710 Shares 7502 views

farba silikonowa do stosowania wewnątrz i na zewnątrz

Place powłoki w pracach wykończeniowych pozostaje znacząca mimo rozszerzenia zakresu alternatywnych materiałów nawierzchni. Jednakże, konstrukcja i dekoracyjne kompozycje emulsji również nie stać i udoskonalone, pozwalając, aby konkurować z innymi środkami przetwarzania różnych powierzchni. Dość szybko mistrz rynku i farby silikonowe, kompozycje do wykańczania wnętrz i na zewnątrz.


Cechy farb silikonowych

Charakterystyczną cechą, która powoduje, i właściwości powłok utworzonych takich tuszy jest zawartość w żywicy silikonowej. Jeśli porównamy efekt tego składnika z polimerów akrylowych, a następnie przyjść do głosu brak termoplastyczności. Oznacza to, że w warunkach wzrostu temperatury struktury lakierowania nie mięknie. W tej rodzinie i w takich preparatach mają wiele różnic. Na przykład, farbą silikonową , ściana ma właściwości samoczyszczące, co ułatwia opiekę dla powłoki. Z kolei z przodu modelu zorientowanych producentów na właściwości ochronne – przede wszystkim przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto zauważyć, że prawie wszystkie kompozycje są również połączone z pigmentów mineralnych. Oznacza to, że powłoka silikonowa może być również stosowana do cementu na bazie wapna, cegły, beton, lub panelu światłowodowego.

Farby silikonowe Wydajność

Wśród właściwości, które wyróżniają się spośród innych lakierów, można wspomnieć, wystarczająco wysoką przepuszczalność pary wodnej, sprężystości i ochronę przed wilgocią. Zdolność do interakcji z kompozycji gazowej umożliwia aktywne wniknąć w szorstką strukturę powierzchni i ewentualnie zachować optymalną przyczepność jakość. W rezultacie, powłoka nie rozwarstwia się, lecz tylko wtedy, gdy bezpieczny sprzęgu ze starych nawierzchni. Odporne, który ma farbę silikonową nie jest wyjątkowa jakość, ale jest to naturalne, że nieruchomość, w przeciwieństwie do innych środków, które nie są uzyskiwane za pomocą specjalnych dodatków i modyfikatorów. W praktyce oznacza to, że kompozycja silikonowa może działać nawet na hydroizolacji dachu. Jak elastyczność, ten określa zdolność powłoka jest łatwo maskować wady na szorstkich powierzchniach. Właściwie, biorąc pod uwagę jakość i charakter użycia podkładu zidentyfikować niektórych aktywów na bazie silikonu.

Preparaty do elewacji

Modyfikacje do prac zewnętrznych są reprezentowane przez różnych władców farb silikonowych. Tradycyjnie, można je podzielić na dwie kategorie – Sprzęt bezpieczeństwa i podkładów. Do pierwszej kategorii należą do tynków wykończeniowych, wilgotnych, porowatych ścianek okładziny i struktur termoizolacyjnych. W pracach tych Głównym wymaganiem dla farby – jest zdolność do tworzenia stabilnej powłoki wodoodpornego, który szczelnie wypełnia mikropory.

Podobne cechy posiada silikonową farbę zewnętrzną z funkcją podkładu, ale jej zadaniem jest nadal koncentruje się na przygotowaniu mechanicznego powierzchni bez efektu dekoracyjnego. Typowa kompozycja startera wzmacnia podłoże penetracji głęboko w powierzchnię, a następnie dostarcza wodoodporną powłokę, która nie pozwala na przepływ soli, wody i pary. Należy zauważyć, że korzystanie z modyfikacji elewacji nie tylko na ścianach, ale również w pracach z betonowych cokołach, krawężników i innych budynków i budowli, mają specyficzne wymagania dotyczące ochrony zewnętrznej.

