i tak dalej ..!

Leonid Kuravlev: Filmografia. Radzieckie aktorzy nieśmiertelnego filmu „Siedemnaście mgnień wiosny”

„Siedemnaście mgnień wiosny” Tatiana ma Lioznova IMDB 9.2 Ocena i często prowadzi różne szczyty najlepszych filmów rosyjskich i radzieckich. Historia o Stirlitz już dawno stał się legendą, nazwa bohatera stał się powszechnie znany i aktor, z udziałem w filmie, uwiecznił się w sercach słuchaczy. Więc Leonid Kuravlev, którego filmografia jest pełen dobrych filmów może być dumna ze swojego udziału w tym detektywa politycznej.

W centrum fabuły – działalności sowieckiego wywiadu w wyższych szczeblach Trzeciej Rzeszy. Kuravlev zagrał rolę drugiego planu – nazistowskiego SS Kurt Eismann. Spółka z aktorami na planie wykonane przez tak znanych osobistości jak Wiaczesław Tichonow, Leonid Broniewoj, Valentin Gaft i wielu innych.

"Ivan Vasilievich"

Aktor Leonid Kuravlev, filmografia, który ma wiele filmów komediowych, w 1973 roku, grał jedną z najbardziej błyskotliwych swoich ról – przygód Zhorzha Miloslavskogo w hitach Leonida Gaydaya „Ivan Vasilievich”.

Komedia był liderem box-office w ZSRR w 1973 roku, Leonid Kuravlev w postaci pomysłowy złodziej-recydywista Miloslavsky przekształcony w „dekoracji” filmu. Obrazowo załadować technikę reżyserski, zgodnie z którym spółka jest niestrudzony szelma ciągle nudny superintendent Bunsha. W toku historii widz rozumie, że nieuczciwi Miloslavsky wiele innych zasad i nawet patriotyzm niż, który jest całkowicie nasycony ideologią kuratora. Jednak ta fabuła jest zasłonięta, a na pierwszy plan wciąż komedia elementem obrazu.

„To nie może być!” I inne filmy z aktorem

Jeden z najbardziej znanych dzieł Leonida Kuravleva w filmie – jest rola Wołodia Zavitushkina komedii Gaidai „To nie może być.” Również aktor wystąpił w takich filmach jak „uznanych Athos”, „najbardziej urocze i atrakcyjne”, „Mimino” i wielu innych.

Leonid Kuravlev, filmografia, które przestało być na bieżąco z nowymi obrazami z 2009 roku, w 2015 roku nieoczekiwanie powrócił na ekrany, grając Leonti ojca w filmie „All The Jam”.