farba silikonowa do wnętrza

Ta kategoria Powłoki nazywane również wnętrze. Oznacza to, że można użyć do ścian, sufitów i innych powierzchni w pomieszczeniu. Główną zaletą wszystkich farb wewnętrznych jest dekoracyjny. Jednak modyfikacja silikonowy nie ma wiele korzyści pod względem estetyki, ostateczny wynik konkurencji. Pierwszy wybór środków do wykańczania wewnętrznych korzystnych właściwości fizycznych i wydajności. Użycie, na przykład, silikon malowania sufitu zalecane z tego powodu, że powłoka jest odporna na zanieczyszczenia. Górna powierzchnia jest uważana za najbardziej problematyczne pod względem opieki, więc zastosowanie takiej kompozycji zapewnia przewagę praktyczność. To samo stosuje się do napełniania tuszy typu, które nie gromadzą się kurz i brud.

specjalny przydział

Założona ograniczeń, które odnoszą się do wyboru materiałów wykończeniowych do pomieszczeń o wysokiej wilgotności, stopniowo erozji. Jeśli wcześniej nie można było sobie wyobrazić obecność drewna przycięcia, bezpośrednio w kontakcie z wodą, ale teraz na rynku nie jest trudno znaleźć wodoodpornego laminatu. Powszechne i silikonowe farby do łazienki, która jest grupą preparatach na bazie wody. W tej samej kategorii prezentowane lateks akrylowy i modyfikacji, ale nie są one tak dobre pod względem łatwości zastosowania i praktycznego wykorzystania. Na bazie silikonu, jak już wspomniano, nie jest wymagający do szorstkiej powierzchni. Oznacza to, że nawet w wysokim wskaźnikiem wilgotności i słabej kondycji ścian w łazience, użytkownik może liczyć na dobry wynik. A następnie nałożoną farbę charakteryzuje się wystarczającą przyczepność i wytrzymałość mechaniczną.

Recenzje farbą silikonową

Członkowie takich kompozycji zauważyć, przede wszystkim na łatwość obsługi. Powłoka jest łatwy do czyszczenia, nie jest wrażliwy na działanie detergentów i sam niechętnie zbiera cząstki brudu na powierzchni. I podkreśla oczywistych zalet takich środków w odniesieniu do prac malarskich. Przez zgrubnej przygotowania pokrycia gruntu nie wymaga dużego wysiłku, który również rozciąga się szereg zalet posiadanych przez farby silikonowej. Odpowiedź na trwałość jeszcze nie dają podstaw, by wątpić w trwałość takich powłok, ale tutaj ważne jest, aby pamiętać jedno zastrzeżenie. Ponieważ preparaty silikonowe na rynku pojawiły się nie tak dawno temu, aby przetestować ich żywotność w pełni zarządzanych kilku użytkowników.

producenci

Tradycyjnie, na powłokach listach bestsellerów biorące marki „Tikkurila”. Oraz ta sama sytuacja występuje w przypadku kompozycji silikonowych. Producent oferuje zarówno specjalistycznych i uniwersalnych środków tego typu, jednak w wysokich cenach. Ci, którzy chcą zaoszczędzić warto zwrócić uwagę na linię „Alkon”. Pomimo stosunkowo niskich kosztach, silikonowa farba ta marka oferuje pełen zestaw cech właściwych dla powłok na bazie wody. Szczególnie do wykończenia sufitów są zachęcani do skontaktować się z produktów „halo” i DUFA. Jak opinie, nawet na powierzchni powłoki usunięte przechowywane pewnie i łatwe do czyszczenia.

wniosek

Lista cech konsumpcyjnych powłok użytkowników w coraz większym stopniu takie cechy, jak przyjazne dla środowiska. Poprawa kompozycje prawie zawsze wiąże się z wprowadzeniem nowych dodatków, plastyfikatory i innych zanieczyszczeń, które nie są najlepszym sposobem wpływają na poziom bezpieczeństwa. Z tej perspektywy, farba silikonowa jest również nie zawiedzie wymagających nabywców. Oczywiście, wiele zależy od integralności danego producenta, który rozwija technologię i monitoruje proces tworzenia kompozycji. Ale przykład farb wysokiej jakości poziomu „Tikkurily” i Dufa potwierdza, że nieszkodliwość z powłoką silikonową chemicznym jest bardzo realne.